Міжнародна репресія на шпигунське програмне забезпечення IM RAT | VPNoverview.com

Чоловік Великобританії був вчора ув’язнений у рамках міжнародної операції з боротьби з троянами віддаленого доступу (RAT). Шпигунське програмне забезпечення RAT здійснює повний контроль за комп’ютерами жертв, щоб викрасти особисті дані, реєстраційні дані та відеоматеріали.


Операція з вимкнення шпигунських програм IM RAT

Міжнародна скоординована операція була розпочата ще в червні 2019 року для вимкнення невідкладного монітора RAT (IM). Акція завершилася минулого тижня рейдами в Австралію, Колумбію, Чехію, Нідерланди, Польщу, Іспанію, Швецію та Великобританію. Він орієнтований як на продавців, так і на користувачів IM RAT.

Операцією керувала федеральна поліція Австралії та координувалася Європолом на міжнародному рівні. За даними Європолу, було заарештовано близько 13 найбільш «плодотворних користувачів RAT» та вилучено 430 пристроїв.

Вважається, що шпигунське програмне забезпечення RAT використовується в 124 країнах і продається більш ніж 14 500 покупцям. Він користувався величезною популярністю, оскільки був простий у використанні, тому що покупці не повинні мати технічних знань, щоб використовувати його. Крім того, у нього була відносно низька ціна продажу лише 25 доларів США.

Вважається, що кількість жертв становить десятки тисяч. Слідчі вже знайшли докази викрадених особистих даних, паролів, приватних фотографій та відеоматеріалів.

Тепер узгоджена операція припинила наявність IM RAT. Крім того, шпигунське програмне забезпечення IM RAT більше не може використовуватися тими, хто вже придбав його.

Зловмисник заарештований у Великобританії

У Великобританії було видано 21 ордер на обшук, що призвело до арешту дев’яти осіб та вилучення 100 предметів.

У рамках операції у Великобританії чоловік із Мерсісайд Скотт Коулі був заарештований та засуджений вчора до двох років ув’язнення. Він заразив комп’ютери невинних жертв IM RAT, щоб взяти під контроль свої веб-камери та спостерігати за ними.

Арештовані працівники знайшли на комп’ютері Коулі декілька папок, де були записи його жертв. Папки, мабуть, містили зображення та відео про роздягання жінок та під час інтимних моментів, включаючи секс.

У поліції було мало проблем із відстеженням Коулі, оскільки він, як повідомляється, придбав шпигунське програмне забезпечення RAT за допомогою облікового запису PayPal, пов’язаного з його справжнім іменем та електронною адресою. Стюарт Міллс, захищаючи Коулі, сказав: “… дивно, що настільки вільно доступні для продажу та купівлі, оскільки тут не було ніякої складності – його купували за допомогою облікового запису PayPal цього відповідача, і він був легко ідентифікований”. Він додав: “Сам підсудний не є особливо витонченою особою”.

Що таке RAT?

Троянин віддаленого доступу (RAT) – це зловмисне програмне забезпечення, яке дозволяє хакерам відстежувати та контролювати комп’ютер чи мережу жертви. Це працює як законні програми віддаленого доступу, які часто використовуються технічною підтримкою, щоб допомогти клієнтам із проблемами з комп’ютером.

Однак, хоча законні програми віддаленого доступу використовуються для технічної підтримки та обміну файлами, RAT використовуються для шпигування, викрадення комп’ютерів та викрадення конфіденційної інформації.

RAT зазвичай завантажуються за допомогою програми, яку вимагає потерпілий, або надсилаються у вигляді вкладення електронної пошти. Їх важко виявити, оскільки вони не сповільнюють заражений комп’ютер. Вони також не відображаються у списках програм або завдань, що працюють на комп’ютері. Якщо хакер не видасть себе, видаляючи файли або переміщуючи курсор по екрану, жертви можуть заражатися RAT роками, не помічаючи..

Яка мета RAT?

RAT дають хакерам адміністративний доступ до заражених комп’ютерів. Таким чином, хакери можуть витерти комп’ютер жертви або здійснити незаконні дії в Інтернеті на ім’я жертви. Вони могли вкрасти інформацію, таку як дані для входу в систему, банківський рахунок в Інтернеті або дані соціального страхування. Хакер також може використовувати RAT, щоб взяти під контроль комп’ютер жертви та зробити його частиною ботнету.

Крім того, RAT, використовувані для шпигунства, стають все більш популярними. Вони беруть під контроль веб-камери жертв і використовують отримані відео чи зображення для шантажу чи інших неналежних цілей. Деякі RAT навіть не активують індикатор веб-камери, тому жертви не знають, що їх спостерігають.

Уникаючи шпигунських програм RAT

Громадськість та бізнес можуть дотримуватися простих кроків, щоб захистити себе від шпигунських програм RAT. Такі кроки включають:

  • Встановлення та збереження оновленого ефективного антивірусного програмного забезпечення
  • Уникайте завантаження програм або програм, які не є надійним джерелом
  • Будьте обережні, перш ніж натиснути на посилання в електронних листах – вони можуть бути фішинг
  • Будьте обережні, перш ніж відкривати вкладення в електронних листах, навіть якщо вони здаються відомими особами
  • Уникання підозрілих веб-сайтів
  • Покриття веб-камер, коли вони не використовуються, будь то вбудований або кліп-пристрій
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me