نحوه محافظت از حریم خصوصی شما در دستگاه های Android | VPNOverview

تلفن همراه Androidسیستم عامل اندروید غالب ترین بازار امروز است. Android دارای 87 درصد از بازار تلفن های هوشمند است. علاوه بر این ، 66 درصد از تبلت ها از اندروید استفاده می کنند. در ایالات متحده ، این ترجمه روزانه به بیش از 107 میلیون نفر با تلفن اندرویدی در جیب خود می رسد. در حالی که اکثر ما از راحتی و خدمات ارائه شده در تلفنهای Android خود قدردانی می کنیم ، بسیاری از آنها ممکن است با استفاده از این دستگاه ها از خطرات ناشی از حریم خصوصی آنها آگاه نباشند. با انجام چند تنظیم در دستگاه Android خود ، می توانید از حفظ حریم خصوصی شما اطمینان حاصل کنید.


چرا نگران حریم خصوصی Android هستید?

با توجه به اینکه اندروید بزرگترین سیستم عامل دستگاه های هوشمند و Google با چنین نامی شناخته شده است ، ممکن است فکر کنید نگرانی در مورد حریم خصوصی با استفاده از محصولات آنها وجود ندارد. متأسفانه ، یک مطالعه ساده از خط مشی رازداری اندیشه باعث نگرانی بسیاری از متخصصان حفظ حریم خصوصی شده است.

خط مشی رازداری Google این واقعیت را بیان می کند که دستگاه Android شما اطلاعاتی از جمله محتوای ایمیل ، عکس ها و فیلم ها را جمع می کند. آنها همچنین نحوه استفاده از برنامه ها و مرورگرهای دستگاه را ردیابی می کنند. علاوه بر این ، Google اطلاعاتی را درباره اصطلاحات جستجو ، نحوه تعامل با تبلیغات ، چه کسی با آنها تماس می گیرد و چه مدت با آنها صحبت می کند. Android مکان شما را از طریق GPS ، سنسورهای موجود در دستگاه شما و Wi-Fi ، برج های سلولی و دستگاه های بلوتوث در این نزدیکی نظارت می کند.

تمام این اطلاعات برای بهبود خدمات آنها جمع آوری می شود. Google به ویژه می خواهد در هدف قرار دادن بهتر تبلیغ کنندگان بهبود یابد. اگر بتوانند تبلیغات را در گروههای بسیار خاص از مردم هدف قرار دهند ، Google می تواند شارژ بیشتری کند. بیشترین سود Google از Android ناشی از تبلیغات مبتنی بر اطلاعاتی است که از دستگاه شما جمع آوری شده است.

تنظیمات تبلیغات

گرفتن شارژ تنظیمات تبلیغات در دستگاه Android شما یکی از بهترین اقداماتی است که می توانید برای تأمین اطلاعات شخصی خود انجام دهید.

تنظیمات حریم خصوصی android

برای این کار به تنظیمات دستگاه Android خود بروید. به دنبال “Google” باشید. بسته به دستگاه شما ممکن است در یک تب شخصی یا سیستم پیدا شود. بر روی آن ضربه بزنید تا تنظیماتی را که مستقیماً با حساب Google شما مرتبط است ، تنظیم کنید.

تنظیمات حریم خصوصی android

در اکثر دستگاه ها ، “تبلیغات” در بالای لیست ظاهر می شود. روی “تبلیغات” ضربه بزنید تا تنظیمات مرتبط با تبلیغات مربوط به حساب Google خود را انجام دهید.

تنظیمات حریم خصوصی android

در صفحه “تبلیغات” می توانید روی “تبلیغات Google” ضربه بزنید تا به یک صفحه وب بروید و اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده Google از اطلاعات شما در تبلیغات را نشان دهد. برای جلوگیری از ایجاد برنامه ها و خدمات در Android ، نمایه های شخصی شده فعالیت خود را برای اهداف تبلیغاتی ، روی کشویی کنار “رد کردن از شخصی سازی تبلیغات” کلیک کنید. با این کار همه پروفایل های آینده متوقف می شود و استفاده از نمایه شما برای نمایش تبلیغات هدفمند متوقف می شود.

برای رفتن به یک قدم جلوتر ، می توانید روی “تنظیم مجدد شناسه تبلیغات” ضربه بزنید تا اطلاعاتی را که قبلاً در نمایه خود ذخیره کرده اید از شناسه Google که به حساب شما اختصاص داده است ، ببندید..

تنظیمات پیگیری موقعیت مکانی

یکی از راه های آزار دهنده آندروید برای ایجاد نمایه از علاقه های شما برای تبلیغ کنندگان ، ردیابی موقعیت مکانی شماست. اطلاعات مربوط به مکانی که می خواهید با دستگاه Android خود داشته باشید ، جزئیات اساسی درباره زندگی شما را به صورت آفلاین ارائه می دهد که تبلیغ کنندگان نمی توانستند در غیر این صورت بدست آورند. از بسیاری جهات ، این می تواند کابوسی برای کسانی باشد که نگران حریم خصوصی آنها هستند.

با ردیابی اینکه دستگاه Android شما در همه زمانها قرار دارد ، Google می تواند مکان خانه و محل کار شما را تعیین کند ، جایی که شما اغلب خرید می کنید ، پزشک شما کجاست ، بچه های شما به مدرسه می روند و بسیاری از جزئیات خصوصی دیگر. این اطلاعاتی است که شما معمولاً داوطلبانه با Google به اشتراک نمی گذارید ، و تقریباً مطمئناً مایل به اشتراک گذاری با تبلیغ کنندگان نخواهید بود. تنظیم تنظیمات موقعیت مکانی شما می تواند خصوصی بودن اطلاعات شخصی شما باشد.

تنظیمات حریم خصوصی android

در فهرست تنظیمات شما ، تنظیمات موقعیت مکانی اغلب تحت عنوان “حریم خصوصی و ایمنی” یافت می شود. با این حال ، در برخی از دستگاه ها به سادگی می توان آن را در “مکان” یا عنوان مشابه یافت.

تنظیمات حریم خصوصی android

در “صفحه حریم خصوصی و ایمنی” ، برای تنظیم تنظیمات مکان ، روی “موقعیت مکانی” ضربه بزنید.

تنظیمات حریم خصوصی android

در اینجا می توانید از طریق برنامه هایی که اخیراً از اطلاعات موقعیت مکانی شما استفاده کرده اند بروید. برای تنظیم مجوز برای دسترسی به تنظیمات موقعیت مکانی می توانید بر روی هر برنامه یا سرویس کلیک کنید یا با جابجایی کشویی در بالای صفحه ، دسترسی همه مکان را خاموش کنید.

تنظیمات حریم خصوصی android

با ضربه زدن به “بهبود دقت” به تنظیماتی دسترسی پیدا خواهید کرد که مکان شما را به وسیله دیگری به غیر از دستگاه GPS تلفن شما مشخص کند. Android می تواند برای تعیین موقعیت مکانی شما بر اساس نزدیکی شما با آن شبکه ها ، شبکه های Wi-Fi در این نزدیکی را اسکن کند. Android همچنین می تواند موقعیت مکانی شما را از طریق دستگاههای بلوتوث نزدیک پخش کند که در منطقه شما پخش می شوند. این کار می کند حتی اگر بلوتوث دستگاه شما خاموش باشد. برای کمک به ناشناس ماندن موقعیت مکانی خود ، می توانید بر روی نوار لغزنده ها در یکی یا هر دو کلیک کنید تا «خاموش» شوند.

تنظیمات حریم خصوصی android

به صفحه “مکان” برگردید ، روی “روش مکان یابی” ضربه بزنید تا دسترسی به وسایل مختلف مکان یابی دستگاه را محدود کنید. کمترین روش دقیق اشاره کردن ، محدود کردن Android فقط با استفاده از GPS است. این روش را برای بالاترین امنیت حریم خصوصی انتخاب کنید.

محدود کردن مجوزهای برنامه

وقتی برنامه ای را در دستگاه خود نصب می کنید ، برای فعال کردن برخی از ویژگی های برنامه ، به آن برنامه نیاز به اجازه دسترسی به خدمات خاص از طریق تلفن خود دارید. در حالی که شما مجبور نیستید با همه مجوزهای درخواست شده موافقت کنید ، در صورت رد مجوز ممکن است برخی عملکردها کاهش یابد. به همین دلیل ، اکثر مردم به سادگی با هر درخواست درخواستی برای نصب برنامه موافقت می کنند.

بسیاری از برنامه ها با درخواست مجوزهایی که برای انجام وظایف آن لازم نیست از این واقعیت استفاده می کنند. این می تواند شامل دسترسی به لیست های تماس ، میکروفون ، دوربین یا سایر برنامه ها باشد. این می تواند ایده خوبی باشد که از طریق برخی برنامه ها بروید تا مجوزهای اعطا شده را بررسی کنید و شاید برخی را لغو کنید که به نظر نمی رسد لازم باشد.

تنظیمات حریم خصوصی android

از فهرست تنظیمات ، تنظیمات “برنامه ها” را پیدا کنید. این ممکن است زیر یک برگه دستگاه ، یک تب شخصی یا یک لیست در زیر تنظیمات باشد.

تنظیمات حریم خصوصی android

در فهرست “برنامه ها” ، روی “مدیر برنامه” ضربه بزنید. این لیست لیستی از تمام برنامه های نصب شده در دستگاه Android شما را تشکیل می دهد. روی هر برنامه ای که می خواهید مجوزهای مربوط به آن را بررسی کنید ، ضربه بزنید.

تنظیمات حریم خصوصی android

برای تنظیم اینکه به چه خدماتی به برنامه دسترسی پیدا خواهد کرد ، روی “مجوز” ضربه بزنید.

تنظیمات حریم خصوصی android

اگر به برنامه دوربین نگاه کنیم می بینیم که به دلایل واضح دسترسی به “دوربین” دارد. علاوه بر این ، به “موقعیت مکانی” شما دسترسی دارد تا در صورت انتخاب آن گزینه ، عکس خود را با مکانی که در آن گرفته شده است نشان دهد. دوربین همچنین به «میکروفون» دسترسی دارد ، بنابراین می توانید از تلفن صوتی استفاده کنید تا به تلفن خود بگویید چه موقع عکس را می گیرد. سرانجام ، برنامه به «ذخیره سازی» دسترسی دارد ، بنابراین می تواند عکس هایی را که از دستگاه خود می گیرید ، ذخیره کند. برای غیرفعال کردن هر یک از اینها ، نوار لغزنده را به “خاموش” تغییر دهید.

اگرچه واضح است که چرا دوربین به دسترسی به “دوربین” احتیاج دارد ، مجوز برخی از برنامه ها ممکن است چندان آشکار نباشد. خاموش کردن یک مجوز لازم می تواند برنامه شما را فلج کند. اگر این اتفاق بیفتد نیازی به وحشت نیست. به سادگی به برنامه برگردید و مجوز لازم را دوباره فعال کنید.

حریم خصوصی شما مهم است

این که آیا شما از محافظت از اطلاعات خصوصی خود در دستگاه Android خود نگران هستید یا به کودک خود دستگاهی ارائه می دهید ، بررسی تنظیمات حریم خصوصی روشی مناسب برای اطمینان از حفظ اطلاعات شخصی شما است. این اقدامات ساده به شما کمک می کند تا سطح حریم شخصی مناسب را برای خود حفظ کنید.

یک قدم ساده دیگر تنظیم ارتباط آنلاین خود از طریق یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) است. این سیستم می تواند به شما در حفظ جزئیات در مورد موقعیت مکانی و استفاده از وب شما کمک کند و همچنین مزایایی از قبیل جلوگیری از محدودیت های جغرافیایی در سرویس های پخش ویدیو را فراهم می کند. بیشتر بدانید که چگونه یک VPN ممکن است به راحتی در امنیت آنلاین خود به شما کمک کند.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me