10 دلیل پنهان کردن آدرس IP | VPNoverview

گرافیک آدرس IP را تغییر دهید


تقریباً هرکسی که مرتباً خود را در اینترنت پیدا می کند ، اصطلاح “آدرس IP” را شنیده اند. آدرس IP اثر انگشت کلیه اقدامات آنلاین شما است. این شماره برای اتصال به اینترنت شما بی نظیر است و می تواند به شما ردیابی شود. اگر کسی آدرس IP شما را بشناسد ، آنها نیز ISP شما و حتی موقعیت مکانی شما را می شناسند. این می تواند خطرناک باشد: امنیت و حریم خصوصی آنلاین شما در معرض خطر است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد ترجیح می دهند آدرس IP خود را مخفی کنند.

می توانید با گرفتن آدرس IP دیگری که قابل ردیابی برای شما نیست ، آدرس IP خود را پنهان کنید. در زیر ، ده دلیل برای اینکه بسیاری از افراد آدرس IP خود را پنهان یا تغییر می دهند ، برای شما بیان می کنیم. مهمتر از همه ، ما به شما خواهیم گفت چگونه می توانید آدرس IP خود را مخفی کنید. خوشبختانه ، این کار سختی نیست با یک آدرس IP مخفی می توانید ناشناس ، ایمن و آزاد مرور کنید.

آدرس IP چیست؟?

آدرس IP در IP پروتکل مخفف پروتکل اینترنت است. این شماره شناسایی هر اتصال اینترنتی است. هنگامی که از طریق ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود به اینترنت دسترسی پیدا می کنید ، آنها یک آدرس IP را به اتصال اینترنت شما اختصاص می دهند. این IP به مکان شما متصل است. این بدان معناست که آدرس IP شما هنگام استفاده از Wi-Fi خانگی در مقایسه با زمان استفاده از اتصال اینترنتی در محل کار متفاوت است.

دو نوع آدرس IP وجود دارد: IPv4 و IPv6. وقتی IPv4 ایجاد شد ، ایده کلی این بود که سیستم 32 بیتی در هر آدرس کافی است تا یک آدرس منحصر به فرد برای همه اتصالات اینترنت در دنیا ایجاد کند. با این حال ، اینترنت اثری بزرگتر از پیش بینی شده بود. به همین دلیل IPv6 ایجاد شد. IPv6 با گزینه های بسیار بیشتری برای ارائه آدرس های منحصر به فرد ، باید آدرس IP کافی را برای کل جهان فراهم کند.

از کجا می توانم آدرس IP خود را پیدا کنم?

پیدا کردن آدرس IP شما چندان سخت نیست. به سادگی به تنظیمات دستگاه بروید. معمولاً ، این شماره را زیر خصوصیات شبکه خود یا با کلیک بر روی آرم اتصال به اینترنت و انتخاب خصوصیات در آنجا پیدا خواهید کرد. شماره “آدرس IPv4” یا “آدرس IPv6” آدرس IP شما است.

اگر در یافتن آدرس IP خود در رایانه خود مشکل دارید ، همیشه می توانید به اینترنت بروید. وب سایت های زیادی وجود دارند که آدرس IP شما را نشان می دهند. به سادگی گوگل “آدرس IP من چیست” یا چیزی مشابه آن. حتی ارائه دهندگان VPN اغلب بخشی در بالای صفحه خود دارند که آدرس IP شما را نشان می دهد. آنها این کار را انجام می دهند تا نشان دهند که هر کسی به آن دسترسی دارد ، بنابراین ممکن است ایده پردازی خوبی برای پوشاندن آن باشد.

دلایل پنهان کردن آدرس IP شما

اگر آدرس IP شما برای همه قابل مشاهده است ، حریم خصوصی و ایمنی شما در معرض خطر است. این ممکن است مانند یک جمله بزرگ به نظر برسد ، اما قطعاً بی اساس نیست. در اینجا ده دلیل وجود دارد که شما ممکن است بخواهید آدرس IP خود را پنهان کنید:

دلیل 1: بدون فاش کردن هویت خود به وب سایت ها مراجعه کنید

تلفن ناشناسوب سایت ها هنگام بازدید از آنها اطلاعات زیادی درباره شما جمع می کنند. آنها در وب سایت خود نمایه ای از رفتار شما ایجاد می کنند و حتی گاهی به اطلاعاتی که در وب سایت های دیگر می ریزید دسترسی دارند. آنها این اطلاعات را با اتصال اقدامات آنلاین شما به آدرس IP شما جمع آوری می کنند. به این ترتیب IP شما به انگشت دیجیتال شما تبدیل می شود.

با تمام اطلاعاتی که وب سایت ها درباره شما بدست آورده اند ، می توانند محتوا و حتی تبلیغاتی را نشان دهند که به طور خاص برای شما مناسب باشد. یک وب سایت که سعی در فروش کفش های جیر جیر جدید شما را پس از جستجوی کفش های فانتزی برپا کرده است ، تصادفی نیست. مکان شما می تواند به روشی مشابه استفاده شود. پنجره بازشو مانند “اینجا را کلیک کنید تا ارزان ترین آیفون ها را در ایتالیا پیدا کنید!” اگر در هنگام تعطیلات در رم در اینترنت مرور می کنید ، می تواند مورد توجه شما قرار گیرد. این پیام ها جعلی هستند ، اما نشان می دهد که چگونه وب سایت ها به طور فعال از شما جاسوسی می کنند.

اگر آدرس IP خود را پنهان کنید ، وب سایت ها برای ایجاد نمایه در شما زمان بسیار سخت تری خواهند داشت. شما هرگز نمی دانید که وب سایت ها با اطلاعاتی که روی شما جمع آوری می کنند چه کاری می توانند انجام دهند ، و این باعث می شود تا از مهمتر شدن محافظت از خود در برابر بینندگان استفاده کنید. با یک VPN ، وب سایت ها فقط یک آدرس IP تصادفی را مشاهده می کنند که به طور مداوم تغییر می کند. علاوه بر این ، هیچ راهی برای وب سایت ها برای پیگیری اقدامات آنلاین شما وجود ندارد. شما قادر خواهید بود به صورت ناشناس فهرست کنید. ما در ادامه در این مقاله در مورد VPN ها و راه حل های دیگر برای شما بیشتر توضیح خواهیم داد.

دلیل 2: دسترسی به Netflix و سایر خدمات پخش در هر کجا که هستید هستید

آیا تاکنون سعی کرده اید در کشور دیگری به Netflix دسترسی پیدا کنید؟ متوجه خواهید شد که محتوای موجود با آنچه قبلاً استفاده می کنید متفاوت خواهد بود. خدمات استریم مانند Netflix اغلب محدودیت های جغرافیایی را بر روی خدمات خود قرار می دهند. این بدان معناست که برخی (یا همه) محتوای آنها فقط در کشورهای منتخب قابل مشاهده است. به عنوان مثال ، سرویس های پخش اکثر کانال های تلویزیونی ملی فقط برای افرادی در آن کشور خاص در دسترس هستند. این اغلب بدان معنی است که وقتی در خارج از کشور هستید نمی توانید نمایش مورد علاقه یا مسابقه فوتبال خود را تماشا کنید. سرویس های جریان با بررسی محل اتصال به اینترنت از طریق آدرس IP خود می دانند که در کجا قرار دارید. با پنهان کردن و تغییر IP خود ، می توانید محدودیت های جغرافیایی خود را بیابید و به شما امکان دسترسی به Netflix و سایر سرویس های پخش را بدهد و گویی در کشور دیگری هستید.

دلیل 3: از خود در برابر جاسوسان و هکرها محافظت کنید

هکرجاسوسان و هکرهای (کلاه سیاه) دوست دارند دست خود را در آدرس IP شما بگیرند. با IP شما ، هکرها می توانند به راحتی از مکان و هویت شما مطلع شوند. هکرها مانند وب سایت ها می توانند اقدامات شما را ردیابی کنند. اگر آن هکر اهداف بدی داشته باشد ، می توانند از این اطلاعات علیه شما استفاده کنند. در اینجا آسیب های احتمالی زیادی وجود دارد: به جنایاتی مانند سرقت هویت فکر کنید. وقتی آدرس IP خود را پنهان می کنید ، کنترل خود را پس می گیرید. هکرها IP شما را نمی بینند ، بلکه فقط یک IP نادرست است که قابل ردیابی نیست. آنها نمی دانند که شما در کجا هستید یا کجا هستید ، که انجام هرگونه آسیب را بسیار سخت تر می کند. اگر از VPN برای مخفی کردن آدرس IP خود استفاده می کنید ، حتی می توانید به هیچ وجه از هکرها جلوگیری کنید.

دلیل 4: با خیال راحت از نقاط مهم Wi-Fi استفاده کنید

هکرها با نیت بد فقط به همان اندازه مشکل در محیط اطراف ما هستند. شبکه های عمومی Wi-Fi معمولاً مورد هدف هکرها قرار می گیرند ، زیرا آنها معمولاً بسیار ایمن نیستند. با ورود به شبکه عمومی Wi-Fi ، یک هکر می تواند با یک حرکت دسترسی به بسیاری از دستگاه ها را انجام دهد. و هکرها در اطراف ما هستند: یک جنایتکار کلاه سیاه می تواند دو میز دور از شما در Starbucks نشسته باشد ، در حالی که شما در حال نوشیدن Chai Latte هستید ، سعی دارد وارد دستگاه شما شود. به همین دلیل مهم است که هنگام استفاده از نقاط مهم Wi-Fi عمومی ، مکان و هویت خود را مخفی کنید. به این ترتیب ، شما یک آدرس IP متفاوت از Wi-Fi خواهید داشت ، و این باعث می شود امنیت شما حفظ شود. بهترین راه برای محافظت از خود استفاده از VPN است. نرم افزار VPN با رمزگذاری آنها ، آدرس IP شما و تمام اقدامات آنلاین شما را مخفی می کند.

دلیل 5: به وب سایت ها و محتویات مسدود شده جغرافیایی دسترسی پیدا کنید

اگرچه بعضی اوقات وب به نظر می رسد مانند اطلاعات بی انتها ، محدودیت هایی برای دسترسی به شما وجود دارد. در برخی از کشورها ، دولت دسترسی به وب سایتهای خاصی را محدود می کند. این نوع سانسور کنترل می کند که وب سایت ها و چه نوع اطلاعاتی را برای ساکنان یک کشور می توانند بصورت آنلاین مشاهده کنند. از بسیاری جهات ، این محدودیت ها شبیه به geoblocks است که توسط سرویس های استریم استفاده می شود. با تغییر آدرس IP خود ، می توانید وانمود کنید که در یک مکان دیگر در کشور دیگری در وب گشت و گذار می کنید. اگر این کشور محتوا را که می خواهید به آن برسید مسدود نکنید ، مجدداً دسترسی رایگان خواهید داشت. به طور خلاصه: تغییر آدرس IP شما باعث افزایش آزادی اینترنت شما می شود.

دلیل 6: دور زدن محدودیت های آنلاین که توسط مدرسه یا محل کار شما تنظیم شده است

بعضی اوقات مدارس و محل های کار دسترسی به اینترنت کاربران شبکه خود را محدود می کنند. به عنوان مثال ، مدارس اغلب بسترهای رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر را مسدود می کنند تا از حواس پرتی دانش آموزان جلوگیری کنند. یک پروکسی به مدرسه اجازه می دهد دانش آموزان وب سایت را انتخاب کند و به آنها دسترسی نداشته باشد را انتخاب و انتخاب کند. با این حال ، این فقط در مواردی است که آن دانش آموزان از شبکه مدرسه با آدرس IP مدرسه استفاده می کنند. اگر آدرس IP خود را هنگام استفاده از یک شبکه محدود تغییر دهید ، می توانید به راحتی هرگونه محدودیتی را پیدا کنید.

دلیل 7: دور زدن استراق سمع و سانسور از دولت ها

چشم در لپ تاپهمانطور که قبلاً ذکر شد ، برخی دولت ها اینترنت را برای شهروندان خود سانسور می کنند (نمونه هایی از این کشور چین و ایران است). با این حال ، گذشته از مسدود کردن محتوای آنلاین ، دولتها همچنین می توانند همه کارهای شما را بصورت آنلاین ردیابی کنند – و از آنچه در مقابل شما می یابند استفاده کنند. این “جاسوسی” از شهروندان توسط دولت ها بیشتر و بیشتر اتفاق می افتد. اتحاد بین کشورها ، از قبیل 5 چشم ، 9 چشم و 14 چشم ، حتی به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد شهروندان خود با یکدیگر برای دولتها آسانتر می کند. به عبارت دیگر ، فعالیتهای مرور آنلاین یک شهروند آلمانی به راحتی می تواند در دست دولت آمریکا باشد.

برای استفاده ایمن از اینترنت در کشورهایی که این نوع گردآوری داده ها یک واقعیت روزمره است ، بهتر است آدرس IP خود را تغییر دهید. با دسترسی به اینترنت با IP که به نظر می رسد در کشور دیگری قرار دارد ، دولت خودتان قادر نخواهید بود فعالیت های آنلاین خود را به مکان یا هویت شما پیوند دهد. اگر بالای این VPN استفاده می کنید ، داده های شما نیز رمزگذاری می شوند.

دلیل 8: فعالیتهای اینترنتی خود را از ISP مخفی کنید

ارائه دهندگان خدمات اینترنت یا ISP ها به اطلاعات باورنکردنی در مورد شما و فعالیتهای مرور شما دسترسی دارند. تمام داده های آنلاین شما از طریق آنها عبور می کند – آنها پیوندی را که از آنها استفاده می کنید ، دارند. ISP ها غالباً لازم هستند که سوابق مصرف اینترنت شما را برای مدت زمانی مشخص نگه دارند. این سابقه شامل کارهایی است که شما انجام می دهید ، حتی وب سایتهایی که در حالت ناشناس از آنها بازدید می کنید. نیروهای رسمی مانند پلیس محلی می توانند از ISP ها بخواهند که تاریخچه مرور شما را به آنها نشان دهند. حتی پس از گذشت مدت قانونی ، ISP شما هنوز می تواند اطلاعات شما را ذخیره کند. با تغییر آدرس IP خود ، ISP نمی تواند فعالیت های آنلاین خود را به شما پیوند دهد.

دلیل 9: از ورود موتورهای جستجو در جستجوهای خود جلوگیری کنید

مانند وب سایت ها ، موتورهای جستجو مانند Google و Bing درخواستهای جستجوی شما و وب سایتهایی را که بازدید می کنید ، پیگیری می کنند. آنها از این اطلاعات برای ایجاد نمایه ای معمولاً دقیق از کاربران جداگانه استفاده می کنند. از آنجا ، آنها می توانند نتیجه جستجوی خود را با رفتار مرور شما تنظیم کنند و حتی به شما تبلیغات هدفمند نشان دهند. باز هم ، آنها قادر به انجام این کار هستند زیرا بیشتر ما از یک آدرس IP به این موتورهای جستجو دسترسی پیدا می کنیم. با تغییر IP شما ، می توانید موتورهای جستجو را از روی شانه خود نبینید. فراموش نکنید که کوکی های خود را نیز پاک کنید. وب سایت ها و موتورهای جستجوگر از کوکی ها برای ردیابی رفتار آنلاین شما استفاده می کنند. شما فقط ناشناس خواهید بود اگر کوکی های خود را حذف کرده و IP خود را تغییر دهید ، در غیر این صورت آنها هنوز هم می توانند شما را از طریق اینترنت دنبال کنند.

دلیل 10: آزادی کامل در اینترنت

اینترنت باید بستر باز برای همه باشد. خلاقیت ، نوآوری ، آموزش ، ارتباطات و تبادل ایده ها از آزادی ای که اینترنت ارائه می دهد تفکیک ناپذیر است. اگر می خواهید از این آزادی به طور کامل و بدون عواقب منفی ردیاب های آنلاین لذت ببرید ، خیلی بهتر است آدرس IP خود را مخفی کنید. این از حریم خصوصی آنلاین و آزادی بیان شما محافظت می کند. به عبارت دیگر: تغییر آدرس IP شما کلید آزادی واقعی اینترنت است.

چگونه آدرس IP خود را مخفی کنید

بدیهی است که دلایل زیادی برای مخفی کردن آدرس IP شما وجود دارد. اگر می خواستید به هر حال این کار را انجام دهید ، یا ما فقط شما را متقاعد کردیم ، احتمالاً تعجب می کنید: چگونه IP خود را مخفی کنم؟ ما به شما نشان خواهیم داد.

روش های مختلفی برای مخفی کردن آدرس IP شما وجود دارد ، اما کاملترین و موثرترین روش محافظت از ارتباط شما با VPN است. در زیر توضیحات بیشتری درباره خدمات VPN و آنچه انجام می دهند پیدا خواهید کرد. ما به چند ارائه دهنده پیشنهاد می دهیم که ممکن است بخواهید عکس بگیرید. علاوه بر این ، ما دو روش دیگر برای مخفی کردن آدرس IP شما به شما نشان خواهیم داد: یک پروکسی و مرورگر Tor.

آدرس IP خود را با VPN مخفی کنید

سپر VPNیک VPN یا شبکه خصوصی مجازی ، کلیه ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند و آدرس IP شما را پنهان می کند. این تضمین می کند که بصورت آنلاین ناشناس و ایمن بمانید. پس از مشترک شدن در سرویس VPN ، می توانید از طریق سرورهای آنها به اینترنت دسترسی پیدا کنید. شما آدرس IP سرور VPN را انتخاب می کنید ، و این تنها IP است که دیگران قادر به دیدن آن هستند. IP واقعی و شخصی شما مخفی است.

یک مزیت بزرگ VPN این است که ، به غیر از پنهان کردن IP واقعی شما ، تمام داده های شما را رمزگذاری می کند. این بدان معنی است که هیچ کس قادر نخواهد بود آنچه را انجام می دهد بصورت آنلاین انجام دهد. بنابراین ، یک VPN بهترین راه برای پنهان کردن آدرس IP شما است. حتی باعث کمترین تاخیر در سرعت اینترنت شما می شود. VPN کامل ترین محافظتی است که می توانید از طریق اینترنت بدست آورید ، اما چگونه می دانید کدام VPN را انتخاب کنید؟ ارائه دهندگان VPN بی شماری در خارج وجود دارند ، اما همه آنها خوب و قابل اعتماد نیستند. به همین دلیل است که ما به طور مداوم VPN را تست و ارزیابی می کنیم و به شما نشان می دهیم که بهترین ها کدام یک هستند. برای ساده تر کردن امور ، ما دو ارائه دهنده بزرگ را انتخاب کرده ایم که ممکن است بخواهید آنها را امتحان کنید و به زودی آنها را برای شما خلاصه کردیم. آن ها اینجا هستند:

ExpressVPN

ExpressVPN یکی از بهترین ارائه دهندگان VPN در بازار است. این VPN رمزنگاری کامل و خدمات عالی مشتری را ارائه می دهد ، که استفاده از آن را آسان می کند – حتی برای کاربران جدید. برنامه های ExpressVPN کاربر پسند و از نظر زیبایی شناسی خوشایند هستند. می توانید همزمان با حداکثر پنج دستگاه ، از یک اشتراک ExpressVPN استفاده کنید و آنها 30 روز ضمانت پس انداز پول را ارائه می دهند ، بنابراین می توانید قبل از ارتکاب آنها خدمات آنها را امتحان کنید.

NordVPN

NordVPN یکی دیگر از VPN های محکم است که واقعاً برای حفظ حریم خصوصی آنلاین ما ارزش قائل است. این ارائه دهنده به دلیل سطح بالای رمزگذاری و اقدامات امنیتی اضافی شناخته شده است. شما می توانید به طور همزمان از یک اشتراک در حداکثر شش دستگاه استفاده کنید. NordVPN بسیار مقرون به صرفه ، آسان برای استفاده است و از پشتیبانی عالی مشتری برخوردار است. اطلاعات مربوط به این ارائه دهنده را در بخش نقد و بررسی ما درباره NordVPN بخوانید.

آدرس IP خود را با یک پروکسی مخفی کنید

گذشته از یک VPN ، گزینه های دیگری برای پنهان کردن آدرس IP شما وجود دارد. هنگامی که از سرور پروکسی استفاده می کنید ، آدرس IP پروکسی را در نظر می گیرید. این بدان معناست که آدرس IP واقعی شما پنهان مانده است – بیشتر اوقات. اگرچه این یک روش بسیار آسان (و اغلب رایگان) برای پنهان کردن آدرس IP شماست ، اما اشکالاتی نیز دارد. اول از همه ، از داده های شما محافظت نمی کند. پراکسی ها ترافیک آنلاین شما را رمزگذاری نمی کنند ، بنابراین وب سایت ها می توانند هنوز هم ببینند که شما به صورت آنلاین چه کاری انجام می دهید ، حتی اگر آنها نمی توانند تشخیص دهند که دقیقا چه کسی هستید. ثانیا ، بسیاری از پراکسی ها آدرس IP شما را کاملاً پنهان نمی کنند. اگر می خواهید محافظت کامل و ناشناس ماندن آنلاین داشته باشید ، استفاده از VPN به جای آن بسیار عاقلانه تر است.

آدرس IP خود را با Tor مخفی کنید

آرم روتر پیاز پیازراه سوم برای پوشاندن رفتار آنلاین و تغییر آدرس IP شما ، مرور با Tor است. مرورگر Tor از یک سیستم مسیریابی استفاده می کند که ترافیک آنلاین شما را رمزگذاری می کند. تمام اطلاعات در رایانه شما رمزگذاری می شوند و سپس از طریق گره های به اصطلاح به مقصد نهایی خود می رسند. در هر گره یا ایستگاه ، یک لایه رمزگذاری خاموش می شود. هیچ ایستگاه جداگانه کل مسیر اطلاعات را نمی داند. به این ترتیب داده ها را نمی توان به شما ردیابی کرد و می توانید به صورت ناشناس مرور کنید. IP شما پنهان است ، زیرا IP IP “گره خروج” را به دست می آورید ، آخرین گره ای که داده شما قبل از رسیدن به جایی که قرار است برود ، از آن عبور می کند. مرورگر Tor یک راه حل خوب برای مرور است اما از ترافیک اینترنت در خارج از مرورگر محافظت نمی کند. برای محافظت کامل تر از کلیه فعالیت های آنلاین خود ، بهتر است از VPN استفاده کنید.

فکر نهایی

آدرس IP شما شماره شناسایی اتصال به اینترنت شما است. با این تعداد ، وب سایت ها ، دولت ها ، هکرها و دیگران می توانند فعالیت آنلاین شما را به مکان و هویت شما پیوند دهند. دلایل زیادی برای مخفی کردن آدرس IP شما وجود دارد. از همه مهمتر ، این باعث می شود ناشناسی شما به صورت آنلاین افزایش یابد ، مرور اینترنت بسیار امن تر شود و آزادی اینترنت شما را تضمین کند.

روش های مختلفی برای مخفی کردن IP شما وجود دارد. استفاده از پروکسی یا مرورگر Tor می تواند مفید باشد ، اما محافظتی که این گزینه ها ارائه می دهند به اندازه یک VPN کامل نیست. با استفاده از VPN می توانید آزادانه ، ایمن و ناشناس به اینترنت دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید راه حل های مختلف را برای ایجاد یک شبکه ایمنی حتی امن تر برای خودتان ترکیب کنید. مثالی برای نصب مرورگر Tor و استفاده از VPN در همان زمان. در این حالت ، ممکن است فاکتورهای دیگری نیز وجود داشته باشد که باید به آنها توجه کنید ، از جمله سازگاری راه حل های مختلف و تأثیر شبکه ایمنی در سرعت اینترنت شما. احتمالاً بهتر است کمی با VPN ها ، مرورگر Tor و ترکیبی از این دو آزمایش کنید تا بفهمید چه چیزی برای شما بهتر است.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map