Snapchat درباره من چه می داند؟ | VPNOverview

اسنپ ​​چت با هدف آوردن فوری گفتگوی چهره به چهره در رسانه های اجتماعی ایجاد شد. داستانهایی که در برنامه اتفاق می افتد فقط برای مدت کوتاهی زندگی می کنند. این امر باعث می شود به راحتی باور داشته باشید که Snapchat اطلاعات بسیار کمی از شما را جمع آوری یا ذخیره می کند. تعجب آور است که بدانید اسنپ چت چیزهای زیادی درباره علایق شما می داند. به روزرسانی اخیر سرویس ، داده هایی را جمع آوری می کند که نگران بسیاری از کارشناسان حریم خصوصی نیز هستند. دریابید که Snapchat چه چیزی در مورد شما می داند!


چه نوع اطلاعاتی Snapchat را جمع می کند?

در فناوری امروز ، هر خدمتی که برای آن ثبت نام کرده اید ، نیاز به اطلاعات شخصی برای ایجاد یک حساب کاربری دارد. این ممکن است شامل آدرس ایمیل ، شماره تلفن و تاریخ تولد شما باشد. اگرچه این بی ضرر به نظر می رسد ، هنگامی که با اطلاعاتی از منابع دیگر ترکیب می شوند ، اینها می توانند چیزهای زیادی راجع به شما بودن نشان دهند.

اسنپ ​​های ارسال شده از طریق اسنپ چت توسط این شرکت نیز جمع آوری می شود. Snapchat همچنین چت هایی را با دوستان از طریق برنامه جمع می کند. در حالی که این سایت ها از بین می روند ، شرکت قبل از حذف آنها به آنها دسترسی دارد. شخصی که برای شما پیام ارسال می کنید ممکن است راهی را برای خارج از برنامه داشته باشد تا یک نسخه را ذخیره کند. در این موارد ، اطلاعات شما ممکن است ایمن باشد یا نباشد و خارج از کنترل شما باشد.

چه اطلاعاتی Snapchat را بطور غیرمستقیم جمع می کند?

اسنپ ​​چت همچنین اطلاعاتی را در پشت صحنه جمع آوری می کند. به عنوان مثال ، آنها ثبت می کنند که چند بار از برنامه استفاده می کنید و از چه کسی متن می نویسید. علاوه بر این ، Snapchat می داند که چند بار به دوستانتان متن می دهید. این می داند که چه مدت طول می کشد تا شما برای باز کردن پیام از هر دوست و موارد دیگر. Snapchat حتی نظارت می کند که کدام فیلترها را ترجیح می دهید و کدام داستانهایی را که کشف می کنید کشف کنید.

شبکه اجتماعی همچنین اطلاعاتی درباره دستگاه شما از جمله نوع تلفن شما و سیستم عامل آن را جمع آوری می کند. اسنپ ​​چت حامل تلفن همراه ارائه دهنده خدمات سلولی شما را ردیابی می کند. برنامه اطلاعاتی را از سنسورهای تلفن شما از جمله ژیروسکوپ و قطب نما جمع می کند. برنامه میکروفون های شما را کنترل می کند و اینکه آیا هدفون متصل هستید.

Snapchat همچنین اطلاعاتی درباره مکان شما جمع آوری می کند. نظارت بر اینکه آیا دستگاه شما در حال حرکت است و از چه جهتی استفاده می کند. همچنین اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی را از طریق دستگاه شما ردیابی می کند. این اتفاق می افتد که آیا شما اجازه استفاده از تنظیمات موقعیت مکانی خود را برای به اشتراک گذاشتن مکان با دوستان خود می دهید یا نه. Snapchat از طریق برج های تلفن همراه و Wi-Fi در نزدیکی ، می تواند مکان شما را با دقت مناسب کاهش دهد.

چه اطلاعاتی Snapchat درباره من از سایر منابع جمع آوری می کند?

Snapchat نه تنها به استفاده شما از برنامه اعتماد دارد تا اطلاعاتی در مورد شما کسب کند. این شرکت همچنین اطلاعاتی را از تبلیغ کنندگان و اشخاص ثالث دیگر جمع می کند. این مورد برای ایجاد نمایه کامل تری از علایق شما استفاده می شود. وقتی اطلاعات را با شریک تبلیغاتی اسنپ چت به اشتراک می گذارید ، شرکت اطلاعات را با آنچه قبلاً می داند کامپایل می کند. اگر برنامه یا بازی جدیدی را از شرکتی که با Snapchat تبلیغ می کند نصب کنید ، شرکت اطلاعات را جمع آوری می کند. این به آنها کمک می کند تا تعیین کنند Snapchat شما را برای محصول نشان داده است یا خیر. این بازخورد تبلیغات با Snapchat را با ارزش تر می کند.

هر زمان که با یک تبلیغ کننده در Snapchat تعامل داشته باشید ، شرکت از آن تعامل مطلع می شود تا تبلیغات خود را بهتر هدف گذاری کند. این همچنین به اسنپ چت کمک می کند تا اندازه گیری های خود را در مورد چگونگی عملکرد تبلیغات از طریق برنامه خود بهبود بخشد. این امر محاسبه بازده مورد انتظار برای دلار تبلیغ خود را برای سایر مشاغل آسانتر می کند.

حتی اگر از Snapchat استفاده نمی کنید ، اگر یک دوست اجازه دسترسی اسنپ چت به دفترچه تلفن خود را برای به روزرسانی مخاطبین فراهم می کند ، Snapchat اطلاعات مربوط به شما را از مخاطبین دوست شما جمع می کند. این ممکن است شامل اطلاعات شخصی از جمله نام ، آدرس ایمیل و شماره تلفن شما باشد.

چگونه Snapchat از اطلاعات خصوصی من استفاده می کند?

یکی از اهداف اصلی جمع آوری اطلاعات شما ارائه هدف گذاری بهتر برای تبلیغ کنندگان است. معمولاً اسنپ چت و شرکتهایی مانند آنها این عبارت را به عنوان سود برای کاربر بیان می کنند. زبانهایی مانند “شخصی کردن تجربه شما” یا “نمایش تبلیغات مرتبط تر” اغلب دیده می شود. اما از برجسته کردن این واقعیت که مشخصات شخصی شما بیشتر باشد ، غفلت می کند ، تبلیغ کنندگان حاضر به پرداخت آن هستند. تبلیغات برای شما بیشتر اهمیت دارد زیرا تبلیغ کنندگان به اطلاعات خصوصی درباره شما دسترسی پیدا کردند.

هر زمان که با یک تبلیغ کننده در Snapchat تعامل داشته باشید ، شرکت از آن تعامل مطلع می شود تا تبلیغات خود را بهتر هدف گذاری کند. این همچنین به اسنپ چت کمک می کند تا اندازه گیری های خود را در مورد چگونگی عملکرد تبلیغات از طریق برنامه خود بهبود بخشد. این امر محاسبه بازده مورد انتظار برای دلار تبلیغ خود را برای سایر مشاغل آسانتر می کند.

آیا باید درباره ویژگی Snapchat جدید نقشه Snapchat نگران باشید?

تصویر Snapmapدر سال 2017 ، اسنپ چت ویژگی ای به نام Snap Map را معرفی کرد که مورد توجه بسیاری از کارشناسان حفظ حریم شخصی قرار دارد. این ویژگی به شما امکان می دهد مکان خود را از طریق Snapchat با دوستان خود به اشتراک بگذارید. برنامه را باز کنید و می توانید emojis های متحرک به نام Actionmojis از دوستان خود را بر روی نقشه مشاهده کنید. این به شما امکان می دهد تا ببینید که در کجا هستند و اکنون چه کاری انجام می دهند.

وقتی یکی از دوستان در اتومبیل سوار است ، ممکن است Actionmoji آنها را در یک اتومبیل روی نقشه مشاهده کنید. این ممکن است خیلی نگران کننده نباشد ، اما اطلاعات موجود در این مورد گسترده است.

اطلاعات مکان می تواند برخی از با ارزش ترین اطلاعات برای تبلیغ کنندگان باشد. شما هرگز نمی توانید برای دادن اسنپ چت آدرس خانه یا نام کارفرمای خود رضایت دهید. با اطلاعات مکان ، Snapchat به بخش زیادی از زندگی آفلاین شما دسترسی پیدا می کند. با ردیابی موقعیت مکانی شما ، Snapchat می تواند تشخیص دهد که آیا شما در یک محله طبقه بالا یا متوسط ​​زندگی می کنید. در بیشتر شرکت ها رئیس نسبت به کارمندان سطح ورودی نزدیک به درب پارک می کند. Snapchat با ردیابی مدت زمانی که بعد از پارک کردن در محل کار می روید ، می تواند موقعیت شما را در یک شرکت حدس بزند. این می تواند ایده ای از دامنه درآمد شما ارائه دهد.

داده های مکان همچنین می تواند Snapchat را نسبت به فرصت های تبلیغاتی جدید بالقوه هشدار دهد. از یک فروشگاه گلف بازدید کنید و Snapchat ممکن است تبلیغ کنندگانی را که در بازار برای برخی از وسایل گلف جدید حضور دارید هشدار دهد. از یک فروشگاه دوچرخه بازدید کنید و تبلیغات دوچرخه و لوازم جانبی ممکن است در برنامه ظاهر شود. نگران کننده تر این است که این می تواند اطلاعات بهداشتی بسیار حساس را آشکار کند. برای اولین بار به یک متخصص پزشکی مراجعه کنید و تبلیغ کنندگان ممکن است از مشکل سلامتی شما آگاه شوند. این می تواند اطلاعاتی را که حتی با اعضای نزدیک خانواده هنوز به اشتراک نگذاشته اید نشان دهد.

آیا می توانم از حریم شخصی خود محافظت کنم و هنوز هم از Snapchat استفاده کنم?

ممکن است در این مرحله وسوسه شوید Snapchat را حذف کنید ، سرویس تلفن خود را لغو کنید و دستگاه خود را در نزدیکترین رودخانه پرتاب کنید. می توان اقدامات ساده ای را برای حفظ حریم شخصی شما انجام داد. می توانید این کار را انجام دهید در حالی که هنوز به Snapchat و سایر برنامه هایی که از آنها استفاده می کنید دسترسی دارید.

تنظیمات حریم خصوصی Snapchat را مرور کنید

ابتدا چند دقیقه طول بکشد تا از طریق تنظیمات حریم خصوصی Snapchat قدم بزنید. این به شما امکان می دهد تا کنترل اطلاعات خود را کنترل کنید. می توانید داده هایی را که از طریق برنامه جمع آوری شده و نحوه استفاده Snapchat از آن محدود کنید. با اطمینان از فعالیت Ghost Mode ، داده های موقعیت مکانی قابل دسترسی برای Snapchat محدود خواهد شد. این مرحله به تنهایی باعث حفظ حریم خصوصی بیشتری خواهد شد. به خاطر داشته باشید که حتی اگر تصمیم به اشتراک گذاری مکان خود با سایر کاربران Snapchat ندارید ، برنامه هنوز هم می تواند موقعیت مکانی شما را تعیین کند.

از VPN استفاده کنید

استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) یکی از بهترین و آسانترین راه ها برای محافظت از حریم شخصی شما در زمان آنلاین است. هنگام استفاده از VPN ، مستقیماً به یک وب سایت یا سایر سرویس های آنلاین وصل نمی شوید. در عوض شما در یک مکان از راه دور به یک سرور متصل می شوید که درخواست شما را بصورت آنلاین ارسال می کند. این امر می تواند فعالیتهای شما را به صورت ناشناستر آنلاین انجام دهد و از حریم شخصی شما نیز محافظت کند. چند دقیقه وقت بگذارید تا در مورد چگونگی VPN حفظ حریم خصوصی شما اطلاعات کسب کنید.

VPN همچنین می تواند مزایای دیگری را ارائه دهد. این شامل اجتناب از محدودیت های جغرافیایی برای پخش آنلاین محتوای ویدیو است. همچنین ممکن است بتوانید از محدودیت دسترسی به اینترنت در محل کار خودداری کنید. خدمات مختلف مزایای مختلفی را ارائه می دهند ، بنابراین گزینه های خود را قبل از انتخاب کاوش کنید.

نتیجه

ما از Snapchat برای به اشتراک گذاشتن لحظات گرانبها با دوستان و خانواده استفاده می کنیم. با این حال ، آنچه که ما اغلب متوجه نیستیم این است که Snapchat خود اطلاعات زیادی نیز در مورد شما دارد. ما دیده ایم که آنها بیشتر از آنچه شما می خواهید می دانند. به همین دلیل می توانید تنظیمات حریم خصوصی Snapchat خود را تنظیم کرده و از VPN استفاده کنید. به یاد داشته باشید که Snapchat مطمئنا تنها برنامه ای نیست که مقادیر زیادی از اطلاعات شخصی شما را در اختیار دارد.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map