Jak oglądać BBC iPlayer poza Wielką Brytanią VPNOverview

Oglądanie BBC iPlayer, gdy nie jesteś w Wielkiej Brytanii, może być sporym wyzwaniem. Jeśli istnieje seria lub program BBC, który chcesz oglądać online, może się okazać, że nie masz dostępu do BBC iPlayer. Na szczęście istnieje sposób na łatwy dostęp do odtwarzacza BBC iPlayer w dowolnym miejscu na świecie. Oglądaj wszystkie swoje ulubione seriale, filmy dokumentalne i wiadomości, zabezpieczając połączenie i przekierowując ruch online za pomocą VPN. W tym artykule dokładnie wyjaśnimy, jak to zrobić.


Oglądaj BBC iPlayer poza Wielką Brytanią dzięki VPN

Logo BBC iPlayerVPN oznacza Virtual Private Network. VPN tworzy ekranowany tunel między twoim urządzeniem a Internetem. W rezultacie nikt nie będzie mógł zobaczyć, gdzie jesteś i jakie witryny odwiedzasz. Jeśli skonfigurujesz VPN we właściwy sposób, co jest bardzo łatwe, BBC iPlayer nie będzie mógł zobaczyć, że nie ma Cię w Wielkiej Brytanii, więc możesz po prostu uzyskać dostęp.

VPN zapewnia większą prywatność, bezpieczeństwo i wolność w Internecie. W przypadku BBC iPlayer ten ostatni jest szczególnie ważny. VPN daje swobodę oglądania ulubionych programów w dowolnym miejscu na świecie. Jest to możliwe, ponieważ VPN ukrywa twój adres IP. Zamiast tego masz przypisany adres IP serwera VPN, którego używasz.

Z tego powodu oglądanie BBC iPlayer z dowolnego miejsca na świecie stanie się łatwe dzięki połączeniu VPN. Wszystko czego potrzebujesz to subskrypcja dobrego i niezawodnego dostawcy VPN z serwerami w Wielkiej Brytanii. Dostawcy VPN zazwyczaj pracują z prostymi aplikacjami i oprogramowaniem, które pozwalają na anonimowe połączenie z Internetem. Większość sieci VPN ma oprogramowanie, z którego można korzystać na wszystkich urządzeniach, od Maca do Windowsa i iPhone’a do Androida. Gdy będziesz mieć dobrą sieć VPN, będziesz mógł oglądać BBC iPlayer w mgnieniu oka.

Oglądaj BBC iPlayer z VPN: szybki plan krok po kroku

Czy chcesz od razu obejrzeć BBC iPlayer, nie będąc w Wielkiej Brytanii? Do tego potrzebujesz VPN. Oto krótki przewodnik krok po kroku, który zapewni bezpłatny dostęp w ciągu kilku minut.

 1. Uzyskaj subskrypcję z dobrym dostawcą VPN i Utwórz konto. Jednym z polecanych przez nas dostawców jest NordVPN. Możesz także przewinąć w dół do naszej listy najlepszych VPN dla BBC iPlayer lub przejść bezpośrednio do naszych 5 najlepszych VPN w tym momencie.
 2. Pobierz oprogramowanie VPN na urządzeniu, którego chcesz użyć do oglądania BBC iPlayer. Może to być na komputerze Mac lub Windows, ale także na telefonie iPhone lub smartfonie z Androidem.
 3. Zaloguj się do oprogramowania VPN z kontem utworzonym w kroku 1. W większości przypadków wszystko, co musisz zrobić, to wpisać nazwę użytkownika i hasło.
 4. Wybierz serwer VPN w Wielkiej Brytanii i połącz się z VPN. Często wystarczy kliknąć lokalizację serwera. W innych przypadkach może być konieczne kliknięcie przycisku „wł.” W oprogramowaniu VPN.
 5. Przejdź do strony internetowej BBC iPlayer i przesyłaj strumieniowo do treści twojego serca!

Najlepsze VPN dla BBC iPlayer

Nie wszyscy dostawcy VPN nadają się do oglądania BBC iPlayer. Przede wszystkim potrzebujesz VPN z serwerami w Wielkiej Brytanii. Poza tym możesz wybrać dostawcę VPN, który oferuje przyzwoite prędkości, więc nie musisz czekać na buforowanie programu podczas transmisji. Wreszcie ważne jest, aby wybrana sieć VPN miała oprogramowanie pasujące do systemu operacyjnego, na przykład Windows lub iOS.

Oto lista dostawców VPN zalecanych do oglądania BBC iPlayer.

ExpressVPN: szybkie przesyłanie strumieniowe bez buforowania

ExpressVPN jest prawdopodobnie najlepszym dostawcą VPN dla BBC iPlayer. Oferują serwery w różnych lokalizacjach w Wielkiej Brytanii, więc możesz łatwo przełączyć się na inny, jeśli serwer nie działa. Oprócz tego, że daje to duży wybór, wszystkie serwery są również bardzo szybkie: ExpressVPN był niekwestionowanym zwycięzcą naszych testów szybkości. Ta najwyższa prędkość sprawia, że ​​ExpressVPN jest odpowiednim dostawcą ogólnie dla streamingu, nie tylko dla BBC iPlayer. Na przykład przesyłanie strumieniowe za pomocą Kodi jest łatwe dzięki ExpressVPN.

ExpressVPN jest dostępny dla systemów Windows, Mac, Android, iOS i Linux i ma 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Ponadto możesz korzystać z usługi na maksymalnie pięciu urządzeniach jednocześnie.

NordVPN: dedykowane serwery dla BBC iPlayer

NordVPN ma tysiące serwerów, w tym wiele w Wielkiej Brytanii. Nie wszystkie z tych serwerów działają z BBC iPlayer, ale często dodaje się nowe. Dlatego, być może przy odrobinie spojrzenia, zawsze znajdziesz serwer, który działa, nawet jeśli iPlayer zablokuje niektóre z nich. Ponadto NordVPN oferuje specjalne serwery, za pomocą których można włączyć funkcję pobierania BBC iPlayer. Są to następujące serwery brytyjskie: 481, 483, 717-720, 745-752, 757-764, 974-977, 1022-1025, 1044-1045. Aby wybrać jeden z tych serwerów, przejdź do listy lokalizacji serwerów w oprogramowaniu NordVPN i kliknij trzy kropki za „Wielka Brytania”.

NordVPN to dość szybka sieć VPN i działa w systemach Windows, Mac, iOS i Android oraz Linux. Ponadto NordVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Możesz użyć tego do wypróbowania usługi przed uzyskaniem długoterminowej subskrypcji.

Inni dostawcy: CyberGhost i Surfshark

Różni inni dostawcy VPN próbują również udostępnić BBC iPlayer swoim użytkownikom. Jednak w momencie testowania nie działały one dla nas. Adresy IP serwerów VPN często zmieniają się co jakiś czas, ponieważ dostawcy ciągle dodają nowe serwery i zastępują stare. Oznacza to, że istnieje prawdopodobieństwo, że dostawcy wymienieni poniżej wkrótce znów będą działać.

Przede wszystkim jest CyberGhost. Wcześniej CyberGhost był znany jako jedna z lepszych bezpłatnych usług VPN, ale od tego czasu stał się w pełni płatną usługą. Nadal CyberGhost jest bardzo przyzwoitą opcją. Oferują wyspecjalizowane serwery dla wszystkich rodzajów usług przesyłania strumieniowego, w tym Netflix USA, Disney Plus i, oczywiście, BBC iPlayer. Chociaż ta sieć VPN nie mogła odblokować dla nas BBC iPlayer w momencie testowania, pracują nad tym problemem i działający serwer powinien wkrótce znów się uruchomić.

Drugą opcją, która niestety nie zadziałała w tej chwili, jest Surfshark. Surfshark to tania i dobra alternatywa dla droższych usług VPN, takich jak ExpressVPN. W wielu przypadkach Surfshark jest idealny do przesyłania strumieniowego. Na przykład, jeśli chodzi o Netflix, ten dostawca zapewnia dostęp do różnych bibliotek na całym świecie. Oczekujemy, że Surfshark wkrótce będzie mógł ponownie odblokować BBC iPlayer.

BBC iPlayer Ograniczenia wyjaśnione

Być może zastanawiasz się, dlaczego ciągle napotykasz te ograniczenia geograficzne, odwiedzając BBC iPlayer. Prawda jest taka: BBC ma prawo do emisji niektórych seriali i filmów w Wielkiej Brytanii. Jeśli osoby spoza Wielkiej Brytanii spróbują oglądać te programy, nie uzyskają dostępu do BBC iPlayer. W innych częściach świata inne stacje telewizyjne mają prawa do tych seriali i programów, więc BBC nie może ci ich pokazać.

BBC sprawdza Twój adres IP, aby określić Twoją lokalizację, gdy odwiedzasz iPlayera. Jeśli Twój adres IP znajduje się poza Wielką Brytanią, odmówisz dostępu. Tutaj wkracza VPN: zmienia twój adres IP, więc BBC myśli, że jesteś w Wielkiej Brytanii. Innymi słowy, będziesz w stanie ominąć blok i uzyskać dostęp do żądanych treści.

Odblokowanie za pomocą VPN

To nie działa tylko w przypadku BBC iPlayer. Istnieje wiele platform internetowych, usług i stron internetowych, które są dostępne tylko z niektórych lokalizacji. Być może kraj, w którym mieszkasz, wykorzystuje cenzurę, aby ukryć duże części Internetu. W takich przypadkach VPN może również pomóc. Możesz go użyć, aby na przykład uzyskać dostęp do Facebooka lub obejrzeć mecze piłki nożnej w dowolnym miejscu na świecie. Jak wspomniano wcześniej, VPN może również dać ci dostęp do większej biblioteki Netflix.

Końcowe myśli: Oglądaj BBC iPlayer za pomocą VPN

Zarówno NordVPN, jak i ExpressVPN doskonale współpracują z BBC iPlayer. Korzystając z jednej z tych sieci VPN, będziesz mógł oglądać wszystkie swoje ulubione serie, takie jak Eastenders, Masterchef i Peaky Blinders, na BBC iPlayer. Inni dostawcy, tacy jak Surfshark i CyberGhost, również obiecują zapewnić dostęp do BBC iPlayer, chociaż te usługi nie działały dla nas, gdy je przetestowaliśmy. Pamiętaj, że te VPN mogą dać ci dostęp, ale nie gwarantujemy, że będą działać. Jeśli wolisz poszukać dobrego VPN do oglądania treści BBC, zapoznaj się z naszymi recenzjami VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map