تنظیمات حریم خصوصی خود را بر روی iPhone یا iPad انجام دهید

محصولات اپل شیک ، آسان برای استفاده هستند و حتی قادر به تحت تأثیر قرار دادن حتی بیشتر خواستار کاربران هستند. فروشگاه اپل با کیفیت و از نظر کیفیت بسیار دقیق نمایش داده می شود. اپل همچنین اطمینان داده است که سازندگان برنامه بدون اطلاع شما از حریم خصوصی شما سوءاستفاده نمی کنند. اما برنامه ها می توانند دلایل قانونی صدایی برای دسترسی به داده های تلفن شما ارائه دهند. این داده ها می تواند اطلاعات بیشتری را در مورد شما نشان دهد. با درک تنظیمات حریم خصوصی ، می توانید از حریم شخصی خود محافظت کرده و از امنیت اطلاعات خود اطمینان حاصل کنید.


چرا موارد حفظ حریم خصوصی

تنظیمات حریم خصوصی آی فون در iOSشاید آخرین رسوایی هایی که شرکت ها از سوء استفاده از داده های خصوصی خود نشان می دهند ، نگران کرده باشید. شاید شما به فرزندتان آیفون یا آیپد می دهید و می خواهید از استفاده از دستگاه از حریم خصوصی آنها محافظت کنید. دلایل خوب بسیاری برای انجام اقدامات جهت محافظت از حریم شخصی شما هنگام استفاده از iPhone یا iPad وجود دارد.

اکثر سرویس ها و برنامه های رایگان با فروش تبلیغات در سرویس خود ، سود خود را کسب می کنند. تبلیغ کنندگان مبلغ بیشتری را برای نمایش تبلیغات خود به مشتریانی که علاقه مند به محصول خود هستند ، پرداخت می کنند. برای تأمین نیازهای خود ، سازندگان برنامه ها و وب سایت ها در هنگام استفاده از خدمات آنها داده هایی را در مورد شما جمع می کنند و این اطلاعات را به تبلیغ کنندگان می فروشند. داده های شما شامل اطلاعات شخصی در مورد مسائل پزشکی ، فرزندان ، درآمد و سایر داده های حساس شما ممکن است به راحتی آنها را فاش نکنید ، می شود.

اپل داده های شما را جمع می کند تا ناشناس باشد. اما برخی از شرکت ها اطلاعات شما را به روش هایی که برای شما قابل ردیابی باشد ، به فروش می رسانند. اگر این داده ها ایمن نباشند ، هکرها می توانند اطلاعات را وارد کرده و سرقت کنند. این امر به طور بالقوه می تواند باعث خجالت یا حتی احساس تخلف در هنگام افشای اطلاعات شما بصورت آنلاین شود.

تنظیم تنظیمات حریم خصوصی شما به شما کمک می کند تا اطلاعات خود را کنترل کنید. همچنین لایه ای از امنیت را اضافه می کند تا از سوء استفاده یا سرقت اطلاعات شما جلوگیری شود.

تنظیمات موقعیت مکانی خود را تنظیم کنید

اطلاعات مکان می تواند برخی از با ارزش ترین اطلاعات را به تبلیغ کنندگان یا هر کس دیگری که به داده های شما دسترسی دارد ارائه دهد. بیشتر داده های جمع آوری شده درباره دستگاه شما فقط شامل کارهایی است که شما هنگام استفاده از iPhone یا iPad خود انجام می دهید. داده های موقعیت مکانی نشان می دهد شما در دنیای واقعی چه کاری انجام می دهید. فروشگاه هایی که مرتباً به مکان جدید می روید ، و اینکه چه زمانی به مکانی می روید ، چیزهای زیادی راجع به شما بودن و علایق شما نشان می دهد.

“تنظیمات” را باز کنید و روی “حریم خصوصی” ضربه بزنید. در اینجا بسیاری از تنظیمات مفید را می توانید برای محافظت از حریم خصوصی خود پیدا کنید. “خدمات موقعیت مکانی” را پیدا کرده و به آن ضربه بزنید. در اینجا می توانید برنامه های انفرادی را انتخاب کنید تا دسترسی به داده های مکان شما مجاز باشد یا می توانید بر روی نوار لغزنده در بالای صفحه کلیک کنید تا خدمات مکان را برای همه برنامه های iPhone یا iPad خود خاموش کنید..

مدیریت Apple Analytics

در نسخه های قدیمی تر iOS ، Analytics ‘Diagnostics نامیده می شد & استفاده “. این منطقه اطلاعاتی را که از دستگاه شما با Apple به اشتراک گذاشته شده است ، پوشش می دهد. برخی از این داده ها برای به اشتراک گذاری مفید هستند و به اطمینان حاصل می کنند که اپل می تواند دستگاه شما را به طور روان کار کند. سایر داده های منتقل شده ممکن است مزاحم تر به نظر برسند. داده های منتقل شده می توانند شامل داده های مربوط به سلامتی و فعالیت شما باشند که شاید به راحتی آنها را با اپل به اشتراک نگذارید.

در برنامه تنظیمات ، روی “Analytics” ضربه بزنید. تنظیماتی را انتخاب کنید که راحت به اشتراک نمی گذارید و نوار کشویی را برای خاموش کردن اشتراک آن اطلاعات انتخاب کنید. این می تواند شامل داده های تجزیه و تحلیل ، داده های به اشتراک گذاشته شده با توسعه دهندگان برنامه در مورد خرابی برنامه ها و نحوه استفاده شما از برنامه های آنها باشد. علاوه بر این ، تجزیه و تحلیل iCloud که ممکن است شامل داده های جمع آوری شده توسط کاربرد سیری باشد.

شما مجوزهای برنامه را کنترل می کنید

هنگام نصب یک برنامه ، معمولاً اجازه دسترسی به برخی سرویس ها از طریق تلفن شما را می خواهد. این سرویس ها ممکن است شامل مکان ، دسترسی به میکروفون ، دسترسی به برنامه های دیگر ، مخاطبین شما و دستگاه های متصل باشد. در حالی که ممکن است یک برنامه بدون دسترسی به کلیه خدماتی که از آنها درخواست شده است عملکرد کامل داشته باشد ، شما وظیفه استفاده از این سرویس را دارید.

از برنامه “تنظیمات” ، روی “حریم خصوصی” ضربه بزنید. در آنجا می توانید هر برنامه را انتخاب کرده و مجوزها را طی کنید تا روی نوار لغزنده کنار هر سرویس یا برنامه کلیک کنید تا مجوز خاموش یا روشن شود.

ردیابی آگهی برای حفظ حریم خصوصی مهم است

بیشتر داده های حساس شما فقط به منظور تبلیغات مشترک است. کنترل کنترل ردیابی آگهی یکی از اصلی ترین اقداماتی است که می توانید برای محافظت از حریم شخصی خود انجام دهید. محدود کردن ردیابی تبلیغات در دستگاه های iOS نحوه استفاده از داده ها برای تبلیغات را برای شما محدود می کند.

در برنامه “تنظیمات” دوباره روی “حریم خصوصی” ضربه بزنید. به “تبلیغات” بروید. برای محدود کردن نحوه استفاده از داده های شما توسط تبلیغ کنندگان ، روی کشویی کنار “محدود کردن ردیابی تبلیغات” کلیک کنید. لازم به ذکر است که این امر ردیابی آگهی را از بین نمی برد ، فقط آن را محدود می کند. برای بهبود بیشتر حریم خصوصی ، روی “تنظیم مجدد شناسه تبلیغات” ضربه بزنید. با انجام این کار ، اطلاعاتی که قبلاً در شناسنامه شخصی شما مشخص شده است از بین می رود.

اطلاعات بیشتر درباره نحوه استفاده iOS از اطلاعات شما برای شخصی سازی تبلیغات برای شما ، تحت “مشاهده اطلاعات آگهی” در دسترس است. این اطلاعاتی را که iOS برای کمک به هدفمند کردن تبلیغات به شما شخصاً نشان می دهد ، نشان می دهد.

Safari پیگیری نکنید

آرم سافاریوب سایت ها معمولاً سایتی را که از آن شما آمده اید و سایتی که پس از بازدید از آنها به آنها مراجعه می کنید ، ردیابی می کنند. اگر آن سایت با سایر تبلیغ کنندگان مانند توییتر یا فیس بوک شریک باشد ، می تواند اطلاعات را با آنها به اشتراک بگذارد. فعالیت شما کمک می کند تا مشخصات کامل تری از علایق و فعالیت های خود را بصورت آنلاین ایجاد کنید. در دستگاههای iOS امکان محدود کردن میزان ردیابی رخ داده هنگام مرور وب با استفاده از Safari وجود دارد.

در برنامه “تنظیمات” ، روی “Safari” ضربه بزنید و بخش “حریم خصوصی و امنیت” را جستجو کنید. در اینجا می توانید کوکی ها را در دستگاه خود مسدود کنید ، و “از وب سایت هایی بخواهید که مرا ردیابی نکنند” بپرسید. این موضوع ردیابی اکثر وب سایت ها از آدرس IP شما را محدود می کند.

به دست آوردن حریم خصوصی حتی بیشتر

سفت کردن تنظیمات حریم خصوصی شما قدم خوبی در جهت اطمینان از حفظ حریم خصوصی آنلاین است. بسیاری از افراد همچنین امنیت دانستن اطلاعات خود را ناشناس تر ترجیح می دهند ، به خصوص هنگام استفاده از خدمات آنلاین و وب سایت ها. متأسفانه ، فقط تغییر تنظیمات حریم خصوصی شما محافظتی محرمانه از حریم خصوصی شما نیست. برای اینکه واقعاً سعی کنید بصورت آنلاین ناشناس بمانید ، ممکن است یک VPN بدست آورید.

اتصال VPNهنگام اتصال با یک VPN با کیفیت ، اطلاعات شما رمزگذاری و به سرور راه دور ارسال می شوند. تمام ترافیک شما به جای اینکه مستقیماً از طریق وب سایت یا برنامه به وب سایت یا برنامه بروید ، از طریق سرور VPN می روید. این کمک می کند تا اطلاعات مربوط به مکان و فعالیت های وب شما ناشناس شود. استفاده از VPN با کیفیت بسیار آسان است و حریم شخصی شما را بصورت آنلاین تقویت می کند.

VPN همچنین می تواند مزایای اضافی برای جلوگیری از محدودیت های جغرافیایی برای پخش خدمات ویدیویی را فراهم کند. همچنین ممکن است از یک VPN برای کار در اطراف دیوارهای آتش نصب شده در محل کار خود استفاده کنید. از آنجا که داده ها رمزگذاری شده اند ، شما باید از این امر اطمینان داشته باشید که فقط شما می دانید که چه کاری بصورت آنلاین انجام می دهید. بیشتر بدانید که چرا VPN ممکن است انتخاب خوبی برای شما باشد.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map