تنظیمات حریم خصوصی را در برنامه تناسب اندام خود مدیریت کنید | VPNOverview

خواه آن را دوست داشته باشیم یا نباشیم ، حتی خاص ترین جزئیات زندگی روزمره ، مؤلفه های دیجیتالی را توسعه داده اند. از یخچال و فریزر متصل به Wi-Fi و نورپردازی گرفته تا کنترل تمام خانه با کمک AI ، با پیشرفت فناوری ها به پیشرفت خود ادامه می دهد ، اتصال ما نیز انجام می شود. آمادگی جسمی شخصی نیز از این قاعده مستثنی نیست ، همانطور که توسط تعداد زیادی ردیاب کالری موجود ، ضبط کننده مسیر و برنامه ریزان تمرین مشاهده می شود. هزاران برنامه تناسب اندام برای مشارکت شما در سفر به تناسب اندام شما وجود دارد ، و بسیاری از آنها بسیار مؤثر هستند. با این حال ، آنها تمایل دارند که اطلاعات شخصی زیادی را مطالبه کنند. یک شخص با آگاهی از حریم خصوصی می خواهد بررسی کند که چه میزان دسترسی به یک برنامه جدید را می دهد. در این مقاله ، شما یک اجمالی درباره مجوزهای اساسی درخواست برنامه های تناسب اندام ، و توضیحی در مورد دلیل نگرانی و نگرانی شما در این مقاله پیدا خواهید کرد..


مجوزهای برنامه تناسب اندام مشترک و موارد استفاده آنها

تقریباً هر برنامه تلفن هوشمند برای انجام وظایف اصلی خود به مجوزهای خاصی نیاز دارد. این امر به ویژه در مورد برنامه های تناسب اندام که نیاز به جمع آوری و پردازش اطلاعات حساس دارند صادق است. به عنوان مثال آنها مکان فوری ، وضعیت اتصال و معیارهای عملکرد شما را جمع می کنند. در اینجا لیستی از رایج ترین مجوزها و کارکردهای آنها آورده شده است.

شبکه

مانند بسیاری از این دسته ها ، اجازه شبکه در واقع چندین مجوز در یک بسته نرم افزاری است. برنامه های کاربردی با این دسترسی می توانند اقداماتی مانند تغییر نوع اتصال شما (Wi-Fi ، 4G ، LTE و غیره) انجام دهند و از خوابیدن تلفن شما جلوگیری کنند. به نظر می رسد این قدرت زیادی برای ارائه یک برنامه واحد دارد ، اما واقعیت این است که بسیاری از برنامه های تناسب اندام به راحتی از آن برای همگام سازی داده های خود استفاده می کنند. مانند اکثر برنامه ها ، برنامه های تناسب اندام معمولاً داده ها را در تلفن شما بلکه در یک سرور متمرکز ذخیره نمی کنند.

برای انتقال داده ها از طریق اتصال فعال فعلی ، برنامه ها به مجوز شبکه احتیاج دارند. با داشتن برنامه های مشهور و مشهور مانند Strava ، Garmin ، MapMyRun و MyFitnessPal ، این مجوز نباید یک نگرانی امنیتی بزرگ باشد ، اما این بدان معنا نیست که کاملاً خوش خیم است. برخی از برنامه ها ممکن است به دنبال انتقال داده ها از طریق اتصال “غیرفعال” باشند که می تواند هم داده و هم باتری را تحت تأثیر قرار دهد.

خریدهای درون برنامه

برنامه ها برای شارژ حساب شما برای به روزرسانی ها و ویژگی های حق بیمه مانند خاموش کردن تبلیغات یا تقویت تعامل برنامه به این مجوز نیاز دارند. بدون این مجوز ، Google Play هرگونه تلاش برای انجام معاملات پولی را رد می کند. این مجوز استاندارد است و نباید زنگ خطر ایجاد کند ، اما مطمئن باشید همیشه می دانید چه کسی از تلفن شما استفاده می کند. در آنجا بسیاری از داستانهای والدین مسئولیت خریدهایی را که فرزندشان هنگامی که به دنبالش نبوده اند ، عهده دار هستند.

مرتبط: هویت مجوز کمک به اجازه خرید داخل برنامه. این برنامه به برنامه ها امکان می دهد اطلاعات حساب را در طی هرگونه تراکنش مطالعه و تأیید کنند.

مخاطب

مجوز مخاطبین گاها بحث برانگیز است زیرا به یک برنامه اجازه می دهد تا به کتاب آدرس تلفن شما دسترسی داشته باشد. برنامه ها از این اجازه استفاده می کنند تا شما را با دوستان خود در همان پلتفرم ارتباط برقرار کند ، و از طریق آدرس ایمیل خود ، مستقیماً از رابط کاربری ، کاربران را به این سرویس دعوت کند. برنامه ها می گویند اگر کاربر به طور عمدی به ویژگی های مورد نیاز خود دسترسی نداشته باشد از مجوز استفاده نمی کنند. با این حال ، مهم است بدانید که با فعال شدن مجوز ، برنامه می تواند این اطلاعات را در هر زمان و بدون اطلاع رسانی بخواند.

این مجوز اغلب می تواند بدون اینکه روی عملکرد برنامه تأثیر بگذارد ، مسدود شود. کاربران Android با باز کردن تنظیمات دستگاه می توانند این کار را انجام دهند > برنامه ها > * نام برنامه * > مجوزها و خاموش کردن مخاطبین را خاموش کنید.

ذخیره سازی / رسانه

مجوزهای رسانه ای به یک برنامه اجازه می دهند تا به محتوای حافظه داخلی و کارت SD دستگاه شما دسترسی پیدا کند. برنامه ها از آن برای اقداماتی مانند بارگذاری عکس و ذخیره و صادر کردن آمار استفاده می کنند. اگرچه به احتمال زیاد خوب خواهید بود که دسترسی به برنامه های معتبر را داشته باشید ، شایان ذکر است که می توان این تنظیمات را از طریق تنظیمات تلفن خود روشن یا خاموش کرد.

محل

اجازه موقعیت مکانی به برنامه ها می دهد تا به موقعیت تقریبی و دقیق شما دسترسی پیدا کنند. با تجزیه و تحلیل خدمات اتصال در اطراف شما ، مانند دستگاه های Wi-Fi و برج های سلولی ، یک برنامه می تواند موقعیت مکانی شما را تعیین کرده و از آن برای ارائه تبلیغات مبتنی بر جغرافیایی هدفمند استفاده کند. مکان دقیق شما از GPS تلفن شما گرفته شده است و به سرویس ها امکان می دهد مکان شما را در چند متر مشخص کنند. علاوه بر استفاده از آن برای ارائه تبلیغات مربوط به موقعیت مکانی ، برنامه های ردیابی تمرین مانند Strava و MapMyRun به منظور پیگیری اجرا یا دوچرخه سواری شما به اطلاعات GPS احتیاج دارند. این برنامه به برنامه اجازه می دهد تا معیارهای مربوط به مسیر و سرعت را در زمان واقعی و گزارشهای پس از فعالیت نمایش دهد.

ردیابی GPS برای عملکردهای اصلی بسیاری از برنامه های بدنسازی ضروری است. با این حال ، جای تعجب ندارد که بسیاری از افراد با اطلاع دقیق از محل دقیق خود راحت نیستند. علاوه بر این ، ردیابی برنامه ها اغلب فعالیت های شما را در یک فید عمومی منتشر می کنند. با نمایش مکان شروع یا پایان تمرینات خود ، اگر دقیق نباشید ، دقیقاً مکانهای زندگی خود را نشان می دهند. برنامه هایی مانند Strava این گزینه را دارند که مکان شروع / پایان خود را بر اساس شعاع تنظیم شده توسط کاربر مبهم کنند.

بلوتوث

مجوزهای بلوتوث برای اتصال به سخت افزارهای خارجی مانند ساعتهای هوشمند ، مانیتور ضربان قلب و دستگاههای GPS شخص ثالث مانند Garmin ضروری هستند. با این حال ، همه برنامه های تناسب اندام برای عملکرد نیاز به این مجوزها ندارند.

تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی برنامه های مختلف تناسب اندام را مدیریت کنید

در حالی که اکثر برنامه های تناسب اندام برای انجام وظایف اصلی خود نیاز به چندین بسته مجوز دارند ، بسیاری از آنها به شما اجازه می دهند تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی غیر ضروری را تنظیم کنید. تنظیم این موارد معمولاً یک فرایند ساده است و می توانید موقعیت مکانی ، حریم خصوصی و گزینه های مرتبط با مخاطب را مستقیماً از فهرست برنامه کنترل کنید. در اینجا یک مرور کلی از تنظیمات حریم خصوصی برخی از محبوب ترین برنامه های تناسب اندام آورده شده است.

کنترل تنظیمات حریم خصوصی در Strava

آرم stravaدر فهرست تنظیمات Strava ، تحت “تنظیمات حریم خصوصی” ، می توانید مشاهده کنید که فعالیت ها و داده های شما به طور پیش فرض بسیار عمومی هستند. اگر انتخاب خود را امتناع نکنید ، Strava فعالیتهای شما را در یک بخش عمومی و تابلوهای بخش منتشر می کند. ویژگی “Flyby” برنامه همچنین به سایر کاربران امکان می دهد ببینند که آیا شما را طی یک فعالیت گذراندند یا برعکس. علاوه بر این ، Strava از داده های فعالیت شما برای ایجاد “نقشه های Heatm” عمومی استفاده می کند که مسیرهای پر رفت و آمد در منطقه شما را نشان می دهد. شما می توانید گزینه های فردی را در تنظیمات غیرفعال کنید ، یا برای کاربرانی که مایل به حفظ فعالیت خود به طور کامل خصوصی هستند ، Strava یک حالت خصوصی پیشرفته حفظ حریم خصوصی با یک لمس را فراهم می کند که محدودترین تنظیمات حریم خصوصی را فعال می کند..

Strava همچنین اجازه مخاطبین را بطور پیش فرض فعال می کند. این به شما امکان می دهد دسترسی به دفترچه آدرس خود را بدون اینکه ابتدا از شما سؤال کند ، دسترسی پیدا کند. با این وجود ، می توانید این دسترسی را از منوی تنظیمات غیرفعال کنید.

کنترل تنظیمات حریم خصوصی در MapMyRun

به طور پیش فرض ، MapMyRun داده های شما را فقط با دوستان خود به اشتراک می گذارد. این شامل پروفایل شما ، مسیرها و تمرینات شما می شود. با باز کردن منو و ضربه زدن به تنظیمات می توانید این تنظیمات را به “عمومی” یا “فقط من” تغییر دهید > حریم خصوصی. MapMyRun همچنین دارای “مرکز حفظ حریم خصوصی” است ، و اطلاعاتی درباره رضایت شما در مورد برنامه نیاز دارد ، چگونگی صادرات داده های خود و نحوه حذف کل حساب خود.

کنترل تنظیمات حریم خصوصی در Runkeeper

آرم فرارهنگامی که برای اولین بار وارد Runkeeper می شوید ، در طی مراحل ایجاد حساب ، برنامه به طور خودکار جعبه ای را انتخاب می کند که اجازه ارسال ایمیل به شما را می دهد. شما گزینه ای برای انصراف دادن دارید ، اما باید اقدام کنید. همچنین از شما می خواهد تاریخ تولد خود را (اجباری) ، وزن فعلی (اختیاری) و جنسیت خود (اختیاری) قرار دهید.

Runkeeper به طور پیش فرض فعالیت های شما را به صورت فید منتشر می کند که توسط همه قابل مشاهده است. نقشه های شما بطور پیش فرض توسط دوستانتان قابل مشاهده است. در فهرست تنظیمات ، می توانید این موارد را تغییر دهید تا فقط شما ، دوستان و یا همه افراد قابل مشاهده باشند.

کنترل تنظیمات حریم خصوصی در Endomondo

Endomondo مانند Runkeeper می خواهد برای شما ایمیل بفرستد. با این حال ، مخفیانه جعبه ای را برای شما بررسی نمی کند. در عوض ، Endomondo با سؤال مستقیم از شما ، امتناع را آسان می کند. برای تغییر تنظیمات حریم خصوصی ، روی بیشتر ضربه بزنید > تنظیمات > مرکز حفظ حریم خصوصی > حریم خصوصی. در اینجا ، Endomondo یک گزینه حریم خصوصی یک لمسی آسان ، و همچنین تنظیمات پیشرفته ای را فراهم می کند که به شما امکان می دهد کنترل کنید که اطلاعات شخصی شما را می بیند. داده هایی مانند روز تولد ، قد ، وزن و ضربان قلب شما به طور پیش فرض خصوصی هستند. تمرینات ، میانگین سرعت ، نقشه ها و برنامه های آموزش شخصی شما به طور پیش فرض برای دوستانتان قابل مشاهده است. در مرکز حفظ حریم خصوصی ، همچنین می توانید مجوزهای مورد نظر خود را مشاهده کنید ، نسخه ای از داده های شخصی خود را بارگیری کنید و حساب خود را حذف کنید.

کنترل تنظیمات حریم خصوصی در MyFitnessPal

MyFitnessPal با آنچه در خبرخوان شما به اشتراک می گذارد بسیار لیبرال است. اگر اقدامی نکنید ، برنامه تقریباً همه کارهایی را که در برنامه انجام می دهید به اشتراک می گذارد. با این حال ، خاطرات غذایی شخصی شما به طور خودکار بر روی خصوصی تنظیم می شود. می توانید آن را به صورت عمومی یا با دوستان به اشتراک بگذارید ، یا می توانید آن را با رمز عبور قفل کنید. با رفتن به تنظیمات ، این تنظیمات را مشاهده کنید > مرکز حفظ حریم خصوصی > اشتراک گذاری & تنظیمات حریم خصوصی.

کنترل تنظیمات حریم خصوصی در Garmin Connect و قطبی

آرم گارمیناستفاده از دستگاه تناسب اندام هوشمند ، مانند ساعت Garmin GPS یا ساعت قطبی ، به معیارهای پیشرفته ای که از طریق تلفن شما در دسترس نیستند دسترسی می دهد. این دستگاه ها داده های زیادی را جمع می کنند و چندین عملکرد اجباری دارند ، اما کنترل کردن تبلیغات شما بسیار آسان است. به طور پیش فرض ، گارمین مشخصات و فعالیت های شما را به صورت خصوصی تنظیم می کند. می توانید انتخاب کنید که آنها را فقط برای اتصالات خود یا برای همه قابل مشاهده کنید ، اما باید این کار را انجام دهید. جنسیت ، قد ، وزن ، سن و VO2 Max شما می توانید در نمایه شما نشان داده شود ، اما برنامه به طور پیش فرض اینها را پنهان می کند.

به همین ترتیب ، قطبی قطب نمایه و فعالیت های شما را بصورت پیش فرض به خصوصی تنظیم می کند. در صورت انتخاب گزینه اشتراک گذاری عمومی یا فقط با پیروان خود را به شما می دهیم.

حریم خصوصی و امنیت دیجیتال یک مسئولیت شخصی است

حتی مشهورترین شرکت ها شکست ناپذیر نیستند. در حالی که امنیت اطلاعات شما اولویت اصلی این مشاغل است ، آنها باید بطور مداوم خود را از حملات خارج محافظت کنند. این معمول نیست ، اما گاهی اوقات این دفاع ها با شکست مواجه می شوند و اطلاعات شما در معرض خطر قرار می گیرند.

در زیر MyFitnessPal Armour: یادآوری احتیاطی

در مارس 2018 ، Under Armor اعلام کرد که “یک طرف غیر مجاز داده های مرتبط با حساب های کاربری MyFitnessPal را در اواخر فوریه 2018 به دست آورد.” البته ، تیم روابط عمومی Under Armor این واقعه را کمرنگ کرد. آنها اطمینان داشتند كه توجه كنند كه هيچ “شناسه صادرشده توسط دولت” به سرقت نرفته است ، با وجود اينكه شركت حتي اين اطلاعات را هم در وهله اول جمع نمي كند. هیچ اطلاعات پرداختی نیز به سرقت نرفت. اما نام های کاربری ، گذرواژه ها و آدرس های ایمیل با این نقض به خطر افتادند.

به نظر می رسد تغییر رمز عبور برای یک برنامه تناسب اندام فاجعه آور به نظر نمی رسد ، اما مهم است که توجه داشته باشید که بسیاری از افراد از همان نام کاربری / رمز عبور برای همه حساب های خود استفاده می کنند. این بدان معنی است که این حسابها ، با تمدید ، نیز به خطر افتادند. یک حادثه مانند این یک یادآوری وحشتناک است که شرکت ها فقط می توانند برای ایمن نگه داشتن اطلاعات شما کارهای زیادی انجام دهند. شما همچنین باید برای محافظت از خود قدم بردارید. قبل از استفاده ، گزینه های حفظ حریم خصوصی و مجوز برنامه را بررسی کنید. به محض اطلاع از نقض احتمالی رمز عبور خود را تغییر دهید و از همان رمز عبور برای همه حساب های خود استفاده نکنید. در پایان ، ایمن ماندن یک مسئولیت شخصی است.

افکار نهایی

برنامه های بدنسازی اطلاعات شخصی زیادی را جمع می کند. در بیشتر برنامه ها می توانید افرادی را مشاهده کنید که می توانند این اطلاعات را ببینند. با این حال ، حتی اگر اطمینان داشته باشید که فقط می توانید اطلاعاتی را که شرکت برنامه می تواند آن را مشاهده کند نیز مشاهده کنید. در حالی که استفاده از یک برنامه تناسب اندام می تواند راهی مناسب برای شکل گرفتن باشد ، به یاد داشته باشید که اطلاعات شخصی خود را در این مرحله ارائه می دهید. برای اینکه کاملاً ناشناس بمانید بهتر است تمرینات خود را با روش قدیمی دنبال کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me