6 تنظیمات حریم خصوصی ویندوز 10 که باید امروز تنظیم کنید

تغییرات چشمگیر در ویندوز 8 بحث و جدال زیادی ایجاد کرد. ویندوز 10 ، با این حال ، یک سیستم عامل به طور فزاینده ای محبوب است. جدیدترین نسخه اکنون تقریباً 35٪ از کل رایانه های شخصی را دارد و هر سال این تعداد رشد می کند. کاربران رایانه نسبت به مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی بسیار حساس هستند و مایکروسافت توجه کرده است. مایکروسافت در تلاش است تا نسبت به تغییراتی که می توانید برای محافظت از حریم شخصی خود در سیستم عامل ایجاد کنید ، شفاف تر عمل کنید.


چرا ویندوز یک فاجعه حریم خصوصی است

حریم شخصی رایانه لپ تاپ ویندوز 10از ابتدا ویندوز 10 باعث نگرانی کارشناسان حفظ حریم خصوصی شده است. به طور پیش فرض ، ویندوز هرگونه ضربه زدن به کلید و علامت شما را در دستگاهی که دارای ویندوز 10 است ضبط می کند. اگر یک همکار آن نوع نرم افزار را روی رایانه خود قرار دهید ، احتمالاً احساس می کنید که مورد نقض و عصبانیت قرار گرفته است. فقط با یک به روزرسانی اخیر ویندوز حتی این امکان را برای شما فراهم کرده است که این تنظیمات را خاموش کنید.

ویندوز همچنین موقعیت مکانی شما را در تمام دستگاههای مورد استفاده ویندوز 10 به طور پیش فرض ردیابی می کند ، مانند یک بازپرس خصوصی که همیشه شما را خیاطی می کند. اگر تبلت ، تلفن یا دستگاه قابل حمل دیگری با خود دارید ، ویندوز می داند که در کجا هستید. از مطب پزشک گرفته تا فروشگاه های مواد غذایی ، کار و مشاغل در خانه ، ویندوز می داند کجا هستید و پیگیری می کند. این معدن طلای اطلاعات برای تبلیغ کنندگان است. داده های موقعیت مکانی به تبلیغ کنندگان امکان می دهد تا به فروشگاههایی که ترجیح می دهید در آن بخرید ، محله ای که در آن زندگی می کنید و موارد دیگر دسترسی پیدا کنند.

Cortana در حال گوش دادن است

یکی از اضافات بزرگ ویندوز در چند سال گذشته دستیار مجازی کورتانا بوده است. این سیستم می تواند به سؤالات مربوط به آب و هوا ، ترافیک یا تعریف “مزاحم” پاسخ دهد. برای استفاده از کورتانا ، شما باید موافقت کنید که ویندوز 10 “شما را بشناسد”. این امر به کورتانا اجازه می دهد تا هر کلید ضربه ای و هر نت دستی که بر روی دستگاه شما ساخته شده است را بخواند. Cortana همچنین می تواند به صدای شما گوش کند و گفتار شما را تحلیل کند. خاموش کردن این ویژگی Cortana را غیرفعال می کند اما اندازه زیادی از حریم خصوصی را به استفاده از Windows شما باز می گرداند. بیایید ببینیم چگونه می توانیم کرتانا را خاموش کنیم.

از منوی شروع ، روی نماد “چرخ دنده” برای تنظیمات کلیک کنید.

تنظیمات حریم خصوصی windows10

از اینجا ، برای “حریم خصوصی” به دنبال نماد شکل قفل باشید و روی آن کلیک کنید.

تنظیمات حریم خصوصی windows10

این صفحه شخصی ویندوز 10 است. ما به چند تنظیماتی می پردازیم که ممکن است در اینجا تغییر دهید. در ضمن ، به ستون سمت چپ در زیر “مجوزهای ویندوز” نگاه کنید و روی “گفتار ، جوهرگذاری” کلیک کنید, & تایپ کردن”.

تنظیمات حریم خصوصی windows10

این صفحه نمایش “آشنا شدن با شما” است که نحوه استفاده و جمع آوری کورتانا از این اطلاعات را توضیح می دهد. بیانیه مبهم به شما اطمینان می دهد که فرهنگ لغت محلی به “پیشنهادات بهتر برای شما” کمک می کند. این اطمینان ضعیف برای متقاعد کردن بسیاری برای تسلیم حریم شخصی کافی نیست. روی کادر نشان داده شده ، “خدمات گفتاری و تایپ کردن پیشنهادات” را خاموش کنید. پاپ آپ به شما هشدار می دهد که انجام این کار کرتانا را غیرفعال می کند. برای پذیرش کلیک کنید “OK” و Cortana دیگر نمی تواند همه کارهایی را که در ویندوز انجام می دهید ردیابی کنید.

جلوگیری از دنبال کردن هر حرکت Windows

تنظیمات موقعیت مکانی برخی از جذاب ترین تهاجمات حریم خصوصی شما هستند. سایر مزاحمتهای حفظ حریم خصوصی فعالیت شما را بصورت آنلاین ردیابی می کنند ، داده های مکان حتی شما را به صورت آفلاین ردیابی می کند. خدمات موقعیت مکانی به Windows 10 امکان دسترسی به اطلاعات مربوط به کارهایی را که هنگام استفاده از رایانه خود ندارید ، می دهد. به یک پزشک متخصص زنان و زایمان در یک الگوی جدید و منظم مراجعه کنید و مایکروسافت می تواند اطلاعات را برای پیش بینی بارداری شما تجزیه و تحلیل کند. مایکروسافت ممکن است قبل از اینکه حتی به کسانی که به شما نزدیکتر هستند ، در مورد بارداری شما اطلاع داشته باشد. ایمن سازی تنظیمات موقعیت مکانی شما می تواند یکی از مهمترین اقدامات حفظ حریم خصوصی شما باشد. بیایید ببینیم چگونه می توانیم تنظیمات موقعیت مکانی خود را در ویندوز تنظیم کنیم.

به صفحه تنظیمات برگردید ، همانطور که در بالا برجسته شد ، زیر مجوز برنامه “مکان” جستجو کنید.

تنظیمات حریم خصوصی windows10
تنظیمات مکان را از اینجا خاموش کنید. در زیر “سرویس موقعیت مکانی” برای تغییر تنظیمات موقعیت مکانی روی کشویی کلیک کنید. باید توجه داشته باشید که در بالای صفحه هشداری است مبنی بر اینکه هر شخصی که از این دستگاه استفاده می کند می تواند تنظیمات مکان خود را داشته باشد. اگر به شخص دیگری اجازه دهید به دستگاه شما دسترسی پیدا کند ، ویندوز ممکن است ردیابی آن کاربر را ادامه دهد.

در پایین صفحه می توانید “سابقه موقعیت مکانی” را ببینید. با کلیک بر روی دکمه “پاک کردن” ، می توانید سابقه موقعیت مکانی خود را از این دستگاه پاک کنید. این ویژگی فقط داده ها را از دستگاه شما پاک می کند ، نه از سرورهای مایکروسافت.

هنوز هم پایین ، شما می توانید برنامه های فردی را انتخاب کنید که از خدمات موقعیت مکانی استفاده می کنند. ممکن است برنامه هایی را که می خواهید دسترسی به موقعیت مکانی خود را محدود کنید غیرفعال کنید. برای محدود کردن برنامه های فردی ، باید لیست را مرور کنید و هرکدام را که می خواهید محدود کنید ، خاموش کنید. برخی از برنامه ها ، از جمله Cortana ، بدون دسترسی به موقعیت مکانی شما کار نمی کنند.

تنظیمات برگزیده تبلیغات خود را تنظیم کنید

مایکروسافت به جمع ارائه دهندگان نرم افزار ملحق شده است که با فروش تبلیغات هدفمند ، جریان درآمد خود را گسترش می دهند. برای انجام این کار ، مایکروسافت باید مشخصات دقیقی از علایق و فعالیتهای شما ایجاد کند. تبلیغ کنندگان مبلغ بیشتری را برای هدف قرار دادن تبلیغات به گروههایی از افراد که احتمالاً محصولاتشان را خریداری می کنند ، پرداخت می کنند. مایکروسافت شناسه تبلیغاتی را برای هر کاربر اعمال می کند. این به ردیابی علایق شما بر اساس کارهایی که در رایانه و بصورت آنلاین انجام می دهید کمک می کند. مایکروسافت از این داده ها برای ساختن نمایه ای از شما استفاده می کند که می تواند به تبلیغ کنندگان فروخته شود..

در صفحه تنظیمات گزینه های تبلیغاتی را همانطور که در بالا مشخص شد پیدا خواهید کرد. مایکروسافت به نظر می رسد که ترک این تنظیمات به نفع شما خواهد بود. آنها آن را به عنوان راهی برای دیدن فقط تبلیغات مربوطه ارائه می دهند. اگر ترجیح می دهید حفظ حریم خصوصی بیشتری داشته باشید ، برای خاموش کردن تبلیغات هدفمند ، روی کشویی کلیک کنید. شما هنوز هم تبلیغات را مشاهده خواهید کرد ، اما تبلیغ کنندگان نمی توانند نمایه شما را هدف قرار دهند.

مایکروسافت هنوز هم کلیدهای شما را ردیابی می کند

پیش از این ، ما تنظیمات حریم خصوصی را زودتر تغییر دادیم تا مانع از نظارت کورتانا در ضربه زدن به کلیدهای صفحه شوید. شما نمی توانید به خاطر اعتقاد به اینكه این مایکروسافت مانع از ورود هر نوع ضربه كلیدی شما می شود مقصر باشید. این طور نیست. این تنظیمات فقط ورود به سیستم از کلید های Cortana را متوقف می کند. مایکروسافت همچنان به وارد کردن کلیدهای کلید برای سایر خدمات ویندوز 10 ادامه می دهد. می توانید تنظیمات مربوط به ورود به سیستم ضربه زدن به کلید را که هنوز هم در زیر ‘Diagnostics فعال شده است پیدا کنید & بازخورد’.

در صفحه تنظیمات حریم خصوصی ، روی ‘Diagnostics کلیک کنید & بازخورد’. مطابق شکل بالا تحت عنوان “مجوزهای ویندوز” قرار دارد.

تنظیمات حریم خصوصی windows10

اگر به طور شهودی متوجه آن نشده اید ‘Diagnostics & بازخورد “شامل تنظیمات حریم خصوصی کلیدی است ، شما تنها نیستید. اما برخی از مهمترین تنظیمات تحت این نام عجیب گیج کننده ساکن هستند. در نزدیکی مرکز صفحه مشاهده خواهید کرد: بهبود جوهر & تشخیص تایپ “. در اینجا شما همان ردیابی صفحه کلید یا داده های ترسیم را مشاهده می کنید همانطور که قبلاً در زیر ‘گفتار ، جوهر افشان مشاهده می شد, & تایپ کردن’. غیر معمول و گیج کننده است که به نظر می رسد همان تنظیمات در زیر دو منوی مختلف که به هم پیوند ندارند ، یکسان باشد.

متوجه می شوید که این تنظیم روشن است حتی اگر تنظیمات را در فهرست دیگر خاموش کرده باشید. برای خاموش کردن این تنظیمات برای Windows 10. روی نوار لغزنده کلیک کنید. این باید مانع از ردیابی ورودی های ویندوز در دستگاه شما از طریق صفحه کلید یا صفحه لمسی شود..

در زیر داده های تشخیصی ، خواهید دید که به طور پیش فرض ، گزینه “Full” انتخاب شده است. این هم اطلاعات تشخیصی مهم را در دستگاه شما و هم اطلاعات مربوط به وب سایتهایی که بازدید می کنید ، ارسال می کند. هر دو گزینه “Full” و “Basic” تأکید می کنند که مهم نیست که انتخاب کنید چه تأثیری روی امنیت یا عملکرد دستگاه شما خواهد داشت. تنها تغییر این است که آیا شما داوطلبانه داده های مایکروسافت را در مورد وب سایت هایی که بازدید می کنید ارائه دهید. گزینه “Basic” را برای محدود کردن این دسترسی انتخاب کنید.

تنظیمات “تجربه های متناسب” را در پایین این صفحه مشاهده کنید. این اجازه می دهد تا مایکروسافت ویندوز 10 را بر اساس داده های تشخیصی که شما برای اشتراک گذاری با شرکت انتخاب کرده اید ، سفارشی سازی کند. این شامل تبلیغات هدفمند مبتنی بر نحوه استفاده شما از دستگاه است. به طور خاص ، تبلیغات مبتنی بر وب سایتهایی که تحت عنوان “کامل” برای به اشتراک گذاشتن داده های تشخیصی تحت نظارت تحت نظارت قرار می گیرند. این تبلیغات هدفمند حتی اگر تبلیغات صفحه هدفدار را در صفحه قبلی حفظ حریم خصوصی خاموش کنید ، همچنان برقرار است. به سادگی بر روی کشویی کلیک کنید تا این تنظیم برای Microsoft خاموش شود.

جدی گرفتن حریم خصوصی

به نظر می رسد که تبلیغاتی که می بینید مرتبط تر باشند ، مفید است. هزینه حریم خصوصی شما همیشه چندان واضح نیست. محدود کردن تنظیمات حریم خصوصی شما می تواند تفاوت زیادی در حفظ اطلاعات شخصی شما ایجاد کند. حتی بعد از انجام این مراحل ، هنوز هم ممکن است نگرانی هایی داشته باشید. ممکن است نگران باشید که ویندوز 10 و سایر برنامه های دستگاه شما هنوز اطلاعات شخصی شما را جمع می کنند. یک گام ساده وجود دارد که می توانید برای افزایش چشمگیر حریم خصوصی خود بردارید: از VPN استفاده کنید.

یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) کمک می کند تا استفاده شما از دستگاه های متصل بیشتر ناشناس شود. به جای اتصال مستقیم به اینترنت ، از طریق روتر VPN که ممکن است مایل با شما فاصله داشته باشد متصل می شوید. این به شما امکان می دهد بدون اینکه اطلاعات زیادی درباره خودتان بدهید ، آنلاین باشید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me