فیس بوک درباره من چه می داند؟ | VPNOverview

آرم فیس بوکبا بیش از 2 میلیارد کاربر فعال ، فیس بوک یک نیروی اصلی برای تحولات اجتماعی در جهان امروز است. جذابیت این سایت در همه دموگرافی ها و تقریباً در هر کشوری در سراسر جهان گسترده است. کارشناسان حفظ حریم خصوصی مدتهاست نگران چگونگی جمع آوری و استفاده از اطلاعات فیس بوک هستند. با جدیدترین رسوایی های موجود در اخبار ، تعداد بیشتری از مردم درمورد حریم شخصی خود در فیس بوک نگران هستند. اکثر مردم تصور چندانی در مورد پروفایل های دقیق کاربر فیس بوک ایجاد نمی کنند. با توجه به فعالیت در سایت و خارج از سایت ، فیس بوک از بسیاری از نزدیکترین دوستان خود بیشتر درباره شما می داند.


پایین سوراخ خرگوش

اکثر مردم می دانند که فیس بوک چیزهایی در مورد ما می داند و از این اطلاعات برای ارائه تبلیغاتی استفاده می کند که بیشتر علاقه مند به دیدن آنها خواهیم بود. به نظر می رسد این یک چیز کوچک یا دو مورد کوچک است که برای اهداف بی ضرر استفاده می شود. به عنوان مثال ، شما محصولی را در آمازون جستجو می کنید ، و بعداً تبلیغی را برای آن محصول در فیس بوک مشاهده می کنید. به نظر می رسد این بی ضرر و حتی ممکن است مفید باشد. از آنجا که ما فقط تأثیر کمی در تبلیغات خود مشاهده می کنیم ، اغلب نمی توانیم مشخصات پیچیده ای را که فیس بوک روی هر یک از ما دارد ، ببینیم.

واقعیت این واقعیت این است که فیس بوک از آنچه شما احتمالاً مشکوک هستید ، بیشتر درباره شما می داند. فیس بوک درآمد خود را برای سه ماهه اول سال 2018 از 11.97 میلیارد دلار گزارش کرده است. با نزدیک به دو میلیارد نفر در سراسر جهان ، این درآمد حیرت انگیز تقریباً کاملاً ناشی از درآمد بازاریابی و تبلیغات است. در ایالات متحده ، فیس بوک برای سه ماهه چهارم سال 2017 بیش از 26 دلار برای هر کاربر به ارمغان آورد. میانگین جهانی فیس بوک بیش از 6 دلار برای هر کاربر بود. به دلیل تبلیغات هدفمند ، فیس بوک می تواند از این نوع درآمد سفارش دهد. در نتیجه تبلیغ کنندگان این توانایی را دارند که تبلیغات بسیار ویژه ای را ارائه دهند که بسیار مؤثر است.

فیس بوک می داند چه فکر می کنید

بحث در مورد دین و سیاست اغلب بحث برانگیز است. آنها پتانسیل احساس صدمه دیده و تخلفات ناخواسته را دارند. به همین دلیل ، بسیاری از افراد غالباً از بحث در مورد این موضوعات خودداری می کنند. این غیر معمول نیست که حتی دوستان نزدیک نیز از بسیاری از عقاید بحث برانگیز ما غافل باشند. این اغلب در انتخابات بزرگ نشان می دهد که در آن اکثر افرادی که می شناسید ممکن است با نامزدی مخالف باشند که برنده شود ، مخالف است. ما همیشه نظرات واقعی خود را در مورد این چیزها برای دوستانمان آشکار نمی کنیم.

نه با فیس بوک. اتحادیه اروپا قوانینی را برای محافظت از حریم خصوصی در این موضوعات وضع می کند که تحت قوانین ایالات متحده نیست. فیس بوک حتی در مورد این موضوعات حساس اطلاعاتی را در مورد شما جمع می کند. پنهان شده در زیر منوی تنظیمات در فیس بوک منو است که به شما امکان می دهد برخی از اطلاعاتی را که فیس بوک درباره شما جمع می کند ، مشاهده کنید. بخش سیاسی شما نشان می دهد که فیس بوک درباره نظرات سیاسی شما چه چیزی می داند. در حالی که ممکن است دوستانتان اعتقاد داشته باشند که شما یک شخص بسیار متوسط ​​در جاده هستید ، فیس بوک می داند شما بسیار محافظه کار هستید یا بسیار لیبرال هستید.

دانستن تمایلات سیاسی شما به فیس بوک کمک می کند تا تعیین کند که کدام تبلیغات موثرتر هستند. حتی تبلیغات برای همان محصول ممکن است متناسب با جذابیت بیشتر برای یک گروه یا گروه دیگر طراحی شود. تبلیغات سیاسی مخصوصاً برای دستیابی به اهداف خاص طراحی شده است.

فیس بوک می داند کجا هستید

بیش از 75 درصد از کاربران فیسبوک از طریق دستگاه تلفن همراه به سیستم عامل دسترسی دارند. سهولت در استفاده از برنامه فیس بوک در حالی که خارج از خانه است ، برای اکثر افراد بسیار مناسب است. اکثر مردم فکر دوم راجع به حریم خصوصی داشتن برنامه در تلفن خود فکر نمی کنند. فیس بوک از داده های موقعیت مکانی تلفن شما برای ردیابی مکان های شما در هر لحظه از روز استفاده می کند. چقدر می تواند فیس بوک را از موقعیت مکانی شما بیاموزد?

تاریخچه مکان

اکنون فیس بوک امکان دسترسی به سابقه موقعیت مکانی شما را بصورت آنلاین امکان پذیر می کند. وارد شوید و می توانید همه جا را که با برنامه Facebook در تلفن خود داشته اید مشاهده کنید. از این گزارش دقیق ، فیس بوک می تواند به راحتی تعیین کند که در کجا زندگی می کنید. در حالی که بسیاری با حذف این اطلاعات از پروفایل خود سعی در محافظت از حریم خصوصی خود دارند. در حالی که می توانید اطلاعات را از بین مردم مخفی کنید ، فیس بوک هنوز هم آن را مشاهده خواهد کرد. با مشاهده روند در مسیر روزانه خود ، فیس بوک می تواند تعیین کند که در کجا کار می کنید. موقعیت مکانی شما نشان می دهد که بچه های خود را برای مدرسه ترک می کنید. با دانستن اینکه در کدام نوع مدرسه آنها را ترک کرده اید ، فیس بوک می تواند سن تقریبی فرزندان شما را بیاموزد. فیس بوک می تواند مکان های موردعلاقه شما را برای خرید بیاموزد ، چه مدت دوست دارید در آن فروشگاه ها طولانی شوید و کدام روز از هفته را به احتمال زیاد خریداری می کنید.

فیس بوک می تواند از اطلاعات موقعیت مکانی استفاده کند تا هنگام بازدید از نمایندگی های اتومبیل ، اطلاعاتی کسب کند. تبلیغ کنندگان هشدار دریافت می کنند که اکنون ممکن است زمان مناسبی برای برخی از تبلیغات اتومبیل در خوراک شما باشد. در چند هفته چند بار به متخصص زنان مراجعه کنید و ممکن است شروع به دیدن تبلیغات مربوط به محصولات کودک در خوراک خود کنید.

چگونه آنها این کار را می کنند?

فیسبوک این اطلاعات مکانی دقیق را از طریق بسیاری از منابع بدست می آورد. نقاط دسترسی Wi-Fi در نزدیکی ، سیگنال های بلوتوث و برج های تلفن همراه نشان می دهد که شما در کجا هستید. حتی با خاموش کردن GPS ، این روشها پیش بینی دقیق از موقعیت فعلی شما را ارائه می دهند. فیس بوک حتی می تواند مکان را از آنچه دوربین شما می بیند ، یا آنچه در پس زمینه عکسهای شما مشاهده می کند ، تعیین کند. این حدس و گمان نیست ، این در خط مشی داده فیس بوک در دسترس عموم است.

فیس بوک همه چیز را می داند

فیس بوک هر پستی را که روی “مانند” کلیک می کنید ، ردیابی می کند. این ویدئویی را که تماشا می کنید ردیابی می کند و چه مدت آن فیلم را تماشا می کنید. علاوه بر این ، هر دوست شما درخواست شما را تأیید یا انکار می کند ، و هر تبلیغی را که روی خوراک داده اطلاعات آن کلیک می کنید ، می کنید. ترکیب کلیه کانالهای داده ای که فیس بوک در اختیار دارد این امکان را برای شرکت فراهم می کند تا مشخصات دقیقی از شما که هستید ایجاد کند. فیس بوک بیش از 1300 دسته دارد که تبلیغ کنندگان می توانند اطلاعات هدفمند خود را محدود کنند.

امور مالی شما

فیس بوک شما را با توجه به تعداد کارتهای اعتباری که در اختیار دارید طبقه بندی می کند. این یک دسته برای اینکه آیا شما یک خریدار مشغول به احتمال زیاد بر روی یک لینک جالب کلیک کنید وجود دارد. فیس بوک می داند که چه مدت از دستگاه تلفن همراه استفاده کرده اید و شرکت حمل کننده شما کیست. پلت فرم رسانه های اجتماعی مشخص می کند که شما صاحب خانه هستید یا اجاره ، چقدر زمینی که در آن خانه واقع شده اید و موارد دیگر.

فیس بوک فقط نگران آنچه که کاربران آنلاین انجام می دهند نیست ، بلکه اطلاعاتی درباره عادات خرج آفلاین شما نیز می بخشد. با جمع آوری اطلاعات مربوط به استفاده از کارت اعتباری یا بدهی خود در خارج از اینترنت ، می تواند داده های شما را بهتر مورد هدف قرار دهد. این به شرکت اجازه می دهد تا مشخصات بهتری را به تبلیغ کنندگان ارائه دهد.

همکاری با تبلیغ کنندگان

فیس بوک همچنین داده هایی را از تبلیغ کنندگان جمع می کند. داده های ارائه شده به شرکتی که با Facebook همکاری می کند ، در پروفایل شما به اشتراک گذاشته می شود. سایر تبلیغ کنندگان اطلاعاتی درباره نحوه تعامل با وب سایتهایشان جمع آوری می کنند. این همچنین ممکن است در فیس بوک به اشتراک گذاشته شود. با جمع آوری این اطلاعات از طرف تبلیغ کنندگان ، فیس بوک اطلاعات بیشتری در مورد رفتار و فعالیت شما بصورت آنلاین کسب می کند. این باعث می شود نمایه شما در فیس بوک برای تبلیغ کنندگان جذاب تر شود. هرچه مشخصات شما بهتر باشد ، سود بیشتری برای شرکت خواهید داشت.

تحقیقات بزرگ داده

فیس بوک همچنین اطلاعات مربوط به گروه های کاربران را جمع می کند. سپس شرکت ممکن است این اطلاعات را به شرکتهایی که تجزیه و تحلیل و تحقیق برای فیس بوک انجام می دهند ، تبدیل و بفروشد. آنها همچنین اطلاعات کل را به فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات می فروشند. آنها این اطلاعات را به دانشگاهیان و دیگران که تحقیق علمی انجام می دهند ، می فروشند. فیس بوک همچنین اطلاعاتی را در مورد اجرای قانون یا در پاسخ به درخواست های قانونی ارائه می دهد.

چگونه می توان از حریم شخصی من بهتر محافظت کرد?

فیس بوک یک سرویس رایگان است. این به کاربرانی کمک می کند که در غیر این صورت قادر به استفاده از سرویس نیستند. بسیاری از افراد حاضرند در ازای تبلیغات بیشتر و دسترسی بیشتر به فیس بوک ، حریم شخصی خود را تسلیم کنند. اما اگر ترجیح می دهید برخی از داده های خود را محدود کنید ، مراحلی وجود دارد که می توانید بردارید.

ابتدا ، تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک به شما امکان می دهد تا برخی از روش های جمع آوری و استفاده از اطلاعات خود را مجدداً تنظیم کنید. این به شما امکان می دهد تنظیمات تشخیص چهره فیس بوک را تغییر دهید ، برنامه هایی که به اطلاعات حساب شما دسترسی دارند ، انواع تبلیغاتی که فیس بوک می داند به آن علاقه دارید و بیشتر.

برای ناشناخته تر کردن اطلاعات و فعالیت های خود ، استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) را در نظر بگیرید. راهنمای ما برای انتخاب VPN مناسب برای نیازهای خود را بررسی کنید. یک VPN به عنوان فاصله بین شما و اطلاعاتی که بصورت آنلاین ارسال و دریافت می کنید ، کار می کند. یک سرویس خوب VPN برای تنظیم و استفاده آسان است و در عین حال قادر به دسترسی به فیس بوک و سایر سرویس هایی که به آنها وابسته هستید ، از حفظ حریم شخصی شما کمک می کند..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me