ناشناس آنلاین: آیا Tor (روتر پیاز) قانونی است؟ | VPNoverview

آرم روتر پیاز پیازTor (روتر پیاز) روشی مؤثر برای مرور ناشناس اینترنت و حتی دسترسی به وب تاریک ارائه می دهد. برای پاسخ فوری به این سؤال که بسیاری از آنها در مورد آن سوال می کنند: استفاده از مرورگر Tor تقریباً در همه جای دنیا قانونی است. با این حال ، همیشه عاقلانه است که بررسی کنیم که آیا این واقعاً برای کشور شما که در آن سکونت دارید واقع شده است یا خیر.


به طور کلی ، لازم نیست نگران این باشید که پلیس شما را دور بزند زیرا از تور برای تماشای یک فیلم YouTube یا جستجوی Google استفاده کرده اید. اما اگر از مرورگر Tor استفاده می کنید تا ضمن شرکت در فعالیت های غیرقانونی ، از افزایش ناشناس بودن آن بهره مند شوید ، مطمئناً هنوز مطابق قانون هستید. اگر فهمیدید ، ممکن است دچار دردسر بزرگی شوید.

تور و ادوارد اسنودن

کاملاً مرتباً تصور می شود که تور با فعالیتهای مجرمانه ارتباط نزدیکی دارد. این مورد است ، زیرا بسیاری از مجرمان از Tor برای اعمال خود در وب تاریک استفاده می کنند. این مرورگر تضمین می کند که کاربران ناشناس تر در اینترنت هستند و این باعث می شود آن را به ابزاری مناسب تبدیل کنید. تعریف آنچه که در هر کشور جنایتکار یا غیرقانونی تلقی می شود – متفاوت است و می تواند تفاوت زیادی داشته باشد. این نیز در مورد جرایم سایبری اتفاق می افتد. به عنوان مثال ، فروش سخت افزار و سلاح به صورت آنلاین تقریباً در سراسر جهان غیرقانونی است. با این حال ، در برخی از کشورها ، اظهار نظر انتقادی شما درباره یک دیکتاتوری یا افشای اسناد دولتی نیز می تواند یک جرم تلقی شود.

مورد ادوارد اسنودن ، نمونه ای از شیوه های آنلاین منطقه خاکستری است که می تواند در آن بیفتد. در سال 2013 ، اسنودن اسناد محرمانه ای را درباره NSA و جاسوسی آنها در معرض دید عموم مردم قرار داد. به همین دلیل ، وی اکنون توسط دولت آمریکا تحت تعقیب است. آنچه ادوارد اسنودن انجام داده است (پرده از اسرار دولتی) براساس قوانین آمریکا غیرقانونی است. با این حال ، بسیاری استدلال می کنند که اسنودن در انجام آنچه انجام می داد ، درست عمل می کرد. پس از همه ، آیا همه شهروندان حق ندارند بدانند چه کسی – هر کسی – حرکت خود را تماشا می کند و به مکالمات خود گوش می دهد؟ این یک معضل اخلاقی است که در آن حریم خصوصی نقش بزرگی را ایفا می کند.

از جمله موارد دیگر ، ادوارد اسنودن از تور برای افشای اسناد مخفی NSA برای عموم مردم استفاده كرد. وی همچنین از دیگران خواست هر زمان که آنلاین شوند از مرورگر Tor استفاده کنند. به گفته وی ، این یکی از معدود روش هایی است که به شما امکان می دهد ناشناس بمانید و از حق خود برای انتشار آزاد استفاده کنید. دولت ها و سازمان های رسمی ، مانند NSA در ایالات متحده ، نمی توانند شما را در آنجا دنبال کنند – بیشتر اوقات. اسنودن از مرورگر برای فعالیت هایی که خلاف قانون بود استفاده کرد. با این حال تماس وی با دیگران مجرمانه نبود: او فقط به افراد بیشتری پیشنهاد كرد كه با مرورگر وب در مرورگر Tor از حریم خصوصی آنلاین خود محافظت كنند. بحث هایی در مورد چگونگی امنیت مرورگر Tor وجود دارد ، اما واقعیت این است که Tor باعث می شود دولت ها ، وب سایت ها و سازمان های دیگر جاسوسی مردم را به صورت آنلاین سخت تر کند..

اقدامات غیرقانونی و غیرقانونی

گذشته از مورد اسنودن ، نمونه های دیگری ، عمدتا کمتر شناخته شده یا بحث برانگیز ، مثال هایی وجود دارد که Tor از تجارت غیرقانونی استفاده شده است. جاده ابریشم احتمالاً مشهورترین مورد است. جاده ابریشم یک بازار آنلاین سلاح های غیرقانونی ، مواد مخدر و سایر محصولات بود. این وب سایت به منبع خود ردیابی و آفلاین شده است ، اما در وب سایت تاریک نیز قرار است بازارهای مشابهی وجود داشته باشد. حتی اگر Tor به خودی خود غیرقانونی نیست ، باز هم به کاربران امکان دسترسی ناشناس به این نوع سیستم عامل ها و صفحات را می دهد. بنابراین ، می توانید بگویید که تور غیرمستقیم از جرم و جنایت حمایت می کند زیرا تضمین می کند که مجرمان به راحتی قابل شناسایی نیستند.

هر وقت چیزی به اندازه خاموش کردن جاده ابریشم اتفاق می افتد ، بحث های سنگینی در مورد اینکه آیا مرورگر Tor مورد نیاز است یا تمایل به راه اندازی آن ندارد ، بحث می شود. این امر منجر به بحث های گسترده تری در مورد ناشناس ماندن آنلاین به طور کلی می شود. ملاحظاتی که مردم باید بدانند ، بین مبارزه با جرایم سایبری و مراقبت از حریم خصوصی آنلاین آنها است. پیدا کردن این یک توازن دشوار است ، که اغلب فقط به یک موضوع قانونی ، بلکه یک موضوع اخلاقی تبدیل نمی شود.

با توجه به موارد جالب توجه مانند جاده ابریشم ، عموم مردم غالباً تور را با فعالیت های غیرقانونی در وب تاریک مرتبط می کنند. Tor به شما امکان می دهد میزبان وب سایتهایی باشید که فقط برای سایر کاربران Tor قابل دسترسی است ، که به پرونده Tor کمک نمی کند. اماکن و بازارهای غیرقانونی به راحتی برای مخاطبان “درست” تنظیم و فوراً در دسترس است. مرورگر Tor چنین عملکردهایی را تسهیل می کند ، حتی اگر دلیل برپایی این سیستم عامل نیست.

تور و حریم خصوصی

لیست با ذره بینتور ممکن است اغلب توسط مجرمان مورد استفاده قرار بگیرد ، اما این بدان معنا نیست که مرورگر از نظر تعریف مجرمانه است. در عوض: Tor به ایجاد یک محیط آنلاین کمک می کند که همه چیز در مورد آزادی و حریم خصوصی است. با Tor ، می توانید بدون اینکه دیگران (به عنوان مثال هکرها ، دولت ها و رئیس خود) از بالای شانه خود جستجو کنند ، مرور کنید. این حق انتشار شما و آزادی بیان شما را تقویت می کند. اگر ما در مورد ایمنی و ناشناس بودن آنلاین صحبت کنیم ، Tor یک ابتکار عمل عالی است.

با این وجود ، تور مجبور شد با چندین موضوع ایمنی برخورد کند. چندین سازمان رسمی ، از جمله آنها سیا و اف بی آی ، توانسته اند امنیت تور را دور بزنند و حتی نقض کنند. به این ترتیب ، آنها توانستند افرادی را که به برخی اقدامات غیرقانونی مرتبط بودند ، ردیابی کنند. علاوه بر این ، در سال 2017 یک نقطه ضعف در سیستم Tor امکان افشای آدرس های IP و Linux و MacOS را ایجاد کرد و ناشناس بودن مرورگر را لغو کرد.

همیشه توجه داشته باشید که حتی با مرورگر Tor ، شما و اطلاعات آنلاین خود را ممکن است به طریقی کشف کنید. اما ، تا زمانی که به قانون (محلی) پایبند باشید ، این مسئله برای شما مشکل نخواهد بود. استفاده از مرورگر Tor معمولاً به خودی خود مشکل ساز نیست. با این وجود ، برای اطمینان از همکاری با بهترین محافظت آنلاین ، همیشه می توانید از Tor در ترکیب با اتصال VPN استفاده کنید. اگر این کار را انجام دهید ، ترافیک آنلاین شما به دو روش مختلف تضمین می شود و یک لایه رمزگذاری اضافی نیز برای محافظت از حریم شخصی و ناشناس بودن خود دارید.

نتیجه

استفاده از Tor غیرقانونی نیست. مرورگر Tor به کاربران ناشناس دسترسی به اینترنت رایگان می دهد. مانند همه موارد ، این دسترسی به دو روش خوب و بد نیز قابل استفاده است. از این گذشته ، Tor همچنین به افراد اجازه می دهد از وب سایت های جنایی و بازارهایی که در وب تاریک قرار دارند بازدید کنند. با وجود این ، Tor گزینه مهم و کافی برای انتشار ناشناس اطلاعات مهم را ارائه می دهد. به طور خلاصه: از نظر قانونی ، شما می توانید بدون هیچ عواقبی از Tor استفاده کنید ، مگر اینکه کارهایی که انجام می دهید برخلاف قانون نیست.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me