چگونه به صورت ناشناس در اینترنت مرور کنیم | VPNOverview

بسیاری از اقدامات آنلاین شما به همان اندازه که فکر می کنید خصوصی نیستند. این روزها ، احزاب بی شماری سعی می کنند تا حد ممکن رفتارهای آنلاین ما را دنبال کنند. ISP ها ، سرپرستان شبکه های ما ، مرورگر ما ، موتورهای جستجو ، برنامه هایی که ما نصب کرده ایم ، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ، دولت ها ، هکرها و حتی وب سایت هایی که همه ما از آنها بازدید می کنیم – تا حدودی – آنچه را که ما بصورت آنلاین انجام می دهیم ، می دانند. اگر نمی خواهید شریک زندگی تان هدیه ویژه تولد مورد نظر خود را پیدا کند ، استفاده از مد ناشناس کافی خواهد بود. با این حال ، اگر شما نمی خواهید کسی بداند که شما چه کاری آنلاین انجام می دهید ، یک حالت ناشناس ساده انجام نخواهد داد.


آیا می خواهید به صورت ناشناس گشت و گذار کنید ، پخش کنید یا بارگیری کنید؟ چند روش برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما وجود دارد. در این مقاله ، ما چند روش و نکته را برای شما ارائه می دهیم تا بتوانید بصورت آنلاین ناشناس بمانید. ما همه چیز را در مورد کارآیی VPN ها ، سرورهای پروکسی و Tor توضیح خواهیم داد که همه اینها ابزاری هستند که به شما کمک می کنند در زیر رادار بمانید.

نکته 1: مرور ایمن و ناشناس با VPN

سپر VPNاستفاده از VPN (Virtual Private Network) روشی مناسب برای مرور ناشناس اینترنت است. وقتی به یک سرور VPN وصل هستید ، اتصال شما ایمن است. این نرم افزار تضمین می کند که کلیه ترافیک آنلاین شما با استفاده از پروتکل های ویژه رمزگذاری می شود ، بنابراین دیگر این داده ها توسط دیگران قابل خواندن نیستند.

علاوه بر این ، آدرس IP شما پنهان باقی می ماند ، زیرا به طور خودکار IP سرور VPN را که از آن استفاده می کنید گرفته اید. آدرس IP شماره شناسایی اتصال اینترنتی شماست و می تواند موقعیت مکانی شما و در نهایت هویت شما را فاش کند. یک VPN این آدرس IP را در پشت یکی از آدرسهای خود مخفی می کند. به این ترتیب وب سایتهایی که بازدید می کنید قادر به دیدن آدرس IP واقعی شما نیستند و قادر به شناسایی شما نخواهند بود.

بسیاری از ارائه دهندگان VPN هنگام استفاده از خدمات آنها ، فعالیت شما را وارد نمی کنند. این محصولی است که آنها به شما قول می دهند: مرور ناشناس. این ارائه دهندگان با استفاده از اتصالات امن و مطمئن VPN ، به کاربران خود ناشناس بودن تضمین می کنند.

تونل رمزگذاری شده VPN که از گروههای مختلف محافظت می کند

ترکیب یک IP ماسک شده با یک اتصال امن ، کاربران VPN را تضمین می کند که دیگر نمی توان رفتار آنلاین آنها را توسط کسی دنبال کرد. با این حال ، همه ارائه دهندگان VPN در مورد تصمیم گیری در مورد این قول سختگیر نیستند. اگر می خواهید اتصال به اینترنت خود را ناشناس کنید ، مهم است که به دنبال یک ارائه دهنده VPN قابل اعتماد و خوب با خط مشی صفر باشید. خط مشی صفر اطمینان حاصل می کند که ارائه دهنده VPN هیچ یک از فعالیت های آنلاین شما را ثبت نمی کند. به این ترتیب ، حتی دولت نمی تواند ارائه دهنده ای را برای تحویل این اطلاعات بدست آورد ، زیرا به سادگی چیزی برای ارائه وجود ندارد. بیشتر اوقات ، مراجعه به یک حق بیمه VPN هوشمند است ، زیرا داده های خصوصی شما همیشه در دست یک ارائه دهنده VPN رایگان امن نیستند.

ExpressVPN: یک غول قابل اعتماد

یکی از نمونه های ارائه دهنده VPN قابل اعتماد ExpressVPN است. ExpressVPN سرورهای زیادی در سراسر جهان دارد و گزینه های امنیتی قدرتمندی را ارائه می دهد. اگر در خدمات آنها مشترک شوید ، به نرم افزاری دسترسی پیدا می کنید که از تمام دستگاه های شما محافظت می کند و برای Windows ، Mac ، Android و iOS کار می کند. شما می توانید فقط با یک دستگاه مشترک با حداکثر پنج دستگاه به اینترنت وصل شوید. ExpressVPN برای کسانی که می خواهند با گمنامی کامل قادر به گشت و گذار ، پخش و بارگیری باشند بسیار مناسب است.

ExpressVPN بسیار کاربر پسند است. پس از دریافت اشتراک خود ، می توانید فقط با چند کلیک برنامه را نصب کرده و به یک سرور VPN ایمن متصل شوید. این برنامه بر روی پس زمینه دستگاه شما اجرا خواهد شد ، در حالی که می توانید طبق معمول ، فقط با خیال راحت و ناشناس ، فهرست و پخش کنید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این ارائه دهنده کسب کنید ، بررسی کامل ما در مورد ExpressVPN را بخوانید.

CyberGhost: یک VPN کاربر پسند

دومین VPN با عملکرد خوب ، CyberGhost است. CyberGhost یک ارائه دهنده VPN کاربر پسند است که به شما در مرور ناشناس به شما کمک می کند. آنها تعداد زیادی سرور در سرتاسر جهان دارند ، که پیدا کردن سروری متناسب با نیازهای شما بسیار آسان می شود. سرورهای آنها اطمینان حاصل می کنند که می توانید بدون محدودیت در اینترنت مرور کنید. شما حتی می توانید از Netflix استفاده کرده و آزادانه تورنت را با CyberGhost بارگیری کنید. استفاده از برنامه CyberGhost بسیار آسان است و اگر در کشف کردن آن مشکلی دارید ، CyberGhost همچنین یک تیم پشتیبانی مشتری عالی دارد که به شما کمک می کند.

اگر جایگزینی HTTPS برای وب سایت HTTP وجود دارد که می خواهید از آن بازدید کنید ، CyberGhost مطمئن خواهد شد که به طور خودکار به نسخه مطمئن سایت هدایت می شوید. به این ترتیب ، می توانید در همه زمان ها ناشناس و با خیال راحت مرور کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این VPN ، بررسی دقیق ما در مورد CyberGhost را بخوانید.

نکته 2: از مرورگر مناسب استفاده کنید

این عاقلانه است که به اصول اولیه برگردید و مطمئن شوید که کسانی به شما کمک می کنند ناشناس بودن خود را محافظت کنید. اما در این حالت کدام مرورگر بهترین استفاده است؟ مرورگرهای محبوب مختلف روش های بسیار متفاوتی برای برخورد با حریم شخصی کاربران دارند. آنها همچنین دارای سطوح مختلف ایمنی هستند. در این بخش ، ما در مورد چندین گزینه معروف شناخته شده مرورگر صحبت خواهیم کرد.

از Microsoft Internet Explorer و Edge دور شوید

آرم مایکروسافت لبههنگام بررسی ایمنی و حفظ حریم خصوصی آنلاین ، به شما توصیه می کنیم از مرورگرهای مایکروسافت (Internet Explorer و Edge) استفاده نکنید. اینترنت اکسپلورر دیگر هیچ به روزرسانی را دریافت نمی کند ، این باعث می شود این مرورگر بسیار آسیب پذیر باشد و کاربران خود را در معرض خطرات مختلفی قرار دهد ، از جمله انواع بسیاری از جرایم سایبری. Microsoft Edge جانشین رسمی Internet Explorer است و به روز رسانی های ایمنی را دریافت می کند. هنوز سطح حریم خصوصی این مرورگرها عالی نیستند. این مرورگر هیچ محافظتی برای ردیابی ندارد. این و روشهای دیگری که مایکروسافت از نظر حریم خصوصی فاقد آن است ، ما را راهنمایی می کند که اگر می خواهید روی محافظت از حریم شخصی خود متمرکز شوید ، از Internet Explorer و Edge دور شوید..

Google Chrome: برای حفظ حریم خصوصی به Google مراجعه نکنید

Google Chrome Logoمرورگر Chrome از چندین مسدود کننده پاپ آپ و سایر برنامه های افزودنی مرورگر با حریم خصوصی پشتیبانی می کند. با این وجود ، Chrome متعلق به Google است که خبر بدی برای حفظ حریم خصوصی شما است. Google از داشتن هرچه بیشتر داده در مورد کاربران خود سود می برد. از این داده ها برای نمایش تبلیغات شخصی شده و موتور جستجوی Google استفاده می شود. بسیاری از افراد Google در مورد نحوه برخورد با حریم خصوصی افراد انتقاد می کنند. به عنوان مثال ، این سؤال مطرح شده است که چرا کاربران Chrome اغلب به صورت خودکار با حساب های Google یا Gmail خود وارد سیستم می شوند. به این ترتیب ، Google می تواند تمام فعالیتهای مرور شما را ردیابی کرده و آن را به عنوان یک شخص به شما وصل کند. این اطلاعات سپس در تمام دستگاههای شما همگام می شوند. آیا از تلفن های هوشمند آندروید با برنامه هایی مانند Google Maps استفاده می کنید؟ سپس Google بلافاصله حتی بیشتر از شما می داند. اگر برای حفظ حریم خصوصی خود ارزش قائل باشید ، Chrome بهترین گزینه برای مرورگر نیست.

صفری اپل کار خود را به خوبی انجام می دهد

آرم اپل صفریاخیراً ، Safari مرورگر اپل از نظر حریم شخصی بسیار خوب عمل می کند. این مرورگر شاهد معرفی ویژگی های جدیدی بوده است که اثر انگشت دیجیتال را متوقف می کند ، و این باعث می شود که سایر طرف ها شما را به صورت آنلاین دنبال کنند. همچنین دارای پیشگیری از ردیابی هوشمند است. این به طور خودکار کوکی های ردیابی شخص اول را که وب سایت ها پس از هفت روز در مرورگر Safari قرار می دهند حذف می کند. به دلیل این سیستم ، وب سایت ها قادر هستند بازدید کنندگان را برای مدت زمان بسیار کوتاه تری ردیابی کنند. گذشته از آن ، سافاری برنامه های افزودنی مفیدی را ارائه می دهد که باعث حفظ حریم خصوصی آنلاین شما می شود. بعداً به این موضوع برمی گردیم.

Mozilla Firefox: بهترین و مشهورترین مرورگر برای حفظ حریم خصوصی

آرم Firefoxاگر از ما سؤال کنید ، Mozilla Firefox بهترین مرورگر “عادی” برای کاربرانی است که به حریم خصوصی آنها ارزش قائل هستند. برای خاموش کردن موارد ، Firefox دارای چندین ویژگی امنیتی ، مانند محافظت در برابر فیشینگ و بدافزار است. گذشته از آن ، کاربران فایرفاکس هر زمان که یک وب سایت سعی در نصب افزونه ها داشته باشد بطور خودکار اخطار دریافت می کنند. هنگامی که صحبت از حریم خصوصی می شود ، Firefox یک انتخاب بسیار مطمئن است ، همچنین به دلیل اینکه افزونه های مفیدی را ارائه می دهد که کاربران را در برابر انواع ردیابی و نقض حریم خصوصی محافظت می کند. این افزودنیها ، بیشتر از موارد خاص ، مخصوص Firefox نیستند.

برخلاف اکثر مرورگرهای دیگر ، Firefox منبع باز است. این بدان معنی است که همه می توانند کدی را که نرم افزار Firefox را تشکیل می دهد ، بررسی کنند. به دلیل این روش کار شفاف ، موزیلا نمی تواند حتی اگر بخواهد ویژگی های ردیابی را ایجاد کند. شخصی متوجه آن می شود و نمایش می دهد ، که می تواند برای شهرت موزیلا افتضاح باشد.

سطح ناشناس بعدی در حال مشاهده: مرورگر Tor

آرم روتر پیاز پیازاگر واقعاً می خواهید ناشناس باشید ، مرورگر Tor می تواند گزینه جالبی باشد. Tor (روتر پیاز) یک شبکه آنلاین برای ارتباطات رمزگذاری شده و ناشناس است. Tor تقریباً مشابه مرورگرهای دیگر مانند Firefox ، Safari و Chrome کار می کند. با این حال ، بر خلاف مرورگرهای دیگر ، Tor به شما امکان می دهد کاملاً ناشناس را مرور کنید. شبکه Tor از هزاران سرور در سراسر جهان تشکیل شده است. کلیه ترافیک داده ای که از آن عبور می کند ، در قطعات کوچکی که بعداً رمزگذاری شده و از طریق چندین سرور قبل از پایان یافتن در مقصد ، قطع می شود. این فرایند زمان دارد و بنابراین مرورگر Tor می تواند نسبتاً کند باشد. اما مهم نیست که چقدر کند باشد ، اما اطمینان حاصل می کند که هیچ کس نمی تواند آنچه را شما بصورت آنلاین انجام می دهید را ببینید.

دختر بازیابی یک فایل اینترنتی از طریق Tor Nodes

نکته مهم در استفاده از Tor این است که تنها بخشی از کارهایی را که بصورت آنلاین انجام می دهید رمزگذاری می کند. فقط از ترافیک اینترنت که از طریق مرورگر عبور می کند محافظت می شود. خدماتی مانند Skype و WhatsApp بدون استفاده از مرورگر به اینترنت دسترسی پیدا می کنند. Tor نمی تواند به شما از شما محافظت کند.

نکته دیگری که قابل ذکر است این است که Tor امکان دسترسی به وب سایت تاریک را در اختیار کاربران قرار می دهد. گشت و گذار در وب تاریک باید با احتیاط انجام شود. این “قسمت تاریک” از اینترنت تنظیم نشده است ، به این معنی که خطرات زیادی برای امنیت شما به همراه دارد. به عنوان مثال ، اجرای نرم افزارهای مخرب در آنجا بسیار آسان است. بنابراین ، برای اکثر ما ، استفاده از VPN به همراه مرورگر Firefox یک جایگزین آسان تر ، بهتر و ایمن تر است.

نکته 3: مرور ناشناس با یک پروکسی

استفاده از سرور پروکسی برخی از ناشناسیت های آنلاین را نیز فراهم می کند. هنگام استفاده از پروکسی ، شما درخواست اطلاعات را به آن سرور پروکسی ارسال می کنید ، که سپس آن را به وب سایت صحیح ارسال می کند. این وب سایت فقط می تواند آدرس IP سرور پروکسی را مشاهده کند ، نه خود شما. یک پراکسی همان رمزگذاری VPN را به همان اندازه رمزگذاری ندارد. حتی اگر وب سایت هایی که بازدید می کنید قادر به مشاهده مستقیم شما نیستند ، آدرس IP و ترافیک آنلاین شما هنوز هم از کشف آن آسان تر از مواردی است که هنگام استفاده از VPN کشف می شود. سایر احزاب هنوز هم می توانند آنچه شما انجام می دهند را ببینند. تنها چیزی که آنها را از شناخت هویت شما باز می دارد ، IP پروکسی است. این همه به این دلیل است که پراکسی ها از ارتباط شما محافظت نمی کنند.

شخصی که از طریق Proxy Server به اینترنت وصل می شود

سرورهای پروکسی بیشتر به عنوان گزینه های سبک تر و رایگان برای VPN دیده می شوند. آنها ممکن است متناسب با نیازهای شما باشند ، اما این را بخاطر بسپار که آنها استانداردهای امنیتی مشابه VPN را ندارند.

نکته 4: از یک موتور جستجوی ناشناس استفاده کنید

DuckDuckGoگزینه استفاده از موتور جستجوی ناشناس نیز وجود دارد. DuckDuckGo مشهورترین موتور جستجوی ناشناس است. موتورهای جستجوی ناشناس مانند DuckDuckGo گزینه های دیگری برای گوگل ، بینگ ، یاهو و سایر موتورهای جستجو هستند که دوست دارند داده های شما را جمع آوری و استفاده کنند. وقتی از DuckDuckGo استفاده می کنید ، اصطلاحات جستجوی شما و پیوندهایی که کلیک کرده اید ردیابی نمی شوند. علاوه بر این ، وب سایت هایی که بازدید می کنید قادر به دیدن اصطلاحات جستجوی شما نیستند. با این حال ، آنها هنوز می دانند که شما از صفحه آنها بازدید کرده اید. این ثبت نام از طریق آدرس IP شما اتفاق می افتد. از طریق DuckDuckGo می توانید اینترنت را با ناشناسی بیشتر از یک موتور جستجوی معمولی جستجو کنید ، اما نمی تواند ناشناس بودن یا حریم شخصی شما را به شما ارائه دهد.

DuckDuckGo بودجه و نیروی انسانی مشابه با مشاغل بزرگ مانند Google ندارد. این بدان معنی است که نتیجه جستجو ارائه شده به همان اندازه بهینه نمی شود. با این حال ، برخی می گویند که این در واقع چیز خوبی برای کسانی است که به حفظ حریم خصوصی توجه می کنند. پس از همه ، DuckDuckGo به همه افرادی که وارد همان کلمات کلیدی می شوند همان نتایج جستجو را نشان می دهد. برعکس ، Google نتایج شما را به پروفایل کاربر شما تنظیم می کند. از این رو ، عدم دقت DuckDuckGo نشان می دهد که آنها در واقع به قول خود ناشناس بودن پایبند هستند. توصیه ما این است که DuckDuckGo را امتحان کنید تا ببینید که آیا آن را دوست دارید یا خیر.

دومین موتور جستجوی ناشناس Startpage است. این یک سیستم جستجوی دوستدار حریم خصوصی است که نتایج جستجوی خود را از Google به دست می آورد ، اما از ردیابی استفاده نمی کند. ما همچنین توصیه می کنیم این مورد را امتحان کنید.

نکته 5: ردیابی را با پسوندهای مناسب مرورگر به حداقل برسانید

بسیاری از برنامه های افزودنی مرورگر در آنجا وجود دارد که به افزایش حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما کمک می کند. این الحاقات اغلب به راحتی نصب و استفاده می شوند. گذشته از یک adblocker ، یک مدیر رمز عبور و یک برنامه افزودنی مرورگر VPN ، می توانید افزودنی ها و افزونه های خاصی را نیز امتحان کنید که ردیابی را به حداقل می رساند..

حریم خصوصی Badger و Ghostery

Privacy Badger و Ghostery برنامه های افزودنی مرورگر هستند که کوکی های ردیابی شخص ثالث را که در هنگام مرور در رایانه شما قرار می گیرند ، شناسایی و مسدود می کنند. مسدود کردن این کوکی ها باعث نمی شود شخص ثالث شما را از طریق اینترنت دنبال کنند. آیا شما یک نشانگر رازداری یا Ghostery را نصب کرده اید و آیا از یک صفحه وب بازدید کرده اید که سعی دارد کوکی های ردیابی شخص ثالث را نصب کند؟ سپس این پسوندها عملی خواهند شد. خوب برای شما ، بد برای نشانگرهای آنلاین و برای حفظ حریم خصوصی شما بسیار مناسب است.

نکته 6: از فیس بوک و گوگل محتاط باشید

Facebook شناخته شده است که اطلاعات شخصی کاربران خود را با تبلیغ کنندگان به اشتراک می گذارد. به همین دلیل زنان تمایل دارند که تبلیغات بهداشت زنان را در فیس بوک خود دریافت کنند در حالی که مردان اینگونه نیستند. با این حال ، فیسبوک این عمل را بسیار بیشتر انجام می دهد: آنها همچنین وقتی در سایت آنها نیستید ، آنچه را انجام می دهید ردیابی می کنند. اگر به دنبال بیمه اتومبیل آنلاین هستید ، به احتمال زیاد تبلیغ فید در Facebook خود را مشاهده خواهید کرد. فیس بوک به شما امکان می دهد تا در تنظیمات حریم خصوصی حساب خود کمی تغییر دهید. بعد از تغییر این تنظیمات ، ممکن است دیگر افزودنیهای انتخاب شده را نشان ندهند ، اما همچنان موارد اضافی را مشاهده خواهید کرد. علاوه بر این ، آنها به جمع آوری اطلاعات در مورد شما ادامه خواهند داد. از طریق خدمات شخصی آنها غیرفعال کردن ردیابی آنها امکان پذیر نیست ، فقط می توانید آنچه را که در اخبار شما ایجاد می شود کمی تغییر دهید..

Google همچنین به شما امکان می دهد شخصی سازی افزودنی را غیرفعال کنید. مجدداً این بدان معنی نیست که همه افزودنیها از بین خواهند رفت و Google نیز مانیتور کردن ترافیک داده شما را متوقف نخواهد کرد. به عنوان یک قاعده ، می توانید بگویید که این شرکتهای بزرگ که با درآمد اضافی ساخته می شوند ، مانیتور کردن ما را متوقف نمی کنند ، مگر اینکه این کار را از طریق اتصال VPN غیرممکن کنیم.

افکار نهایی

برای محافظت از ایمنی و حفظ حریم خصوصی آنلاین مراحل مختلفی وجود دارد که می توانید انجام دهید. آیا می خواهید اینترنت را ناشناس بگردید؟ سپس این نکاتی است که ما می خواهیم به شما ارائه دهیم:

  • از Mozilla Firefox یا مرورگر Tor استفاده کنید
  • از VPN استفاده کنید
  • از یک موتور جستجوی ناشناس استفاده کنید
  • ردیابی را با پسوندهای مناسب مرورگر به حداقل برسانید

اگر این نکات را جمع کنید ، حریم خصوصی آنلاین شما از قبل محافظت می شود. شما قادر خواهید بود به طور ناشناس در اینترنت مرور کنید. استفاده از پروکسی نیز گزینه ای است ، اما اگر قبلاً از VPN استفاده می کنید (که گزینه جایگزین دیگری است) کاملاً غیر ضروری است.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me