Skype درباره من چه می داند؟ | VPNOverview

Skype یکی از بزرگترین نام ها در ارتباطات آنلاین است – خصوصاً اگر به دنبال برقراری تماس ویدیویی هستید. این سرویس در بین دوستان و عزیزان محبوب است که در مسافت های بزرگ از هم جدا شده اند اما از نظر ابزار بسیار ضروری برای بسیاری از مشاغل بسیار محبوب است. به عنوان یک سرویس غیر متمرکز که اطلاعات را خصوصی نگه داشته است ، مایکروسافت اکنون دارای اسکایپ است. با گذشت سالها ، بسیاری از نگرانی های مربوط به حریم خصوصی با اسکایپ ظاهر شده است. کاربران باید از اطلاعاتی که سرویس در مورد کاربرانش جمع می کند آگاه باشند. در زیر می توانید اطلاعاتی را که اسکایپ در مورد شما جمع آوری کرده و آنچه که با این دانش انجام می دهند بخوانید.


چه اتفاقی برای حریم شخصی اسکایپ افتاد?

آرم اسکایپاسکایپ به عنوان یک سیستم همتا به همسالان ابداع شد. این به معنای تماس صوتی از طریق یک سیستم غیرمتمرکز است. تماس ها رمزگذاری شده و از آنجا که از طریق سرور متمرکز هدایت نشده اند ، حریم خصوصی همه تضمین شده است. متأسفانه امروز اینگونه نیست.

از سال 2017 بیش از 1.3 میلیارد کاربر ثبت نام شده در اسکایپ وجود دارد. این تعداد از سال 2009 همه ساله در حال افزایش است و تخمین زده می شود تا سال 2023 به بیش از 2 میلیارد نفر برسد. بخشی از آنچه موجب رشد اسکایپ شده است بخش تجارت است. در سال 2011 ، مایکروسافت Skype را خریداری کرد. مایکروسافت پلتفرم ارتباطات تجاری خود را با بستری مبتنی بر Skype جایگزین کرد. در حال حاضر مشاغل دارای یک سکوی تماس صوتی و تصویری بودند که در برنامه ارتباطات فعلی خود قرار داشتند. نتیجه آن افزایش استفاده از اسکایپ توسط تجارت بود.

با خرید اسکایپ تغییراتی در نحوه کار اسکایپ در پشت صحنه ایجاد شد. تجربه کاربر از زمان فروش آن تغییر چندانی نکرده است. اما نحوه ارتباط کاربران با برنامه تغییر اساسی داشت. به دور از سیستم خصوصی و غیرمتمرکز ، Skype اکنون از طریق سرورهای متعلق به مایکروسافت عبور می کند. این امر امنیت و حریم خصوصی اسکایپ را به گونه ای تغییر داده است که اکثر کاربران کاملاً از آن بی اطلاع هستند.

چه مشکلی در مورد حفظ حریم خصوصی Skype باید با من نباشد?

آرم مایکروسافتاکنون تمام گپ های صوتی ، تماس صوتی و ویدیویی از طریق سرورهای تحت کنترل مایکروسافت هدایت می شوند. این بدان معنی است که آنها می توانند تمام اطلاعاتی را که از طریق اسکایپ ارسال و دریافت می کنید جمع آوری و نظارت کنند. خط مشی رازداری مایکروسافت جزئیات زیادی درباره جمع آوری داده ها ارائه نمی دهد. اما اکنون می دانیم که این شرکت تعداد زیادی از داده های اسکایپ را جمع آوری می کند.

ادوارد اسنودن ، داده های امنیتی موجود اطلاعات زیادی را در مورد نحوه کار اسکایپ با دولت درج کرده است. می دانیم که اسکایپ به NSA امکان دسترسی به پیام های رمزگذاری شده را داده است. این نشان می دهد که Skype تماسهای Skype را جمع آوری و ذخیره می کند. اسکایپ نیز این درخواست را در صورت درخواست به سازمانهای دولتی ارائه می دهد. در حالی که تأمین امنیت تروریست ها و سایر جنایتکاران برای جامعه مفید است ، از بین رفتن حریم خصوصی هزینه ای جدی برای این منافع است.

مسائل مربوط به حریم خصوصی جدید

آخرین توافقنامه خدمات مایکروسافت از تاریخ اول ماه مه 2018 شروع به کار کرد. در آن ، این شرکت زبان را ممنوع اعلام کرد که استفاده از این سرویس را برای “نمایش عمومی یا به اشتراک گذاری مطالب یا مطالب نامناسب” ممنوع می کند. مشکلات بسیاری در رابطه با این سیاست وجود دارد که کارشناسان خط مشی آن را نگران کرده اند. اولین مشکل این است که به نظر می رسد مایکروسافت برای بررسی این نوع مواد آماده است. برای انجام این کار ، مایکروسافت باید بتواند محتوای عبور از سرورهای خود را کنترل کند. باید بتواند تعیین کند که نامناسب است یا توهین آمیز است. این به معنای قابلیت جمع آوری و ذخیره اطلاعات شما است. مایکروسافت همچنین باید توانایی تحلیل محتوا را داشته باشد.

دومین نگرانی عمده درباره زبان مبهم این بیانیه است. چه کسی تصمیم می گیرد کدام محتوا نامناسب باشد؟ طیف گسترده ای از نظرات در مورد آنچه محتوای توهین آمیز است وجود دارد. از آنجا که این سیاست بسیار مبهم است ، احتمالاً به طور متناقض اجرا خواهد شد. اگر به خدمات خود بستگی دارید تا با دوستان یا همکاران دور دست خود ارتباط برقرار کنید ، این یک وضعیت نگران کننده است.

مشکلات مربوط به Cortana و Skype

آرم Cortanaمایکروسافت دستیار دیجیتالی Cortana را در تمام محصولات خود ادغام می کند. Cortana قبلاً با ویندوز 10 ادغام شده است. مایکروسافت همچنین قصد دارد به زودی Cortana را با اسکایپ ادغام کند. متاسفانه ، کورتانا در حال حاضر نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را با اسکایپ ایجاد کرده است.

Cortana تلاش می کند تا در مکالمات اسکایپ به شما در زمینه اطلاعات متنی کمک کند. برای این کار ، به طور مداوم اسکایپ را رصد می کند. اگر برنامه هایی را برای تعطیلات آخر هفته در گفتگو با اسکایپ ذکر کنید ، Cortana ممکن است با پیش بینی وضعیت هوا پیش بیاید. این نشان می دهد که Cortana به مکالمات Skype شما دسترسی کامل دارد.

چگونه Skype از اطلاعات شما استفاده می کند

اطلاعات مربوط به خط مشی رازداری مایکروسافت درباره نحوه استفاده Skype از اطلاعات شخصی شما. اسکایپ از اطلاعات شما برای بهبود محصولات خود و شخصی سازی محصولات خود برای شما استفاده می کند. اسکایپ همچنین از داده های شما برای ارائه تبلیغات مربوطه استفاده می کند. این آخرین قسمت است که از منظر حریم خصوصی مزاحم است. تنها راه استفاده از داده های شما برای بهبود تبلیغات ، ایجاد یک پروفایل دقیق از علایق و فعالیتهای شماست. سپس تبلیغ کنندگان از این اطلاعات برای هدف قرار دادن تبلیغات خاص در شما استفاده می کنند.

مایکروسافت همچنین این اطلاعات را در مورد شما در محصولات مختلف مایکروسافت به اشتراک می گذارد. اطلاعات حاصل از مکالمات اسکایپ شما به اطلاعات سایر منابع مرتبط است. این منابع شامل Outlook ، Internet Explorer و سایر محصولات مایکروسافت است. مایکروسافت با به اشتراک گذاشتن و ترکیب اطلاعات خود ، می تواند مشخصات بسیار مفصلی را در مورد خود شما ایجاد کند. این داده ها برای اهداف تبلیغاتی هدفمند با ارزش است.

چگونه می توان حین استفاده از اسکایپ از حریم شخصی من محافظت کرد?

اسکایپ ممکن است بزرگترین مجرم [درج پیوند ارسال در مورد آنچه فیس بوک درباره من می داند] در جمع آوری اطلاعات خصوصی برای تبلیغات باشد. هنوز هم بسیار نگران کننده است که ممکن است مکالمات شما را کنترل کند. روش های ساده ای برای کمک به بهبود حریم شخصی شما به صورت آنلاین وجود دارد. در زیر می توانید در مورد دو گزینه برتر در زمینه حفظ حریم خصوصی مطالعه کنید.

تنظیمات حریم خصوصی Skype خود را تغییر دهید

یکی از ساده ترین راه ها برای بازگرداندن حریم شخصی شما در اسکایپ این است که چند دقیقه طول بکشد تا تنظیمات حریم شخصی شما به روز شود. با تنظیم تنظیمات حریم خصوصی ، می توانید بر تبلیغات هدفمند کمی کنترل کنید. همچنین می توانید اطلاعات خصوصی موجود درباره شما را در اسکایپ محدود کنید.

با استفاده از VPN

اتصال VPNحتی اگر تنظیمات حریم خصوصی خود را تنظیم کنید ، اسکایپ هنوز هم می تواند اطلاعات زیادی درباره شما کسب کند. یک راه ساده برای ناشناس تر کردن تجربه آنلاین خود استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی خوب (VPN) است. یک VPN به جای ارسال مستقیم به اسکایپ و سایر خدمات آنلاین ، داده های شما را از طریق سرور آنها دوباره مورد استفاده قرار می دهد. این امر می تواند حریم شخصی شما را بطور آنلاین و بدون ممنوعیت کامل اسکایپ از زندگی شما بالا ببرد.

راه اندازی VPN با کیفیت بسیار آسان است و می توان در چند لحظه انجام داد. پس از راه اندازی ، اتصال از طریق VPN ساده است. حتی ممکن است متوجه تفاوت در فعالیت های آنلاین عادی خود نشوید. ممکن است متوجه شوید که به نظر می رسد تبلیغاتی که می بینید کاملاً به طرز فریبنده ای با منافع شما سازگار نیست.

VPN همچنین به شما امکان می دهد از محدودیت های جغرافیایی برای پخش آنلاین محتوا جلوگیری کنید. همچنین ممکن است بتوانید از محدودیت های محل کار در دسترسی به اینترنت جلوگیری کنید. راهنمای یافتن یک سرویس با کیفیت که پاسخگوی نیازهای شما باشد ، راهنمای VPN ما را بررسی کنید.

نتیجه

شما هیچ کاری برای تأمین امنیت حریم شخصی خود انجام نمی دهید ، احتمالاً اسکایپ اطلاعات زیادی را درباره شما جمع آوری می کند. اما با تنظیم تنظیمات حریم خصوصی در اسکایپ و استفاده از VPN می توانید برخی از حریم خصوصی خود را پس بگیرید. همچنین ، به یاد داشته باشید که اسکایپ تنها شرکتی نیست که پس از اطلاعات شخصی شما باشد.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me