اثر انگشت مرورگر چیست و چرا این مشکل وجود دارد؟ | VPNOverview

امروزه ناشناس ماندن آنلاین می تواند بسیار دشوار باشد. روشهای زیادی وجود دارد که می تواند شما را بصورت آنلاین شناسایی کند. چک کردن آدرس IP یکی از ساده ترین و ساده ترین روش های تشخیص در خارج از کشور است. همچنین ممکن است هویت خود را از طریق کوکی ها ، بدافزارها ، با استفاده از همان آدرس ایمیل در سایت ها یا فقط با ورود به یک حساب با نام و تصویر واقعی خود فاش کنید..


خوشبختانه ، مواردی وجود دارد که می توانید نسبتاً ناشناس بصورت آنلاین بمانید. VPN می تواند آدرس IP شما را نقاب کند (تغییر دهد). اما این همه جزئیات در مورد دستگاه و مرورگر شما را پنهان نمی کند. به عنوان مثال ، شما هنوز هم از سیستم عامل مورد استفاده خود ، چه وضوح صفحه نمایش یا چه فونت هایی را که در دستگاه خود نصب کرده اید ، منتقل می کنید. ردیاب ها به این امر دست پیدا کرده اند و موفق شده اند از این ویژگی به نفع خود استفاده کنند تا شما را شناسایی کنند. در این مقاله اصول اولیه اثر انگشت مرورگر و آنچه باید در مورد آن بدانید را به شما منتقل می کند.

این روزها تعداد بیشتری از افراد از حریم شخصی آنلاین خود محافظت می کنند. به دلیل این شرکت ها مجبور بودند تکنیک های جدیدی برای شناسایی آنلاین خود پیدا کنند. پایدارترین و کامل ترین تکنیک تا کنون است اثر انگشت مرورگر (گاهی اوقات اثر انگشت دستگاه نیز خوانده می شود).

اثر انگشت مرورگر چیست؟?

اثر انگشت مرورگر راهی است برای وب سایت ها و سایر ردیاب های آنلاین برای نمایش پروفایل منحصر به فرد (یا “اثر انگشت”) به شما برای پیگیری شما در سراسر وب. این اثر انگشت سپس رفتار ، الگوی ، علایق اینترنت شما را جمع می کند و بدین ترتیب به حریم خصوصی شما برای تبلیغات یا سایر اهداف نامشخص حمله می کند..

بنابراین ، حتی بدون آدرس IP واقعی شما ، اثر انگشت مرورگر می تواند شما را از طریق داده های خاص کاربر شناسایی و پیگیری کند. به جای تلاش برای فهمیدن آدرس IP واقعی خود ، اثر انگشت روی داده های خاص کاربر درباره مرورگر و رایانه ای که استفاده می کنید متمرکز است. آنها می توانند از جزییاتی مانند وضوح صفحه نمایش ، کارت گرافیک ، پلاگین ها و غیره استفاده کنند تا اثر انگشت بی نظیری را به شما اختصاص دهند. اثر انگشت مرورگر را گاهی اوقات “هیولا های بی نظیر” می نامند زیرا نیازی به نصب روی رایانه یا مرورگر شما نیست. آنها شما را بدون کاشت چیزی تشخیص خواهند داد. روش چاپ انگشت با جزئیات بیشتر از کوکی هاست ، لازم نیست نصب شود ، حذف نمی شود و هنوز راه حلی برای آن وجود ندارد.

اثر انگشت مرورگر چگونه کار می کند?

اطلاعات نشت لپ تاپبا مراجعه به یک وب سایت ، مرورگر شما برنامه ریزی می شود تا مقدار مشخصی از اطلاعات را به آن وب سایت منتقل کند تا بارگیری دقیق آن انجام شود. با برخی از کدها و درخواست های ساده ، وب سایت ها می توانند از مرورگرها بخواهند مقدار پوچ از داده های مربوط به مرورگر و دستگاه شما را فاش کنند. اینها جزئیاتی از قبیل سیستم عامل شما ، وضوح صفحه نمایش ، فونت ها ، برنامه های افزودنی ، افزونه ها ، کارت گرافیک ، آخرین به روز رسانی های شما هستند. و لیست ادامه پیدا می کند و آنها را با ترکیبی منحصر به فرد از جزییاتی که شما را به صورت آنلاین قابل شناسایی می کند ، رها می کند. رایانه ها پیچیده هستند و سطح و نسخه های مختلف نرم افزاری ، سخت افزاری ، سیستم عامل ، بروزرسانی ها ، تنظیمات ، تنظیمات برگزیده و غیره دارند. و این دقیقاً همان اتفاقی است که با اثر انگشت مرورگر رخ می دهد.

یک کد منحصر به فرد

این جزئیات اما نشان نمی دهد شما چه کسی هستید. نه مستقیماً ، یعنی به هر حال ، هر اثر انگشت یا رایانه منحصر به فرد به یک نام یا یک شخص اختصاص ندارد. از آنجا که هر اثر انگشت (یعنی مجموعه منحصر به فرد از داده های خاص دستگاه و مرورگر) نامی ندارد ، می توانند یکی را به شما اختصاص دهند. آنها یک کد اثر انگشت منحصر به فرد به شما می دهند. شما در حال حاضر یکی دارید ، حتی اگر شما در مورد آن نمی دانید. اثر انگشت مرورگر به این صورت است:

cd1df51c8e2cfa514dfd8b59de2ed757

این رشته حروف و اعداد به طور خاص در مورد شما چیزی نمی گویند ، اما با این وجود شناسه ای است. این راهی است که سایت هنگام ورود و رفتن شما را تشخیص دهد ، به آنچه نگاه می کنید ، چه نوع محتوا برای شما جذاب است و غیره. با مرور وب ، رفتارهای خاص ، علاقه ها ، وب سایت ها و الگوهای ثبت می شوند. آنها می توانند اینها را به آن عدد و حروف متصل كنند. اگر به وب سایتی وارد شوید که حاوی اطلاعات شخصی شما مانند Gmail یا Facebook باشد ، خود را به این شناسه پیوند می دهید. این موقتی است زیرا مردم همان مرورگر و دستگاه را برای همیشه حفظ نمی کنند. سرانجام یک مورد جدید دریافت خواهید کرد و سپس اثر انگشت شما تغییر می کند.

چند نمونه بتن از اثر انگشت مرورگر چیست؟?

دسک تاپ با آرم مرورگرها Edge Brave Vivaldiلیست کردن هر روش ممکن برای انگشت نگاری در رایانه یا مرورگر یک کار غیرممکن است. ذکر این موارد بسیار زیاد است. به جزئیاتی کوچک از رایانه یا مرورگر خود فکر کنید که یک مورد دیگر آن را نداشته باشد – و سپس با تک متغیرها تکثیر کنید. لیست بی پایان است.

با این حال ، برخی از “دسته” های بسیار خاص وجود دارند که می توانید آنها را بررسی کنید. اینها شامل می شوند ، اما به این موارد محدود نمی شوند: فونت ها ، وضوح مانیتور ، هدرها ، WebGL ، WebRTC ، API دستگاه های رسانه ای ، انواع MIME ، API گفتار وب ، Touch API ، API وضعیت باتری ، سیستم Uptime ، زمان جبران و جبران ساعت ، اثر انگشت عملکرد JavaScript ، و خیلی بیشتر.

برای یک نگاه خاص به برخی از این دسته ها و چگونگی مقایسه اثر انگشت مرورگرتان ، به مرور نگاه کنید به browserleaks.com 

برخی از وب سایت های دیگر که می توانید در مورد اثر انگشت مرورگر خود ایده بهتری کسب کنید یا احساس کنید:

  • Panopticlick EFF
  • https://amiunique.org/fp
  • http://uniquemachine.org/
  • https://hidester.com/browser-fingerprint/

نکته جالب اینجاست که ممکن است یک تست نتواند شما را شناسایی کند در حالی که تست دیگر می تواند شما را شناسایی کند. تکنیک های مختلف زیادی وجود دارد که فریب دادن هر متریک عملا غیرممکن است.

چرا اثر انگشت مرورگر چنین مشکلی را چاپ می کند?

اثر انگشت مرورگر به شرکتهای پیشرفته مانند Facebook و Google (و همچنین مشتریان تبلیغی آنها) ، رژیم های سرکوبگر ، هکرها ، stalkers و غیره امکان حمله به حریم شخصی هر شخص را بدون توجه به رضایت کاربر یا حتی دانش را می دهد. این باعث می شود افرادی که می خواهند به سادگی تنها بمانند ، تحت تأثیر تبلیغات قرار نگیرند ، درمورد موضوعات بحث برانگیز تحقیق کنند ، یا اظهار نظرهای غیرقانونی ایالتی را انجام دهند ، بدون ترس از تحقیقات یا انتقام های آنلاین ناتوان از انجام این کار باشند. علاوه بر این ، دستورالعمل های فعلی اتحادیه اروپا در مورد حریم خصوصی آنلاین تصریح می کند که شهروندان باید در مورد نوع روش های ردیابی که در یک وب سایت به کار رفته اند ، آگاه شوند و قبل از وقوع چنین ردیابی ، مجبور باشند به طور فعال رضایت یا “انتخاب” بدهند. استفاده از اثر انگشت مرورگر ، بی توجهی به این دستورالعمل حفظ حریم خصوصی است.

آیا راه حل برای چاپ اثر انگشت در مرورگر وجود دارد?

پاسخ کوتاه: خیر. این نکته غم انگیز در مورد انگشت نگاری است. هیچ راه حل یا روش واحدی وجود ندارد که بتوانید این مسئله را حل کنید. با این حال ، مواردی وجود دارد که می توانید از آن جلوگیری کنید تا اطمینان حاصل کنید که ردیابی شما کمی دشوارتر است.

آنچه باید قطعاً انجام ندهید?

خوشبختانه مواردی وجود دارد که می توانید از آنها برای کاهش مشکل اثر انگشت مرورگر جلوگیری کنید. هیچکدام از این موارد به ویژه دشوار نیستند ، اما نیاز به قوام دارند.

  • برای همه چیز از یک مرورگر استفاده نکنید: فعالیت های خود را مطابق با مرورگرها جدا کنید. به این ترتیب ، هر مرورگر اثر انگشت منحصر به فردی دارد و نمی تواند بهم پیوسته باشد. این بدان معناست که می توانید مثلاً رفتارهای خود را از رفتارهای رسانه اجتماعی جدا کنید.
  • به یک حساب کاربری که شامل اطلاعات شخصی شما با یک مرورگر است که برای اهداف ناشناس استفاده می کنید ، وارد حساب کاربری خود نشوید.
  • بدون VPN مرور نکنید. اثر انگشت مرورگر ناشناس ماندن را برای شما سخت تر می کند ، اما این بدان معنی نیست که شما باید دنبال کننده های شما را راحت تر کنید. پنهان کردن آدرس IP و رمزگذاری ترافیک اینترنت شما هنوز هم یک بخش معتبر و مهم برای محافظت از ایمنی و ناشناس بودن آنلاین شما است.
  • فکر نکنید با نصب برنامه های افزودنی یا تغییر برخی تنظیمات در مرورگر خود می توانید این مشکل را حل کنید. هر چه برنامه افزودنی بیشتری نصب کنید یا تنظیمات را در مرورگر خود تنظیم کنید بیشتر احتمال دارد که بتوانند فعالیت شما را از طریق اثر انگشت شما پیگیری کنند.

در خلاصه

اثر انگشت مرورگر یک مشکل بزرگ است زیرا با استفاده از VPN ، یک مرورگر خاص ، برنامه های افزودنی مرورگر خاص یا برخی دیگر از نرم افزارهای حفظ حریم خصوصی ، به حریم خصوصی شما حمله می کند. هیچ راه حل کامل برای مشکل اثر انگشت مرورگر وجود ندارد. متأسفانه ، هنگام تغییر بسیاری از تنظیمات ، آسانتر می شوید. اگر افزونه ای را برای فریب وضوح صفحه نمایش خود نصب کنید ، فقط یک کاربر در یک میلیون کاربر خواهید بود که افزونه ای دارد که وضوح صفحه نمایش آنها را خراب می کند. این امر باعث می شود ، در هر صورت ، با اثر انگشت مرورگر قابل شناسایی باشید.

بهترین راه برای کاهش اثر انگشت استفاده از چندین مرورگر برای اهداف مختلف است.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me