قوانین و جریمه های مربوط به بارگیری چیست؟ | VPNOverview

“اصطکاک” بین بارگیری های تورنت و تولید کنندگان موسیقی ، فیلم و سایر رسانه ها موضوعی است که در چند سال اخیر مورد بحث و جدال قرار گرفته است. با این حال ، شروع این شماره می تواند به بیش از دو دهه قبل بازگردد.


نپستر برای اولین بار در سال 1999 به عنوان یک سرویس همتا (P2P) برای به اشتراک گذاشتن موسیقی آنلاین به اینترنت آمد. این در حالی از محبوبیت منفجر شد که در چند سال 80 میلیون کاربر به دست آورد. در واقع ، آنقدر محبوب بود كه صنعت موسیقی در سال 2001 به تعطیل كردن ناپستر عمل كرد. از آن زمان ، كنگره آمریكا و دیگر ارگانهای قانون ساز اقدام به ایجاد و اعمال محدودیت هایی در مورد آنچه می توانند بارگیری یا به صورت آنلاین بارگیری شوند ، كردند. این قوانین مشخص می کنند که بارگیری ها غیرقانونی است و به دلیل نقض این قوانین ممکن است کاربران جریمه شوند.

این روزها ، ضرب و شتم ضرب المثل جنگ بین آپلودکننده ها و بارگیری های تورنت بیشتر در محور سیستم عامل های torrent مانند The Pirate Bay و RARBG محور است. علاوه بر این ، افزایش خدمات سرگرمی موسیقی و ویدئویی مانند Netflix و Spotify همچنین به معنای آن است که افراد از ابزارهای مقرون به صرفه و مناسب دیگری برای استفاده از جدیدترین مطالب ویدیویی / موسیقی استفاده کنند. با این حال ، هنوز هم افراد زیادی وجود دارند که به بارگیری تورنت متوسل می شوند.

علاوه بر این ، یک مورد دیگر در مورد بارگیری وجود دارد که تغییر نکرده است: جهل به قانون کسی را از مجازات معذور نمی داند ، بنابراین بهتر است بدانید که چه اقداماتی ممکن است هنگام بارگیری محتوای آنلاین غیرقانونی باشد و چه مجازاتی را ممکن است با آن روبرو شوید. به همین دلیل ما در این مقاله به همه شما خواهیم گفت.

قانون حق چاپ هزاره دیجیتال

خانم عدالتدر سال 1998 ، ایالات متحده اصلاحاتی را در عنوان 17 تصویب كرد ، قانونی كه به مسائل حق چاپ مربوط می شود. نکته قانون کپی رایت هزاره دیجیتال (DMCA) به روزرسانی قانون حق چاپ برای مقابله با فناوری دیجیتال بود. شما احتمالاً با DMCA هنگامی که می بینید یک ویدیوی YouTube به دلیل نقض این عمل برداشته شده است ، با دیدن آن DMCA آشنا هستید. از طرف دیگر ، ممکن است گاهی اوقات وقتی در جستجوی یک فیلم کامل در Google ، در پایین صفحه هستید ، آن را مشاهده کنید.

DMCA درباره بارگیری چه می گوید؟?

DMCA در اصل شامل سه عنصر اصلی است.

اول ، ایجاد و توزیع فناوری ایجاد شده با هدف دور زدن اقدامات محافظت از حق چاپ ممنوع است. ثانیاً ، مجازاتهای سختگیرانه تری برای افرادی که حق نسخه برداری شخصی را نقض می کنند اعمال می شود. سرانجام ، DMCA مسئولیت ارائه دهندگان خدمات اینترنت و صاحبان وب سایت و سیستم عامل را در هنگام بارگذاری یا بارگیری مطالب نقض حق چاپ توسط کاربر این پلتفرم محدود می کند. برای هدف از این مقاله ، به طور عمده دو نکته اخیر بسیار مهم است.

به عنوان بخشی یا بیشتر شرط این مسئولیت کاهش یافته ، اگر یک ISP یا وب سایتی نقض حق چاپ را تشخیص دهند ، آنها موافقت می کنند که محتوا را حذف کنند. این همچنین در شرایطی رخ می دهد كه یك شركت از مطالبی كه حق نسخه برداری را نقض می كند مطلع شود. به عنوان مثال وقتی صاحب حق نسخه برداری ویدیویی را در YouTube پیدا کرد ، که معتقد است حقوق آنها نقض می شود ، می تواند از این سرویس درخواست کند که آن را از بین ببرد. وقتی می خواهید آن صفحه را بارگیری کنید و متوجه می شوید که YouTube ویدیوی نقض DMCA را حذف کرده است ، معمولاً این اتفاقی است که افتاده است. برای این موضوع در YouTube یا هر پلت فرم دیگر ، به نفع این است که این اطلاعیه ها را رعایت کنیم. از این گذشته ، اگر آنها محتوا را حذف کنند ، نمی توانند پاسخگو باشند.

DMCA Fines

مجازات نقض DMCA می تواند شامل مجازات های مدنی و جزایی باشد. اگر گناهکار شناخته شود ، ممکن است شخص برای پرداخت هر تخلف ، حداکثر 2500 دلار خسارت پرداخت کند. تکرار مجرمان ممکن است برای سه برابر کردن این خسارات روبرو شوند. مجازات های جزایی شامل جریمه های حداکثر 500000 دلار و تا پنج سال زندان برای اولین جرم است. مرتکبین متخلفان تا یک میلیون دلار جزای نقدی و تا ده سال حبس روبرو شوند. دادگاه همچنین احتمالاً برای جلوگیری از نقض بیشتر او در آینده ، حكمی علیه مجرم صادر خواهد كرد.

قانون NET

قانون NET برای قانون بدون سرقت الکترونیکی کوتاه است. این قانون در سال 1997 تصویب شد و تلاشی برای اداره دزدی دریایی آنلاین است. دزدی دریایی هنگامی است که محتوای دارای حق چاپ کپی و توزیع می شود ، چه به صورت پول و چه به صورت رایگان. قانون NET با هدف مهار دزدی دریایی موسیقی ، بازی های ویدئویی ، فیلم و نرم افزار طراحی شده است.

دسته کوچکتر و بزرگتر

قانون NET به دو دسته تقسیم می شود. دسته کمتر تخلف از حق چاپ را با حداقل 1000 دلار تخلف می کند. دسته بزرگتر شامل سودآوری در مطالب دارای حق چاپ با حداقل 2.500 دلار است و حداقل شامل 10 نسخه از مواد در طی 180 روز است. توجه داشته باشید که دسته کمتر نیازی به نقض کننده ندارد که از این ماده سود کسب کند. همچنین لازم به ذکر است که مقدار مواد تجمعی است. اگر یک متخلف آهنگی را بارگیری کند که 100 بار بارگیری شده باشد ، هر بارگیری به مقدار محاسبه شده علیه وی اضافه می کند.

جریمه های قانون NET

مجازات برای گروه کمتر شامل جریمه های حداکثر 100000 دلار و تا یک سال زندان است. برای طبقه بندی بیشتر ، قانون NET مجازات های حداکثر 250،000 دلار و تا پنج سال زندان را در نظر گرفته است. در بالای این مجازات های کیفری ، دارنده حق چاپ نیز می تواند به دنبال ارزش مطالب دارای حق چاپ توسط مدنی باشد.

قانون کلاهبرداری و سوءاستفاده رایانه ای

قانون کلاهبرداری و سوءاستفاده رایانه (CFAA) به گونه ای طراحی شده است که به طور خاص هک را هدف قرار دهد. در حالی که در ابتدا در سال 1986 تصویب شد ، قانون چندین بار اصلاح شده است. جدیدترین تغییرات آن را تحت قانون اجرای سرقت هویت و بازگرداندن آن آورده است. این قانون به دولت فدرال اختیارات بسیار گسترده ای را برای مقابله با هرگونه فعالیت رایانه ای که احساس می کند ممکن است دولت ، بانکداری یا مشاغل را تهدید کند.

این قانون در حالی که به طور اختصاصی برای هدف قرار دادن هک طراحی شده است ، می تواند برای بارگیری غیرقانونی اطلاعات از آن استفاده کند. فعالیت در این عمل همچنین می تواند برای مجازات افرادی که مستقیماً در چنین جنایاتی دخیل نیستند ، استفاده شود. به عنوان مثال ، اگر دوست شما موسیقی یا فیلم های غیرقانونی بارگیری می کند و آنها را به شما منتقل می کند ، ممکن است از CFAA برای مجازات شما استفاده شود..

CFAA همچنین دسترسی یا استفاده غیرمجاز از خدمات رایانه ای یا رایانه ای را بطور خاص پوشش می دهد. این بدان معناست که اگر از یک نرم افزار یا وب سایت به روشی خارج از شرایط خدمتی که با آن موافقت کرده اید استفاده کنید ، ممکن است تحت CFAA هزینه ای دریافت کنید. به عنوان مثال ، فیس بوک استفاده از سرویس خود را با نام کاذب ممنوع اعلام کرده است. اگر حسابی ایجاد می کنید که از نام واقعی شما استفاده نمی کند ، از نظر فنی با CFAA نقض می کنید.

CFAA جریمه

مجازاتهای مختلفی برای نقض قسمتهای مختلف CFAA وجود دارد. هرچند یک جرم اول تا پنج سال زندان و جریمه قابل مجازات باشد. برخی از بخش های CFAA مجازات های حبس را در زندان در نظر می گیرند اگر به عنوان مجرم مکرر به نظر برسید. جریمه ها می توانند از چند هزار دلار تا میلیون ها دلار متغیر باشند.

کدام کشورها مجاز برای دانلود و اجرای جریمه ها هستند?

تاکنون ، ما در درجه اول بر قوانین مربوط به بارگیری در ایالات متحده متمرکز شده ایم. با این حال ، کشورهای دیگری نیز وجود دارند که هنگام بارگیری مطالب دارای حق چاپ ، می توانید با مجازات سنگین و مجازات روبرو شوید. برای اینکه بتوانید از وضعیت سایر کشورها در جهان مطلع شوید ، جدول مفیدی را در زیر آورده ایم که برخی از کشورها را نشان می دهد که بارگیری را برای مصارف شخصی مجازات می کنند و مجازات نمی کنند ، برخی از کشورها که در آن می توانید یک جریمه بارگیری و برخی از آنها را به طور فعال مجازات کنید. جریمه بارگیری را اجرا کنید.

بارگیری مجاز است (برای استفاده شخصی)
بارگیری جریمه ها (اجباری نیست)
بارگیری جریمه ها (اجباری)
لهستانآرژانتینبلژیک
اسپانیااسترالیافنلاند
سوئیسبرزیلفرانسه
کاناداآلمان
چینهند
کلمبیاژاپن
جمهوری چکمالزی
دانمارکنیوزلند
مصرامارات متحده عربی
یونانانگلستان
ایرانایالات متحده
اسرائيل
ایتالیا
لتونی
مکزیک
هلند
فیلیپین
کشور پرتغال
رومانی
روسیه
سنگاپور
اسلواکی
اسلوونی
آفریقای جنوبی
اروگوئه

در بیشتر مناطق اروپا ، بارگیری غیرقانونی می تواند منجر به جریمه یا اخطار پلیس محلی شود. در ایالات متحده و سایر نقاط جهان نیز اینگونه است. ژاپن ، هند و مالزی همگی قوانینی در مورد بارگیری غیرقانونی دارند. اگر در یکی از این کشورها زندگی می کنید یا به زودی بازدید می کنید ، حتماً جریمه بالایی را تجربه نکنید! به دنبال راه های قانونی برای تماشای فیلم های خود ، گوش دادن به موسیقی و یا پخش بازی های خود باشید. معمولاً می توانید به خدماتی مانند Netflix ، Spotify و Steam اعتماد کنید. ما می دانیم که این سرویس ها اغلب محدودیت های خاص خود را اعمال می کنند ، مانند محدودیت های جغرافیایی که نتفلیکس اعمال می کند. خوشبختانه ، روشهای ساده ای برای یافتن این محدودیت ها وجود دارد. به عنوان مثال ، می توانید با تغییر آدرس IP خود با VPN ، به راحتی به نسخه ایالات متحده Netflix در هر کجا که باشید دسترسی پیدا کنید..

اطلاعیه مهم: قوانین می توانند تغییر کنند قبل از شروع بارگیری ، همیشه از قوانین فعلی کشوری که در آن هستید آگاه باشید. به این ترتیب ، همیشه می دانید که دقیقاً چه چیزی مجاز است و مجاز نیست. این همچنین به دنبال استفاده از راههای تحقق محدودیت های جغرافیایی است ، در این صورت باید اطمینان حاصل کنید که هرگونه توافق نامه کاربری را که موظف به آن هستید بخوانید و مطابق با این موارد عمل کنید.

کدام کشورها وب سایتهای بارگیری را مسدود می کنند?

در برخی کشورها ، وب سایتهای (torrent) بارگیری مانند Pirate Bay به دلیل جغرافیای آنلاین در دسترس نیستند. با راه اندازی این بلوک ها ، مقامات سعی می کنند غیرنظامیان را از یافتن وب سایت برای بارگیری محتوای غیرقانونی از آنها باز دارند. در زیر ، همه کشورهایی را که می دانند وب سایتها را به دلیل بارگیری (غیرقانونی) مسدود می کند ، لیست کرده اند.

کشورهایی که (تورنت) وب سایتهای بارگیری مسدود شده اند:

 • آرژانتین
 • استرالیا
 • اتریش
 • بلژیک
 • چین
 • دانمارک
 • فنلاند
 • فرانسه
 • آلمان
 • یونان
 • هند
 • اندونزی
 • ایران
 • ایرلند
 • ایتالیا
 • لتونی
 • مالزی
 • هلند
 • نیوزلند
 • نروژ
 • کشور پرتغال
 • قطر
 • رومانی
 • روسیه
 • عربستان سعودی
 • سنگاپور
 • آفریقای جنوبی
 • اسپانیا
 • سوئد
 • بوقلمون
 • امارات متحده عربی
 • انگلستان

چه نوع جریمه ای را می توان انتظار داشت?

هر کشوری که برای بارگیری غیرقانونی جریمه می کند ، به همین روش یا به همان میزان انجام می شود. مبلغ جریمه بسته به جایی که در آن قرار دارید می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال ، در آلمان ، افرادی که در حال بارگیری محتوای دارای حق چاپ هستند ، می توانند از 900 تا 1000 یورو جریمه کنند. یک زن در ایالات متحده مجبور شد برای هر آهنگ بارگیری شده ، مبلغ 80.000 دلار بپردازد ، که برای 24 آهنگ در حدود 1،9 میلیون دلار کاهش یافت. در بعضی از کشورها ، بسته به شدت جرم ، بارگیری غیرقانونی حتی می تواند به مجازات زندان منجر شود. در ژاپن ممکن است جریمه ای به ارزش حدود 25.700 دلار دریافت کنید – یا تا دو سال در زندان به سرانجام برسید.

همه دانلود کنندگان غیرقانونی نمی توانند هزینه اقدامات خود را پرداخت کنند. مقامات با ارسال جریمه های بالا برای فقط برای چند نفر ، نشان می دهند که مجازات های شدید چگونه می تواند باشد. آنها امیدوارند که افراد متخلف دیگر را از این طریق بترسانند. عواقب واقعی در هر مورد متفاوت خواهد بود. اگر به طور غیرقانونی فیلمی را در ژاپن بارگیری کنید ، شما بلافاصله به زندان اعزام نخواهید شد ، اگرچه فرصتی وجود دارد که ممکن است در آنجا تمام شوید. در جدول زیر دلایل احتمالی بارگیری غیرقانونی در کشورهای مختلف آورده شده است.

کشور
عواقب احتمالی
بلژیکجریمه تا 65.000 یورو
آلمانجریمه بین 900 تا 1000 یورو
فنلاندیک مرد جریمه 2.200 یورو دریافت کرد
فرانسهحداکثر 300000 یورو و سه سال زندان
هندتا سه سال زندان
ژاپنتا دو سال زندان یا حداکثر جریمه 25،700 دلار
مالزیبه طور متوسط ​​در حدود 430 یورو (تبدیل شده) برای هر آهنگ بارگیری شده
نیوزلندجریمه تا 15.000 دلار
امارات متحده عربی1.200 دلار برای هر عمل دزدی دریایی
ایالات متحدهیک زن مجبور بود برای هر آهنگ بارگیری 80.000 دلار بپردازد (در کل 1،9 میلیون دلار)
انگلستانتا سه سال زندان و جریمه 150.000 پوند

مشاوره نهایی

قوانین و جریمه های بارگیری غیرقانونی می تواند گیج کننده باشد. این واقعیت که کاربران حتی ممکن است در قبال اشتباهات به ظاهر بی گناه نیز مسئول باشند ، می تواند بسیاری از افراد را از بارگیری از هر نوع احساس ناراحتی کند. از آنجا که عصر اطلاعات هنوز جوان است ، قوانین حاکم بر آن هنوز در حال نگارش است و ممکن است نمایندگی خوبی از عدالت در هر مورد نباشد. بهتر است که شرایط خدمات وب سایت ها و نرم افزارها را مطالعه کنید. و برای جلوگیری از بارگیری از قانونی بودن مشکوک ، مراقبت ویژه ای کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me