دیکشنری وب تاریک: تعریف برای همه چیز Dark Net | VPNoverview.com

وب تاریک مملو از حرف های تخصصی و بحث فنی است. تعداد زیادی از افراد فعال در وب تاریک از مخفف اختصاری استفاده می کنند که برای افراد تازه وارد مشخص نیست. به همین دلیل خلاصه کوتاه از اصطلاحات مرتباً استفاده شده می تواند مفید باشد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید مقاله ما را در مورد وب تاریک یا راهنمای ما که به شما می گوید چگونه به آنجا بروید بخوانید. علاوه بر این ، ما لیستی از وب سایت ها را در وب تاریک داریم که شاید ارزش بازدید از آن را داشته باشید.


2FA

2FA برای تأیید هویت دو عاملی کوتاه است. این یک روش مزخرف تر برای تأمین حساب کاربری است. به جای اینکه تنها به رمز خود اعتماد کنید ، با 2FA باید بار دیگر خود را شناسایی کنید تا به حساب خود دسترسی پیدا کنید. اغلب این کار با کدی که به تلفن هوشمند شما ارسال می شود کار می کند. این روش هک کردن حساب شما برای مجرمان را دشوارتر می کند.

الفبای

Alphabay بعد از خاموش کردن جاده اصلی ابریشم بزرگترین بازار وب تاریک بود. هنگامی که جاده ابریشم خاموش شد ، بیشتر خریداران به سمت Alphabay گشتند. با این حال ، پس از چند سال ، Alphabay نیز توسط نیروی انتظامی کنار گذاشته شد.

بلاکچین

Blockchain یک فناوری اساسی برای بیت کوین است. این وظیفه به عنوان یک دفترخانه عمومی برای اطمینان از مطابقت کاربران خود تأمین می شود. این تئوری نیاز بانکهای خصوصی را از بین می برد.

باتنت

بات نت شبکه ای از دستگاه های آلوده به ویروس است. به همین دلیل هکر می تواند تمام این دستگاه های آلوده را به طور همزمان کار کند. این شبکه ها می توانند در حملات DDoS استفاده شوند و بعضی اوقات در وب تاریک فروخته می شوند.

پل ها

پل ها گره هایی هستند که می توانید از آنها برای دسترسی به شبکه Tor استفاده کنید حتی اگر این شبکه توسط کشور شما ممنوع باشد. یک پل به نظر می رسد که شما از یک مکان دیگر وارد شبکه می شوید. به همین دلیل محدودیت های محلی دیگر اعمال نمی شود. برخی افراد همچنین از آن به عنوان روشی برای جلوگیری از ISP خود در دسترسی به شبکه Tor استفاده می کنند. از آنجا که میزان پل ها محدود است ، از استفاده از آنها به دلایل ناخوشایند ناامید می شود. به خصوص به این دلیل که افراد برخی از کشورها برای دستیابی به آزادی آنلاین به این نوع برنامه احتیاج دارند.

BTC

BTC مخفف واگذاری بیت کوین است. هنوز هم رمزنگاری رایج ترین و محبوب ترین آن است.

کلارنت

به عبارت ساده تر ، clearnet همه چیزهایی است که می توانید در اینترنت از طریق موتور جستجو مانند Google پیدا کنید. اینها همه وب سایتهایی هستند که به صورت عمومی در دسترس هستند و نیازی به ثبت نام و اعتبار ورود به سیستم ندارند. با این حال ، این بدان معنی نیست که وب سایتهایی که نیاز به ورود به سیستم دارند لزوماً جزئی از clearnet نیستند.

CP

CP برای پورنوگرافی کودک کوتاه است. متأسفانه ، وب تاریک تعدادی شبکه پدوفیل را شامل می شود که اعضای آنها قادر به تبادل مواد غیرقانونی هستند. این یک روند مداوم برای اجرای قانون در سراسر جهان است که سعی دارد چنین شبکه هایی را خراب کند. حتی هکتیویستهایی مانند گروه ناشناس اقداماتی علیه این نوع رفتار انجام داده اند. افسوس ، مشکل هنوز وجود دارد. بعضی اوقات عاملان دستگیر و محکوم می شوند. با این حال ، اکثریت قریب به اتفاق این جوامع همچنان ادامه دارند.

Darknet

darknet مترادف وب تاریک است. اگرچه برخی نظرات در مورد تعریف متفاوت است ، اما این دو اصطلاح عمدتاً به صورت متقابل استفاده می شوند.

ویکی پنهان

ویکی پنهان یک صفحه تاریک شناخته شده است. در نگاه اول بسیار شبیه ویکی پدیا است. با این حال ، در ویکی پنهان پیوندهایی به صفحات وب تاریک پیدا می کنید که در گروه های مختلف گروه بندی شده اند. این به افراد کمک می کند تا در وب تاریک حرکت کنند. اگر خود را در ویکی پنهان یافتید ، واقعاً باید مراقب باشید که روی پیوند به چیزی که نمی خواهید ببینید.

HS

HS برای “سرویس های پنهان” کوتاه است. اینها سرویسهایی هستند که در وب تاریک پیدا شده اند و پنهان هستند زیرا آدرس IP کاربران آن را ردیابی نمی کنند و آدرس IP خود را پخش نمی کنند. ارتباط مجاز است ، اما همه کانال ها مبهم هستند.

LEA / LE

LEA و LE برای “سازمان های اجرای قانون / اجرای قانون” کوتاه است. این کلمات اختصاری توسط کسانی که مایل به دور ماندن از دست خود هستند در اتاقهای گفتگو استفاده می شود. سازمان های اجرای قانون در بازارهای تاریک حضور فعال و فعال دارند و سعی می کنند تا مجرمان با دست سرخ را بدست آورند. حقوق خود را بشناسید و کاری غیرقانونی نکنید. هیچ چیز غیرقانونی در مورد تحقیق در مورد وب تاریک یا مرور وب تاریک وجود ندارد.

جعبه های رمز و راز

جعبه های رمز و راز وب تاریکی شوق و وحشت در YouTube بود. YouTubers همانطور که سفارش جعبه های رمز و راز را در وب تاریک سفارش داده و این کار را روی دوربین باز کردند ، رفتار کردند. در حالی که این فیلم ها می توانند بسیار وحشتناک و هیجان انگیز به نظر برسند ، اما به احتمال زیاد کاملاً جعلی هستند.

.پیاز

.پیاز نسخه وب تاریک .com است. این پسوند دامنه است که بیشتر در وب تاریک استفاده می شود. این اسم را از The Onion Router (Tor) گرفت. از مرورگر Tor برای دسترسی به وب تاریک استفاده می شود.

سیستم عامل (زنده یا میزبان)

سیستم عامل برای سیستم عامل کوتاه است. یک سیستم عامل زنده ممکن است یک سیستم عامل باشد که به طور موقت از نرم افزاری مانند VirtualBox بارگیری می شود. سیستم عامل میزبان سیستم عامل است که شما کامپیوتر را اجرا می کنید ، یعنی Windows یا MacOS.

PGP

PGP برای “حریم خصوصی بسیار خوب” کوتاه است. این یک روش رمزنگاری است که روزانه صدها هزار نفر برای برقراری ارتباط ناشناس و ایمن از آن استفاده می شوند.

اتاقهای سرخ

اتاق های قرمز یک اسطوره رایج از وب تاریک است. بسیاری از افراد ادعا می کنند که انواع خاصی از وب سایت ها در جایی وجود دارند که تعدادی از افراد برای دسترسی به یک جریان مستقیم مبلغی را پرداخت می کنند که می توانند در آنجا شکنجه شوند. خوشبختانه ، هیچ گزارشی از اتاق های قرمز که در واقع مشروع بوده اند ، گزارش نشده است.

ساتوشی ناکاموتو

Satoshi Nakamoto به احتمال زیاد یک اسم مستعار برای خالق و معمار بیت کوین است. با این وجود ، امکان پذیر و معقول تر است که چندین نفر برای ایجاد بیت کوین همکاری کردند.

جاده ابریشم

جاده ابریشم اصلی “داستان موفقیت” وب تاریک بود. مردی جوان یک اقتصاد کاملاً آزاد را برای رقابت مردم ایجاد کرد. این در سال 2013 تعطیل شد و بیشتر به دلیل داشتن بازار مواد مخدر و سلاح شناخته می شد.

دم

Tails مخفف “سیستم زنده Amnesiac Incognito Live” است و عملیاتی است که می توانید آن را از درایو USB بارگیری کنید تا به طور ناشناس وب تاریک را مرور کنید. پس از خروج از سیستم ، هیچ اطلاعاتی در مورد فعالیت های شما در رایانه ذخیره نمی شود.

تور

Tor برای روتر پیاز کوتاه است. این پروتکل است که به شما امکان می دهد از وب تاریک بازدید کنید. مرورگر Tor پرکاربردترین مرورگر برای بازدید از وب تاریک است.

فروشنده

فروشنده شخصی است که سعی دارد کالا یا خدمات خود را در وب تاریک در یک بازار خاص بفروشد.

VPN

VPN برای یک شبکه خصوصی مجازی کوتاه است. VPN برای رمزگذاری داده های شما و محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما استفاده می شود.

افشاگر

سوت زدن کسی است که اعمال ناشایست یک شرکت یا سازمان را به جهانیان نشان می دهد. غالباً آنها این اطلاعات را بدست می آورند زیرا برای سازمان مورد نظر کار می کنند. Whistleblowers معمولاً می خواهند ناشناس باقی بمانند زیرا در غیر این صورت به دلیل اشتراک اطلاعات مخفی اخراج یا شکایت می شوند. به همین دلیل ، بسیاری از سؤال کنندگان از وب تاریک برای ارتباط ناشناس با روزنامه نگاران استفاده می کنند

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map