مرورگر Tor: چیست و چرا از آن استفاده می کنید؟ | VPNOverview.com

آرم روتر پیاز پیاز


اگر به حریم شخصی و ناشناس بودن آنلاین علاقه دارید ، احتمالاً از Tor شنیده اید. برای بسیاری ، Tor اساس آزادی واقعی در اینترنت است. اما تور دقیقا چیست؟ چگونه کار می کند و چرا می توانید از آن استفاده کنید؟ تفاوت های اصلی بین مرورگر Tor و سایر راه حل های مربوط به حریم خصوصی مانند VPN یا سرور پروکسی چیست؟ همه چیز در مورد آن را در این مقاله بخوانید!

اول ایمنی: هنگام استفاده از Tor مراقب باشید!

ما به طور کامل می فهمیم که شما برای آزمایش تمام امکاناتی که با تور وجود دارد ، هیجان زده اید. با این حال ، برخی از این امکانات با خطرات بزرگی همراه است. نمونه ای از وب تاریک است. Tor دسترسی به این قسمت تاریک اینترنت را در اختیار شما قرار می دهد ، اما شما نباید سعی کنید به آن دسترسی داشته باشید بدون اینکه دقیقاً بدانید که خودتان وارد چه چیزی هستید. به همین دلیل ، قبل از اینکه در مورد Tor اطلاعات بیشتری به شما بگوییم ، ما به شما نشان می دهیم که می توانید در هنگام استفاده از مرورگر Tor ، ایمن بمانید ، مخصوصاً هنگام بازدید از وب تاریک.

اول از همه ، حتماً تنظیمات امنیتی Tor را بررسی کنید. Tor از سیستم رمزگذاری اطلاعات بسیار مؤثر و قابل اطمینان استفاده می کند ، همانطور که در کمی مشاهده خواهیم کرد. با این وجود ، استفاده از تنظیمات امنیتی Tor می تواند تجربه آنلاین شما را بسیار ایمن تر کند. ثانیاً ، حتی اگر این ممکن است برای بسیاری کاملاً واضح باشد ، مهم است که هرگز به وب سایتها مراجعه نکنید و روی پیوندهایی که به آنها اعتماد ندارید کلیک کنید. البته ، این چیزی است که باید بدون توجه به مرورگر و اقدامات ایمنی که استفاده می کنید ، به خاطر داشته باشید. در آخر ، ما توصیه می کنیم از یک VPN خوب یا مطمئن VPN یا یک شبکه خصوصی مجازی استفاده کنید.

برای امنیت در حین استفاده از Tor از VPN استفاده کنید

با استفاده از VPN همزمان با Tor تضمین می شود که داده های شما بهتر رمزگذاری می شوند. علاوه بر این ، VPN همچنین آدرس IP شما را با نمایش IP سرور VPN که از آن استفاده می کنید نه آدرس IP استاتیک “واقعی” شما مخفی می کند. این بدان معناست که هنگام مرور بسیار مطمئن تر هستید. ارائه دهنده VPN که ما هنگام استفاده از مرورگر Tor برای امنیت بیشتر توصیه می کنیم CyberGhost است. این ارائه دهنده یک سیستم رمزگذاری مضاعف بسیار مطمئن و ایمن را ارائه می دهد ، بسیار مقرون به صرفه است و حتی دارای 45 روز ضمانت برگشت پول نیز می باشد. این بدان معناست که می توانید بدون نیاز به اشتراک سالانه ، این کار را انجام دهید تا ببینید که آیا این کار برای شما خوب است یا خیر.

تور چیست؟?

تیم پشت Tor (The Onion Router) یک نرم افزار منبع باز رایگان ارائه می دهد که به شما در مرور ناشناس اینترنت کمک می کند. در ابتدا شبکه Tor با کمک نیروی دریایی ایالات متحده ساخته شد. این شبکه ایجاد شده است تا نیروی دریایی ایالات متحده و سایر سازمان های نظامی بتوانند به صورت ناشناس به صورت آنلاین با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این روزها ، Tor به طور عمده توجه خود را به مرورگر خود و توسعه چند ابزار حفظ حریم خصوصی دیگر معطوف می کند ، که بعداً به اختصار به آنها خواهیم پرداخت.

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، مرورگر Tor از حریم شخصی آنلاین و تا حدی امنیت شما بسیار سود می برد. این مرورگر از شبکه گسترده سرورهای جهانی که شبکه Tor از آن تشکیل شده استفاده می کند. هنگام استفاده از مرورگر Tor ، داده های شما از طریق سرورهای مختلف Tor (یا “گره”) عبور می کنند. ترافیک به شدت رمزگذاری شده و به آرامی یک لایه در هر زمان در گره های مختلف رمزگشایی می شود. این بدان معناست که هرکسی که می خواهد شما را بر اساس ترافیک آنلاین شما شناسایی کند ، فقط روی آخرین سرور ترافیک داده شما از طریق “گره خروج” عبور خواهد کرد. به عبارت دیگر: مرورگر Tor شناسایی کاربران خود را غیرممکن یا حداقل بسیار دشوار می کند.

دختر بازیابی یک فایل اینترنتی از طریق Tor Nodes

برای دسترسی به شبکه Tor ، کافی است مرورگر Tor را بارگیری کنید. هر کاری که بصورت آنلاین انجام می دهید در حالی که از مرورگر Tor استفاده می کنید به طور خودکار رمزگذاری شده و “ناشناس” در فرآیند توضیح داده شده در بالا.

یکی از مضراتی که اغلب به آن اشاره می شود این است که مرورگر Tor معمولاً بسیار کندتر از اتصال اینترنت لخت شماست. از آنجا که ترافیک آنلاین شما از طریق گره های مختلف ارسال می شود ، اتصال به اینترنت شما باید مسیری طولانی را طی کند و به همین دلیل کندتر می شود.

مردم از Tor برای چه استفاده می کنند?

اگرچه توسعه دهندگان Tor در ابتدا این نرم افزار را برای مقاصد نظامی ایجاد کرده اند ، آن را به ابزاری تبدیل کرده است که می تواند برای همه مفید باشد – به ویژه برای کسانی که چیزی برای پنهان کردن دارند یا در غیر این صورت از ناشناس بودن آنلاین بهره می برند. بسیاری از روزنامه نگاران و فعالان سیاسی از تور برای جلوگیری از محاکمه استفاده می کنند. معمولاً این افراد در کشورهایی زندگی می کنند که مقامات ممکن است آنها را به خاطر افکار و دیدگاه هایی که مایل به اشتراک گذاری آنلاین هستند مجازات کنند.

به همین ترتیب ، روزنامه نگاران از Tor برای محافظت از منابع خود استفاده می کنند. اگر یک منبع نمی خواهد ریسک نشان دهد ، می تواند از طریق مرورگر Tor اطلاعات حساس را برقرار کند. نه تنها تأمین کنندگان اطلاعات ، بلکه مصرف کنندگان در Tor پیدا می شوند. بسیاری از افراد از مرورگر Tor برای دسترسی به محتوای محدود جغرافیایی ، برای دور زدن سانسور و بازدید از وب سایتهای خاص استفاده می کنند. از این گذشته ، بسیاری از صفحات ، مانند صفحات موجود در وب تاریک ، هنگام استفاده از “مرورگر معمولی” مانند صفری یا فایرفاکس برای شما قابل مشاهده نیستند..

یکی دیگر از افراد شناخته شده افرادی که از Tor استفاده می کنند ، دمنده های سوت هستند. به عنوان مثال ، یکی از قابل توجه ترین کاربران و حامیان تور ، ادوارد اسنودن است که اسناد مربوط به برنامه های نظارت طبقه بندی شده را در آمریکا فاش کرد. به همین ترتیب ، Tor می تواند توسط کارمندان برای افشای اسرار شرکت یا دولت یا پرداختن به فعالیت های غیرقانونی یا غیراخلاقی مورد استفاده قرار گیرد.

قسمت تاریک تور

در حالی که ممکن است همه اینها بسیار مثبت به نظر برسد ، همه افراد از آنچه که ممکن است “علت اصیل” بنامد ، از تور استفاده نمی کنند. به عنوان مثال ، بسیاری از هکرها و مجرمان سایبری از Tor استفاده می کنند تا ضمن انجام مشاغل غیرقانونی خود ناشناس بماند. Tor مخصوصاً برای مجرمان مفید است زیرا دسترسی به وب تاریک را فراهم می کند. این قسمت تاریک اینترنت شامل چندین شبکه غیرقانونی مانند بازار غیرقانونی سابق جاده ابریشم است. این یک شبکه گسترده بود که در آن مردم انواع اقلام غیرقانونی مانند مواد مخدر غیرقانونی و سلاح گرم را می خریدند و می فروختند. به طور خلاصه ، بسیاری از مجرمان از تور استفاده می کنند تا در هنگام انجام فعالیت های غیرقانونی خود گرفتار نشوند.

Tor فقط برای به دست آوردن ناشناس ماندن به عنوان کاربر اینترنت استفاده نمی شود. با Tor ، میزبانی وب سایتهایی که فقط برای افرادی که از مرورگر Tor استفاده می کنند قابل دسترسی است. به این ترتیب ، هر وب سایتی که با استفاده از شبکه Tor میزبان باشد ، توسط موتورهای جستجوگر محبوب مانند Google و Bing ایندیک نمی شود. این امر آنها را به بخشی از وب تاریک تبدیل می کند.

آیا Tor قانونی است?

استفاده از Tor در اکثر حوزه های قضایی بویژه در “دنیای غربی” کاملاً قانونی است. با این حال ، همانطور که اشاره کردیم ، برخی افراد از Tor برای فعالیت های غیرقانونی استفاده می کنند ، زیرا به دلیل ناشناس بودن این نرم افزار به کاربران کمک می کند تا به آن دست یابند. استفاده از Tor باعث نمی شود این فعالیت ها کمتر غیرقانونی شود. بنابراین ، ما می خواهیم به شما توصیه کنیم که از چنین کارهایی خودداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قانونی بودن Tor ، ما می خواهیم شما را به این مقاله در مورد موضوع ارجاع دهیم.

محدودیت های حریم خصوصی و ایمنی Tor

چشم در لپ تاپTor مفید است ، اما قطعاً نواقص خود را دارد. مرور با Tor همانطور که ممکن است امیدوار باشید ناشناس نیست. اگرچه افراد Tor به طور مداوم در تلاشند تا از حفاظت خود استفاده کنند ، اما در گذشته نرم افزار آنها کرک شده است. Tor تأکید کرده است که این شبکه و سیستم آنها نقض نشده بلکه مرورگرهای فردی است. با این وجود ، گرچه این ممکن است آرامش خاصی به کاربران بدهد ، اما این هنوز نشان می دهد که تور به عنوان یک اقدام مستقل برای حفظ حریم خصوصی کامل نیست.

با کمک ارائه دهندگان اینترنت ، اجرای قانون گاهی اوقات می تواند هویت کاربران Tor را فاش کند. با این حال ، آنها فقط این کار را به صورت انتخابی انجام می دهند. هنگامی که اتفاقاتی در مورد ماهی وجود دارد ، سازمانهای رسمی ممکن است این روش را برای افشای وب سایت یا فرد امتحان کنند. تا زمانی که به قانون پایبند باشید ، باید خوب باشید. با این حال ، باید بدانید که با استفاده از مرورگر Tor ، که بسیاری از آنها با فعالیت های غیرقانونی در وب تاریک مرتبط هستند ، ممکن است مسئولان تمایل بیشتری به تلاش برای ردیابی شما داشته باشند.

حفظ حریم خصوصی بیشتر به معنای امنیت بیشتر نیست

حریم خصوصی لزوماً امنیت برابر نیست. Tor نمی تواند تضمین کند که در هنگام استفاده از مرورگر خود در برابر حملات سایبری و مجرمان سایبری در امان باشید. شبکه Tor برای هک کردن بسیار باورنکردنی است ، که با توجه به اینکه کد آن منبع باز است تقویت می شود. با این حال ، همین مورد در مورد مرورگر شما صدق نمی کند ، که هک کردن آن نسبتاً آسان است. حتی حملات به سبک متوسط ​​نیز به کمک ISP ها در Tor امکان پذیر است. خوشبختانه ، توسعه دهندگان Tor بیش از این خطرات آگاهی دارند و دائما در تلاشند تا نرم افزار Tor را بهبود بخشند تا محافظت از کاربران راحت تر شود.

اگر می خواهید از Tor استفاده کنید ، همیشه حتما جدیدترین نسخه آن را بارگیری کنید. واضح است که Tor محدودیت هایی دارد ، اما آنها به طور مداوم در تلاشند تا به یک نرم افزار بهتر و ایمن تر عمل کنند. فقط اگر سیستم خود را تا حد امکان به روز نگه دارید ، می توانید از این مزیت بهره مند شوید.

آیا مرورگر برای شما Tor است?

برای متوسط ​​کاربر اینترنت ، ناشناس ماندگاری Tor ارائه نمی دهد انگیزه کافی برای شروع استفاده از نرم افزار است. این بیشتر به این دلیل است که رمزگذاری اتصال شما را بطور قابل توجهی کندتر می کند. علاوه بر این ، همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، انجام نظارت آنلاین هنوز هم به هزینه و وقت می پردازد ، این بدان معناست که دولت ها نمی توانند – و به احتمال زیاد حتی نمی خواهم – از افراد غیرنظامی خود جاسوسی کنند. در عوض آنها باید روی رفتار مشکوک آنلاین تمرکز کنند. به همین دلیل است که بیشتر افرادی که وقت خود را بصورت آنلاین می گذرانند ، بگذارید بگوییم ، فیلم گربه های خنده دار و گوگل را نزدیکترین مکان پیتزا تماشا می کنند ، به احتمال زیاد از استفاده از مرورگر Tor سود چندانی نخواهند داشت.

VPN: جایگزینی برای Tor

VPN در تلفن همراهدر حالی که می توانید با Tor نسبتاً ناشناس مرور کنید ، مرورگر ناشناس نیست و از سایر فعالیتهای اینترنتی خود محافظت نمی کند. برنامه هایی که خارج از مرورگر شما اجرا می شوند توسط شبکه Tor محافظت نمی شوند. اگر می خواهید مطمئن شوید که تمام فعالیت های آنلاین شما رمزگذاری و ناشناس شده است ، ممکن است یک VPN راه حل بهتری برای شما باشد. به خصوص اگر سعی می کنید هنگام استفاده از شبکه عمومی WiFi ، اتصال خود را از مجرمان سایبری تضمین کنید ، برای مثال ، یک VPN می تواند بسیار مفید باشد.

VPN به شما امکان می دهد بدون محدودیت از اینترنت استفاده کنید. این کمک می کند تا از هرگونه سانسور و محدودیت های جغرافیایی به طور کلی ، مانند محدودیت هایی که توسط نتفلیکس اعمال می شود ، دور شوید. علاوه بر این ، یک VPN تمام ترافیک داده شما را رمزگذاری می کند و اطمینان می دهد که می توانید به طور ناشناس کاملاً مرور و بارگیری کنید. بیشتر VPN های مناسب و معقول نیز در مقایسه با مرورگر Tor از سرعت اینترنت بسیار برتر برخوردارند. این بدان معناست که پخش ، بارگیری و بازی به طور کلی با VPN بسیار آسان تر و ناامید کننده تر از مرورگر Tor است..

با این وجود برخی از کارهایی که VPN قادر به انجام آنها نیست وجود دارد. قبل از هر چیز به شما امکان دسترسی به وب تاریک را نمی دهد. اگر هنگام بازدید از وب تاریک از یک VPN استفاده می کنید ، این امر به شما در محافظت از بدافزارها ، حملات آنلاین و سایر خطرات کمک می کند. دومین مزیت Tor نسبت به VPN این است که Tor کاملاً رایگان است. در مقابل ، بیشتر VPN های خوب ماهانه جبران خسارت کمی می خواهند.

باید از تور استفاده کنم?

اینکه باید از تور استفاده کنید ، بستگی به نیاز شما دارد. Tor رایگان ، آسان برای استفاده است و معمولاً نرم افزاری برای حفظ حریم خصوصی بسیار مؤثر است. این امکان را به شما می دهد تا به وب تاریک دسترسی داشته باشید و گزینه های مختلفی برای محافظت از ایمنی آنلاین شما دارد. از طرف دیگر ، Tor بسیار کند است و درهای بسیاری از خطرات آنلاین را باز می کند. اگر ترجیح می دهید اتصال سریع داشته باشید ، به عنوان مثال برای پخش ، بارگیری و بازی ، یک VPN را پیشنهاد می کنیم. احساس راحتی کنید تا به بررسی و بررسی ابزار VPN ما بپردازید ، تا ببینید کدام VPN به بهترین وجهی به خواسته شما خواهد بود.

تفاوت بین Tor و سرور پروکسی چیست؟?

جدا از Tor و VPN ، شما همچنین می توانید با استفاده از یک سرور پروکسی ، حریم شخصی و امنیت آنلاین خود را افزایش دهید. با این حال ، به طور کلی ، سرورهای پروکسی فقط برای اهداف و موقعیت های خاص ، مانند دسترسی به The Pirate Bay ، به خوبی کار می کنند. حتی پس از آن ، بسیاری آنها را کمتر از Tor و هم از VPN خوب تأثیر می گذارند. با این وجود ، مردم غالباً تعجب می كنند كه چگونه پروکسی با Tor متفاوت است. به همین دلیل ما در اینجا به تفاوت های اصلی خواهیم پرداخت.

سرور پروکسی چه کاری انجام می دهد?

سرور پروکسی ، تقریباً مانند VPN یا Tor ، روش دیگری برای هدایت ترافیک آنلاین شما از طریق یک سرور دیگر است که (به صورت تصویری) بین رایانه شما و “سرور مقصد” اطلاعات شما قرار دارد. این سرور پروکسی است که توسط شخصی که مالک آن است به شما پیشنهاد می شود. تنظیم مورد استفاده برای این کار معمولاً بسیار ساده است: هرکسی که از این سرویس استفاده می کند ، داده های خود را از طریق همان سرور ارسال می کند. همه این افراد همان آدرس IP جعلی را دریافت می کنند.

شخصی که از طریق Proxy Server به اینترنت وصل می شود

چرا Tor و یک VPN از شما بهتر از پراکسی محافظت می کنند

افراد تمایل دارند که از پروکسی استفاده کنند ، زیرا بسیاری از آنها رایگان برای استفاده هستند. این بدان معنا نیست که پروکسی ها در واقع بهترین راه حل برای مشکلات آنلاین شما هستند. سرورهای پروکسی فقط درجه خاصی از ناشناس بودن و ایمنی آنلاین را ارائه می دهند. به عنوان مثال ، پراکسی ها معمولاً داده های شما را مانند Tor و VPN رمزگذاری نمی کنند. علاوه بر این ، حریم خصوصی که یک پروکسی ارائه می دهد ، به اندازه کافی قابل اعتماد نیست ، به عنوان مثال ، یک VPN خوب و مطمئن مانند PIA.

یکی دیگر از مضرات استفاده از سرور پروکسی این است که میزبان سرور می تواند دقیقاً آنچه را که شما بصورت آنلاین انجام می دهید ، ببیند. از نظر تئوری ، آنها حتی می توانند این اطلاعات را وارد کنند ، که به طور بالقوه شما را برای انواع مشکلات ایجاد می کند. به همین دلیل ، اگر قصد استفاده از سرور پروکسی را دارید ، باید یکی را انتخاب کنید که تحت کنترل شخصی باشد که واقعاً به آن اعتماد دارید. در بیشتر مواقع ، شما هویت مالک را نمی شناسید ، که این کار را سخت می کند. او می تواند اطلاعات شما را جمع آوری کند یا حتی به صفحاتی که بازدید می کنید برای همه کسانی که می شناسید آگهی دهید. به طور خلاصه ، یک سرور پروکسی به شما خصوصی و امنیت واقعی را ارائه نمی دهد. حداقل ، نه به طریقی که Tor یا یک VPN خوب انجام دهد.

چگونه Tor را نصب کنم?

متقاعد شده که می خواهید تور را بدست آورید؟ نصب Tor روی دستگاه شما به هیچ وجه دشوار نیست. چند قدم بعدی را دنبال کنید و در مدت چند دقیقه می توانید از مرورگر Tor استفاده کنید.

مرحله 1: به وب سایت Tor بروید و بر روی دکمه بارگیری در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

دکمه بارگیری Tor

گام 2: خودتان را در صفحه بارگیری پیدا خواهید کرد. با انتخاب یکی از چهار نماد نشان داده شده در زیر ، سیستم عامل خود را انتخاب کنید. همانطور که می بینید ، می توانید Windows یا Mac ، Linux یا Android را انتخاب کنید. اگر می خواهید مرورگر را به یک زبان خاص بارگیری کنید ، می توانید روی “بارگیری به زبان یا سکوی دیگر” کلیک کنید..

عکس besturingssystemen ondersteund Tor

مرحله 3: یک پرونده روی رایانه شما بارگیری می شود. این فایل را برای شروع مراحل نصب باز کنید. زبان دلخواه خود را انتخاب کنید ، سپس “OK” را فشار دهید.

زبان تور

مرحله 4: Tor Browser Setup ظاهر می شود. پوشه مقصد را انتخاب کنید (معمولاً لازم نیست در اینجا چیزی تغییر دهید و نصب کننده به طور خودکار یک پوشه جدید برای Tor ایجاد کند) و “نصب” را فشار دهید..

نصب Tor

مرحله 5: در طی مراحل نصب ، می توانید هنگامی که نصب آن را انجام دادید ، Tor شروع به طور خودکار کند. اگر این کار را نکردید ، باید با جستجو در برنامه خود آن را باز کنید. اولین باری که مرورگر باز می شود ، صفحه نمایش داده شده در زیر را مشاهده می کنید. در بیشتر موارد ، فقط می توانید روی “اتصال” کلیک کرده و شروع به کار کنید. با این حال ، آیا شما در حال حاضر در کشوری هستید که به طور فعال تور را از جمله ترکیه ، چین یا مصر سانسور می کند؟ سپس بهتر است ابتدا روی “پیکربندی” کلیک کنید. Tor به شما در پیکربندی مرورگر خود کمک می کند تا از محدودیت های آنلاین کشور خود به همان اندازه نگران نشوید.

برنامه Tor

مرحله 6: پس از انجام تنظیمات ، “اتصال” را فشار داده و مرورگر Tor شما باز خواهد شد. اکنون می توانید آزادانه از Tor استفاده کنید.

تصویر رابط مرورگر Tor

سایر پروژه های Tor

اربوتجدای از مرورگر Tor ، Tor چند پروژه دیگر نیز دارد که همگی ارتباطی با حریم خصوصی آنلاین دارند. پروژه Tor ، همانطور که تیم نامیده می شود ، دائماً در حال کار بر روی راه هایی برای محافظت از حریم شخصی کاربران کاربران و مبارزه با آزادی آنلاین است. نمونه ای از یکی از پروژه های آنها Orbot است که یک برنامه پروکسی رایگان برای دستگاه های اندرویدی است. از همان شبکه گره ها به عنوان مرورگر برای انتقال اطلاعات شما در سراسر شبکه جهانی استفاده می کند. Orbot هر دو به حریم خصوصی آنلاین شما کمک می کنند و ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کنند. درست مانند مرورگر ، فقط برای Android.

OONI

پروژه دیگر تیم Tor OONI است و بر شناسایی محدودیت های آنلاین تمرکز دارد. OONI ، که مخفف Open Observatory of Interfererence Network است ، سانسور اینترنت را در سراسر جهان نظارت می کند. از سال 2012 ، این نرم افزار در حال ایجاد نرم افزار رایگان است که به منظور شناسایی انسداد آنلاین طراحی شده است. این نرم افزار از دستگاه شما محافظت نمی کند و همچنین از محدودیت هایی که می یابد عبور نمی کند. این صرفاً ابزاری برای درک بینش در مورد وضعیت جهانی پیرامون محدودیت ها و سانسور آنلاین است. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد یافته های OONI در وب سایت OONI کسب کنید.

پیام رسان تورهمه پروژه های Tor هنوز در حال اجرا نیستند. پروژه Tor یک بار برنامه چت ایجاد کرد که تمام ارتباطات را رمزگذاری می کند. آنها آنرا تور مسنجر نامیدند. با استفاده از این برنامه ، شما هنوز هم می توانید از تمام خدمات عادی خود مانند Google Talk ، Facebook Messenger و Twitter استفاده کنید ، اما داده های گپ شما ناشناس می شوند. هیچ پرونده ای را نیز نمی توان نگهداری کرد ، بنابراین پیام های شما کاملاً ایمن بودند. با این حال ، به روزرسانی Tor Messenger از آوریل 2018 متوقف شده است ، به این معنی که این نرم افزار همانند گذشته ایمن نیست. به همین دلیل ما دیگر توصیه نمی کنیم از Tor Messenger استفاده کنید.

افکار نهایی

Tor یک قهرمان بزرگ در دنیای حریم خصوصی آنلاین است. مرورگر این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا از هر وب سایتی که دوست دارند بازدید کنند و درجه خاصی از ناشناس بودن آنلاین را به آنها ارائه می دهند. با این حال ، این محافظت محدود به مرورگر آنها است و مانند تمام VPN ، تمام فعالیت های اینترنت را در بر نمی گیرد. علاوه بر این ، Tor اغلب از نزدیک تحت نظارت قانون مشاهده می شود ، زیرا مشاغل نامشروع و مجرمان غالباً از مرورگر برای فعالیت های غیرقانونی استفاده می کنند. خدمات رایگان و آسان برای بارگیری است ، اما محدودیت های خود را دارد. اگر تصمیم دارید از مرورگر Tor استفاده کنید ، همیشه با وب سایت های کنترل نشده مراقب باشید و در برابر بدافزارها با نرم افزار آنتی ویروس مناسب و محتاط محافظت کنید. ما همچنین توصیه می کنیم از سایر اقدامات ایمنی در ترکیب با Tor مانند VPN خوب استفاده کنید. اگر به خوبی از خود محافظت کنید و به فکر انتخاب های خود باشید ، مرورگر Tor می تواند یک تجربه سرگرم کننده ، ناشناس و اینترنت رایگان ارائه دهد.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map