وب تاریک: دقیقاً چیست و چگونه به آنجا می رسید؟

شاید از وب تاریک شنیده باشید. معمولاً به عنوان “پنهان” و خطرناک اینترنت که در آن انواع تجارت سایه دار صورت می گیرد ، توصیف می شود. اکثر کاربران اینترنت ، اصلاً ، خود را مرتباً در وب تاریک پیدا نمی کنند. این قابل درک است ، زیرا برخی از قسمت های آن ناامن هستند. اگر کنجکاو هستید که اطلاعات بیشتری کسب کنید ، این مقاله به شما می گوید همه چیزهایی را که باید در مورد وب تاریک بدانید و چگونگی دستیابی به آن را در حالی که همچنان در امان هستید.


ابتدا شما را با دقیقاً آنچه وب تیره است و چه اتفاقی روی آن رخ می دهد آشنا خواهیم کرد. سپس در مورد VPN ها و مرورگر Tor و چگونگی ضروری بودن این ابزارها در صورتی که می خواهید در وب تاریک گشت بزنید آشنا می شوید. سپس راهنمایی سریع شما می توانید برای دسترسی راحت به وب تاریک به شما ارائه خواهیم داد. اگر واقعاً می خواهید در امان باشید ، ما یک برنامه جامع 15 مرحله ای را برای مرور ایمن در وب تاریک آماده کرده ایم. قبل از انجام این کار حتماً تمام اقدامات امنیتی ما را بررسی کنید. در آخر ، می فهمید که بازدید از وب تاریک قانونی است ، اما برخی از شیوه ها در این مورد وجود ندارد.

در وب تاریک ایمن بمانید!

دسترسی به وب تاریک بسیار آسان است ، اما به همین دلیل با مشکل عمیق روبرو می شوید. بنابراین ، مهم است که همیشه امنیت و حریم خصوصی آنلاین خود را در خاطر داشته باشید. ما به شدت توصیه می کنیم برای رمزگذاری و گمنام کردن تمام ترافیک اینترنت خود از VPN استفاده کنید. گذشته از آن ، همیشه اطمینان حاصل کنید که نرم افزار ضد ویروس به روز خود را در دستگاه خود اجرا می کنید. به این ترتیب رهگیری داده های شما ، نظارت بر اقدامات آنلاین یا آلوده کردن رایانه شخصی شما دشوارتر است. VPN در هنگام گشت و گذار در سطح یا وب عمیق ، بلکه هنگامی که می خواهید وب تاریک را مرور کنید ، از شما محافظت می کند. با استفاده از آن ، ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) ، دولت ها و هکرها زمان بسیار سخت تری برای تشخیص آنچه شما بصورت آنلاین انجام داده اید.

VPN عالی برای وب تاریک: NordVPN

NordVPN یک ارائه دهنده VPN با کیفیت بالا است که به شما امکان می دهد همزمان از چندین دستگاه محافظت کنید. آنها رمزگذاری قوی و مجموعه ای از اقدامات ایمنی اضافی را انتخاب می کنند. این باعث می شود NordVPN یک ارائه دهنده عالی برای استفاده در هنگام ورود به وب تاریک باشد. علاوه بر این ، آنها پشتیبانی خوبی از مشتری را ارائه می دهند و بسیار کاربر پسند هستند. اطلاعات کامل درباره این ارائه دهنده را در بررسی کامل ما در مورد NordVPN بخوانید.

وب تاریک چیست؟?

اینترنت معمولاً از سه بخش تشریح شده است: شبکه سطح ، وب عمیق و وب تاریک. شبکه سطح چیزی است که اکثر ما هر روز از آن استفاده می کنیم. از طریق مرورگرهای معمولی مانند Chrome ، Safari و Firefox قابل دسترسی است. این مقاله دقیقاً بخشی از آن است: تا زمانی که به اینترنت و یک مرورگر دسترسی داشته باشید ، می توانید به آن دسترسی داشته باشید..

وب عمیق بخشی از اینترنت است که اطلاعات بسیار خاصی را در خود جای داده است. اکثر ما به این اطلاعات دسترسی نداریم و از طریق موتورهای جستجو هم قابل دسترسی نیستند. بیشتر اینها صفحات و بانکهای اطلاعاتی هستند که فقط برای گروه خاصی از افراد درون یک سازمان منظور می شوند. برای دستیابی به دسترسی ، باید آدرس دقیق وب (URL) را بدانید. در بعضی موارد به رمزعبور نیز احتیاج دارید. نمونه هایی از صفحات موجود در وب عمیق برخی از پایگاه های داده کتابخانه ، گزارش ها و ژورنال های دانشگاهی که فقط مشترکین به آنها دسترسی دارند ، و جدول زمانی حساب شخصی فیس بوک شما.

سرانجام ، آن بخشی از اینترنت که ما از آن استفاده می کنیم وجود دارد وب تاریک. دستیابی به سطح گسترده یا وب عمیق دشوارتر است ، زیرا تنها از طریق مرورگرهای ویژه مانند مرورگر Tor قابل دسترسی است. وب تاریک بخشی از تنظیم نشده اینترنت است. هیچ سازمان ، تجارت و دولتی مسئولیت آن را ندارد یا قادر به اعمال قوانینی نیست. این دقیقاً به همین دلیل است که تار تاریک معمولاً با اقدامات غیرقانونی در ارتباط است. دستیابی به وب تاریک از طریق یک مرورگر “عادی” ، مانند Google Chrome یا Egde غیرممکن است. در مرورگر Tor شما قادر به یافتن وب سایتهای تاریکی نیستید که به .com یا .org ختم شود. در عوض ، URL ها معمولاً از ترکیبی تصادفی از حروف و اعداد تشکیل شده و به inonion ختم می شوند. علاوه بر این ، URL های وب سایت های خالص تاریک به طور منظم تغییر می کنند.

Dark Web Surface Web Iceberg گرافیکی

چرا و چگونه وب سایت تاریک به وجود آمد?

وب تیره توسط جنایتکارانی که می خواستند یک راه ناشناس برای برقراری ارتباط برقرار کنند ، ایجاد نشده است. در واقع توسط دولت ایالات متحده ساخته شده است. اما چگونه این اتفاق افتاد?

ارتباط جاسوسی

مأمورین چندین آژانس سه نامه ای مانند سیا در بسیاری از مناطق دور دست مستقر شده اند. یک شبکه جهانی واقعی از جاسوسان آمریکایی وجود داشت که اطلاعات و اطلاعاتی را برای ایالات متحده جمع می کردند. در دهه 1990 اطلاعات به صورت فزاینده ای رقم خورد و دیگر نیازی به این جاسوسان نیستند تا گزارش های خود را از طریق رسانه های قدیمی مد مانند رادیو یا نامه ارسال کنند. به دلیل اینترنت و تکنیک های جدید رمزنگاری ، همه اطلاعات به طور ناگهانی می توانند از طریق اینترنت ارسال شوند. در سال 1995 ، آزمایشگاه تحقیقات نیروی دریایی ایالات متحده برنامه ای را آغاز كرد كه سرانجام تبدیل به Tor (روتر پیاز) شود..

ناخوشایند بودن برای همه

ناشناسحدود سال 1997 این پروژه به آژانس پروژه تحقیقاتی پیشرفته دفاع (DARPA) منتقل شد ، که به نوبه خود آن را به چندین گروه حقوق مدنی واگذار کرد. حال ، سؤال این است که ، چرا دولت این تکنیک و شبکه را به گروههای مدافع مدنی واگذار می کند؟ برخی افراد معتقدند که هرگز از دولت آمریكا هرگز تور رد نشده است.

توضیح دیگر این است که آنها مجبور بودند شبکه ناشناس را باز کنند زیرا هر نماینده آمریکایی باید در هر زمان می توانست از هر نقطه ای از جهان استفاده کند. این باعث می شود شبکه در برابر نفوذ آسیب پذیر باشد. علاوه بر این ، اگر فقط مأمورین اطلاعاتی ایالات متحده از این شبکه استفاده می کنند ، بدیهی است که هرگونه ارتباطی که از این شبکه گرفته می شود بسیار با ارزش است. بنابراین ، بهتر است این شبکه را برای بسیاری از افراد دیگر باز کنیم تا ارتباطات اطلاعاتی در دریایی از ارتباطات غیر دولتی از بین برود. مانند این ، همه ناشناس خواهند ماند ، و نمایندگان ایالات متحده می توانند از شبکه برای پخش گزارش های خود استفاده کنند.

چرا آنها فقط وب سایت تاریک را خاموش نکنید?

در حالی که شبکه Tor با اتصال به اینترنت در دسترس همه قرار گرفت ، سرورهای بیشتر و بیشتری در سراسر جهان راه اندازی می شدند. بنابراین شبکه به مراتب غیر متمرکز تر شد. با هر ارتباط جدید در یک کشور دیگر ، صلاحیت ایالات متحده از طریق اینترنت کوچکتر شد. قدرت یک شبکه در حقیقت واقع شده است که نمی توان آن را فقط از یک مکان خاموش کرد. اگر این پلاگین را از طرف آمریکایی بکشید ، بقیه شبکه متوقف نمی شود.

جدا از عدم توانایی دولت در خاموش کردن کامل شبکه ، ایالات متحده از داشتن این شبکه در اطراف – حتی اگر میزبان فعالیت های غیرقانونی نیز باشد ، سود می برد. هنوز هم به عنوان کانال ارتباطات پنهانی توسط سازمانهای اطلاعاتی مورد استفاده قرار می گیرد. این همچنین یکی از بهترین ابزارهایی است که فعالان سیاسی باید در مقابل دولت های استبدادی که ایالات متحده برای آن بسیار حیاتی هستند ، بایستند ، نشت ، سوت زدن و غیره را تحمل کنند. چه ونزوئلا باشد یا ایران ، ایالات متحده خوشحال است که مردم ابزاری مانند Tor در اطراف خود دارند تا زندگی را برای آن رژیم سخت تر کنند. البته این امر در مورد ایالات متحده نیز صدق می کند ، همانطور که با ظهور ویکیلیکس و فعالیت های سوت زدن اسنودن مشخص شد..

به همین ترتیب ، وب تاریک می تواند همزمان مفید و خطرناک باشد. از آنجا که از چندین طریق مفید است ، دولت آمریکا نمی خواهد آن را تعطیل کند. حتی اگر این کار را می کردند ، آنها باید تلاش کنند که آن را به طور کامل خاموش کنند و همدستی و همکاری ده ها کشور را که هیچ علاقه ای به همکاری با آمریکا ندارند ، بدست آورند. آنچه که مقامات ملی قادر به انجام آن هستند همکاری برای بستن سایتهای خاص و پاسخگویی صاحبان ، سرپرستان ، کاربران و غیره است. غالباً وقتی یک وب سایت تاریک بسته می شود ، چندین آژانس با یکدیگر همکاری می کنند تا این اتفاق بیفتد. به عنوان مثال ، اگر وزارت دادگستری آمریكا بخواهد بازار تیره فروش ماری جوانا هلندی را تعطیل كند ، این امر نیاز به همکاری پلیس هلند ، یوروپول و احتمالاً تعدادی دیگر از آژانس ها و مقامات دیگر دارد. تصویر زیر تعداد نمایندگی های مربوط به تصرف 1 بازار تاریک را نشان می دهد.

بازار تاریک تعطیل شد

پایین کشیدن این وب سایت خاص همکاری حداقل ده آژانس مختلف از حداقل چهار کشور مختلف را می طلبد. این واقعیت که همه این آژانس ها برای پایین آوردن این سایت مجبور به همکاری بودند ، نشان می دهد که از بین بردن قسمت هایی از وب تاریک چه مشکلاتی دارد ، چه رسد به کل وب تاریک..

دسترسی به وب تاریک

اگر می خواهید از وب تاریک بازدید کنید ، باید در نظر داشته باشید که اگر احتیاط های لازم را انجام ندهید می تواند خطرناک باشد. برای اینکه به امن ترین روش ممکن در وب تاریک برویم ما یک راهنمای پر از نکات و ترفندها ایجاد کرده ایم. در زیر یک نسخه باریک از این راهنما با ملزومات لخت را پیدا خواهید کرد. با این حال ، خوب است به یاد داشته باشید که مراحل زیر شما را نسبتاً ایمن نگه می دارد اما به هیچ وجه کاملاً ناشناس نیست.

 • VPN (ما پیشنهاد می کنیم NordVPN) را بر روی دستگاه خود نصب کرده و آن را روشن کنید
 • اطمینان حاصل کنید که نرم افزار ضد ویروس به روز شده در دستگاه خود دارید
 • مرورگر ناشناس Tor را بارگیری و نصب کنید
 • مرورگر Tor را شروع کنید
 • اطمینان حاصل کنید که اجرای اسکریپت ها در مرورگر Tor ممنوع است
 • اختیاری: تنظیمات امنیتی را در Tor تغییر دهید
 • به عنوان مثال با شروع از ویکی پنهان ، در وب تاریک گشت و گذار کنید. پیوند است http://zqktlwi4fecvo6ri.onion/wiki/index.php/Main_Page

سرانجام ، قبل از ورود به وب تاریک ، به یاد داشته باشید که می تواند مکانی بسیار خطرناک باشد. هشدارهای ما را به صمیمانه انجام دهید و باعث ندهید که بدافزارها و هکرها روی دستگاه شما تأثیر نگذارند! اگر می خواهید مطمئن شوید که از بهترین محافظت ممکن برخوردار هستید می توانید راهنمای وب سایت تاریک را دنبال کنید.

تور چیست؟

Tor (روتر پیاز) نرم افزاری منبع آزاد است که به عنوان یک مرورگر عمل می کند. برخلاف مرورگرهایی مانند Chrome ، Firefox و Edge ، Tor قصد دارد کاربران خود را ناشناس نگه دارد. به منظور تحقق این امر ، مرورگر Tor فعالیت های اینترنتی شما را از طریق چندین آدرس اینترنتی / میزبان IP که لایه های یک پیاز را نشان می دهد ، هدایت می کند. جستجوهای شما از طریق این شبکه گره ها حرکت می کنند. در هر گره ، بخشی از رمزگذاری خاموش می شود. سرانجام اطلاعات شما در وب سایت مورد نظر شما قرار می گیرد. این فرایند مسیریابی پیاز با هدف ناشناس نگه داشتن کاربر است.

دختر بازیابی یک فایل اینترنتی از طریق Tor Nodes

از مرورگر Tor برای دسترسی به وب تاریک استفاده می شود. همانطور که گفته شد ، این ساده ترین روش برای دستیابی به آدرس های اینترنتی با پسوند .onion است. این پسوند به مسیریابی پیاز اشاره دارد که Tor برای تأمین مرور ناشناس استفاده می کند: رمزگذاری به صورت لایه هایی مانند لایه های یک پیاز انجام می شود. وب سایت ها می توانند تصمیم بگیرند از دامنه .onion استفاده کنند زیرا آنها نمی خواهند همه بدانند که وجود دارند. این ممکن است به این دلیل باشد که آنها فقط می خواهند منحصر به فرد باشند ، یا به دلیل اینکه حاوی مطالبی هستند که جای سوال دارند یا غیرقانونی است.

Tor می تواند به شما امکان دسترسی به کل وب را بدهد ، صرف نظر از تنظیم وب سایت ها یا خیر. اگرچه می توان از Tor برای دسترسی به وب تاریک استفاده کرد ، اما اکثر کاربران آن هنوز در سطح وب باقی مانده اند. به عبارت دیگر: Tor بیشتر برای ناشناس کردن مرور آنلاین استفاده می شود ، اما همچنین مسیر اصلی به سمت وب تاریک است. برای اطلاعات بیشتر در مورد مرورگر Tor ، به صفحه مرورگر Tor ما مراجعه کنید.

به طور خلاصه ، استفاده از مرورگر Tor (یا یک مرورگر ناشناس مشابه) برای دسترسی به وب تاریک ضروری است و همچنین به شما کمک می کند تا شما را در اینترنت ناشناس تر کنید. به عنوان مثال آدرس IP شما مخفی می ماند. این 10 دلیل را برای مخفی کردن آدرس IP خود بررسی کنید. لطفاً توجه داشته باشید که مرورگر Tor ضد حریق نیست. به همین دلیل همیشه توصیه می شود که VPN نیز اجرا شود.

بیش از VPN یا VPN روی Tor?

ممکن است شما آن را درک نکرده باشید اما اگر به شبکه Tor وصل شوید در حالی که به یک VPN یا یک راه دیگر وصل هستید با شبکه Tor ارتباط برقرار می کنید..

مزیت اضافه شده برای نصب VPN قبل از ورود به شبکه Tor این است که ISP یا هر شخص دیگری که علاقه مند است (سازمان های دولتی ، هکرها و غیره) نمی دانید که به شبکه Tor وارد شده اید زیرا ترافیک اینترنت شما در حال انجام است. رمزگذاری شده متأسفانه ، صرف این واقعیت که شما می خواهید به یک شبکه ناشناس مانند Tor وارد شوید ، کافی است تا در نظر برخی گروه ها به شما سوء ظن شود. و اگرچه شبکه Tor رمزنگاری شده و ناشناس است ، اما نمی تواند ISP شما یا هر کس دیگری که از طریق آدرس IP خود در ترافیک اینترنت شما مشکوک می شود را از دانستن اینکه وارد Tor شده اید متوقف کنید. البته ، مگر اینکه ، ابتدا با یک VPN ارتباط برقرار کنید.

دریافت اشتراک VPN از طریق شبکه Tor همچنین امکان پذیر است. این بدان معناست که ابتدا به Tor وارد می شوید ، سپس در مرورگر Tor می توانید به عنوان مثال به وب سایت NordVPN بروید و یک VPN بدست آورید. مزیت اضافه شده این است که ISP شما نمی داند که شما علاقه ای به یک سرویس VPN دارید. اگرچه در تجربه ما ، ورود به شبکه Tor به دلیل ارتباط آن با وب تاریک ، به طور کلی مشکوک تر به نظر می رسد. به همین دلیل همیشه توصیه می کنیم ابتدا مشترک اشتراک VPN خوبی را بگیرید. اگر علاقه دارید اطلاعات بیشتری درباره گزینه های خوب VPN کسب کنید و کدام یک برای شما مناسب است ، به بررسی های ما نگاهی بیندازید.

ویکی پنهان

پیمایش در وب تاریک می تواند بسیار دشوار باشد. شروع یک وب سایت مانند ویکی پنهان می تواند به شما در یافتن راه خود کمک کند. ویکی پنهان پیوندهایی را برای موتورهای جستجو و وب سایت ها در اختیار شما قرار می دهد ، بنابراین می توانید به راحتی وب تاریک را مرور کنید. این امر ویکی پنهان را نقطه شروع خوبی برای زمانی که نمی دانید به کجا بروید ، می کند. بعضی از دسته ها در ویکی پنهان وجود دارند که می خواهید از آنها جدا شوید. همیشه در پیوندهایی که کلیک می کنید ، احتیاط کنید حتی در وب سایت هایی که به نظر مشروعیت دارند.

می توانید ویکی پنهان را با کپی کردن آدرس زیر در مرورگر Tor خود پیدا کنید: http://zqktlwi4fecvo6ri.onion/wiki/index.php/Main_Page. آدرس های وب در وب تاریک به طور مداوم تغییر می کنند ، اما وب سایت های زیادی در وب سطح وجود دارند که URL به روز مناسب را برای این صفحه خاص به شما ارائه می دهند..

یکی دیگر از مکان های خوب برای شروع ، وب سایت های ما ارزش بازدید از مقاله وب تاریک را دارند.

آنچه در وب تاریک رخ می دهد?

اسلحه آنلاینتشخیص اینکه دقیقاً چه اتفاقی در وب تاریک می افتد بسیار دشوار است. همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، برای رسیدن به صفحات مناسب ، باید URL های خاص را بدانید. وقتی همه آدرسهای وب ترکیبی تصادفی از رقم و حروف هستند ، می توان بر روی وب سایت صحیح گیر کرد. علاوه بر این ، داستان های زیادی در مورد دیوانه کننده ترین سرویس ها و صفحات پنهان در وب تاریک وجود دارد. سفارش افراد ضربتی ظاهرا تنها یکی از نمونه های موجود است. اگرچه نمی توانیم اطمینان داشته باشیم که برخی از این رفتارها در وب تاریکی اتفاق نمی افتد ، اکثر شایعات پیرامون وب تاریک مانند افراد آنلاین یا اتاق های سرخ داستانی خالص است. به عنوان مثال ، یك وب سایت موقت برای استخدام بنام مافیا Besa به طور قطع وجود داشته است ، به جز اینكه هرگز بازدیدی انجام نداده است. این فقط سرقت پول از کاربران وب سایت تاریک ساده بود که می خواستند کسی را بکشد. هنوز هم بسیاری از مسائل قابل سؤال دیگر ، مانند مواد مخدر و سلاح ، در وب تاریک موجود است.

به دلیل وجود تعداد زیادی وب سایت ناپسند ، وب سایت تاریک شهرت بسیار بدی پیدا کرده است. اغلب اعتقاد بر این است که هر چیزی و هر اتفاقی که در وب تاریک رخ می دهد باید غیرقانونی باشد. این درست نیست. شبکه تاریک همچنین پناهگاهی امن برای روزنامه نگاران ، سکوبانان و شهروندان ساکن رژیم های دیکتاتوری است. علاوه بر این ، برخی از وب سایت های سایه دار تر نیز می توانند عوارض جانبی مثبت داشته باشند. هدف ما این است که یک رویکرد ظریف را برجسته کنیم و پیامدهای مثبت و منفی را برجسته کنیم. ما فقط می خواهیم خوانندگان ما در صورت تصمیم گیری خود برای ورود به فضای تاریک وب ایمن باشند.

ما نمی توانیم ادعای قطعی داشته باشیم ، زیرا وب تاریک مدام در حال تغییر است و تا حد زیادی برای بسیاری پنهان است. با این حال ، به طور کلی ، این مواردی است که ممکن است در وب تاریک پیدا کنید:

 • بازارهای سیاه
 • وب سایت های تقلب یا در غیر این صورت خطرناک است
 • خدمات ایمیل ، انجمن ها و دیگر اشکال ارتباط آنلاین ناشناس
 • سبد
 • وب سایت های بیت کوین و cryptocurrency

بازارهای سیاه

داروهای بازار سیاهبازار سیاه از بدو تولد اینترنت رونق گرفته است. وب تاریک خانه بسیاری از بازارهای سیاه است که انواع کالاها قابل فروش و خریداری هستند. وجود چنین بازارهایی غیرقانونی است ، اگرچه برخی از چهره های عمومی ، دانشمندان و دانشگاهیان نیز برخی از عوارض جانبی مثبت را برجسته کرده اند.

جاده ابریشم یکی از اولین بازارهای مشهور سیاه در وب تاریک بود. کاربران علناً در مورد مصرف مواد مخدر در سایت صحبت کرده و عکس هایی از محصولات خود را بارگذاری کردند. سرانجام این وب سایت با نام مستعار “Ebay of Vice” به دست آورد. پس از چندین سال تحقیق ، مقامات ایالات متحده موفق به ردیابی سرپرست (راس اولبریچ) شدند ، که تحت عنوان مستعار “Dread Pirate Roberts” در وب سایت قرار داشت. وی در اکتبر 2013 در سانفرانسیسکو دستگیر شد و وب سایت تعطیل شد.

اما ، پس از بازداشت اولبریخت ، بسیاری از وب سایتهای تقلید ظاهر شدند. وب سایت های بازار سیاه بیشتر از همیشه در وب تاریک وجود دارد. جاده ابریشم اولین در نوع خود بود ، در حال حاضر بسیاری از موارد مختلف وجود دارد که در مرحله بعدی رقابت می کنند.

وب سایت های تقلب یا در غیر این صورت خطرناک است

وب سایتهای خطرناکوب تیره نیز با وب سایتهای جعلی و خطرناک در حال پرت شدن است. به همین دلیل مهم است که همیشه مراقب باشید و از نرم افزار آنتی ویروس خوب و VPN استفاده کنید. اگر نمی دانید کجا منجر می شود ، هرگز روی پیوندی روی وب تاریک کلیک نکنید. قبل از اینکه بدانید چه اتفاقی می افتد ، می توانید رایانه شما هک شده یا آلوده به بدافزار شوید.

علاوه بر این ، وب سایت تاریک تمام وب سایت هایی را که به دلیل محتوای آن قابل تحمل در وب نیستند ، در اختیار شما قرار می دهد. متأسفانه ، می توانید مواردی مانند کودک آزاری یا پورنوگرافی کودک را در آنجا پیدا کنید. بنابراین ممکن است دور از این بخش از اینترنت عاقلانه باشد.

خدمات پست الکترونیکی ، انجمن ها و دیگر اشکال ارتباط ناشناس

ناشناساز وب تاریک نیز برای ارتباطات ناشناس استفاده می شود. مهمانداران و خبرنگاران ممکن است از این مسیرها برای نشت یا یافتن اطلاعات حساس استفاده کنند. افرادی که می خواهند یک شرکت یا دولت را برای یک عمل غیرقانونی گزارش دهند ، می توانند از وب تاریک استفاده کنند تا ناشناس بمانند. روزنامه نگاران می توانند از آن برای تماس با منابع ناشناس استفاده کنند. هم شبکه ویکی لیکس و هم سوت هایی مثل ادوارد اسنودن در گذشته از وب تیره استفاده کرده اند تا پیام خود را منتشر کنند.

در حالی که مردم در این مثالها آنچه به نام آزادی و شفافیت اینترنت انجام داده اند ، انجام داده اند ، اما همه افراد همان انگیزه ها را ندارند. مجرمان و تروریست ها همچنین از ارتباط ناشناس در شبکه تاریکی استفاده می کنند تا از اجرای قانون محاکمه شوند.

سبد

یک بات نت شبکه ای از دستگاه های آلوده است که توسط هکرانی که کنترل آنها را کنترل می کند ، قابل اجرا است. اغلب دستگاههای موجود در شبکه بدون اینکه صاحبان آنها از آن آگاه باشند آلوده می شوند. هکر مسئول بات نت می تواند از دستگاه ها برای انتشار ویروس ، فیش برای اطلاعات خصوصی یا تسهیل حملات DDoS استفاده کند. در صورت فعال شدن در وب تاریک ، احتمالاً botnet احتمال کشف ، برداشته شدن یا تصاحب آن کمتر است. در وب تاریکی برخی از هکرها بنت هایی را که ایجاد کرده اند می فروشند. در ازای پول زیادی می توانید بر روی شبکه بزرگی از دستگاههای آلوده کنترل کنید.

وب سایت های بیت کوین و cryptocurrency

بیت کویناگر به وب تاریک مراجعه کنید ، می فهمید که تقریباً همه چیز با ارزهای رمزپایه پرداخت می شود. این ارزهای رمزپایه ارزهای آنلاین هستند که می توانند در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرند. به عبارت دقیق تر ، cryptocur ارز دارایی های دیجیتالی است که به ارزش یک دفترچه دیجیتال غیر متمرکز مانند پروتکل blockchain مرتبط است. این اساساً بدان معنی است که ارزهای رمزپایه برخلاف ارزهای معمولی هستند زیرا ارزش و تاریخچه مبادلات آنها به جای مجموعه ای از بانکها و سایر موسسات مالی روی زنجیره قابل مشاهده است. با این حال ، آنها دارایی های دیجیتالی هستند و نه ارز ، زیرا شما می توانید به طور کلی فقط این دارایی ها را برای کالاها بصورت آنلاین مبادله کنید ، اما نه خارج از آن. با این وجود ، به دلیل روش blockchain ، cryptocur ارز مبادلات ناشناس را ممکن می کند که برای مشاغل سایه دار در وب تاریک ایده آل است.

مشهورترین رمزنگاری ، بیت کوین ، در خارج از وب تاریک نیز مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ، حوادث اخیر نشان می دهد که ممکن است ارز آنقدر ناشناس نباشد که ممکن است برخی افراد امیدوار باشند. انواع دیگر cryptocurrency نیز بسیار محبوب هستند. برخی از ارزهای رمزگذاری شده جدید دائما در تلاشند تا از حفظ ناشناس بودن افرادی که از آنها استفاده می کنند ، محافظت کنند.

آیا وب تاریک قانونی است?

بانوی عدالتبا یک کلمه: بله. وب تیره و مرورگر Tor برای استفاده در بیشتر کشورها قانونی است. اما اگر شما تصمیم بگیرید که در وب سایت تاریک به روشی که مطابق با قانون نباشد عمل کنید ، این امر غیرقانونی خواهد بود. به همین ترتیب ، ما بر اهمیت پایبندی به قانون کشوری که در آن قرار دارید تأکید می کنیم.

با این وجود ، اغلب فراموش می شود که وب تاریک و مرورگر Tor صرفاً ابزاری برای اعمال حق شما برای حفظ حریم خصوصی و آزادی بیان هستند. سازمان ملل متحد حریم خصوصی را به عنوان یک حقوق اساسی بشر تأسیس کرد. این کار در مقاله های زیر انجام شد:

 • اعلامیه حقوق بشر سازمان ملل متحد (UDHR) 1948 ، ماده 12
 • میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی (ICCPR) 1966 ، ماده 17
 • کنوانسیون حقوق بشر آمریکا ، ماده 11
 • اعلامیه حقوق و وظایف آمریکا ، ماده 5
 • کنوانسیون اروپایی حقوق بشر ، ماده 8

در نتیجه: مرور در وب تاریک در اکثر کشورها غیرقانونی نیست. با این وجود ، این امر می تواند به نظر شما در اجرای قانون محلی مشکوک به نظر برسد. بیشتر موارد فروخته شده در وب تاریک غیرقانونی است ، بنابراین ، بدیهی است که خرید آن کالاهای غیرقانونی ممنوع است. از آنجا که این کالاها معمولاً فقط در وب تاریک یافت می شوند ، هرکسی که در این قسمت از اینترنت گشت و گذار می کند می تواند آنها را خریداری کند. به همین دلیل ممکن است دولت ها در صورت مراجعه به وب سایت تاریک سعی در نگه داشتن برگه های خود داشته باشند.

حتی اگر استفاده از وب تاریک در اکثر کشورها قانونی باشد ، فعالیت های غیرقانونی که به طور مرتب در آنجا اتفاق می افتد ، وب تاریک را به مکانی ترسناک تبدیل می کند. بنابراین ، اگر شما یک شهروند خوب و مطیع قانون هستید ، ممکن است بهترین قسمت اینترنت برای بازدید منظم باشد.

افکار نهایی

ما می خواهیم تأکید کنیم که توصیه می کنیم بدون استفاده از اقدامات ایمنی مناسب ، از وب تاریک استفاده کنید. کنجکاوی قابل درک است ، اما ارزش ندارد که خود را در معرض خطرات این قسمت کنترل نشده وب قرار دهید. در پایان ، فعالیت تبهکارانه در وب تاریک وجود دارد. اگر در پایان به بازدید از وب تاریک هستید ، همیشه احتیاط کنید. سرویس خوب VPN و ضد بدافزارهای جامد ضروری هستند ، اما هنوز هم شما را در معرض دید قرار می دهند. برنامه 15 مرحله ای یکی از امن ترین راه های ورود به وب تاریک است. در نهایت ، شما با خطر خود به وب تاریک دسترسی پیدا می کنید. کنجکاو باشید ، اما در امان باشید!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map