جزئیات حیرت انگیز گوگل از شما می داند | VPNOverview

گوگل در سال 1998 به عنوان موتور جستجو تاسیس شد ، محصولی که امروزه آنها هنوز از همه معروف هستند. امروز Google به طور متوسط ​​بیش از 40،000 جستجو در هر ثانیه ، برای بیش از 1.2 تریلیون جستجو در سال – و این تعداد همچنان رو به رشد است. اما Google خیلی بیشتر از کمک به شما در یافتن فیلم های گربه خنده دار و دستور العمل های مورد علاقه خود عمل می کند. Google از طریق Google+ ، نرم افزارهای اداری و از طریق محصولات Google Office خود ، ایمیل ، فیلم ، رسانه های اجتماعی را فراهم می کند. هرچه بیشتر از محصولات Google استفاده کنید ، Google بیشتر درباره شما یاد می گیرد. علاوه بر این ، آنها می توانند شما را با پروفایل های مشابه سایر کاربران مقایسه کنند. اطلاعاتی راجع به Google در مورد شما بدانید ، اما آماده شوکه شدن شوید.


آنچه تاریخچه جستجو درباره شما می گوید

آرم Google Chromeاین یک پدیده شایع است شما یک جستجوی Google را برای یک محصول انجام می دهید و نکته بعدی که می دانید تبلیغات تبلیغاتی در همه جا برای همین محصول وجود دارد. اما تبلیغات بر اساس جستجوی محصول فقط بخش کوچکی از اطلاعاتی است که گوگل در مورد شما جمع می کند تا یک پروفایل تبلیغاتی را تشکیل دهد. برای اطلاعات در مورد نژاد خاصی از سگ ، جستجوی آنلاین انجام دهید و Google اطلاعات مربوط به شما را ثبت می کند. هرچه تعداد جستجوهای بیشتری در مورد سگها بطور کلی یا سگهای نژاد انجام دهید ، احتمال بیشتری وجود دارد که سیستم گوگل شما را به عنوان صاحب آن نژاد سگ ارزیابی کند.

می توانید ببینید که Google چگونه به سرعت می تواند نمایه ای از تقریباً همه جنبه های زندگی شما ایجاد کند. از مشکلات پزشکی که به نظر می رسد ، Google می تواند تشخیص دهد که شما از سوزش قلب مکرر رنج می برید. آیا FoxNews منبع خبری شما برای اخبار است؟ Google توجهات سیاسی شما را یادداشت می کند. در منطقه جدید به جستجوی خانه های خود بپردازید و Google می آموزد که شما در حال فکر کردن برای یک حرکت هستید. هر جستجویی که انجام می دهید به اطلاعاتی که Google برای ساختن نمایه شما دارد اضافه می کند.

ایمیل – عمدتا – محرمانه است

آرم gmailتا سال 2017 ، Google برای ایجاد تبلیغات هدفمند ، محتوای حسابهای Gmail را اسکن کرد. Google هر ایمیلی را که از حسابهای Gmail شخصی اعم از ورودی و خروجی ارسال شده اسکن کرده است تا اطلاعاتی را که برای تبلیغ کنندگان مفید است ، داشته باشد. این خط مشی دیگر وجود ندارد. با این حال ، هنوز هم مواردی درباره Gmail وجود دارد که می خواهیم به آنها توجه کنیم.

Google اطلاعاتی را که در مورد شما به دست آورد از ایمیل قبل از سال 2017 حذف نکرد. اگر Google از طریق ایمیلی که در سال 2016 ارسال کردید یاد گرفت که قصد دارید در مدت 5 سال در آریزونا بازنشسته شوید ، این اطلاعات بخشی از نمایه هدفمند شما برای تبلیغ کنندگان است..

علاوه بر این ، Google اسکن ایمیلهای شما را برای تلاش برای هرزنامه و فیشینگ متوقف نکرده است. این بدان معنی است که گوگل آدرس ایمیلهایی را که به حساب شما می آیند پیگیری می کند. اگرچه گوگل اعلام کرده است كه اسكن كردن محتوای ایمیل را برای تبلیغات هدفمند متوقف خواهد كرد ، اما معلوم نیست كه آیا Google استفاده از اطلاعات از آدرس ها را برای تبلیغات هدفمند متوقف كرده است. بنابراین ، اگر به یک کارگزار جدید یا نماینده املاک و مستغلات ایمیل می کنید ، احتمالاً از این اطلاعات برای ساختن نمایه شما استفاده می شود.

Google Docs یک انبار اطلاعات است

آرم گوگل اسنادهنگامی که شما متوقف شده و در مورد آن فکر می کنید ، این امر واضح به نظر می رسد. مایکروسافت درآمد زیادی از مارک محصولات مایکروسافت آفیس از جمله پردازش کلمه ، صفحه گسترده و نرم افزار ارائه کسب می کند. چگونه Google می تواند همان محصولات را به صورت رایگان به شما ارائه دهد؟ بخشی از جواب این واقعیت نهفته است که Google اسناد شما را اسکن می کند تا محتوای مرتبط را برای شما ارائه دهد – که به عنوان تبلیغات هدفمند نیز شناخته می شود. کیفیت بهتر اطلاعات برای هدف قرار دادن مشتریان بالقوه ، Google بیشتر می تواند اطلاعات شما را شارژ کند.

اگر تاکنون نامه ای را با استفاده از Google Docs برای ارائه اطلاعات به وکیل درباره طلاق در آینده نوشتید ، Google می تواند از این اطلاعات برای هدف قرار دادن شما استفاده کند. به عنوان مثال ، با نشان دادن تبلیغات برای دوستیابی برنامه ها. اگر بودجه ساده ای را با استفاده از Google Sheets جمع آوری کنید ، ممکن است Google متوجه شود که بودجه شما برای تلویزیون به طور قابل توجهی بالاتر از حد متوسط ​​در منطقه شما است. اطلاعات مفیدی برای شرکت هایی که خدمات تلویزیونی رقیب ارائه می دهند.

اگرچه ممکن است این نوع تبلیغات هدفمند را دوست داشته باشیم ، اما خطرات را نباید فراموش کنیم. فروش اطلاعات شما برای تبلیغات هدفمند یک چیز است. اما چه شرکت هایی شروع به فروش این اطلاعات به شرکت های بیمه یا دولت می کنند?

Google Drive مکانی عالی برای ذخیره اطلاعات است

پرونده های گوگلداشتن اطلاعات در دسترس در هر دستگاه فوق العاده مفید است. می توانید مستندات و رسیدهای مهم را بصورت آنلاین ذخیره کنید ، آهنگهای مورد علاقه خود را ذخیره کنید ، اسناد مالیاتی را ایمن نگه دارید. با توجه به شرایط خدمات ، شما می دانید ، چیزی که باید بررسی کنید که برای داشتن حساب کاربری موافقت می کنید اما واقعاً هرگز آن را نخوانده اید ، Google محتوای درایو شما را اسکن می کند تا “ویژگی های محصول مربوطه شخصاً مرتبط” را ارائه دهد. حتی اگر اسنادی که در آنجا ذخیره می کنید با استفاده از محصولات اداری Google ایجاد نشده اند ، این شرکت اکنون به آن اطلاعات دسترسی دارد.

نقشه ها می توانند بهترین نمایه زندگی شما را ارائه دهند

نماد نقشه GoogleGoogle Maps و محصولات مشابه باعث شده است که مسیر خود را در اطراف شهر بسیار ساده تر کنید. اما در حالی که Google Maps شما را برای استفاده از آن هزینه نمی کند ، هیچ چیز رایگان نیست. اگر هرگز از هیچ محصول Google دیگری استفاده نکردید ، Google می تواند مشخصات کاملی از زندگی شما را تنها بر اساس Maps ایجاد کند. نقشه اطلاعاتی در مورد آدرس خانه شما ، محل کار شما ، مکانهایی که فرزندانتان به مدرسه می روند ، رستورانهای مورد علاقه شما ، چند بار مراجعه به فروشگاه های مواد غذایی ، اطلاعات مربوط به نحوه گذراندن وقت آزاد خود را ، خواه ماهیگیری در دریاچه یا نوشیدن در محل ارائه می دهد. نوار ، و خیلی ، خیلی بیشتر شما اساساً به کسی اجازه می دهید که شما را بدبخت کند.

سایر منابع اطلاعاتی

Google Chrome آشکارا درباره Google درباره عادات شما بطور آنلاین اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. برای تبلیغ کنندگان مهم است که بدانند کدام تبلیغات را روی آن کلیک می کنید و تا کی در صفحه می مانید. YouTube درباره سلیقه شما در موسیقی ، تریلر فیلم و فیلم های خنده دار گربه به Google می گوید. Google Translate به شما می گوید که به چه زبانی علاقه دارید و به چه طریق می خواهید با آن زبانها ارتباط برقرار کنید. Google Shopping در مورد عادات خرید آنلاین شما به Google می گوید ، آنچه را که برای پرداخت جدیدترین لوازم الکترونیکی ، چه از دستگاههای فعلی خود راضی هستید و چه موارد دیگری را بیش از حد در نظر می گیرید ، می گوید. هر تعامل شما با Google آن را با تبلیغ کننده اطلاعات کلیدی برای هدف قرار دادن تبلیغات در اختیار شما قرار می دهد.

دریابید که Google درباره شما چه چیزی می داند

گوگل را بیرون می آورداگرچه جالب یا ترسناک است ، بسته به دیدگاه شما ، Google تا چه اندازه می تواند از شما آگاه باشد ، اما می توان در مورد آنچه Google درباره شما می داند ، اطلاعات زیادی کسب کنید. به Google Takeout بروید و محصولاتی را که می خواهید در بارگیری اطلاعات خود قرار دهید انتخاب کنید. لیست طولانی است ، شما نیاز به حرکت به پایین دارید.

بر روی “بعدی” کلیک کنید تا گزینه هایی در مورد نحوه ارائه اطلاعات به شما ارائه شود. قبل از اینکه اطلاعات را تقسیم کنید ، می توانید یک پرونده .zip یا .tgz را انتخاب کنید ، حداکثر پرونده ها به اندازه (در اینجا به اطلاعات گیگابایت فکر کنید). علاوه بر این ، می توانید داده هایی را که از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود انتخاب کنید یا به گزینه ذخیره سازی ابر اضافه شوید. با این روش می توانید به دانش Google در طی سالهای متمادی به شما جمع شود.

شما باید شارژ داده های خود باشید

هیچ چیز بدی در مورد اسکن کردن گوگل در اسکن اطلاعات شما وجود ندارد تا به تبلیغ کنندگان کمک کند تا تبلیغات خود را با توجه به علایق شما مرتبط کنند. برخی افراد ممکن است تصمیم بگیرند که ترجیح می دهند برای محصولات و خدماتی که در واقع به آنها علاقه مند هستند تبلیغات کنند. به جای اینکه برای چیزهایی که هرگز خریداری نمی کردند ، اضافه شود. با این حال ، این اطلاعات شماست و باید از اطلاعاتی که به Google ارائه می دهید ، آگاه باشید. علاوه بر این خوب است که از آنچه Google با آن داده انجام می دهد آگاه باشید. شما می توانید تنظیمات حریم خصوصی Google خود را به روشی تنظیم کنید که باعث افزایش کمی حفظ حریم خصوصی شما شود. با این وجود ، کاملاً ناشناس بودن در حین استفاده از گوگل ، غیرممکن است.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map