آی پی من چیه؟ آدرس IP خود را اینجا بررسی کنید! | VPNOverview

آدرس IP شما آدرس خانه دیجیتالی شماست که می توانید از آنها برای تبادل اطلاعات در اینترنت استفاده کنید. هر زمان که به یک وب سایت مراجعه می کنید ، در واقع درخواستی برای اطلاعات را به آن صفحه ارسال می کنید. آنها این اطلاعات را به آدرس IP شما ارسال می کنند و به شما امکان می دهند سایت آنها را مشاهده کنید. می توانید آدرس IP خود را در جدول زیر مشاهده کنید. این آدرس IP طرفین دیگر را قادر می سازد تا رفتار آنلاین شما را ردیابی کنند و شخص شما را شناسایی کنند. وب سایتها می توانند ببینند از کدام ارائه دهنده اینترنت استفاده می کنید و در کجا قرار دارید. در زیر جدول اطلاعات بیشتری در مورد آدرس های IP و اتصال اینترنتی خود پیدا خواهید کرد.


جزئیات IP
جزییات شما
آدرس آی پی
ISP یا سازمان
شهر (تقریبی)
حوزه
کشور
منطقه زمانی

اگر جدول جزئیات خاصی را نشان نمی دهد ، ممکن است کمک کند که adblocker خود را برای مدت کوتاهی خاموش کنید و بارگیری مجدد صفحه.

توجه داشته باشید: مکان داده شده تقریبی است که توسط بانکهای داده عمومی ارائه شده است. ارائه دهندگان اینترنت (و مقامات دولتی) می توانند آدرس دقیق شما را مشخص کنند.

چگونه وب سایت ها آدرس IP من را می بینند?

آدرس IP نشان داده شده در بالا ، آدرسی است که سایت شما هنگام اتصال به این صفحه به شما داده شد. این ممکن است آدرس شبکه خانگی شما ، اتصال داده تلفن همراه ، شبکه مدرسه یا حتی اتصال VPN شما باشد. آدرس های IP ضروری است زیرا آنها وب سایت هایی را نشان می دهند که مجبور به ارسال اطلاعات هستند. بدون IP ، به هیچ وجه امکان برقراری ارتباط بین دستگاه ها و وب سایت ها وجود ندارد. بنابراین سایت ها می توانند آدرس IP شما را ببینند زیرا دستگاه شما (رایانه ، لپ تاپ ، تلفن هوشمند) به طور خودکار آن را به آنها رله می کند تا سیستم شما بتواند عملکرد.

تعیین محل آدرس IP

نشانگر مکان تلفنپایگاه داده های جغرافیایی با پیوند دادن آدرس IP به یک منطقه جغرافیایی از پیش تعریف شده ، موقعیت مکانی شما را تعیین می کنند. این پایگاه داده ها حاوی آدرس های IP مختلف و کشورهای مرتبط ، مناطق ، شهرها ، کدهای پستی ، مختصات ، ISP ها و انواع دیگر داده ها هستند. مکان آدرس IP شما از طریق جستجوی چنین بانک اطلاعاتی پیدا می شود ، به این ترتیب وب سایت ما قادر به مشاهده مکان شما می باشد. شایان ذکر است که چنین بانکهای داده 100٪ دقیق نیستند. محل واقعی شما ممکن است کمی متفاوت از آنچه در جدول ذکر شده است. بر خلاف بسیاری از وب سایت های دیگر ، ما پروفایل های کاربر ایجاد نمی کنیم. این بدان معنی است که ما ممکن است نتوانیم مکان دقیق شما را تعیین کنیم.

ارائه دهنده اینترنت شما می تواند آدرس IP شما را به اشتراک اینترنت شما متصل کند. این بدان معنی است که آدرس IP شما با نام قانونی ، آدرس و سایر اطلاعات شخصی شما مرتبط است. در برخی شرایط ، مقامات دولتی (به پلیس و دادگستری فکر کنند) حق دسترسی به این اطلاعات را دارند. اگر یک جرم آنلاین جدی با یک آدرس IP خاص انجام شده باشد ، پلیس ممکن است از این آدرس IP استفاده کند تا اطلاعات بیشتری درباره مظنون داشته باشد تا در نهایت آنها را دستگیر کند.

علاوه بر این ، آدرس IP شما به طور مداوم توسط شرکتهایی مانند گوگل و فیس بوک دنبال می شود ، بنابراین می توانند پروفایل های شخصی سازی شده را ایجاد کنند. این شرکت ها با دنبال کردن فعالیت های اینترنتی شما ، مجموعه ای از اطلاعات کاملاً دقیق درباره شما ، از جمله مکان دقیق مبتنی بر آدرس IP شما را جمع می کنند..

آدرس IP دقیقاً چیست?

احتمالاً شما از طریق پیوندی در یکی از صفحات دیگر ما یا از طریق جستجوی Google که در امتداد خط های “IP من چیست” یا “آدرس IP من” چیزی را جستجو کرده اید در این صفحه قرار گرفته اید. اما آیا می دانید کلمه IP آدرس در واقع به چه مواردی اشاره دارد?

IP مخفف پروتکل اینترنت است. آدرس IP شما کدی است که برای فعال کردن شناسایی آن به دستگاه شما اختصاص داده شده است ، به این معنی که حاوی اطلاعاتی است که اجازه می دهد شبکه ، لپ تاپ ، دسک تاپ ، تبلت یا تلفن هوشمند شما توسط طرفین دیگر به رسمیت شناخته شود. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، از این کدها برای شناسایی دو آدرس بین ارتباطات بین آنها استفاده می شود. برای ساده کردن موارد ، می توانید به آدرس های IP به عنوان آدرس پستی یا شماره تلفن فکر کنید ، اما به طور خاص برای رایانه ها. بدین ترتیب ارتباط بین رایانه ها از طریق آدرس های IP کار می کند:

آدرس IP توضیح داده شده است

در بیشتر موارد ، آدرس IP شما به مودم ارائه شده توسط ارائه دهنده اینترنت شما اختصاص می یابد. بنابراین ، هر کسی که از همان شبکه اینترنتی (اعضای خانواده ، هم اتاقی ، همکاران در یک شبکه تجاری) استفاده می کند ، همان آدرس IP را خواهد داشت. این IP برای مشخص کردن موقعیت مکانی شما با دقت بسیار کافی است.

تفاوت IPv4 با IPv6 چیست?

هنگام صحبت در مورد آدرس های IP ، بین آدرس های IPv4 و IPv6 تمایز قائل می شود. اکثر آدرسهای IP IPv4 هستند. در حقیقت ، آدرسهای IPv6 فقط به دلیل تمام شدن آدرس های IPv4 ایجاد شده اند. از این گذشته ، هر آدرس IP باید بی نظیر باشد. آدرس IPv4 از 32 بیت تشکیل شده است که می تواند تقریباً 4/3 میلیارد کد کد تولید کند. یک آدرس IPv6 از 128 بیت تشکیل شده است ، در نتیجه 340 بی سی میلیارد (به معنی 3.4 با 38 صفر اضافه شده) ترکیب کد های ممکن – به طور خلاصه ، تعداد زیادی.

تعداد مقایسه های آدرس IPv6 بسیار بیشتری وجود دارد که آن را با IPv4 مقایسه کنید. با توجه به افزایش مداوم اتصالات اینترنتی (که همه آنها به یک آدرس IP منحصر به فرد نیاز دارند) ، معرفی IPv6 یک اقدام ضروری بود. متوسط ​​کاربر اینترنت هیچ تفاوتی بین این دو نسخه مشاهده نمی کند. IPv6 به سادگی محدوده طولانی تری از اعداد را به شما می دهد.

IPv4
IPv6

تعداد بیت ها32128
تعداد IP احتمالی4.3 میلیارد3.4 x 10 ^ 38 (3.4 با 38 صفر)
نمونه آدرس IP213.243.23.1742001: 0db8: 85a3: 0000: 0000: 8a2e: 0370: 7334

آدرس IP چیست که برای آن استفاده می شود?

از آدرس های IP برای تعیین اینکه دو سرور یا دستگاه در حال تبادل اطلاعات هستند استفاده می شود. این کار با همان اصول کار انجام سفارش فروشگاه می باشد. وقتی می خواهید محصولی را سفارش دهید و آن را به خانه خود ارسال کنید ، لازم است جزئیات آدرس خود را پر کنید تا اطمینان حاصل شود که بسته به مقصد مناسبی ارسال می شود. وقتی مرور اینترنت می کنید ، همین اتفاق می افتد. هر زمان که به یک وب سایت مراجعه می کنید ، از آدرس (IP) سایت ، بسته ای از داده ها (اطلاعات موجود در صفحه وب را که می خواهید بازدید کنید) سفارش می دهید. این داده ها متعاقباً به آدرس شما ارسال می شوند ، به این ترتیب IP دستگاه شما.

آدرس IP شما دقیقه اتصال به اینترنت را با استفاده از یک مودم متفاوت تغییر می دهد. به عبارت دیگر ، هنگام کار ، حتی اگر از همان لپ تاپ استفاده می کنید ، یک آدرس IP متفاوت در خانه خواهید داشت. سایت ها و دستگاه ها می دانند برای ارائه بسته های داده به شخص مناسب ، با کدام آدرس باید ارتباط برقرار کنند. به همین دلیل آدرس IP شما هنگام مراجعه به یک وب سایت یا بارگیری یک فایل به طور خودکار منتقل می شود: برای ارتباط ضروری است ، اگرچه شما را نیز از حریم شخصی آنلاین خود محروم می کند.

نقشه با مکاناز آدرس های IP می توان برای تعیین موقعیت مکانی استفاده کرد. IP شما با ارائه دهنده اینترنت مرتبط است ، که در حال حاضر نشانگر موقعیت مکانی کلی شما است. ارائه دهنده یک بانک اطلاعاتی مشتری دارد که شامل جزئیات کاربر (بازدید کنندگان) یک آدرس IP خاص است. به عنوان مثال این اطلاعات می تواند در دادگاه مورد استفاده قرار گیرد.

با این حال ، اتصال یک آدرس IP با یک کاربر خاص به همین سادگی نیست. یک آدرس IP به شما خواهد گفت که آیا یک فایل از یک اتصال خاص ارسال شده یا بارگیری شده است ، اما وقتی رایانه یا شبکه WiFi در بین مردم به اشتراک گذاشته می شود ، تعیین دقیق اینکه چه کسی آن داده را ارسال یا بارگیری کرده است ، دشوار است. آدرس IP لزوماً مخصوص شخص نیست. اینکه صاحب اتصال به اینترنت مسئولیت هرگونه استفاده یا سوءاستفاده از داده های خاص را دارد ، بحث بسیاری است. به عنوان مثال جریمه های بارگیری در کشورهای مختلف با موارد مختلفی روبرو می شوند.

اگر آدرس IP خود را مخفی کنید یا تغییر دهید?

امروزه بیشتر ما 24/7 به اینترنت وصل هستیم. بنابراین ، ما نباید حجم عظیمی از اطلاعات شخصی و داده هایی را که بصورت آنلاین در دسترس قرار می دهیم ، دست کم بگیریم. هر جزئیات و الگویی از رفتار را می توان با استفاده از آدرس IP خود با یک شخص مرتبط کرد. حتی اگر شما کاری غیرقانونی انجام نمی دهید ، ممکن است به شما آرامش بخشد تا بدانند که شما کاری انجام می دهید تا دیگران را در سراسر اینترنت مشاهده و دنبال کنند. خوشبختانه پنهان کردن یا تغییر آدرس IP شما بسیار آسان است. وقتی این کار را کردید ، دیدن سایر سایت هایی که بازدید کرده اید برای دیگران بسیار سخت تر خواهد بود.

آدرس IP خود را با VPN مخفی کنید

یک VPN (Virtual Private Network) تمام ترافیک اطلاعات شما را رمزگذاری می کند و قبل از ادامه به مقصد خود ، آن را از طریق یک سرور خارجی ارسال می کند. به این ترتیب ، شما آدرس IP سرور VPN خارجی را بدست می گیرید ، بدین معنی که آدرس IP واقعی شما در جهان خارج پنهان خواهد ماند. بنابراین ، یک VPN به شما امکان می دهد تا به روشی ناشناس تر و ایمن تر آنلاین بروید. به همین ترتیب ، شما می توانید از VPN برای دسترسی به اینترنت آزادتر استفاده کنید ، به ویژه هنگامی که کشور شما یا یکی از سرویس های آنلاین شما استفاده می کند محدودیت های جغرافیایی آنلاین قرار داده است. وقتی از سرور VPN در یک مکان دیگر استفاده می کنید ، به عنوان مثال یکی از آنها در ایالات متحده به جای اروپا ، به طور ناگهانی می توانید به وب سایت هایی دسترسی پیدا کنید که قبلاً نتوانسته اید از آنها بازدید کنید.

اگر می خواهید آدرس IP خود را برای محافظت از حریم خصوصی خود مخفی کنید ، Surfshark ممکن است یک VPN خوب برای شروع کار باشد. Surfshark ارزان است ، اما همچنین بسیار قابل اعتماد است. علاوه بر این ، گزینه های زیادی دارد. اگر می خواهید وب سایت آنها را بررسی کنید ، می توانید بر روی دکمه بنر زیر کلیک کنید.

آدرس IP روتر خود را پیدا کنید

روتر شما دقیقاً مانند اتصال به اینترنت معمولی ، آدرس IP دارد. این آدرس IP روتر با اتصال به اینترنت شما یکسان نیست. برای تغییر تنظیمات شبکه محلی (خانگی) خود ، باید وارد روتر شوید. بیشتر روترها به شما امکان می دهند به تنظیماتی مانند نام شبکه و رمز عبور خود دسترسی پیدا کرده و تغییر دهید. معمولاً می توانید با وارد کردن آدرس IP روتر در مرورگر خود به این منطقه دسترسی پیدا کنید. مراحل کوتاه زیر نحوه یافتن آدرس IP روتر شما را نشان می دهد.

یافتن آدرس IP روتر خود در Windows

با استفاده از روشهای مختلف می توانید به راحتی آدرس IP روتر خود را در ویندوز پیدا کنید. سریعترین استفاده از دستور داخلی ساخته شده است:

 1. همزمان فشار دهید کلید Windows و نامه “ر” اگر صفحه کلید شما کلید Windows ندارد ، برای باز کردن منوی شروع ، روی نماد ویندوز در گوشه پایین سمت چپ کلیک کنید.
 2. نوع “سانتی متر“در قسمت خالی که ظاهر می شود و فشار دهید وارد.
 3. نوع “ipconfig“در صفحه سیاه که دنبال می شود و فشار دهید وارد.
 4. داده های مختلف نشان داده می شود. آدرس IP روتر شما را می توان در پشت “Gateway پیش فرض“.

دستور IP آدرس سریع ویندوز

یافتن آدرس IP روتر شما در Mac (OSx)

اپل پیدا کردن یک آدرس IP روتر در Mac یا MacBook (OSx) بسیار ساده ساخته است. برای پیدا کردن آدرس IP روتر خود ، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. را فشار داده و نگه دارید کلید گزینه.
 2. کلیک کنید روی نماد Wi-Fi در نوار منوی Mac.
 3. انواع اطلاعات مربوط به اتصال به شبکه خود ، از جمله آدرس IP روتر و آدرس Mac کارت شبکه خود را مشاهده خواهید کرد.

آدرس IP روتر مک

آدرس IP روتر خود را در Android پیدا کنید

وقتی تلفن هوشمند شما به یک شبکه Wi-Fi خانگی متصل است ، داده های شما از طریق آن روتر خانگی عبور می کنند. برای پیدا کردن آدرس IP روتر مورد استفاده تلفن یا رایانه لوحی Android خود ، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات و کلیک کنید “وای فای”.
 2. روی سه نقطه در گوشه سمت راست صفحه کلیک کنید.
 3. کلیک کنید “پیشرفته”.
 4. حرکت به پایین. آدرس IP روتر خود را در زیر پیدا خواهید کرد “آدرس آی پی”.

یافتن آدرس IP روتر خود را در iPhone (iOS)

با دنبال کردن این مراحل می توانید آدرس IP روتر را که iPhone یا iPad به آن وصل شده اید ، پیدا کنید:

 1. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات.
 2. انتخاب کنید وای فای.
 3. روی ضربه بزنید دایره آبی با “من” در داخل, که می توانید در سمت راست نام شبکه ای که در حال حاضر به آن وصل هستید پیدا کنید.
 4. داده های مختلفی از جمله آدرس IP و روتر خود را مشاهده خواهید کرد.

افکار نهایی

آدرس IP شما درمورد چه کسی و کجاست چیزهای زیادی می گوید. وب سایت ها و خدمات آنلاین از IP شما استفاده می کنند تا بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. بدون آدرس IP ، گشت و گذار در شبکه جهانی کاملاً غیرممکن است. از آنجا که یک آدرس IP مکان شما را فاش می کند ، هنگامی که این IP را بصورت آنلاین به اشتراک بگذارید ، می تواند برای حریم آنلاین شما بسیار مضر باشد. به همین دلیل است که اغلب ایده های خوبی برای مخفی کردن و تغییر آدرس IP خود به صورت دستی است. به عنوان مثال اگر از VPN استفاده می کنید ، آدرس IP محلی شما پنهان خواهد ماند ، زیرا از آدرس IP VPN برای ارتباط با سایر صفحات وب استفاده می کنید. شما کاملاً ناشناس آنلاین خواهید بود و موقعیت مکانی شما و همچنین فعالیتهای آنلاین برای همه قابل مشاهده نخواهد بود.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me