استفاده از وب کم ایمن: چه کسی شما را تماشا می کند؟ | VPNOverview

شاید این جتسون ها بوده اند که برای اولین بار ما را با ایده گفتگوی تلفنی همراه با فیلم زنده آشنا کرده اند. با این وجود ، دهه ها طول می کشد تا واقعیت به وجود آید. وب کم متصل به رایانه شما قادر به پخش مستقیم تماس های ویدیویی است ، به شما امکان می دهد فیلم های زنده را در فیس بوک پخش کنید ، یا فقط فیلم های خود را به YouTube و سایر رسانه ها ارسال کنید اگر به حریم شخصی خود ارزش قائل باشید ، ممکن است نگرانی هایی درباره عدم امنیت وب کم شما داشته باشد. در چند مرحله ساده خود را از هک شدن وب کم محافظت کنید.


جاسوسی وب کم – واقعیت یا Paranoia?

به نظر می رسد نگرانی در مورد کسی که از طریق وب کم از شما جاسوسی می کند کمی غیرقانونی است و شاید نگرانی های مربوط به حریم شخصی را بیش از حد دور کند. با این حال ، کاربران اینستاگرام در سال 2016 با توجه به عکسی از مارک زاکربرگ ، بنیانگذار فیس بوک ، در سال 2016 نوارهایی را روی وب کم یک رایانه مشاهده کردند. علاوه بر این ، جیمز کامی ، مدیر FBI به مردم گفته است که انجام چنین اقداماتی بسیار معقول است. بنابراین شاید این فکر چندان دیوانه نیست.

در بسیاری موارد ، هکرها به راحتی می توانند کنترل وب کم خود را کنترل کنند. در حقیقت ، بسیاری از هکرها این کار را صرفاً برای سرگرمی انجام می دهند. ضبط های مخفی از افراد در موقعیت های سازش ناپذیر همچنین می توانند در سایت های مستهجن یا در وب تاریک سودآور باشند. در حالی که بسیاری ممکن است ترجیح ندهند که این ایده را در نظر نگیرند ، افراد علاقمند به حفظ حریم خصوصی می توانند راه های ساده ای برای استفاده ایمن از وب کم بیابند.

چه کسی می تواند به وب کم شما دسترسی پیدا کند?

دسترسی به وب کم شما می تواند به آسانی به اندازه کد کمی باشد. همه نمایندگان سرکش برای دسترسی به دستگاه شما فقط یک شکاف کوچک در امنیت شما هستند. پس از ورود ، آنها می توانند این شکاف را برای دسترسی کامل تر گسترش دهند. با وجود انواع مختلف بدافزارهای اطراف شما ممکن است هرگز متوجه نشوید که ویروس از کجا آمده است. جرایم سایبری همیشه در حال تحول است و ما باید سرعت را حفظ کنیم. برخی از متداول ترین روش هایی که هکر ممکن است به وب کم شما دسترسی پیدا کند ، آورده شده است.

تکنسین کامپیوتر از راه دور

هرکسی که از راه دور به رایانه شما دسترسی داشته باشد ، می تواند بعداً به وب کم شما دسترسی پیدا کند. تعمیر کامپیوتر از راه دور رایج است. تکنسین ها بدون نیاز به مراجعه به خانه شما ، به رایانه شما وارد سیستم شده و با مشکلات نرم افزار خود مرتفع می شوند. در حالی که این ارائه دهندگان خدمات سعی در غربالگری کارمندان خود دارند ، حتی بهترین روش های غربالگری نیز در گرفتن هر سیب بد ناکام هستند. کمی ساده از کدی که روی رایانه شما باقی مانده است می تواند به تکنسین اجازه دهد بعدا دوباره به کامپیوتر شما دسترسی پیدا کند.

ایمیل آلوده

هرزنامه هاایمیل ها به راحتی می توانند حاوی پیوست هایی باشند که دارای کد عفونی هستند. فرستنده برای دستیابی به حداقل دسترسی به رایانه شما نیازی به داشتن کد بسیار پیچیده ای ندارد. هنگامی که پای آنها در است ، حتی ممکن است یک هکر ملایم بتواند به وب کم و سایر اطلاعات رایانه شما دسترسی پیدا کند.

وب سایت های مخرب

هکرها معمولاً مبلغ ناچیزی از پول را برای خرید دامنه وب که بسیار نزدیک به نام دامنه یک وب سایت محبوب است ، سرمایه گذاری می کنند. فقط وب سایت آنها دارای اشتباه غلط است. دو حرف معکوس کنید و شما به طور ناگهانی در یک وب سایت هستید که می تواند کد کافی را برای دسترسی به رایانه شما فراهم کند.

پیوندهایی که از طریق ایمیل یا از طریق رسانه های اجتماعی ارسال می شوند ، همچنین می توانند برای استفاده از سایت های مشکوک به یک وب سایت مخرب دسترسی پیدا کنند. تمام نیاز هکرها برای شما این است که فقط یک بار در سایت خود قرار بگیرید. این کافی است تا کدی را که درب پشتی برای آنها باز می شود ، به دست آورید تا بعداً به آنها دسترسی پیدا کنید.

چه دستگاه هایی در معرض خطر هستند?

هر وسیله ای که از دوربین استفاده می کنید به صورت بالقوه می تواند برای استفاده مخرب هک شود. تمام ترفندهای مشابه ذکر شده در بالا تقریباً با هر دستگاه کار خواهند کرد. در حالی که برخی سخت تر شکستن هستند ، واقعیت این است که هر دستگاهی را می توان در نهایت هک کرد. هکرها خستگی ناپذیر کار می کنند تا روش های جدیدی را برای دسترسی به دستگاه های شما ایجاد کنند. چه از رایانه رومیزی ، چه لپ تاپ ، تبلت و یا تلفن هوشمند استفاده می کنید ، فردی به طور بالقوه می تواند شما را از طریق وب کم شما تماشا کند. اما با انجام اقدامات صحیح برای محافظت از دستگاه های خود می توانید اکثر هکرها را بترسانید.

چگونه می توانم از خودم محافظت کنم?

قبلاً یکی از روشهای مطمئن برای جلوگیری از استفاده غیرمجاز از وب کم ذکر شده است. یک قطعه نوار ساده روی لنز قطعاً کار خواهد کرد. اشکال البته این است که شما نمی توانید از آن استفاده کنید. اگر مرتبا از استفاده از اسکایپ ، گرفتن عکس یا فیلم با دوربین خود لذت می برید ، یا فیلم های زنده را در رسانه های اجتماعی پخش می کنید ، ممکن است ناامید شوید که مجبورید کاملاً از وب کم خود رها شوید..

به روز ماندن برنامه های آنتی ویروس شما همیشه توصیه خوبی است و می تواند شما را در برابر تهدیدهای شناخته شده برای امنیت رایانه محافظت کند. علاوه بر این ، به روز ماندن سیستم عامل دستگاه شما با جدیدترین تکه ها ، به محافظت دستگاه شما از ورود غیرمجاز کمک می کند.

همیشه به پیوندهای موجود در ایمیلهای کاربرانی که نمی شناسید مشکوک باشید ، زیرا این امر می تواند فیشینگ باشد. به یاد داشته باشید ، اگر ایمیلی به نظر می رسد ماهی ، بهتر است آن را بدون استفاده از خطر رها کنید تا خطر عفونت نداشته باشد. اگر فکر می کنید شرکتی ممکن است یک ایمیل برای شما ارسال کرده باشد ، به جای اینکه خطری برای باز کردن یک ایمیل بالقوه مضر داشته باشد ، مستقیماً با آنها تماس بگیرید تا موضوع را برطرف کنید..

چگونه یک VPN ممکن است بهترین نگهبان برای وب کم شما باشد

برای دسترسی به یک هکر به رایانه و وب کم شما ، آنها اغلب به یک اطلاعات مهم – آدرس IP شما نیاز دارند. آدرس IP شما کد منحصر به فردی است که موقعیت دستگاه شما در فضای مجازی را مشخص می کند. برای ارسال برنامه به رایانه به صورت آنلاین ، آنها باید این آدرس را داشته باشند.

اتصال VPN-اینترنتVPN با مخفی نگه داشتن آدرس IP از وب کم شما محافظت می کند. هنگامی که از یک سرویس VPN با کیفیت استفاده می کنید ، درخواست شما برای سرور VPN رمزگذاری می شود. سپس VPN درخواست اطلاعاتی را که به آدرس IP سرور VPN ارسال می شود ، ارسال می کند – نه به طور مستقیم برای شما. سپس VPN اطلاعات را رمزگذاری می کند و برای شما ارسال می کند. هر کد مخرب که سعی در دسترسی به وب کم شما دارد ، فقط آدرس IP سرور VPN شما را دارد. این اطلاعات برای هکرها تقریباً بی فایده است زیرا یک VPN اغلب با صدها مشتری دیگر در هر زمان معینی از طریق سرورهای خود اداره می شود. هکر نمی تواند دستگاه شما را مشخص کند ، بنابراین نمی تواند به وب کم شما دسترسی پیدا کند.

VPN مزایای اضافی دیگری در تأمین امنیت حریم شخصی شما و دسترسی به خدمات پخش ویدئو محدود به مناطق جغرافیایی محدود ایجاد می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی محافظت از حریم خصوصی VPN ، به مقاله ما در مورد صندوق های داخلی و خارج از VPN مراجعه کنید..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map