Oglądaj Formułę 1 online, gdziekolwiek jesteś! | VPNOverview

Formuła 1 to sport, który przyciąga widzów z całego świata. Ponieważ jest to sport międzynarodowy, a wyścigi odbywają się na całym świecie, wiele krajów transmituje je na żywo. Są jednak kraje, w których wyścigi nie są transmitowane. Jeśli chcesz oglądać Formułę 1 w jednym z tych krajów, potrzebujesz zagranicznej witryny z transmisją strumieniową Formuły 1 i VPN (Virtual Private Network).


Użyj sieci VPN, aby oglądać online Formułę 1

Dlaczego potrzebujesz VPN do oglądania Formuły 1 online? Powód jest prosty: z powodu praw do oglądania. Ze względu na swoją popularność Formuła 1 ma dość drogie prawa do telewizji. Oznacza to, że firma nadawcza musi zapłacić dużo pieniędzy, aby wziąć udział w wyścigu. Zwykle nie stanowiłoby to problemu, ale te firmy nadawcze kupują tylko prawa do pokazania wyścigu we własnym kraju. Jeśli nie mieszkasz w tym kraju, nie będziesz mógł oglądać wyścigu, nawet online. Również tym firmom nadawczym i ich stronom bardzo łatwo jest zablokować oglądanie treści F1 z innego kraju. Po prostu używają tak zwanego blokowania geograficznego do blokowania obcych adresów IP.

Dlatego potrzebujesz VPN. VPN to sposób na ochronę twojego połączenia internetowego poprzez skonfigurowanie bezpiecznego tunelu VPN, który łączy cię z Internetem za pośrednictwem zewnętrznego serwera VPN. Ten proces zapewnia także inny adres IP: serwer VPN, z którym się łączysz. Jeśli wybierzesz serwer w innym kraju, użyjesz adresu IP tego serwera, a strony internetowe będą myśleć, że jesteś w tym kraju. Możesz użyć tego do odblokowania treści specyficznych dla regionu, takich jak strumienie, filmy i strony internetowe. Aby obejrzeć Formułę 1, używasz jej do odblokowania strumienia dostarczanego przez firmę nadawczą w innym kraju.

samochód wyścigowyNa przykład: działamy z Holandii. Chociaż Formuła 1 stała się tutaj coraz bardziej popularna ze względu na Maxa Verstappena (bardzo popularny holenderski sterownik Formuły 1), nie zawsze możemy oglądać Formułę 1, ponieważ nasza lokalna firma nadawcza nie ma praw do transmisji. Aby oglądać Formułę 1, musimy połączyć się z British Sky Sports. Korzystając z VPN, możemy praktycznie zmienić lokalizację naszego połączenia internetowego, aby strona Sky Sports myślała, że ​​jesteśmy w Wielkiej Brytanii. To pozwala nam oglądać ich transmisje z Formuły 1 bez żadnego problemu.

Chcesz więcej szczegółowych informacji na temat usług VPN? Sprawdź ten artykuł: VPN wyjaśnił.

Kiedy potrzebujesz VPN, aby oglądać F1?

Będziesz potrzebował VPN, aby oglądać Formułę 1 w niektórych sytuacjach. Oto niektóre przykłady takich sytuacji:

 • Jesteś na wakacjach lub w podróży służbowej ale chcesz obejrzeć transmisję Formuły 1 z twojego kraju (np. z powodu komentarza).
 • Znajdź siebie w kraju, w którym nie emitują Formuły 1 w ogóle.
 • Nie podoba ci się podany komentarz przez nadawców w twoim kraju (jest to dość popularny powód w Holandii).

5-minutowy przewodnik krok po kroku: jak oglądać Formułę 1 w dowolnym miejscu

Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie po prostu chcesz jak najszybciej obejrzeć wyścig Formuły 1. Właśnie dlatego mamy prosty przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci zacząć w mniej niż pięć minut, bez względu na to, gdzie jesteś na świecie. Oto, co musisz zrobić:

 1. Zapisz się do przyzwoitego dostawcy VPN. Czy masz problem z dokonaniem wyboru? Doskonałym dostawcą do oglądania Formuły 1 jest ExpressVPN. Ta sieć VPN jest godna zaufania, szybka i tania. Ponadto, jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej sieci VPN, możesz skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy w ciągu pierwszych 45 dni subskrypcji. Zacznij od razu, klikając pomarańczowy przycisk poniżej.
 2. Po otrzymaniu subskrypcji ExpressVPN, ty pobierz aplikację VPN na urządzeniach (laptopie, smartfonie, tablecie itp.). Odpowiednie pobranie znajdziesz na oficjalnej stronie swojego dostawcy VPN.
 3. Po pobraniu uruchom aplikację, wybierz serwer VPN w kraju, z którego chcesz przesyłać strumieniowo i łączyć się. Aplikacje ExpressVPN są bardzo łatwe w użyciu, więc nie musisz się martwić. Jeśli uważasz, że potrzebujesz trochę więcej wskazówek, możesz znaleźć więcej informacji w naszej recenzji ExpressVPN.
 4. Będziesz połączony z serwerem w ciągu kilku sekund. Teraz możesz przeglądać internet tak, jakbyś faktycznie znajdował się w kraju wybranego serwera. VPN utrzyma bezpieczne połączenie w tle twojego komputera. Teraz możesz oglądać transmisje z Formuły 1.

Sposób uzyskiwania dostępu do strumienia Formuły 1 różni się w zależności od kraju. W niektórych krajach potrzebujesz subskrypcji usługi zapewniającej transmisje strumieniowe. Jeśli na przykład wybierzesz serwer brytyjski, możesz oglądać strumienie z brytyjskiego Sky Sports. W pozostałej części tego artykułu znajdziesz więcej sugestii dotyczących różnych VPN, z których możesz korzystać, transmisji w różnych krajach i więcej informacji o tym, jak działają VPN i ich zalety.

Najlepsze usługi VPN do oglądania Formuły 1

Wybór odpowiedniej usługi VPN może być dość kłopotliwy. Na szczęście są pewne aspekty, na których możesz się skupić, jeśli chcesz oglądać Formułę 1 z VPN. Najważniejsze aspekty w tym przypadku to: szybkość, lokalizacja serwerów, cena i użyteczność. Poniżej znajduje się lista trzech usług VPN, które doskonale nadają się do oglądania Formuły 1 online. Szukasz bardziej obszernej listy? Sprawdź naszą listę dostawców VPN poziomu 1.

ExpressVPN dla Formuły 1

ExpressVPN to bardzo dobrze oceniany VPN, który jest szybki, ma wiele serwerów w wielu krajach i jest bardzo przyjazny dla użytkownika. To czyni go jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym do oglądania F1. Oprócz świetnych specyfikacji, ta VPN zapewnia doskonałą obsługę klienta i ma 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Wszystko to sprawia, że ​​ExpressVPN jest preferowanym VPN dla większości entuzjastów Formuły 1.

NordVPN dla Formuły 1

NordVPN to doskonała, bardzo popularna sieć VPN, która bardzo dobrze sprawdza się, jeśli chcesz go używać do oglądania Formuły 1. Ten dostawca nie prowadzi żadnych dzienników i ma specjalne serwery do przesyłania strumieniowego i ruchu P2P. Jeśli chodzi o odblokowywanie strumieni, NordVPN jest prawdopodobnie najlepszym dostawcą, jaki możesz wybrać.

Co więcej, NordVPN jest niezwykle bezpieczny i osiąga wysokie prędkości dzięki swoim serwerom. Dlatego często nie musisz czekać na buforowanie strumienia. Możesz wypróbować NordVPN za kilka euro miesięcznie. Oprócz tego będziesz mieć 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, z której możesz skorzystać, jeśli dostawca nie odpowiada Ci.

CyberGhost dla Formuły 1

CyberGhost jest preferowanym VPN dla każdego widza, który szuka dobrej jakości, bez konieczności rezygnacji z wydajności. Ten dostawca jest bardzo przyjazną dla użytkownika siecią VPN, która ogólnie dobrze się sprawdza. To, w połączeniu z jedną z najniższych cen jakiegokolwiek premium VPN, sprawia, że ​​CyberGhost jest dobrym VPNem do oglądania Formuły 1. Nie jesteś pewien, czy CyberGhost jest dla Ciebie? Nie martw się, CyberGhost ma 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na wszystkie subskrypcje.

Aby zainstalować jedną z tych 3 sieci VPN, wystarczy wykonać następujące czynności:

Zainstaluj VPN krok po kroku

Jak skonfigurować VPN do oglądania Formuły 1 online?

Konfiguracja VPN do oglądania Formuły 1 nie jest trudna. Większość oprogramowania VPN jest instalowane w taki sam sposób, jak inne oprogramowanie. Na komputerze stacjonarnym i laptopie pobierasz program i instalujesz go. Na tablety i smartfony pobierasz aplikację z oficjalnego sklepu z aplikacjami.

Dla innych urządzeń napisaliśmy kilka przydatnych przewodników, które pomogą Ci zainstalować VPN:

 • Instalowanie sieci VPN na routerze
 • Instalowanie VPN na Smart TV
 • Instalowanie sieci VPN na urządzeniu Amazon Fire TV Stick
 • Instalowanie VPN na Android TV
 • Instalowanie sieci VPN na Google Chromecast

Kanały i wyścigi Formuły 1

Jak wspomniano wcześniej, potrzebujesz dwóch rzeczy, jeśli chcesz obejrzeć Formułę 1: strona internetowa, która transmituje wyścig i VPN zmienić adres IP na właściwy kraj w celu odblokowania zawartości witryny.

Szukasz strony internetowej lub firmy nadawczej, która nadaje Formułę 1? Sprawdź poniższą listę, która wymienia kilku znanych dostawców strumieni Formuły 1. Nie jesteś pewien, kiedy odbędzie się następny wyścig? Zapewniliśmy Ci również: poniżej listy nadawców znajdziesz przegląd wszystkich wyścigów w tym sezonie F1.

Kanały i strony internetowe, które nadają Formułę 1

 • ESPN (USA)
 • Channel 4 (UK)
 • Sky Sports (Wielka Brytania)
 • RTL + (Niemcy)
 • Sport Telenet (Belgia)
 • RTBF (Belgia, francuski)
 • F1 TV (wiele krajów. Jest to nowa, interaktywna usługa, która pozwala wybrać ulubione kąty kamery.)

Kalendarz Formuły 1 2020

Teraz, kiedy już wiesz dokładnie, jak i gdzie oglądać Formułę 1, gdziekolwiek jesteś, na pewno chcesz wiedzieć, kiedy są wszystkie wyścigi! Dlatego poniżej umieściliśmy poręczny stolik, który zawiera wszystkie tegoroczne wyścigi i informuje, kiedy mają miejsce.

Niestety wiele wyścigów Formuły 1 w tym sezonie zostało odwołanych. Wynika to z kryzysu koronowego, który ma obecnie miejsce na całym świecie. Dlatego duża liczba wyścigów Grand Prix została przełożona na jeszcze nieznany czas później – jeśli w ogóle będą się odbywać. Poniższa tabela pokazuje wszystkie wyścigi, które zostały anulowane, te, które zostały przełożone i te, które mogą się jeszcze wydarzyć. Wszelkie nowe informacje zostaną ujawnione jak najszybciej.

Data
Grand Prix
Lokalizacja
13-15 marca 2020 r. (Anulowane)AustraliaAlbert Park
20–22 marca 2020 r. (Przełożony)BahrajnMiędzynarodowy obwód Bahrajnu
3-5 kwietnia 2020 r. (Przełożony)WietnamHanoi
17–19 kwietnia 2020 r. (Przełożono)ChinyMiędzynarodowy obwód w Szanghaju
1-3 maja 2020 r. (Przełożono)HolandiaZandvoort
8-10 maja 2020 r. (Przełożone)HiszpaniaCircuit de Catalunya
21–24 maja 2020 r. (Przełożone)MonakoMonako
5-7 czerwca 2020 r. (Przełożony)AzerbejdżanBaku City Circuit
12-14 czerwca 2020 r. (Przełożone)KanadaObwód Gillesa Villeneuve
26–28 czerwca 2020 rFrancjaPaul Richard
3-5 lipca 2020 rAustriaPierścień Red Bull
17–19 lipca 2020 rZjednoczone KrólestwoSilverstone
31 lipca – 2 sierpnia 2020 rHongaryHungaroring
28-30 sierpnia 2020 rBelgiaSpa-Francorchamps
4-6 września 2020 rWłochyMonza
18-20 września 2020 rSingapurSingapur
25–27 września 2020 rRosjaSoczi Autodrom
9–11 października 2020 rJaponiaSuzuka
23–25 października 2020 rStany ZjednoczoneObwód Ameryk
30 października – 1 listopada 2020 rMeksykAutodromo Hermanos Rodriguez
13–15 listopada 2020 rBrazyliaInterlagos
27–29 listopada 2020 rAbu DabiYas Marina

Oświadczenie: Należy pamiętać, że ten artykuł ma na celu jedynie dostarczenie wskazówek, jak oglądać Formułę 1 na całym świecie i co robić w przypadku ograniczeń geograficznych lub cenzury. Jednak zawsze na własną odpowiedzialność należy wziąć pod uwagę najnowszą umowę użytkownika dotyczącą wszelkich usług (przesyłania strumieniowego), z których korzystasz i postępować zgodnie z tymi umowami. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map