حریم خصوصی در مک: نحوه تغییر تنظیمات خود | VPNOverview

خط رایانه های مک بعضی از بهترین های موجود در بازار امروز هستند. هر دو در مشخصات خام و کارایی مک سخت است. اپل همچنین به شدت شفاف است که ویژگی های حفظ حریم خصوصی را برای کاربر شفاف کند. بسیاری از کاربران متوجه اهمیت زمان در تنظیم ویژگیهای حفظ حریم خصوصی خود نمی شوند ، و این باعث می شود آنها در معرض اطلاعات شخصی بصورت آنلاین آسیب پذیر باشند. فقط در عرض چند دقیقه می توانید تنظیمات حریم خصوصی مک خود را تنظیم کنید تا داده های خود را ایمن کنید.


حریم خصوصی در مک

مک مدتهاست که از امنیت و حریم شخصی شهرت داشته است. حفظ حریم خصوصی کاربران سالهاست که در اولویت اپل قرار دارد. متأسفانه در یک سال گذشته ، برخی از موانع عمومی رخ داده است. در حالی که اپل علناً به امنیت و حفظ حریم خصوصی متعهد است ، برخی از اشتباهات بزرگ آشکار شده است ، خصوصاً با انتشار بروزرسانی High Sierra برای مک. در سپتامبر 2017 یک اشکال مخصوصاً مشکل آفرین ظاهر شد که به کاربران اجازه می داد با تایپ کردن “root” دسترسی ریشه ای پیدا کنند. با این کار دسترسی تقریبا نامحدودی به کلیه داده های موجود در مک آسیب دیده امکان پذیر است.

در حالی که اپل به سرعت وصله را برطرف کرده است ، در بعضی مواقع حتی پچ با اشکالات مواجه شده است. این باعث می شود بسیاری از کاربران این سوال را بپرسند که آیا هنوز آسیب پذیری های دیگری در مکینتاش وجود ندارد یا خیر. با تغییر تنظیمات حریم خصوصی شما می توانید اطمینان حاصل کنید که در صورت بروز اشکالات جدید ، داده های شما به خطر نمی افتد.

هکرها را دور نگه دارید

هکرمحافظت از فایروال یک ویژگی استاندارد است که در تمام رایانه های متصل به اینترنت مورد نیاز است. مک مجهز به فایروال داخلی کامپیوتر است ، اما این ویژگی همیشه به طور پیش فرض روشن نمی شود. یکی از اولین کارهایی که شما باید برای محافظت از مک خود انجام دهید اطمینان از فعال کردن فایروال است.

تنظیمات برگزیده سیستم را باز کرده و روی ‘Security کلیک کنید & حریم خصوصی. “در اینجا شما می توانید تنظیمات مختلفی را برای کمک به محافظت از Mac خود پیدا کنید. روی کادر بسته در سمت چپ پایین کادر گفتگو کلیک کنید و نام کاربری و رمزعبور خود را وارد کنید تا دسترسی به این تنظیمات فعال شود.

بر روی زبانه “فایروال” کلیک کنید تا تنظیمات فایروال را بگیرید. اکنون بر روی “روشن کردن فایروال” کلیک کنید. همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه گزینه های فایروال تنظیمات فایروال را تنظیم کنید. در اینجا می توانید تغییر دهید که برنامه ها و سرویس ها می توانند داده ها را از طریق فایروال ارسال یا دریافت کنند. این کار می تواند مفید باشد اگر می خواهید همه برنامه ها را بجز یک یا دو مورد مسدود کنید..

داده های خود را رمزگذاری کنید

مهم نیست چقدر سیستم خود را ایمن کنید ، هنوز این احتمال وجود دارد که یک هکر مصمم بتواند به داده های شما دسترسی پیدا کند. در حالی که رمزگذاری پرونده های شما ممکن است باعث ناراحتی شما شود ، از اهمیت برخوردار است. FileVault اطمینان می دهد که داده های شما حتی هنگام سرقت از خواندن آن قابل خواندن نیست.

FileVault با رمزگذاری تمام پرونده های موجود در Mac ، اطلاعات شما را ایمن می کند. این کار برخی از زمان ها را می طلبد که روال رمزگذاری وقتی اولین بار آن را فعال می کنید اجرا شود. همچنین ناراحتی در وارد کردن رمز عبور خود در هر زمان که می خواهید پرونده را باز کنید وجود دارد. با این حال ، این یک قیمت کم برای پرداخت آرامش خاطر است که ناشی از دانستن اطلاعات شما امن است.

در ‘Security & صفحه رازداری ، روی برگه FileVault کلیک کنید. برای شروع فرآیند ، روی دکمه دارای برچسب ، “روشن کردن FileVault …” کلیک کنید. به شما کلید بازیابی داده می شود. برای باز کردن قفل پرونده ها در رایانه خود باید از کلید ریکاوری یا رمز عبور حساب خود استفاده کنید. اگر هر دوی اینها را فراموش کنید ، تمام دسترسی به آن پرونده ها را از دست خواهید داد.

مجوزهای برنامه خود را بررسی کنید

برنامه ها برای دسترسی به خدمات مهم در Mac خود به مجوز نیاز دارند. هرچند ، گاهی اوقات ، این برنامه ها می توانند به اطلاعاتی که برای اجرای کار خود به شدت لازم نیست دسترسی پیدا کنند. در تنظیمات حریم خصوصی می توانید انتخاب کنید که چه برنامه هایی به چه اطلاعاتی دسترسی دارند.

از امنیت ‘ & روی صفحه “حریم خصوصی” کلیک کنید ، روی برگه “حریم خصوصی” کلیک کنید. یکی از مهمترین تصمیمی که می توانید برای محافظت از حریم شخصی خود بگیرید ، محدود کردن دسترسی به موقعیت مکانی شماست. در حالی که سایر منابع اطلاعاتی به نحوه دسترسی شما به اینترنت یا استفاده از مک خود تکیه دارند ، خدمات موقعیت مکانی می توانند به سازندگان برنامه چیزهای زیادی درباره شخصی بودن شما و آنچه که بصورت آفلاین انجام می دهید بگویید.

در قسمت سمت چپ روی “خدمات موقعیت مکانی” کلیک کنید. با این کار لیستی از تمام برنامه های موجود در Mac شما فراهم می شود که می توانند به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند. علامت هر برنامه را که نمی خواهید دسترسی به داده های موقعیت مکانی خود داشته باشید انتخاب کنید.

با یک روش مشابه ، می توانید محدود کنید که کدام برنامه ها به اطلاعات مخاطب ، تقویم و یادآوری های شما دسترسی دارند. به سادگی هر برنامه را در گروه مناسب علامت بزنید تا کنترل حریم شخصی شما را پس بگیرد.

آیا سیری به شما گوش می دهد?

آرم سیرییک شوخی در بین کارشناسان حفظ حریم خصوصی وجود دارد ، “آمریکایی ها قبلاً نگران دولت بودند که تلفن و خانه هایشان را گشودند ، اما اکنون اپل را پرداخت می کنند تا این کار را برای آنها انجام دهد.” سیری در حال گوش دادن به هر مکالمه ای است تا کلمات کلیدی را برای آن انتخاب کند. سیری همچنین می تواند ایمیل و پیام های خصوصی و همچنین محتویات اسناد شما را بخواند. این اطلاعات اغلب برای بهبود خدمات ذخیره و تجزیه و تحلیل می شوند. اگر نگران توانایی سیری در گوش دادن به شما از طریق مک هستید ، باید آن را غیرفعال کنید.

از صفحه System Preferences ، بر روی نماد Siri کلیک کنید. به طور مستقیم تحت آرم Siri در صفحه Siri ، می توانید “فعال کردن Siri” را برای غیرفعال کردن سرویس از Mac خود انتخاب کنید..

ماندن ناشناس در دنیای متصل

هرچه اطلاعات بیشتر ما به صورت آنلاین در دسترس تبلیغ کنندگان و سایر افراد قرار می گیرد ، خصوصی نگه داشتن اطلاعات شخصی یک چالش محسوب می شود. استفاده از VPN یکی از ساده ترین اقداماتی است که می توانید برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی امروز انجام دهید.

وقتی با استفاده از یک سرویس VPN با کیفیت وصل می شوید ، هنگام سفر به و از طریق سرور VPN ، داده های شما رمزگذاری می شوند. ترافیک شما از طریق سرور VPN عبور می کند و رمزگذاری می شود. این رویکرد واسطه بدان معنی است که شما در مبادله اطلاعات ناشناس هستید. ممکن است متوجه تبلیغاتی شوید که در هنگام آنلاین مشاهده می کنید دیگر به اندازه گذشته شخصی سازی نشده اند. این نتیجه تبلیغاتی است که راهی برای اتصال فعالیتهای آنلاین خود به آدرس IP شما ندارند.

استفاده از VPN فراتر از حریم خصوصی مزایای بسیاری دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه یک VPN به شما کمک می کند ، پست ما را در انتخاب بهترین VPN برای نیازهای خود بخوانید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me