Jak odblokować filmy z YouTube za pomocą VPN | VPNOverview

Wszyscy wiemy, że YouTube jest witryną do udostępniania filmów z niekończącą się liczbą nowych filmów. Możesz znaleźć ogromną liczbę filmów na każdy możliwy temat. Czasami jednak możesz napotkać ograniczenia, które uniemożliwiają obejrzenie określonego filmu. Przeczytaj tutaj, dlaczego niektóre filmy są blokowane i jak możesz ominąć te ograniczenia geograficzne za pomocą VPN.


film niedostępny YouTube

Dlaczego niektóre filmy z YouTube są zablokowane??

Gdy pojawi się komunikat o błędzie w YouTube, najprawdopodobniej z jednego z następujących powodów. Aby zacytować platformę, film może być niedostępny, ponieważ „właściciele filmów postanowili udostępnić swoje treści tylko niektórym krajom (zwykle z powodu praw licencyjnych)” lub „YouTube może blokować określone treści w celu zapewnienia zgodności z lokalnymi przepisami . ” Są to dwa główne powody. Istnieją jednak kraje, które ograniczają dostęp do platformy jako całości. W tym ostatnim przypadku nie blokują określonych filmów, ale blokują całą stronę internetową.

Zablokowany przez program przesyłający

YouTube to strona internetowa, na której każdy może tworzyć treści. Gdy prześlesz film na swój kanał YouTube, możesz zdecydować, w jakich krajach ludzie mogą oglądać Twoje filmy. Ponadto możesz zablokować dostęp do swojego filmu w określonym kraju.

Podczas gdy większość YouTuberów zezwala wszystkim na dostęp do wideo, niektóre firmy nakładają ograniczenia. Większe firmy z branży muzycznej lub filmowej czasami blokują treści na podstawie dat wydania lub praw do dystrybucji. Jeśli nie mają prawa do wyświetlania filmu w danym kraju, będą blokować widzów z tego kraju.

Zablokowany przez YouTube

YouTube musi przestrzegać przepisów każdego kraju, w którym jest dostępny. Ponieważ przepisy są różne w każdym kraju, YouTube musi się dostosować. Oznacza to, że YouTube zablokuje treści w niektórych krajach. Większość ograniczeń dotyczy przepisów dotyczących praw autorskich i ochrony własności intelektualnej. Najbardziej znanym przykładem konfliktu, jaki Youtube miało z powodu praw autorskich, był GEMA (Gesellschaft für musikalische Aufführungs- und mechanische Vervielfältigungsrechte). Ta niemiecka firma, która reprezentuje muzyków i kompozytorów, zablokowała w geobloku dużą liczbę filmów w 2009 roku. Domagali się od muzyków zapłaty za korzystanie z ich piosenek na YouTube. Po długiej walce YouTube i GEMA doszły do ​​porozumienia w 2016 r. Nie wiadomo jednak, jak długo potrwa pokój.

Tego rodzaju blokowanie można obejść tylko wtedy, gdy filmy są dostępne w co najmniej jednym kraju. Ponadto Twój dostawca musi mieć dostęp do co najmniej jednego serwera w kraju, w którym wideo nie jest zablokowane.

Rządy ograniczają korzystanie z samej YouTube

Czasami rządy ograniczają dostęp do YouTube. W takich przypadkach ma to więcej wspólnego z platformą niż z konkretną treścią. W krajach takich jak Chiny i Korea Północna YouTube jest blokowany, ponieważ uważa się, że rozpowszechnia nielegalne wiadomości. YouTube jest postrzegany jako zagrożenie dla reżimu, ponieważ każdy może rozpowszechniać własne myśli i przekonania na temat platformy. Większość reżimów totalitarnych nie dopuszcza wiadomości, które są sprzeczne z ich prawdą. Możesz przeczytać więcej na temat tego rodzaju ograniczeń w naszym artykule na temat cenzury online.

Kraj
Powód zablokowania YouTube

ChinyNieznany
ErytreaMożliwe kwestie związane z przepustowością
Korea PółnocnaZabronione przez prawo
PakistanTreść „antyislamska”
Południowy SudanTreść „antyislamska”
TadżykistanWideo prezydenta śpiewającego bez melodii
TurkmeniaWzględy bezpieczeństwa
UzbekistanNieznany

Dostęp do zablokowanych filmów z YouTube za pomocą VPN

Połączenie VPN-InternetVPN może pomóc Ci odblokować wszystkie filmy, bez względu na przyczynę ograniczenia. VPN szyfruje cały ruch internetowy. Co więcej, ukrywa twój adres IP. Gdy korzystasz z VPN, twój komputer przyjmuje adres IP serwera VPN, z którym jesteś połączony. Strony internetowe i inne będą widzieć drugi adres IP. Wygląda na to, że uzyskujesz dostęp do Internetu z dowolnego miejsca, do którego podłączony jest serwer. W ten sposób możesz udawać, że jesteś w innym miejscu!

Większość dostawców VPN oferuje serwery w wielu różnych krajach. Jeśli treść zostanie zablokowana przez właściciela lub YouTube, musisz połączyć się z krajem, w którym ten film jest dostępny. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do YouTube, ponieważ rząd zablokował witrynę w całości, musisz połączyć się z serwerem w kraju, w którym tak nie jest. Istnieje wielu dostawców VPN. Poniżej wymieniliśmy dwóch dostawców, którzy najlepiej działają, jeśli chcesz oglądać filmy z YouTube za pomocą VPN. Jeśli planujesz używać VPN do różnych celów, możesz sprawdzić naszą listę najlepszych wszechstronnych dostawców poziomu 1.

1. ExpressVPN

ExpressVPN ma ponad 3000 serwerów w ponad 90 różnych krajach. Dzięki takiemu wyborowi serwerów zawsze znajdziesz sposób obejścia ograniczeń na YouTube. Serwery ExpressVPN mają szybkie i stabilne połączenia, dzięki czemu można łatwo przesyłać strumieniowo filmy. Ponadto ich aplikacje są przyjazne dla użytkownika i mają doskonałą obsługę klienta.

ExpressVPN znajduje się w górnej części spektrum cen, ale dostajesz wartość swoich pieniędzy. Dzięki ExpressVPN możesz bezpiecznie i anonimowo przeglądać internet bez ograniczeń.

2. Surfshark

Surfshark ma ponad 500 serwerów w ponad 50 krajach na całym świecie. To wystarczy, aby zawsze znaleźć serwer, który pozwoli ci ominąć ograniczenia w YouTube. Surfshark oferuje niezwykle szybkie połączenia, które pozwolą Ci z łatwością przesyłać strumieniowo filmy z YouTube. Możesz korzystać z ich usług na nieograniczonej liczbie urządzeń jednocześnie. Wreszcie, ich protokoły bezpieczeństwa pozwalają oglądać filmy z YouTube anonimowo i bezproblemowo. Dowiedz się więcej o tej superszybkiej usłudze w naszym obszernym teście Surfshark.

Jak dowiedzieć się, gdzie film YouTube jest zablokowany

Jak dowiesz się, z którym serwerem powinieneś się połączyć, aby obejrzeć wideo? Cóż, istnieje kilka stron internetowych, które mogą ci to pomóc. Przykładem jest Unblockvideos, w którym możesz wpisać adres URL filmu, który chcesz obejrzeć, a oni powiedzą ci wszystko, co musisz wiedzieć. Witryna przedstawia kompleksową mapę świata, która pokazuje, gdzie Twój film jest zablokowany. Na przykład ta mapa pokazuje kraje, w których film Sky Adele jest zablokowany:

Ograniczenia YouTube

Gdy dowiesz się, gdzie Twój film nie jest zablokowany, łączysz się z serwerem w tym kraju i odśwież stronę YouTube. Proszę bardzo! Teraz nie ma już żadnych ograniczeń.

Anonimowo oglądaj filmy z YouTube’a

Dzięki wyżej wymienionej opcji VPN możesz oglądać filmy z YouTube anonimowo. Pamiętaj jednak, aby się wylogować i korzystać z trybu incognito w przeglądarce. W przeciwnym razie YouTube zapamięta twoje wyszukiwania i wyświetli filmy powiązane z poprzednio oglądanymi filmami podczas następnej wizyty na stronie. YouTube ma tę usługę, aby pomóc Ci znaleźć filmy, które Ci się podobają. Jeśli jednak chcesz być naprawdę anonimowy, utrudniają to nieco.

Końcowe przemyślenia

Istnieją trzy możliwe powody, dla których możesz nie być w stanie oglądać wideo na YouTube. Po pierwsze, użytkownik, który przesłał film, mógł ograniczyć kraje, z których można oglądać jego film. Po drugie, YouTube może blokować filmy w niektórych krajach, jeśli treść nie jest zgodna z prawem danego kraju. Wreszcie może się zdarzyć, że Twój rząd zablokuje korzystanie z witryny jako całości.

Możesz ominąć wszystkie tego rodzaju ograniczenia dzięki VPN. Łącząc się z serwerami VPN w innym kraju, możesz obejrzeć wybrany film na YouTube. Jeśli Twoim celem jest anonimowe oglądanie filmów z YouTube’a, VPN nie wystarczy. Musisz pamiętać o wylogowaniu się z konta YouTube i włączeniu trybu incognito w przeglądarce.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me