Dostęp do Skype za granicą: jak ominąć bloki! | VPNOverview

Od momentu powstania w 2003 r. Oprogramowanie telekomunikacyjne Skype VoIP (Voice Over Internet Protocol) pozwoliło użytkownikom spędzić około 2 biliony minut na dotarciu do osób, na których im zależy. Dzięki 300 milionom użytkowników miesięcznie i ponad miliardowi pobrań na Androida, Skype stał się tak popularny, że nawet wprowadził nasz język. „Skyping” zajmuje miejsce w Oxford English Dictionary obok innych inspirowanych technologią terminów, takich jak „Googling”, „Whatsapping” i „Facetiming”.


Zablokowany laptop SkypeOprócz tego, że Skype stał się częścią naszego leksykonu, stał się także jedną z najszerzej ograniczonych usług VoIP. W ponad 20 krajach Skype wraz z innymi alternatywami VoIP jest zablokowany lub ograniczony. Na szczęście Skype jest zablokowany w kraju, w którym mieszkasz lub odwiedzasz, to nie koniec świata. Istnieje wiele sposobów na pokonanie takich bloków, z których najprostszym jest zarejestrowanie się w usłudze wirtualnej sieci prywatnej (VPN). W tym artykule przyjrzymy się, które kraje blokują Skype i podobne usługi. Ponadto zbadamy, dlaczego są one blokowane i jak obejść te ograniczenia. Następnie będziesz mógł wrócić do rozmów z przyjaciółmi i rodziną.

Dlaczego Skype jest zablokowany w niektórych krajach?

Istnieje wiele powodów, dla których Skype może być blokowany lub ograniczany w poszczególnych krajach. Jednak w zdecydowanej większości przypadków sprowadza się to do jednego z trzech czynników: protekcjonizmu, nadzoru rządowego lub ograniczeń regulacyjnych.

Protekcjonizm

Większość bloków usług i ograniczeń VoIP jest wdrażana przez firmy telekomunikacyjne jako forma protekcjonizmu. Zdolność Skype do oferowania bezpłatnych ogólnoświatowych połączeń głosowych i wideo ma potencjalnie negatywny wpływ na przychody generowane przez własne usługi firmy telekomunikacyjnej. Z tego powodu blokują korzystanie ze Skype i podobnych platform.

Jest to szczególnie prawdziwe w Ameryce Południowej i Środkowej, gdzie ta sama firma często obsługuje telefon i dostęp do Internetu. Skype jest blokowany przez dostawców usług telekomunikacyjnych w Belize, Brazylii, Meksyku i Wenezueli, aby zmusić użytkowników do komunikowania się przez telefon lub korzystania z własnej usługi VoIP firmy telekomunikacyjnej. Brak konkurencji telekomunikacyjnej w tych krajach tylko zwiększa problem. Na przykład w Belize państwowy Belize Telemedia Limited jest jedynym dostawcą usług telekomunikacyjnych. Blokują korzystanie ze Skype’a w celu ochrony swoich przychodów telefonicznych i promowania własnej usługi VoIP.

Inwigilacja

W niektórych krajach, w szczególności w Chinach i wielu stanach Bliskiego Wschodu, rząd egzekwuje ograniczenia dotyczące Skype i innych usług VoIP. Twierdzą, że niezależność platformy i jej polityka „bez śledzenia telefonu” stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Skype został usunięty ze wszystkich lokalnych sklepów z aplikacjami w Chinach w grudniu 2017 r. Dołączają oni do Gmaila, Facebooka, Snapchata, Twittera, Line i Pinteresta na liście niepaństwowego oprogramowania ocenzurowanego przez rząd chiński. Rząd egipski ma oficjalną politykę blokowania usług, których nie mogą monitorować, w tym Skype.

W styczniu 2018 r. Microsoft ogłosił, że Skype wdroży funkcję „połączenia prywatnego”, która zapewni szyfrowanie typu end-to-end. To ogłoszenie doprowadziło do spekulacji, że poszczególne kraje przeniosą się, aby zablokować Skype. W podobny sposób, jak nałożyli ograniczenia na WhatsApp oraz Telegram i połączenia. Kraje uzasadniają to stwierdzeniem, że nie będą już w stanie monitorować połączeń Skype i lokalizacji dzwoniących.

Ograniczenia prawne

W niektórych krajach usługi VoIP, takie jak Skype, muszą uzyskać licencję na prowadzenie działalności. Doskonałym tego przykładem są Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), które wymagają licencjonowania usług VoIP przez organ regulacyjny ds. Telekomunikacji. Skype jest obecnie niedostępny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ponieważ nie byli w stanie uzyskać odpowiedniej licencji do działania.

Kraje, w których Skype jest zablokowany lub ograniczony

Zablokowane całkowicie

 • Gujana
 • Wenezuela
 • Kuwejt
 • Libia
 • Korea Północna
 • Oman
 • Katar
 • ZEA

Ograniczenia usług

 • Belize – Skype jest obecnie blokowany przez Belize Telemedia Limited, jedynego dostawcę usług telekomunikacyjnych Belize, który oferuje własną usługę połączeń VoIP.
 • Brazylia – Największy brazylijski dostawca telekomunikacyjny, Brazil Telecom, blokuje Skype, ale umożliwia połączenia VoIP za pośrednictwem własnej usługi.
 • Karaiby – LIME, dominujący dostawca usług telekomunikacyjnych na Karaibach, blokuje swoim klientom korzystanie ze Skype.
 • Chiny – Wszystkie usługi VoIP są blokowane, z wyjątkiem usług świadczonych przez China Unicom i China Telecom.
 • Kuba – Skype jest dostępny na Kubie, ale rozmowy kosztują 1,15 USD za minutę, a wyjątkowo wolne prędkości Internetu ograniczają jego użycie.
 • Egipt – Rząd Egiptu regularnie zakłóca lub blokuje wszystkie usługi VoIP, których nie można bezpośrednio monitorować.
 • Iran – Skype wydaje się być dostępny, ale łączność jest tak zła, że ​​usługa jest w zasadzie bezużyteczna.
 • Indie – Połączenia Skype na terenie Indii ze Skype na telefony komórkowe i stacjonarne nie są już dostępne. Jednak bezpłatne rozmowy Skype na Skype w Indiach nadal działają.
 • Jordania – Wszystkie usługi VoIP są zablokowane ze względów bezpieczeństwa.
 • Myanmar – Skype i inne usługi VoIP są dostępne tylko w określonych godzinach i w określonych regionach.
 • Pakistan – Rozmowy przez Skype, nawet między komputerami, są bardzo dochodowe i kosztują 0,14 USD za minutę.
 • Panama – Nakłada podatek 12% na wszystkie połączenia VoIP.
 • Syria – Dostęp do Skype jest ograniczony i nie jest dostępny w kawiarniach internetowych.
 • Wietnam – Dostęp do Skype jest ograniczony. Jednak usługa proxy skonfigurowana w celu ułatwienia połączeń przez Skype jest dostępna w niektórych kafejkach internetowych.
 • Wenezuela – Lokalni dostawcy usług internetowych blokują Skype i inne usługi VoIP w określonych obszarach, ale oferują własne alternatywy.

Jak obejść bloki VoIP?

Jeśli mieszkasz lub podróżujesz do kraju, który rutynowo ogranicza lub blokuje usługi VoIP, takie jak Skype, nie panikuj. Istnieją sposoby na obejście tych ograniczeń. Strony proxy, oprogramowanie Tor i VPN to jedne z najlepszych sposobów na pokonanie blokowania Skype. Możesz szybko wrócić do rozmowy.

Witryny proxy

Ponieważ Skype można skonfigurować tak, aby działał przez serwer proxy, przekierowanie połączenia Skype przez bezpłatną stronę internetową proxy jest jednym ze sposobów na pokonanie blokowania Skype. Ponieważ witryna proxy jest hostowana w kraju bez ograniczeń na Skypie, połączenie nie może być blokowane przez lokalny rząd lub dostawców usług internetowych.

Wadą korzystania z bezpłatnych stron proxy jest to, że przyciągają dużą liczbę klientów, a ich ograniczona przepustowość jest pochłaniana przez tysiące ludzi, którzy próbują uzyskać dostęp do ograniczonych usług. Powoduje to niską jakość połączeń w najlepszych momentach. Ponadto usługi VoIP mogą stać się zasadniczo bezużyteczne w godzinach szczytu.

Oprogramowanie Tor

Oprogramowanie Tor działa podobnie do stron proxy. Korzystają z bezpłatnej, ogólnoświatowej, ochotniczej sieci nakładek obejmującej ponad siedem tysięcy przekaźników. Pozwala im to ukryć lokalizację użytkownika i kraj pochodzenia. Podobnie jak w przypadku witryny proxy, Tor pozwala użytkownikom łączyć się ze Skype, omijając adresy IP zablokowane przez rząd lub lokalnego dostawcę usług internetowych, przez pozorowanie przebywania w innym kraju.

Podobnie jak w przypadku stron proxy, głównym problemem w oprogramowaniu Tor jest opóźnienie. Aby ukryć lokalizację użytkownika i uniknąć nadzoru, Tor przekazuje ruch w wielu węzłach. Powoduje to zauważalne opóźnienie, które może być bardzo rozpraszające podczas połączenia głosowego lub wideo. Ponadto, nie wszystkie usługi VOIP są kompatybilne z Torem, ponieważ Tor ma postać przeglądarki internetowej. Wiele usług i aplikacji VOIP nie łączy się z Internetem przez przeglądarkę, a zatem nie korzysta z sieci nakładek Tor.

VPN

Połączenie VPN-InternetOprogramowanie VPN jest prawdopodobnie najlepszym sposobem na obejście ograniczeń VoIP, umożliwiając łączenie się z zablokowanymi usługami i stronami internetowymi bez poważnych ograniczeń przepustowości lub problemów związanych z opóźnieniami związanych z witrynami Tor lub proxy.

VPN pozwala łączyć się z Internetem za pośrednictwem serwera proxy, dając ci obcy adres IP i omijając ograniczenia dotyczące usług VoIP. Główną różnicą w przypadku zwykłych usług proxy jest to, że VPN silnie szyfruje twoje połączenie, aby zapobiec dalszemu monitorowaniu. Ponieważ większość usług VPN oferuje płatną subskrypcję, są w stanie zapewnić znacznie lepszą szybkość i niezawodność niż bezpłatne usługi VPN lub proxy.

Oprócz wyższej prędkości, bezpieczeństwa i niezawodności, usługi premium VPN często oferują wysokiej jakości obsługę klienta. Personel pomocy technicznej jest zwykle dostępny, aby pomóc ci w łączeniu się z ograniczonymi usługami za pośrednictwem oprogramowania VPN. Oznacza to, że masz możliwość skontaktowania się z zespołem pomocy technicznej, jeśli masz problemy z uruchomieniem Skype.

Wiele usług VPN oferuje również usługę „Dedykowanego adresu IP”, co pozwala na posiadanie własnego spersonalizowanego adresu IP w przeciwieństwie do wspólnego. Korzyści z posiadania dedykowanego adresu IP obejmują dostęp do usług przesyłania strumieniowego wideo, takich jak Netflix, konta bankowości internetowej i witryny z grami online, które rutynowo blokują wspólne adresy IP. Jeśli twoje dedykowane IP zostanie w końcu odkryte i zablokowane, twoja usługa VPN szybko będzie mogła zaoferować ci nową.

Końcowe przemyślenia

Ze wszystkich możliwych opcji przezwyciężenia ograniczeń VoIP i usług dostępu, takich jak Skype, VPN stanowią najlepsze połączenie szybkości, użyteczności, niezawodności i bezpieczeństwa. Jeśli więc podróżujesz do kraju z ograniczeniami VoIP lub jesteś lokalny, który chce tylko móc czatować przez Skype, subskrypcja usługi VPN pozwoli ci nadal dzielić się doświadczeniami bez ograniczeń. Aby pomóc Ci wybrać usługi VPN, które są dla Ciebie odpowiednie, przygotowaliśmy listę najlepszych dostawców VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map