توییتر درباره من چه می داند؟ | VPNOverview

توییتر یکی از بزرگترین سایت های رسانه های اجتماعی در جهان است. در سراسر جهان ، مردم از این بستر برای حمایت از علل و اطلاع رسانی استفاده می کنند. توییتر با فروش تبلیغات هدفمند ، ایجاد میلیاردها دلار درآمد ، این سرویس را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد. توییتر حتی اگر هرگز وارد سیستم نشوید ، حیرت انگیز از اطلاعات شخصی شما را جمع می کند.


حریم خصوصی شما برای شما چه ارزش دارد?

تصور کنید اگر شخصی شما را دنبال می کرد ، هر بار که توییت ارسال می کردید ، از وب سایت جدید بازدید می کردید ، یا روی یک تبلیغ کلیک می کرد ، روی شانه خود خواند. احساس تهاجم که شما تجربه می کنید باعث می شود که شما برای از بین بردن سخاوتمندانه بی ادبانه خود قدم بردارید. حتی با این وجود ، میلیون ها نفر از حساب توییتر خود آگاه نیستند که Twitter در مورد هر کاری که انجام می دهید یادداشت برداری می کند. می توانید تنظیمات حریم خصوصی توییتر خود را تنظیم کنید و کنترل زیادی را بر داده های خود انجام دهید. با این حال ، توییتر هنوز هم می تواند اطلاعات زیادی را درباره شما بدست آورد.

یک مگافون به جهان

اطلاعات ارسال شده در توییتر عمومی است. مگر در مواردی که از یک پست محافظت می کنید ، آنها در دسترس هر کسی در جهان هستند. پستهای شما به صورت آنلاین قابل جستجو هستند و آنچه ارسال می کنید درمورد اینکه چه کسی تبلیغ کننده هستید ، چیزهای زیادی را نشان می دهد. صدای جیر جیر در مورد یک رویداد فعلی در اخبار و توییتر و تبلیغ کنندگان می توانند در مورد تمایلات سیاسی شما نظر ایجاد کنند. یک مشاهده طنزآمیز در مورد شغل خود ارسال کنید و توییتر به نوع کارهایی که انجام می دهید توجه می کند. تبلیغات ممکن است برای کمک به یافتن شغل جدید ظاهر شود یا برای افرادی که درآمد سالانه شما احتمالاً هدفمند است ، نشان داده شود.

با مقایسه توییت های خود با دیگران و ذکر افرادی که دنبال می کنید ، توییتر می تواند جنسیت و حتی سن شما را بشناسد. توییتر اطلاعات را با هم جمع می کند حتی اگر شما آن اطلاعات را به عنوان بخشی از اطلاعات نمایه خود ارائه نکردید. اگر گزینه برچسب زدن عکس را خاموش نکنید ، توییتر می تواند عکس شما را تشخیص دهد و آن را با سایر تصاویر یافت شده از شما به صورت آنلاین مقایسه کند. آنها حتی بیشتر می توانند درباره شخصی که می خواهید پروفایل خود را سفارشی کنند ، یاد بگیرند.

همه مواردی که در Twitter قرار می دهید از طریق رابط های برنامه نویسی مطابق با خط مشی رازداری آنها در اختیار اشخاص ثالث است. این اجازه می دهد تا مشاغل از طریق توییتر شانه بزنند و داده های شما را تجزیه و تحلیل کنند. تبلیغ کنندگان به دنبال کاربرانی هستند که نظر یا علاقه مشترکی برای هدف گذاری بهتر تبلیغات خود دارند. آنها همچنین از اطلاعات برای انجام تحقیقات در مورد نحوه پاسخ شما به یک تبلیغ استفاده می کنند. در مورد توییت های جاسازی شده در مقیاس کوچک ، این برنامه رایگان است. اما توییتر به دلیل دسترسی گسترده به اطلاعات شما ، هزینه دارد.

اطلاعات پنهان در پشت توئیت ها

وقتی از توییتر استفاده می کنید ، حتی اگر به راحتی توییت های دیگران را مرور می کنید ، توییتر اطلاعاتی از شما کسب می کند. نوع دستگاهی که شما برای ارتباط با آن استفاده می کنید از اهمیت زیادی برای تبلیغ کنندگان و همینطور توییتر برخوردار است. آیا از توییتر در یک تلفن دو ساله استفاده می کنید؟ شما می توانید شرط ببندید که تبلیغ کنندگان دوست دارند این را بدانند و کالای جدیدی را به شما بفروشند.

آیا در یک ایستگاه اتوبوس توییتر را بالا می برید؟ برای تبلیغ کنندگان چقدر مفید است که مسیر شما را بشناسند تا بتوانند تبلیغات هدفمندی را در نمای شما در این مسیر قرار دهند؟ توییتر برای بهبود تبلیغات ، به اطلاعات مکان از دستگاه شما دسترسی دارد. حتی اگر تنظیمات حریم خصوصی خود را تنظیم کنید تا مکانتان در توییتهای شما پنهان نشود ، در دسترس برنامه است.

آدرس IP دستگاهی که با pinpoints دقیقاً همانجا ارتباط برقرار می کنید که توییتر نیز داده ارسال می کند. این اطلاعات توییتر را در مورد محله ای که شما در آن زندگی می کنید و محل کار خود به شما می دهد. توییتر مدت زمان صرف استفاده از Twitter را در محل کار ، تعداد مکرر شما و سایر موارد را دنبال می کند.

توییتر نوع مرورگری را که استفاده می کنید ، سیستم عامل دستگاه و حامل تلفن همراه شما ردیابی می کند. اطلاعات شما برای توییتر ارزشمند است. این کمک می کند تا تبلیغ کنندگان درک کنند که شما چه کسی هستید و چگونه می توانید تبلیغات را بهتر با منافع خود متناسب کنید. هرچه توییتر شما را بهتر بشناسد ، بستر تبلیغاتی آنها با ارزش تر است. آنها براساس میلیاردها دلار درآمد سالانه توئیتر ، آنها شما را به خوبی می شناسند.

شما لازم نیست حتی یک کاربر توییتر باشید

ممکن است فکر کنید که مرتباً صدای توهین کردن توییتر برای شما صدق نمی کند زیرا در Twitter نمی روید. اما توییتر اطلاعات بسیاری را که بخشی از سیستم عامل خود نیستند جمع می کند. این شرکت با وب سایت های دیگری که توییت را درج می کنند و از روش های دیگر از توییتر استفاده می کند ، توافق دارد. از طریق این توافق ها ، توییتر می تواند فعالیت را ردیابی کند ، حتی افرادی که از خدمات خود استفاده نمی کنند.

وقتی در وب سایتی قرار می گیرید که با توئیتر توافق داشته باشد ، یک گنجینه اطلاعاتی راجع به شما دریافت می کنند. از آدرس IP شما ، توییتر ایده دقیقی از مکان واقع شدن شما کسب می کند. این ممکن است بسته به موقعیت فعلی شما ، به آنها بگویید که در کجا زندگی می کنید یا کار می کنید. همچنین توییتر قبل از فرود در وب سایت مرجع ، وب سایتی را که از شما آمده اید می شناسد. وقتی سایت را ترک می کنید ، توییتر می داند که کجا رفته اید. اگر کوکی ها را در مرورگر خود اجازه دهید ، فعالیت وب شما می تواند بسیار فراتر از وب سایت بعدی ردیابی شود.

مشارکت تبلیغاتی

البته ، این به نفع هر دو تبلیغ توییتر و تبلیغ کنندگان است که برای بهبود مشخصات خود از شما با هم همکاری کنند. برای این منظور ، تبلیغ کنندگان در توییتر غالباً داده هایی را که شما به شرکتشان ارائه داده اید به اشتراک می گذارند ، یا اینکه آنها را به روش های دیگری یاد گرفته اند. این ممکن است شامل اطلاعات جمعیتی مانند سن ، نژاد ، جنسیت و قومیت شما باشد. تبلیغ کنندگان غالباً آدرسهای ایمیل رایانه ای را به اشتراک می گذارند ، که می تواند برای شناسایی شما استفاده شود. شرکا همچنین اطلاعاتی را که در مورد منافع و فعالیتهای شما دارند بصورت آنلاین به اشتراک می گذارند.

هنگامی که به شخص ثالث اجازه می دهید به اطلاعات شما در Twitter دسترسی پیدا کند ، ممکن است اطلاعات شخصی شما در آن شرکتها به اشتراک گذاشته شود. سیاست حفظ حریم خصوصی آنها ممکن است به آنها اجازه دهد این اطلاعات را با اشخاص ثالث به اشتراک بگذارند. در بعضی موارد ، این کار بدون رضایت فعال شما قابل انجام است. موافقت با “شرایط و ضوابط” آنها به آنها رضایت ضمنی برای به اشتراک گذاری اطلاعات می دهد.

برای محافظت از حریم شخصی من در توییتر چه کاری می توانم انجام دهم?

بررسی تنظیمات حریم خصوصی شما در Twitter می تواند به حفظ امنیت اطلاعات شما کمک کند. با گذشت چند دقیقه برای پیاده روی از طریق تنظیمات می توانید اطلاعاتی را که در Twitter ارائه می دهید محدود کنید. همچنین می توانید نحوه استفاده از این داده ها را محدود کنید و اطمینان حاصل کنید که در آنچه در مورد شما به اشتراک گذاشته شده است ، حرف بیشتری برای گفتن دارید.

همانطور که دیدیم ، توییتر حتی افرادی را که کاربر توییتر نیستند ، اطلاعات جمع می کند. یک راه خوب برای جلوگیری از به دست آوردن اطلاعات زیادی از این سیستم عامل برای ناشناس کردن اقدامات آنلاین خود است.

یکی از بهترین اقداماتی که می توانید برای جلوگیری از حمله به حریم خصوصی شما توسط توییتر و سیستم عامل های دیگر انجام دهید ، عضویت در یک شبکه خصوصی مجازی با کیفیت (VPN) است. یک VPN با ایمن تر کردن آنلاین شما به حفظ امنیت شما کمک می کند. چند دقیقه بیشتر در مورد چگونگی بهبود VPN حریم خصوصی شما ، و ارائه دهنده هایی که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید ، بیشتر بیاموزید. ارائه دهندگان مختلف برای نیازهای مختلف بهتر کار می کنند. یکی از آنها را پیدا کنید که به بهترین وجه متناسب با نیازهای شما و محافظت از حریم خصوصی شما باشد.

شاید مهمتر از حفاظت احتمالی در برابر جمع آوری داده ها آگاهی باشد. این مهم است که شما می دانید چه اطلاعاتی را ارائه می کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me