خطرات حریم خصوصی ماشین شما | VPNoverview

خودروها نسبت به گذشته به دنیای وسیع تری متصل هستند. برای به دست آوردن کمک های کنار جاده ، به سادگی می توانید یک دکمه را فشار دهید ، ماشین خود را باز کنید یا حتی از راه دور آن را راه اندازی کنید. علاوه بر این ، می توانید مسیرهای رانندگی را بر روی صفحه لمسی بکشید تا اتصال آن با پاندورا یا Spotify انجام شود. اتومبیل های ما حتی می توانند یک نقطه دسترسی Wi-Fi را برای همه افراد موجود در خودرو فراهم کنند. در حالی که این راحتی ها برای مصرف کنندگان بسیار عالی است ، آنها همچنین خطراتی را برای حفظ حریم خصوصی ما به همراه دارند. کارشناسان حفظ حریم خصوصی نگران این هستند که خودروهای هوشمند ما ممکن است اطلاعاتی را که ما ترجیح می دهیم خصوصی نگه دارند ، در معرض نمایش بگذارند ، و این در حالی است که بیشتر ما حتی از خطرات آگاه نیستیم.


اتومبیل شما بیشتر از آنچه فکر می کنید می داند

ماشین هوشمندی که اتومبیل دیگری را در جاده شناسایی می کنداکنون بیش از پنج سال است که گوگل و سایر شرکت ها توانایی تولید خودرویی را دارند که بتواند خود را بدون راهنمایی انسانی رانندگی کند. با این وجود ، ما هنوز هر روز صبح در اتومبیل های خود قدم می زنیم ، پشت فرمان می گیریم و خودمان را رانندگی می کنیم. دلیل این امر این است که این فناوری جدید خطرات آشکاری برای ایمنی ما به همراه دارد ، بنابراین به طور کامل مورد مطالعه و بهبود قرار می گیرد تا استفاده کاملاً بی خطر.

خطرات مربوط به ایمنی ما توسط وسایل نقلیه متصل به اینترنت بسیار مشهود است. در بیشتر موارد ، تولید کنندگان و مصرف کنندگان دریغ نکرده اند که سیستم های صفحه لمسی را که با تلفن هایشان متصل می شود ، اضافه کنند. فواید این سیستم ها بسیار راحت است و هم در راحتی و هم در هنگام ایمنی رانندگی. با این حال ، خطرات مربوط به حریم خصوصی ما تا حد زیادی نادیده گرفته شده است.

از آنجا که سرعت تغییر در فناوری سرعت بیشتری می یابد ، در نظر گرفتن خطرات ناشی از آن مهم است. ما تازه شروع به درک آسیب های احتمالی شکاف ها در امنیت (آنلاین) کرده ایم. قبل از اتصال به سیستم هوشمند ماشین خود ، چند لحظه وقت بگذارید تا خطرات مربوط به حریم خصوصی شما را در نظر بگیرید. در اینجا چند سوال و خطرات احتمالی وجود دارد که ممکن است بخواهید از آن آگاه شوید.

چه کسی اطلاعات شما را در اختیار دارد?

هر خودروی مدرن حتی در کوتاهترین درایو ، تعداد داده ها را تولید می کند. سرعت ، شتاب ، دور موتور و بیشتر – همه چیز توسط رایانه ماشین شما کنترل و اندازه گیری می شود. این اطلاعات به راحتی از وسیله نقلیه در دسترس است و حتی ممکن است برای جمع آوری به تولید کننده ارسال شود. تولید کنندگان خودرو اغلب خود را صاحب این اطلاعات می دانند ، در حالی که در مورد شما و رفتار رانندگی شما چیزهای زیادی می گوید.

سیستم های پیشرفته ای که به شما امکان می دهد تلفن خود را به صفحه لمسی در ماشین خود متصل کنید ، درون وسیله نقلیه قرار گرفته اند. صفحه نمایش خود ، سیستم استریو و کنترل های ناوبری همه بخشی از سیستمی هستند که شما به آن وصل می شوید. این ما را به یک سؤال مهم سوق می دهد. با عبور اطلاعات شما از این سیستم ها ، آیا مالکیت آن را حفظ می کنید?

در صورت وجود تعداد کمی از خودروسازان ، چه کسی اطلاعاتی را که از سیستم های هوشمند آنها عبور می کند ، بیان می کند. این داده های زیادی است ، از مکان شما گرفته تا پیامهای شما و شماره های تلفن بهترین دوستان. هر مسیری که طی می کنید توسط سیستم نقشه برداری شده و اعلان های ایمیل و رسانه های اجتماعی شما نیز از طریق آن عبور می کنند. موسیقی که از حساب Pandora یا Spotify تلفن شما به آن گوش می کنید ، از طریق سیستم اطلاعاتی ماشین شما نیز انجام می شود. چه مقدار از آن داده ها می تواند تولید کننده دسترسی داشته باشد ، و چه کسی صاحب تمام آن اطلاعات در مورد شما است?

اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی شما دارای اعتبار هستند

نقشه با مکانتبلیغ کنندگان دائماً درمورد مصرف کنندگان اطلاعات بیشتری می خواهند. هرچه مشخصات شما دقیق تر باشد ، می توانند محصولات خود را به شما بفروشند. به همین دلیل شرکت هایی مانند گوگل قادر به درآمد میلیارد ها دلار هستند. Google اطلاعاتی راجع به تبلیغاتی که روی آن کلیک می کنید ، جستجوی وب و موارد دیگر جمع می کند. این امر آنها را قادر می سازد تا مشخصات بسیار دقیقی از شما بسازند. با این حال ، به طور کلی ، این داده ها محدود به فعالیت های آنلاین شما است.

داده های موقعیت مکانی می توانند اطلاعات ارزشمندی را در مورد زندگی شما در خارج از اینترنت به تبلیغ کنندگان ارائه دهند. جایی که شما زندگی می کنید ، کار می کنید و فروشگاهی دیگر فقط تجارت شما نیست. اگر به طور خاص از شما سؤال شد ، احتمالاً هرگز مایل نیستید که تمام این اطلاعات را به یک تبلیغ کننده تبدیل کنید ، اما برای ساختن یک پروفایل دقیق بی ارزش است. داده های موقعیت مکانی می تواند از زمان مراجعه به پزشک جدید ، جایی که فرزندانتان را در مدرسه رها می کنید ، مشخص کند ، چه ساعتی را برای کار ترک می کنید و چه مدت در ترافیک گیر کرده اید.

این اطلاعات از طریق سیستم اطلاعات هوشمند ماشین شما در دسترس است. از آنجا که این داده ها با ارزش است ، تقریباً مطمئناً می تواند برای کمک به تبلیغ کنندگان در ساختن نمایه شما ایجاد شود. محافظت از حریم خصوصی شما هرگز برای تولید کنندگان خودرو تبدیل به یک اولویت بالا نخواهد شد مگر اینکه برای شما یک اولویت عالی باشد. به همین دلیل آگاهی از خطرات بسیار مهم است.

ماشین شما ممکن است هک شود

شاید داستانهایی در مورد هکرها در دست گرفتن کنترل یک ماشین شنیده باشید. با داشتن ابزار و دسترسی مناسب ، یک هکر می تواند از کنترل استراحت ، موتور ، چراغهای جلو و سایر عملکردهای مراقبت شما استفاده کند. با این حال ، خوشبختانه این نیاز دارد که هکر برای مدتی از دسترسی فیزیکی به وسیله نقلیه شما برخوردار شود. بنابراین ، شانس این اتفاق برای شما هنوز از راه دور نیست. فقط اطمینان حاصل کنید که فقط به افرادی که به داخل اتومبیل خود اعتماد دارید اجازه می دهید ، بنابراین می توانید در رانندگی مطمئن باشید تنها کسی که در کنترل اتومبیل کنترل دارد ، آیا شما هستید.

از طرف دیگر دسترسی به سیستم اطلاعاتی ماشین هوشمند شما بسیار آسان تر است. ماشین شما معمولاً از طریق اتصال بلوتوث به تلفن شما متصل می شود. متأسفانه بلوتوث کاملاً ایمن نیست. روش های مختلفی وجود دارد که می توان این ارتباط را به خطر انداخت. این به هکرها اجازه می دهد تا به اطلاعاتی که از طریق اتصال در جریان هستند دسترسی پیدا کنند. از آنجا که این ضعف قبلاً غیرقابل کشف بود ، هیچ امنیتی برای آن وجود نداشت. بنابراین ، اطلاعاتی که از طریق سیستم اطلاعاتی هوشمند اتومبیل شما عبور می کند ممکن است برای هر کسی که وسیله نقلیه شما را پشت سر می گذارد قابل هک شدن باشد ، مادامی که دارای تجهیزات مناسب باشند.

آنچه که شما برای از دست دادن ایستاده اید

اگر اطلاعاتی که از سیستم اطلاعاتی اتومبیل شما عبور می کند هک شده یا به تبلیغ کنندگان فروخته می شود ، این حمله به حریم خصوصی شما است. هرکسی که به این اطلاعات دسترسی داشته باشد می تواند اعلان ها را از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی شما بخواند. آنها به راحتی می توانند کشف کنند که در کجا زندگی می کنید و در کجا کار می کنید. با مشاهده روند در داده های شما ، یک هکر می تواند بداند چه ساعتی را برای کار ترک می کنید و خانه خود را برای سرقت باز می گذارد. از این گذشته ، سارقان دقیقاً می دانند چه زمانی اعتصاب کنند بدون اینکه در آنجا باشید تا جلوی آنها را بگیرید.

فراتر از اطلاعات حساسی که می تواند بدون اطلاع شما به اشتراک گذاشته شود ، صرفاً حمله به حریم خصوصی ناشی از دسترسی شخصی به زندگی خصوصی شما می تواند پیامدهای آن را نیز به همراه داشته باشد. پس از نقض ، ممکن است احساس حریم خصوصی شما هرگز به همان روش برنگردد. آرامش ذهن شما اکنون می توانید به آسانی تاریخ ساز شوید زیرا اتفاق جدی رخ می دهد به دلیل از بین رفتن حریم خصوصی. بنابراین ، برای جلوگیری از وقوع این کار ، چه کاری می توانید انجام دهید؟ ما دو نکته برای شما داریم.

چگونه می توانید از حریم شخصی خود محافظت کنید?

مانند سایر وسایل برقی ، اتومبیل ها تکامل یافته اند و احتمالاً در آینده تکامل خواهند یافت. علاوه بر این ، تبلیغ کنندگان ، هکرها و سایر گروه ها شکار اطلاعات شخصی شما را ادامه می دهند. آیا این بدان معناست که باید از فناوری مدرن خودداری کنید و یک ماشین قدیمی را بدون صفحه لمسی یا اتصال بلوتوث دریافت کنید؟ لازم نیست. این نکات زیر را دنبال کنید و خوب خواهید بود.

سیاست حفظ حریم خصوصی را بخواهید

لیست با ذره بینهنگام خرید خودرو ، نترسید درباره سیاست حفظ حریم خصوصی تولید کننده سؤال کنید. اگر فروشنده پاسخی آسان برای شما ندارد ، تعجب نکنید. سیاست حفظ حریم خصوصی به شما می گوید چه اتفاقی می افتد در اطلاعات شما ، چه کسی به آن دسترسی داشته و چه کسی مالک آن است. این مهم است که شما بدانید.

به خاطر داشته باشید که ممکن است فروشنده برای یافتن این سیاست مدتی طول بکشد ، زیرا بسیاری از افراد تمایل به درخواست آن ندارند. با این حال ، اگر شما به همراه دیگران اصرار بر اهمیت این موضوع داشته باشید ، دلالان توجه می کنند و فشار برای تغییر را نیز آغاز می کنند. شما به جای این که اطمینان حاصل کنید که سیاست حفظ حریم شخصی خودرو فعلی شما متناسب با خواسته های شما است ، شما همچنین در تلاش برای اطمینان از اینكه سیاست ها در آینده باعث می شود حریم خصوصی مشتری جدی تر شود.

وقتی لازم نیست اتصال برقرار نکنید

قبل از اتصال به سیستم هوشمند ماشین خود ، لحظه ای فکر کنید که آیا در آن سفر خاص به شما سود می دهد یا نه. آیا از ناوبری استفاده خواهید کرد؟ آیا می توانید تا رسیدن به مقصد خود صبر کنید تا اعلان ها را مشاهده کنید؟ به جای اتصال به خارج از عادت ، خطرات احتمالی را قبل از زمان در نظر بگیرید. اگر همیشه وصل نیستید ، ماشین شما همه چیز راجع به شما نمی داند.

داده های خود را با VPN ناشناس کنید

اگر در وهله اول هیچگونه اطلاعات شخصی برای جمع آوری وجود نداشته باشد ، ماشین شما به سختی می تواند اطلاعات شما را جمع آوری کرده و حریم شخصی شما را به خطر بیندازد. به همین دلیل است که همیشه باید قبل از اتصال از طریق بلوتوث ، قدم هایی برای بالا بردن حریم شخصی خود بردارید. داده های ناشناس که به شما بازگردند ، برای اشخاص ثالث تقریبا بی فایده است. اگر می توانید برای فاصله گرفتن از اطلاعات خود ، قدم های ساده ای بردارید ، توصیه می کنیم این کار را انجام دهید. یك روش آسان برای ناشناس نگه داشتن اطلاعات ، استفاده از VPN است.

وقتی از طریق یک VPN وصل می شوید ، داده های شما قبل از ارسال به یک سرور VPN ناشناس رمزگذاری می شوند. از آنجا ، به مقصدی که می خواهید برسید ارسال می شود. به این ترتیب ، شما مستقیماً به یک وب سایت یا سرویس آنلاین وصل نمی شوید. همه داده های شما همیشه اول از طریق سرور VPN می گذرد. آن سرور درخواست شما را ارسال کرده و اطلاعات را از سایت دریافت می کند. از آنجا که سرویس آنلاین هرگز با شما و به طور مستقیم با شما معامله نمی کند ، و هم این درخواست را دارید و هم همچنان خصوصی هستید. سپس VPN داده ها را رمزگذاری می کند و آن را برای شما ارسال می کند.

این رویکرد واسطه ای از حریم شخصی شما محافظت می کند ، در حالی که هنوز دسترسی سریع به سرویس های آنلاین را که به آنها وابسته شده اید ، فراهم می کند. علاوه بر این ، یک VPN می تواند در جلوگیری از محدودیت های جغرافیایی یا فایروال های بین شما و اطلاعات خاص به شما کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد VPN های مختلف و نحوه کمک به محافظت از حریم خصوصی شما ، در انتخاب بهترین VPN برای نیازهای خود ، از پست ما دیدن کنید..

افکار نهایی

گزینه هایی که خودروهای مدرن به رانندگان خود ارائه می دهند بسیار مفید و سرگرم کننده هستند. با این حال ، خوب است که نسبت به این فناوری نیز کمی احتیاط کنید. مطمئن شوید که شرکت ها با در دست گرفتن مسئولیت حریم شخصی شخصی شما ، اطلاعات شخصی شما را خالی نمی کنند. اگر خط مشی رازداری سازنده اتومبیل خود را بررسی کنید ، در مواقع امکان از کار خود جدا شوید و از VPN برای محافظت از داده های خود استفاده کنید ، نگرانی بسیار کمی برای شما خواهد داشت. با استفاده از این نکات ، می توانید بدون داشتن استرس اضافی در مورد نقض حریم خصوصی ، همچنان از تمام مزایای داشتن یک ماشین مدرن لذت ببرید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me