آیا استفاده Tor هنوز مطمئن است؟ | VPNoverview

آرم روتر پیاز پیازبرای بسیاری ، تور به یک نام خانوادگی تبدیل شده است. این یک روش تضمین و ایمن برای ناشناس ماندن در اینترنت است. از لحاظ تئوری ، هیچ کس نمی تواند وقتی از مرورگر Tor استفاده می کنید بصورت آنلاین ببینید. علاوه بر این ، این یکی از ساده ترین راه ها برای دسترسی به وب تاریک است. با این حال ، طی سالهای گذشته در چندین مورد آشکار شد که امنیت تور از مشکلات جدی رنج می برد. FBI ، CIA و NSA توانسته اند امنیت تور را از بین ببرند. بنابراین Tor چقدر بی خطر است؟ آیا هنوز راه مناسبی برای گشت و گذار ناشناس در وب وجود دارد?


پاسخ کوتاه بله است. می توانید از مرورگر Tor برای گشت و گذار ناشناس استفاده کنید. با این حال ، ما شما را به شدت از استفاده فقط از Tor برای محافظت آنلاین منصرف می کنیم. چندین مورد نشان داده اند که استفاده ناامن از Tor می تواند منجر به نشت شدید حریم خصوصی یا حتی در مورد ایمنی آنلاین شما شود. به ویروس ها ، مجرمان و هک ها فکر کنید. در این مقاله ، نوری بیشتر در مورد این مشکلات با تور منتشر خواهد شد.

برای محافظت از خود در حد امکان ، بهتر است از مرورگر Tor در ترکیب با VPN مناسب و نوعی آنتی ویروس استفاده کنید. یک VPN قابل اعتماد که می توانید در نظر بگیرید NordVPN است. این سرویس دارای رمزگذاری عالی ، بسیار کاربر پسند است و هزاران سرور در اختیار شما قرار دارد تا بتوانید انتخاب کنید.

چگونه تور کار می کند

مرورگر Tor یک مرورگر ویژه است که ترافیک اینترنت شما را ناشناس می کند. داده های شما از چندین رایانه Tor ارسال شده است. با استفاده از این فرآیند ، مرورگر اطمینان می دهد که افراد خارجی قادر نیستند ببینند این داده از کجا آمده و کجا می رود. به عبارت دیگر: مرورگر Tor این امکان را برای وب سایت ها و حتی دولت ها فراهم می کند تا رفتار مرور آنلاین شما را به شما پیوند دهند. در هر توقف (یا گره ای) که Tor برای پنهان کردن داده های شما استفاده می کند ، بسته به این که ترافیک به چه صورت انجام شود ، یک لایه اضافی از رمزگذاری اضافه یا حذف می شود. بنابراین ، استفاده از مرورگر Tor باید به یک تجربه اینترنتی بی خطر و ناشناس منجر شود.

دختر بازیابی یک فایل اینترنتی از طریق Tor Nodes

استفاده از Tor غیرقانونی نیست. این مرورگر توسط افراد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد ، از جمله آنها افرادی که مایل به ناشناس ماندن هستند زیرا از این بستر برای انتقاد از دیکتاتوری کشوری که در آن زندگی می کنند استفاده می کنند. در این موارد ، Tor آزادی بیان را تضمین می کند. افرادی که از Tor استفاده می کنند ، این امکان را دارند که آزادانه در مورد مسائل سیاسی صحبت کنند ، بدون اینکه بخواهند بخاطر آن محاکمه شوند. به طور همزمان ، افرادی نیز وجود دارند که از مرورگر Tor خارج از اصل استفاده می کنند. آنها به سادگی نمی خواهند توسط شرکت ها و نشانگرها ردیابی شوند. با این حال ، روشن شده است که تور مانند امنیت همه ما فرض نمی شود.

نقض ایمنی تور

چندین پرونده دادگاه نشان داده است که فعالیتهای غیرقانونی در وب تاریک گاهی اوقات برای افراد خاص با استفاده از مرورگر Tor قابل ردیابی است. از این رو به نظر می رسد کشف و جمع آوری داده های کاربر ، از جمله آدرس IP آنها ، حتی در صورت محافظت از Tor امکان پذیر است. در گذشته کاربران Tor به این دلیل معلوم شده بودند که NSA بخش عظیمی از گره های Tor را در اختیار داشت. به این ترتیب ، NSA به وضوح می تواند ببیند چه کسی از آن گره ها استفاده کرده است. این برای کاربرانی که خود را نسبت به اقدامات غیرقانونی نگران می کنند مشکل ساز بود. در لحظه شناسایی این کاربران ، پلیس می تواند آنها را ردیابی کرده و آنها را دستگیر کند.

Tor دیگر به اندازه گذشته ایمن نیست. هکرها مرتباً سعی می کنند امنیت Tor را نقض کنند. بسیاری از گروه ها ، سازمان ها و افراد می خواهند به اطلاعاتی که مرورگر Tor مخفی می کند دسترسی داشته باشند و سعی کنند بار دیگر این اطلاعات را بدست آورند. در سال 2014 ، یک گروه از محققان موفق شدند. با تأمین مالی دولت ، آنها نگاهی دقیق به مرورگر Tor انداختند و توانستند ماهها بعد اطلاعات را از مرورگر جمع کنند. ضعف های نرم افزار Tor نیز می تواند به روش های کمتری سازش کند: در سال 2017 ، کاربران نشتی پیدا کردند که می تواند آدرس IP های کاربران Linux و MacOS را به راحتی قابل مشاهده کند. تور نشسته بود تا همه این اتفاقات را ببیند: هر وقت یک نشت احتمالی در سیستم کشف شد ، آنها را در اسرع وقت.

هنگام استفاده از Tor با کدام خطرات روبرو می شوم?

چشم در لپ تاپتمرین نشان می دهد که Tor 100٪ بی خطر نیست. مانند هر سیستم دیگر نقاط ضعف خود را دارد. حتی اگر نشت به طور مداوم در حال لکه دار شدن است ، هرگز نمی توانید مطمئن باشید که آیا این اتفاق به موقع رخ می دهد یا خیر. گذشته از این ، دلایل بیشتری برای نگرانی در مورد ایمنی که Tor ارائه می دهد وجود دارد. چندتایی این جاست.

اول از همه ، کاربران Tor مرتباً هک می شوند. این معمولاً تقصیر تور نیست. در عوض ، این هک ها امکان پذیر هستند زیرا دستگاه کاربر به اندازه کافی محافظت نمی شود. این ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد ، به این معنی که هر کاربر باید از آن آگاه باشد. مجرمان ، ویروس ها و سایر محتوای مخرب ممکن است در صفحات وب که بازدید می کنید پنهان شود – به ویژه هنگامی که در وب تاریک گشت و گذار می کنید. بنابراین ، همیشه مهم است که هر کلیک را با دقت در نظر بگیرید.

خطر دوم این است که شما هنوز هم می توانید به صورت آنلاین ردیابی شوید ، حتی هنگام استفاده از Tor. گره های خروج بد یک نمونه از چگونگی وقوع این اتفاق است. همانطور که در تصویر در بالای این صفحه نشان داده شده است ، یک گره خروجی آخرین توقف قبل از اتصال به یک وب سایت یا صفحه است. اگر شخصی که این گره را کنترل می کند ، می تواند همه ترافیکی که از آن عبور می کند را ببیند. اگر این اتفاق بیفتد – مانند NSA – داده های اینترنت شما دیگر خصوصی نیستند. شخص دیگری وجود دارد که می تواند مستقیماً ببیند کدام صفحاتی را که بازدید می کنید. نکته قابل ذکر این است که شما معمولاً در چنین شرایطی ناشناس می شوید. حتی صاحب گره خروجی نمی تواند منبع داده را ردیابی کند ، زیرا حداقل دو گره دیگر قبل از آن وجود داشته است.

آیا می توانم از مرورگر Tor برای مرور ناشناس استفاده کنم?

اگر فقط از Tor برای مرور وب معمولی استفاده می کنید ، دیگر لازم نیست نگران افرادی باشید که سعی می کنند شما را به صورت آنلاین ردیابی کنند. برای بیشتر دولت ها و احزاب دیگر ، این نوع ترافیک به اندازه کافی برای ردیابی مناسب نیست. درعوض ، آنها بر کشف فعالیتهای غیرقانونی تمرکز می کنند ، برخی به اندازه گسترش پورنو کودک در وب تیره وحشتناک.

علاوه بر این ، دیگر نیازی به احتیاط مخاطبان اولیه Tor نیست. Tor ابتدا ساخته شد تا بتواند ارتباط ناشناس درون نیروی دریایی ایالات متحده را فراهم کند. برخی از مردم می ترسند که نیروی دریایی ایالات متحده هنوز دسترسی پنهانی به ترافیکی که از طریق مرورگر انجام می شود ، داشته باشد. این در حالی است که اصلاً چنین نیست. از آنجا که Tor منبع باز است ، سازمان های رسمی مانند نیروی دریایی نمی توانند ورودی های مخفی را درون کد مخفی کنند. منبع آزاد به این معنی است که همه افراد به کد Tor دسترسی دارند. بنابراین ، یک عجیب و غریب در طی چند لحظه کشف و از بین می رود.

به طور خلاصه ، اگر از اینترنت برای مرور عمومی استفاده می کنید ، زیاد ترس ندارید. هرگونه نظارت آنلاین احتمالاً توجه شما را جلب نخواهد کرد. با این حال ، این بدان معنا نیست که شما باید بدون هیچ گونه مراقبت در جهان از Tor استفاده کنید. قبل از مقابله با اینترنت با این مرورگر ، باید از خطرات وب تاریک آگاه باشید.

مراقب باشید: Tor و وب تاریک

لپ تاپ Computervirusیک مسئله امنیتی نهایی که باید درباره آن بحث کنیم ، مربوط به وب تاریک است. Tor به شما امکان دسترسی به این قسمت پنهان اینترنت را می دهد. سایر مرورگرهای معروف مانند Google Chrome ، Microsoft Edge و Firefox نمی توانند این کار را انجام دهند. وب تاریک بخشی از وب عمیق بسیار بزرگ است. وب تاریک کنترل نشده و بنابراین جذاب است. بعضی اوقات حتی وحشتناک است این شامل وب سایت های عجیب و غریب است که هرگز با اینترنت “معمولی” روبرو نشده اید. در میان چیزهای دیگر ، شما می توانید در بازارهای مواد مخدر ، اسلحه و کارتهای اعتباری غیرقانونی قرار بگیرید.

هر وب سایتی در این قسمت تاریک از اینترنت به همان اندازه طاقت فرسا نیست. برخی از صفحات به افراد این امکان را می دهد که بدون اینکه از تعقیب و گریز از رژیم دیکتاتوری ترس داشته باشند ، ذهن خود را آزادانه صحبت کنند. ماهیت کنترل نشده شبکه تاریک باعث ایجاد فضایی می شود که هم بهترین و هم بدترین بشریت را در خود جای می دهد.

Tor به شما امکان دسترسی به کلیت وب تاریک را می دهد: این آزادی اینترنت در یک مرورگر است. با این حال ، این آزادی همیشه امن نیست. همیشه هنگام استفاده از Tor برای بازدید از وب تاریک ، مراقب باشید. این قسمت از اینترنت کنترل نمی شود ، به این معنی که می تواند برای شما و رایانه شما بسیار خطرناک باشد. سعی کنید در وب سایتهایی که رایانه شما را با بدافزار آلوده می کند ، گرفتار نشوید. از وب سایت هایی که خود را با فعالیت های غیرقانونی نگران می کنند دوری کنید. و در آخر ، مراقب هکرها باشید – آنها همه جا پنهان می شوند.

چگونه با اطمینان از Tor استفاده کنم?

خطرات زیادی هنگام انتظار برای تغییر مرورگر خود در Tor وجود دارد. این خطرات از خطرات حریم خصوصی تا حملات جدی تر بر روی ایمنی شما مانند ویروس ها و سایر انواع بدافزارها متغیر است. در هر دو مورد ، مهم است که تا حد امکان خود را مسلح کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کنند تا به آنجا بروید:

  • از اسلایدر ایمنی در مرورگر استفاده کنید. این گزینه را تا آخر «بالا» در تنظیمات خود قرار دهید. در صورت هک شدن Tor توسط JavaScript ، این امر به شما اطمینان می دهد که بدون مجرمان باقی خواهید ماند. همچنین به حداقل رساندن ردیابی آنلاین کمک می کند. هنگامی که امنیت حداکثر را فعال کرده اید ، برخی از وب سایت ها کار نمی کنند ، اما این یک قیمت نسبتاً ناچیز برای پرداخت هزینه های محافظت است.
  • نرم افزار آنتی ویروس خوب را نصب کنید. حتی با بهینه سازی تنظیمات ایمنی مرورگر Tor ، اتفاقات عجیبی می تواند رخ دهد. این امر خصوصاً در وب تاریک خطرناک است. اگر از یک برنامه آنتی ویروس قابل اعتماد استفاده می کنید ، می توانید از بسیاری از این مشکلات جلوگیری کنید. پس از نصب نرم افزار آنتی ویروس خوب ، همیشه اطمینان حاصل کنید که آن به روز است ، بنابراین بهترین و جدیدترین محافظت را به دست آورده اید.
  • از Tor در کنار هم استفاده کنید یک VPN خوب. ترکیب دو راه حل حفظ حریم خصوصی تضمین حداکثر محافظت می کند. VPN (شبکه خصوصی مجازی) ترافیک داده آنلاین شما را رمزگذاری و ناشناس می کند. این بدان معنی است که هیچ یک از اطلاعات شما قابل مشاهده نیست و هیچکدام از آنها برای شما قابل ردیابی نیست. یک VPN ، همراه با گزینه هایی که مرورگر Tor ارائه می دهد ، محافظت مضاعف را به شما ارائه می دهد و گشت و گذار را بسیار ایمن تر می کند.
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me