En İyi Yönetilen Güvenlik Servis Sağlayıcıları: Genel Bakış

Önceki yazımızda, bir şirketin neden Yönetilen Güvenlik Hizmetleri (MSSP) sağlamak için üçüncü bir tarafı kullanmak isteyebileceğine baktık. Giderek daha sofistike siber suçlar, kalifiye personel eksikliği ve bir MSSP’nin yardım etmek için adım atması ihtiyacını artıran hiper bağlantılı teknolojiler gibi gezegenlerin bir uyumunu belirledik. Sorun şu ki, şirketiniz için iyi bir MSSP ararken nereden başlıyorsunuz? Bu hızlı kılavuzda, siber güvenlik önleme programınızı dış kaynaklardan temin ederken aramanız gereken bazı temel gereksinimlere dikkat çekeceğim.


MSSP Soru Kontrol Listesi

Mükemmel MSSP için arayışınızda başlamanız gereken temel sorular şunlardır:

Yerel Olmaları Gerekiyor mu??

Siber suçlular interneti bize karşı kullanabilir, ancak aynı şekilde interneti de onlara karşı kullanabiliriz. Birçok MSSP artık uzaktan hizmet sunmaktadır. Daha büyük şirketlerin bazılarının birçok global konumda ofisleri vardır, bu nedenle daha büyük bir hizmet kullanırsanız, yerinde ziyaretler de yapabilirsiniz..

Fiyatlandırma Modeli Nasıldır??

MSSP fiyatlandırması seçiminizde belirleyici bir faktör olabilir. Fiyatlandırma geniş bir aralıkta değişebilir ve BT altyapınızın karmaşıklığına ve boyutuna göre değişir. Daha küçük kuruluşlar, eklenti seçenekleriyle birlikte ayda belirli bir fiyat olan bir paket ödeme modeli kullanmayı tercih edebilir.

Hangi Büyüklükteki Şirketlere Hizmet Sunuyorlar?

MSSP’ler genellikle belirli büyüklükteki şirketlere odaklanabilir. Bunların hizmetlerini kurumsal kuruluşlar, orta ölçekli şirketler vb. İçin tanıttıklarını göreceksiniz. Bazıları kamu sektörü kuruluşlarında veya belirli sektörlerde uzmanlaşmıştır. Küçük ve orta ölçekli firmalar siber suçlular tarafından hedef alındığı için daha fazla MSSP daha küçük şirketlere hizmet sunmaktadır. Bu MSSP’ler genellikle küçük işletmeler için daha uygun bir fiyata daha az hizmet sunacaktır.

Uyum Uzmanlığı gibi Belirli Bir Hizmet Sunabilirler mi??

Birçok endüstri belirli veri koruma yasaları tarafından düzenlenmektedir. Örneğin, kredi kartı ile ödeme yapan herhangi bir şirket, PCI-DSS standardına uygunluk göstermek zorundadır. Avrupa ve dünyada, AB vatandaşlarının kişisel verilerinin işlenmesi de Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) tarafından kontrol edilmektedir. Radarınızdaki MSSP’nin sektöre özgü ve genel uyumluluk gereksinimleri hakkında tavsiye ve rehberlik sağlayacak hizmetler sunup sunmadığını kontrol edin.

On Yönetilen Güvenlik Hizmeti Sağlayıcısı

# 1 TrustNet

trustnet logosuYer: ABD ancak dünyadaki hizmet şirketleri

Hizmet verilen tipik şirket büyüklüğü: Tüm boyutlar yönetilir. Aylık fiyatlandırma modeline dayalı hizmet paketleri sunarlar.

Uzmanlık: Uyumluluk uzmanlığı sunarlar ve yasal gereklilikleri karşıladığınızdan emin olmak için kuruluşunuzla birlikte çalışabilirler. Aynı zamanda uzman proje yöneticileridir. Paketlenmiş hizmetleri, yönetilen güvenlik hizmetlerine girmenin kolay bir yoludur.

# 2 Birleşik Servis Sağlayıcıları (USP)

birleşik güvenlik logosuYer: İsviçre ancak dünya çapında hizmet şirketleri

Hizmet verilen tipik şirket büyüklüğü: İşletme ve kamu sektörüne çoğunlukla orta büyüklükte

Uzmanlık: USP, özellikle Güvenlik Duvarlarında ve son zamanlarda Web Uygulaması Güvenlik Duvarlarında uzun bir siber güvenlik yönetimi geçmişine sahiptir. Dijital kimlik ve kimlik doğrulama konusunda da uzmanlar..

# 3 Uyanık

CyberDNA logosuYer: Amerika Birleşik Devletleri

Hizmet verilen tipik şirket büyüklüğü: Küçük ve orta ölçekli kuruluşlar.

Uzmanlık: Siber güvenlik yönetimi sunmanın yanı sıra kendi kurum içi güvenlik açığı algılama sistemi CyberDNATM var. Ayrıca bütünsel bir son nokta yönetim hizmeti sunarlar.

# 4 Güvenlik Bağlantısı

Güvenlik LogoYer: İskandinavya, Almanya ve Hollanda’nın birçok bölgesinde ofisleri bulunan Belçika

Hizmet verilen tipik şirket büyüklüğü: Her büyüklük ve kuruluş türü

Uzmanlık: Avrupalı ​​şirketlere odaklanma ve “Siber Savunma Merkezi” ndeki uzmanlardan hizmet sunma eğilimi. İş ihtiyaçlarının analizinden tam koruma, önleme ve olay yanıtına kadar tam MSSP teklifi.

# 5 Kırmızı Kanarya

kırmızı kanarya logosuYer: ABD ancak dünyadaki hizmet şirketleri

Hizmet verilen tipik şirket büyüklüğü: Tüm büyüklükteki organizasyonlar

Uzmanlık: Hizmeti yedeklemek için çok çeşitli MSSP hizmetleri ve ürünleri sunun. Onların temel değeri, şirketinize 24/7 emrinizde olan güvenlik uzmanlarının uzak, harici bir “mavi ekibi” vermektir..

# 6 Delta Riski

DeltaRisk LogosuYer: Amerika Birleşik Devletleri

Hizmet verilen tipik şirket büyüklüğü: Tüm büyüklükteki organizasyonlar

Uzmanlık: Bulut hizmeti güvenlik açıklarına odaklanma. Bulut tabanlı saldırıları tespit etmek ve önlemek için bir dizi sağlam çözüm sunar. İnsan güvenlik açığı analizini artırmak için 7/24 izleme hizmetlerinin yanı sıra gelişmiş veri analizi ve Makine Öğrenimi sunun.

# 7 Turuncu İşletme Hizmetleri

Turuncu İşletme Hizmetleri logosuYer: Fransız karargahı ancak dünyanın dört bir yanında ofisleri var.

Hizmet verilen tipik şirket büyüklüğü: Orta büyüklükte

Uzmanlık: Avrupa’nın en tanınmış markalarından birinden 7/24 yönetilen siber güvenlik hizmetleri.

8. EY Güvenliği

EYSecurity logosuYer: İngiltere merkezli ancak ABD ve Asya Pasifik dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki ofisler

Hizmet verilen tipik şirket büyüklüğü: Orta ve büyük ölçekli işletmeler

Uzmanlık: Bir dizi uzmanlığa sahip büyük firma.

9. ECSC

ECSC logosuYer: İngiltere ve Avustralya’daki merkezler

Hizmet verilen tipik şirket büyüklüğü: Tüm büyüklükteki organizasyonlar

Uzmanlık: Siber güvenlik yönetiminin tüm yönleriyle uyumluluktan tam dış kaynak kullanımına kadar her şeyi kapsayan çeşitli hizmet paketleri. Uzmanlık PCI ve GDPR uyumluluğudur.

# 10 SecureWorks

güvenlik logosuYer: Merkezi İngiltere’de olmakla birlikte dünyanın dört bir yanındaki ofisler

Hizmet verilen tipik şirket büyüklüğü: Tüm büyüklükteki organizasyonlar

Uzmanlık: 55 ülkede 4.400 müşteriyle SecureWorks, yönetilen güvenlik hizmetleri dünyasında en tanınmış isimlerden biridir. Bir İngiliz şirketidir ancak Dell Technologies’e aittir. Güvenlik açığı analizinden 7/24 yönetime ve olay yanıtına kadar kuruluşunuzu tutar.

Son düşünceler

On MSSP listemiz hiçbir şekilde kapsamlı değildir, bu nedenle kendi araştırmanızı da yapmayı unutmayın. Yönetilen güvenlik hizmetleri sunan 100’den fazla kuruluşu listeleyen bir dizi tam MSSP dizini vardır; MSSP Uyarısı verilebilir. Sonunda, kuruluşunuz için doğru MSSP eşleşmesini belirlemeniz gerekir. Daha küçük bir şirketseniz, daha küçük firmanın özel ihtiyaçlarına uygun ve daha uygun bir fiyata gelen paketler sunanlara göz atmak isteyebilirsiniz..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me