اینستاگرام درباره من چه می داند؟ | VPNOverview

اینستاگرام بلافاصله پس از انتشار اولیه در iOS در 2010 در سال 2010 به سرعت محبوبیت پیدا کرد. با حدود 500 میلیون کاربر فعال روزانه ، این سایت به عنوان سایت رو به ویرایش و اشتراک عکس در حال رشد است. با وجود بسیاری از کاربران فعال ، درخواست تبلیغات برای تبلیغ کنندگان آشکار است. این پلت فرم در حال تبدیل شدن به یک نقطه تمرکز برای بازاریابان است که مارک های آنلاین را می سازند. برای ارائه خدمات بهتر به تبلیغات ، اینستاگرام داده های شخصی را در کاربران جمع می کند. مقدار داده اینستاگرام درباره شما ممکن است شما را شگفت زده کند. 


آیا اینطور احساس می کند که کسی شما را تماشا می کند?

آیا تا به حال چنین احساسی را در جمع مردم پیدا کرده اید که کسی در حال تماشای شماست؟ هر وقت به اطراف خود نگاه می کنید ، کسی را به محض نگاه کردن دور می کنید. البته ، این می تواند یک تصادف باشد. و ممکن است فکر کنند شما بر اساس تعداد دفعاتی که به آنها نگاه می کنید ، مشاهده می کنید یا نه که آنها شما را تماشا می کنند ، شما آنها را تماشا می کنید. اما هنگامی که تصادفات بیش از حد اتفاق می افتد ، ممکن است درست به شما مشکوک شوید.

این اتفاق به طور مرتب در برنامه هایی مانند اینستاگرام رخ می دهد ، حتی ممکن است دیگر متوجه آن نشوید. شما به جستجوی آنلاین برای یک جفت هدفون جدید می روید. بعداً وقتی اینستاگرام را باز می کنید ، تبلیغی برای همان هدفون هایی که قبلاً به دنبال آنها بودید ، وجود دارد. یا روی یک تبلیغ در اینستاگرام کلیک می کنید ، فقط برای اینکه تبلیغی را از همان شرکت یا برای یک محصول مشابه بعداً در فیس بوک منتشر کنید ، داشته باشید. به نظر می رسد کسی شما را تماشا می کند ، اما شما نمی توانید آنها را ببینید.

در حقیقت ، اینستاگرام فقط این کار را انجام می دهد. اینستاگرام با فروش تبلیغات هدفمند درآمد کسب می کند. و فقط پول کمی نیست طبق آمار Statista ، اینستاگرام در سال 2018 بیش از 6 میلیارد دلار درآمد تبلیغاتی را به همراه خواهد داشت. تبلیغ کنندگان تنها در صورت مشاهده نتایج ، از آن نوع پول در می آورند. اینستاگرام می تواند بر اساس اطلاعاتی که درباره شما می داند ، درآمد زیادی کسب کند. بنابراین ، اینستاگرام از شما چه می داند؟ جواب ممکن است شما را شگفت زده کند.

اینستاگرام در حال مقایسه نکات مربوط به شماست

به یاد دارید وقتی کودک جدید مدرسه ظاهر شد؟ شما و دوستانتان با هم جمع می شویم تا یادداشت هایی را در مورد آنچه همدیگر درباره آنها می دانستند مقایسه کنیم. اینستاگرام همین کار را می کند. فیس بوک ، اینستاگرام و مسنجر همه اطلاعات مربوط به شما را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. هر هشتگ در اینستاگرام با لایک در فیس بوک مقایسه می شود. اینها با پیامهایی که از طریق مسنجر ارسال می کنید مقایسه می شود. آنها با هم یک پروفایل تفصیلی از شما ایجاد می کنند. 

اینستاگرام همچنین اطلاعاتی را از شرکای تبلیغاتی خود و سایر توسعه دهندگان برنامه جمع آوری می کند. فیس بوک این گزینه را برای ورود به سایت های دیگر از طریق برنامه خود ارائه می دهد. این یک روش مناسب برای جلوگیری از به وجود آوردن رمز عبور جدید برای به یاد آوردن است. همچنین به فیس بوک و اینستاگرام امکان دسترسی به اطلاعات مربوط به شما از طریق آن سایت را می دهد. بنابراین ، هنگام بازدید از آن سایت ، اینستاگرام شما را تماشا می کند. روی پیوند کلیک کنید ، و اینستاگرام می داند. این مورد را برای برنامه ها و اطلاعیه های اینستاگرام استفاده کنید که چند بار از برنامه استفاده می کنید ، و چه مدت در آن می مانید.

هر حرکتی که می کنید

مانند استکبار که همیشه به نظر می رسد شما کجا هستید ، اینستاگرام موقعیت مکانی شما را می داند. حتی اگر گزینه های حریم خصوصی خود را برای محدود کردن داده های موقعیت مکانی خود تنظیم کنید ، اینستاگرام به مکان شما توجه می کند. اینستاگرام می تواند موقعیت مکانی شما را از طریق فرستنده های بلوتوث ، نقاط دسترسی Wi-Fi یا مکان GPS مشخص کند. برنامه حتی می تواند از آنچه از طریق دوربین شما یا در پس زمینه عکس قابل مشاهده است استفاده کند. این کلاهبرداری پارانوئید برخی از افراد در کلاه قلاب فویل نیست. خط مشی داده اینستاگرام واضح است و در دسترس هر کسی است که بخواهد مشکلی برای خواندن آن داشته باشد.

 اینستاگرام حامل تلفن همراه ، شماره تلفن و آدرس IP شما را می شناسد. از این اطلاعات می توان برای شناخت موقعیت مکانی شما با دقت مناسب استفاده کرد. اینستاگرام آن اطلاعات را پیگیری می کند و آن را با یک برنامه نقشه مقایسه می کند. با انجام این کار ، اینستاگرام می تواند بداند که در کجا زندگی می کنید ، در کجا کار می کنید ، مکان های موردعلاقه خود برای خرید ، جایی که بچه های شما به مدرسه می روند و موارد دیگر. 

از یک فروشگاه تجهیزات خارج از منزل بازدید کنید و اینستاگرام می داند که به زودی به دنبال سفر کمپینگ خواهید بود. به زودی می توانید یک تبلیغ مربوطه را انتظار داشته باشید. به یک پزشک متخصص جدید مراجعه کنید و تبلیغ کنندگان از وضعیت پزشکی شما مطلع می شوند. سگ خود را به دامپزشک ببرید ، و اینستاگرام ممکن است تبلیغاتی را برای محصولات مورد علاقه صاحبان حیوانات خانگی نشان دهد.

هر کلمه ای که می گویید

برای منصفانه بودن ، فیس بوک با استفاده از میکروفن دستگاه شما به منظور گوش دادن به مکالمات شما به زور منکر است. اما گزارشهای معتبری ، گزارشهای کاملاً مستند از افرادی که پیشنهاد دیگری دارند وجود دارد. بسیاری گزارش می دهند که در مورد یک محصول گفتگو می کنند ، و بعد از مدتی مشاهده می کنند تبلیغاتی برای محصول ارائه می شود. بله ، این گزارشها ممکن است یک اتفاق تصادفی باشد. شاید آنها زودتر محصول را به صورت آنلاین جستجو کرده و آن را فراموش نکرده اند. اگر این گزارش ها دقیق نباشند ، نتیجه گیری ممکن است نگران کننده تر باشد. این بدان معناست که اینستاگرام دقیقاً وقتی می خواهید به یک محصول علاقه مند شوید ، از پروفایل شما اطلاع داشته باشد.

چه چیزی می تواند اینستاگرام را از داده های شما جدا کند

بازدید از یک فروشگاه ، چه بصورت آنلاین و چه حضوری ، می تواند بینش ارزشمندی را در اینستاگرام ارائه دهد. انواع کالاهایی که ممکن است شما علاقه مند به خرید آن هستید ، و چه زمانی به هدف گیری بهتر تبلیغات کمک می کند. اینستاگرام تمام اطلاعات قابل توجه خود را در مورد شما جمع می کند و تصویری کامل از اینکه شما کیست را ایجاد می کند. این تصویر کامل است که به اینستاگرام اجازه می دهد میلیارد دلار تبلیغات کند.

با پیگیری وب سایت هایی که بازدید می کنید ، اینستاگرام در پروفایل شما ایجاد می کند. آنها این اطلاعات را یا با کلیک روی پیوندی در اینستاگرام یا با مراجعه به سایتی که با فیس بوک و اینستاگرام شریک است دریافت می کنند. از FoxNews.com بازدید کنید و اینستاگرام به پروفایل آنها از تمایلات سیاسی شما اضافه می کند. از سایتی در مدیتیشن بازدید کنید و اینستاگرام قطعه دیگری از معما را به اعتقادات مذهبی خود اضافه می کند. جستجوی نمرات ورزشی برای یک تیم و علایق شما به روز می شوند.

اینستاگرام هنگام استفاده از خدمات آنها ، اطلاعات شما را بر اساس اطلاعاتی که در اختیار آنها قرار دارد ، پایه گذاری می کند. آنها ترجیحات لباس ، جنسیت ، سن ، طعم غذا و احتمالاً ترجیحات جنسی شما را می شناسند. اینستاگرام احتمالاً چیزهایی را در مورد شما می داند که صمیمی ترین دوستان تان با تعجب از یادگیری آنها لذت می برند.

YouTuber مشهور Safiya Nygaard سعی کرد مواردی را که اینستاگرام به او توصیه کرده است برای کشف کردن نحوه کار الگوریتم ها توصیه کند. جالب است بدانید که چگونه اینستاگرام فعالیت خود را در سکوی خود تفسیر می کند.

اشتراک گذاری مراقبت است

اینستاگرام تمام اطلاعات شما را به خودی خود نگه نمی دارد. آنها اطلاعات شما را با میلیون ها کاربر دیگر جمع می کنند و آنها را به اشخاص ثالث می فروشد. این می تواند تبلیغ کننده ، محققان ، فروشندگان ، اجرای قانون و موارد دیگر باشد. این اطلاعات به طور پیش فرض شما را شناسایی نمی کنند. اما کاربران می توانند اینستاگرام را به اشتراک بگذارند تا اطلاعات شخصی خود را با شخص ثالث به اشتراک بگذارند. اگر تا به حال بر روی “موافقت” با چیزی که نخوانده اید کلیک کرده اید ، ممکن است به اینستاگرام اجازه دهید اطلاعات شخصی خود را با اشخاص ثالث به اشتراک بگذارد. حتی اگر بعداً این مجوز را لغو کنید ، داده های شما در آنجا موجود هستند.

در حالی که بسیاری از کسانی که اطلاعات مشترکی را از اینستاگرام دریافت می کنند دارای خط مشی رازداری مناسب هستند ، اما بسیاری از آنها چنین نیستند. آنها به نوبه خود ممکن است اطلاعات شما را با دیگران به اشتراک بگذارند. اشخاص ثالثي كه اطلاعات شما را در اختيار دارند ممكن است هميشه بالاترين امنيت را نيز نداشته باشند. در حالی که اینستاگرام باید امنیت داده های جدی را حفظ کرده یا واکنش عمومی را به خطر بیاندازد ، شرکتی که هرگز نشنیده اید در صورت افشای اطلاعات شما با خطر بسیار کمتری مواجه است.

حریم خصوصی شما محافظت از ارزش است

هیچ چیز بدی در اینستاگرام با استفاده از اطلاعاتی که در شما جمع می کند وجود ندارد تا مطمئن شوید تبلیغاتی که می بینید مربوط به محصولاتی است که می خواهید بخرید. در حقیقت ، بسیاری از افراد از راحتی تبلیغات هدفمند قدردانی می کنند. با این حال ، اکثر مردم از یادگیری چقدر برنامه های اطلاعاتی مانند اینستاگرام می توانند بر روی کاربران جمع کنند بسیار ناراحت هستند. 

در حالی که تنظیم تنظیمات حریم خصوصی شما می تواند داده هایی را که اینستاگرام روی شما جمع می کند ، محدود کند ، آنها هنوز هم برای ساختن یک پروفایل جامع بیش از حد کافی دارند. یک راه آسان برای اینکه تجربه آنلاین خود را با اینستاگرام و سایر برنامه ها ناشناس تر کنید ، استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) است. یک VPN بین شما و وب سایت ها و برنامه هایی که استفاده می کنید فاصله دارد ، بنابراین شرکت ها قادر به جمع آوری اطلاعات شخصی نیستند. این به محافظت از حریم خصوصی شما کمک می کند و می تواند مزایای مفید دیگری مانند انسداد محتوای محدود به صورت آنلاین را ارائه دهد.

VPN همچنین می تواند به شما در جلوگیری از محدودیت دسترسی به اینترنت در محل کار کمک کند. بسیاری از سرویس های عالی VPN در خارج وجود دارند که بطور منظم تنظیم و استفاده از آنها بسیار ساده است. اگر حفظ حریم خصوصی برای شما مهم است ، چرا برای محافظت از اطلاعات خود به صورت آنلاین به گزینه های خود نگاه نکنید? 

هر کاری که به دست شما برسد ، مهم است که خود را در مورد راهکارهای این سکوهای مورد استفاده آموزش دهید. به این ترتیب اگر تبلیغات شخصی سازی شده دریافت کنید ، تعجب نخواهید کرد.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me