Mistrzostwa Europy 2020: Oglądaj wszystkie mecze na całym świecie!

Ekran komputera z piłkąChociaż istnieje wiele ekscytujących sportów na świecie, piłka nożna (lub piłka nożna w USA) pozostaje najpopularniejsza. Najbardziej intrygującą częścią tego dynamicznego i zabawnego sportu może być po prostu oglądanie różnych narodów walczących na arenie międzynarodowej. Rzeczywiście, Mistrzostwa Europy i Świata to ważne czasy dla wielu fanów piłki nożnej na całym świecie.


Dla wielu mieszkańców krajów europejskich grających w EC oglądanie meczów jest łatwe. Większość tych krajów wyznaczyła firmy, które są upoważnione do transmisji tych meczów. Oznacza to, że fani piłki nożnej mogą oglądać (większość) mecze na jednym z głównych kanałów telewizyjnych w kraju lub w serwisach streamingowych. Ale co jeśli nie mieszkasz w jednym z tych krajów? Co zrobić, jeśli jesteś na wakacjach lub za granicą, aby pracować podczas Mistrzostw Europy?

Oglądanie meczów EC poza Europą często jest trudne

Jeśli mieszkasz w kraju pozaeuropejskim, znalezienie sposobu na obejrzenie EC może być dość uciążliwe. To samo dotyczy podróży. Na przykład możesz mieszkać w Europie, ale być na wakacjach w Meksyku podczas WE. Zwykłe strumienie nie działają, ponieważ nie mogą być nadawane poza Europą. Jest to przykład ograniczenia geograficznego przesyłania strumieniowego. Coś podobnego dzieje się, jeśli mieszkasz w USA i masz abonament ESPN +. Będziesz mógł oglądać mecze EC na żywo z tym, ale jak tylko przekroczysz granicę, twoja subskrypcja się nie przyda. W końcu treści ESPN są blokowane poza Stanami Zjednoczonymi. Oczywiście, jeśli na początku nie masz subskrypcji ESPN +, nie będziesz mógł oglądać meczu w domu.

Ludzie z innych krajów, takich jak Kanada, Australia, Japonia czy Chiny, cały czas mają podobne problemy. Może to utrudnić lub nawet uniemożliwić oglądanie KE. Nie trzeba się jednak martwić. W tym roku nie będziesz musiał przegapić najlepszych ruchów ulubionych piłkarzy. Jest bardzo łatwy sposób na oglądanie EC na całym świecie, bez względu na to, gdzie jesteś. Po prostu użyj VPN (Virtual Private Network).

Oglądaj EC z VPN

Dobra sieć VPN ma kilka wspaniałych zalet. Jedną z tych korzyści jest zwiększona swoboda korzystania z Internetu (na przykład oglądanie KE). Jak to jest możliwe? Cóż, VPN anonimizuje ruch internetowy, łącząc się z serwerem VPN w innym kraju. Większość dobrych VPN ma serwery w krajach na całym świecie. Po połączeniu się z serwerem VPN w innym kraju twoje połączenie otrzyma lokalny adres IP odpowiadający temu serwerowi.

W praktyce oznacza to, że połączenie z serwerem VPN w Holandii zmieni wyświetlany adres IP na holenderski, bez względu na to, czy jesteś w USA, Chinach, czy gdzie indziej. Wiele witryn i aplikacji polega przede wszystkim na adresach IP użytkowników, aby ustalić, gdzie się znajdują. Innymi słowy: jeśli połączysz się z serwerem VPN w Europie, wiele usług przesyłania strumieniowego pomyśli, że faktycznie jesteś w Europie i zapewni ci dostęp do europejskich transmisji na żywo. VPN może zatem pomóc ominąć ograniczenia Internetu w Internecie.

Odblokowanie za pomocą VPN

Podobnie, jeśli jesteś na wakacjach w Azji, możesz nadal korzystać z subskrypcji ESPN +, po prostu aktywując VPN. Połącz VPN z serwerem w USA, a ESPN pomyśli, że jesteś w Stanach i zapewni Ci dostęp do strumieni. Oczywiście ta metoda nie działa tylko z EC, ale z różnego rodzaju wydarzeniami, stronami internetowymi, filmami, strumieniami itp..

Inne zalety VPN: Zaoszczędź na oglądaniu EC

Zmiana adresu IP za pomocą VPN może nawet zaoszczędzić pieniądze. Na przykład istnieje holenderska aplikacja streamingowa o nazwie NPO Start, która pozwala mieszkańcom Holandii oglądać między innymi EC za darmo. Jeśli łączysz się z holenderskim serwerem VPN, możesz! Jak zapewne już wiesz, korzystanie z VPN otwiera wiele (odblokowujących) możliwości. Ale przede wszystkim pomoże ci oglądać EC bez względu na to, gdzie jesteś na świecie!

Jak wspomniano na początku tego artykułu, zdecydowanie zalecamy korzystanie z ExpressVPN jako VPN do odblokowywania wszelkiego rodzaju strumieni, w tym pokazów Mistrzostw Europy. ExpressVPN to błyskawiczny VPN o dużej prędkości przesyłania strumieniowego. Korzystanie z VPN do oglądania EC jest zwykle bardzo łatwe. Oto szybki i łatwy przewodnik, który dokładnie pokazuje, jak to zrobić!

Przewodnik krok po kroku: Oglądaj EC za pomocą VPN

  1. Uzyskaj subskrypcję z niezawodnym dostawcą VPN. Ponownie naprawdę zalecamy ExpressVPN:

    Jeśli wolisz wybrać inną sieć VPN, upewnij się, że masz taką, która oferuje dobre prędkości przesyłania strumieniowego i serwery, których potrzebujesz do oglądania EC w wybranej usłudze przesyłania strumieniowego. Na przykład, jeśli chcesz korzystać z abonamentu ESPN +, aby oglądać EC podczas wakacji za granicą, upewnij się, że VPN ma serwery w USA. Aby uzyskać sugestie dobrych dostawców spełniających oba te kryteria, zapoznaj się z naszym przeglądem pięciu najlepszych dostawców VPN w danym momencie.

  2. Pobierz oprogramowanie VPN na urządzeniu, na którym chcesz oglądać mecze. Najpopularniejsze sieci VPN oferują proste aplikacje na prawie każde urządzenie, o ile są one zgodne z Twoim systemem operacyjnym. Czy masz wątpliwości, czy tak jest w przypadku VPN, którego chcesz użyć? Możesz to sprawdzić za pomocą naszego narzędzia do porównywania recenzji. Jeśli potrzebujesz pomocy przy instalowaniu preferowanego VPN, ExpressVPN, zapoznaj się z naszą recenzją ExpressVPN.
  3. Otwórz oprogramowanie VPN i połącz z odpowiednim serwerem (czyli jeden w lokalizacji serwera, która współpracuje z twoją usługą strumieniowania).
  4. Wejdź na stronę swojej usługi przesyłania strumieniowego, zaloguj się i przejdź do meczu, który chcesz obejrzeć.
  5. Cieszyć się kibicuje ulubionej ekipie EC!

Dlaczego warto korzystać z VPN (do oglądania Mistrzostw Europy)?

piłkarzePodkreśliliśmy już ważny powód, dla którego wielu korzysta z VPN: jeśli korzystasz z „normalnego” połączenia, możesz nie mieć dostępu do swoich ulubionych treści online, takich jak transmisje z Mistrzostw Europy. Jednak korzystanie z VPN w trybie online ma wiele innych zalet. VPN to świetny sposób na zwiększenie wolności w Internecie, prywatności w Internecie i ogólnie bezpieczeństwa w Internecie. W końcu VPN szyfruje cały Twój ruch internetowy za pomocą tak zwanego protokołu szyfrowania, co znacznie utrudnia innym stronom szpiegowanie ciebie w Internecie. Aby to dodać, VPN kieruje ruchem danych do zewnętrznego serwera przez tunel VPN, zanim zostanie wysłany do Internetu. Oznacza to, że do pewnego momentu stajesz się anonimowy.

Krótko mówiąc, VPN nie tylko pozwala na dostęp do zablokowanych treści, ale także chroni przed dużymi firmami próbującymi uzyskać i sprzedać twoje dane oraz przed cyberprzestępcami próbującymi uzyskać dane bankowe. Nie trzeba dodawać, że chociaż VPN to świetne rozwiązanie w zakresie prywatności i bezpieczeństwa, jest jednym z wielu. Istnieje wiele innych środków, które możesz i powinieneś podjąć, ponieważ w dużym stopniu uzupełnią one dodatkowe bezpieczeństwo i prywatność oferowane przez VPN. Aby dowiedzieć się więcej o tych środkach, zapoznaj się z naszą sekcją dotyczącą bezpieczeństwa w Internecie.

Mimo to VPN odgrywają kluczową rolę w ochronie Twojego bezpieczeństwa w Internecie. Wyobraź sobie na przykład, że jesteś na wakacjach, a jedynym sposobem na oglądanie, jak twoja ulubiona drużyna rywalizuje w EC, jest transmisja strumieniowa przez publiczną sieć Wi-Fi. Publiczne sieci Wi-Fi są jak wirtualne sklepy ze słodyczami dla hakerów i cyberprzestępców. Szpiegowanie osób korzystających z publicznej sieci Wi-Fi jest bardzo łatwe. Oznacza to, że jeśli osoby te nie używają odpowiednich narzędzi do zapewnienia sobie bezpieczeństwa, takich jak VPN. Zawsze istnieje szansa, że ​​padniesz ofiarą cyberprzestępczości. Jeśli jednak korzystasz z VPN, ta szansa staje się znacznie mniejsza. Co więcej, jeśli pomimo dodatkowej ochrony Twoje dane trafią w niepowołane ręce, zostaną zaszyfrowane, a zatem nieczytelne.

Czy mogę korzystać z bezpłatnego VPN do oglądania Mistrzostw Europy?

Niektóre sieci VPN oferują swoje usługi za darmo. Może to zabrzmieć kusząco – w końcu wszystko jest lepsze, gdy jest bezpłatne. Albo to jest? Niestety większość bezpłatnych dostawców VPN nie może konkurować ze swoimi odpowiednikami premium, jeśli chodzi o jakość i użyteczność. Na przykład wielu bezpłatnych dostawców VPN wymusza ograniczenia prędkości lub danych. Nawet jeśli nie, ich połączenie często będzie dość wolne, niezależnie od tego. Wynika to z faktu, że darmowe sieci VPN zazwyczaj oferują (znacznie) mniej serwerów niż płatni dostawcy. W związku z tym ich serwery są często znacznie bardziej zatłoczone, co powoduje opóźnienia.

Tak się składa, że ​​zarówno opóźnienia, jak i limity danych są często problematyczne dla streamerów. W końcu potrzebujesz dużej ilości danych i dobrych (pobierania) prędkości, aby móc poprawnie oglądać strumień. Jak widzieliśmy powyżej, właśnie tam wiele darmowych sieci VPN osiąga wyniki poniżej norm. Dlatego jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, radzimy rozważyć zakup taniej sieci VPN. Oto jeden, który możesz wypróbować.

Dodatkowa wskazówka: Surfshark – doskonały VPN w doskonałej cenie

Jeśli szukasz sieci VPN, której uda się połączyć świetną jakość z niską ceną, z całego serca polecamy Surfshark. Surfshark to stosunkowo nowy dostawca VPN, który oferuje dużą liczbę szybkich i stabilnych serwerów, przyjazne dla użytkownika aplikacje oraz szereg przydatnych dodatkowych opcji, takich jak statyczne serwery VPN i podwójne połączenie VPN. Będziesz w stanie uzyskać to wszystko za jedyne 1,99 USD miesięcznie. Ponadto Surfshark oferuje kolejną wielką zaletę. Jest to jeden z niewielu dostawców, który umożliwia korzystanie z jednej subskrypcji na dowolnej liczbie urządzeń. Krótko mówiąc, jeśli nie chcesz stracić ani jednego celu WE, ale nie chcesz też złamać banku, Surfshark to właściwa sieć VPN dla Ciebie!

Harmonogram Mistrzostw Europy

Oczywiście teraz, kiedy już wiesz w jaki sposób oglądać Mistrzostwa Europy, prawdopodobnie chcesz wiedzieć kiedy odbywa się. Oto tabela z różnymi etapami Mistrzostw Europy i kiedy mają one miejsce, aby Ci pomóc:

Etap
Data
Faza grupowa12–24 czerwca
8. finał27-30 czerwca
Ćwierćfinały3-4 lipca
Półfinały7-8 lipca
Finał12 lipca
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me