Квантові обчислення сприймаються як загроза кібербезпеці | VPNoverview.com

Триває гонка між США та Китаєм за квантове верховенство. Однак прихід квантових обчислень загрожує руйнуванням існуючих систем кібербезпеки та заставить сьогоднішні методи шифрування застарілими. Це ставить під загрозу всю інформацію, захищену сьогодні криптографічними методами.


Гонка включена

Квантові обчислення мають потенціал для вирішення проблем, які класичні комп’ютери не можуть. Це розглядається як наступний технологічний кордон, який змінить світ. Пошуки верховенства квантових обчислень – це не просто перегони між Китаєм та США. Інші країни, такі як Європа, Австралія та Канада, розглядають це як геополітичний пріоритет.

Перевага мати перший комп’ютер, який робить усі інші комп’ютери застарілими, був би величезним. Це забезпечило б економічну, військову та охорону здоров’я для переможця цієї гонки в кіберпросторі. Квантові обчислення можуть бути використані для оптимізації моделей зміни клімату та прогнозу погоди. Він також може бути використаний для досягнення більш швидкої доставки продукції та зниження витрат на виготовлені товари.

Хоча прогрес у обчислювальних системах, таких як квантові обчислення, може змінити життя, тому виникає потреба у порівнянних досягненнях в кібербезпеці..

Загроза квантових обчислень щодо кібербезпеки

Основна мета кібербезпеки – запобігання порушенням даних та збереження цілісності даних за допомогою криптографії з відкритим ключем. Очікувана обчислювальна потужність квантових комп’ютерів, однак, як очікується, зможе зламати будь-яку найдосконалішу сьогодні систему шифрування протягом кількох днів.

Отже, квантова технологія сприймається як серйозний ризик для безпеки як для компаній, так і для приватних осіб. Така влада в руках кіберзлочинців може поставити під серйозну загрозу особисту та фінансову інформацію, що зберігається на жорстких дисках або в хмарі. Наприклад, обмін інформацією, який відбувається під час покупок в Інтернеті або коли доступ до робочої електронної пошти віддалено, більше не буде захищеним.

Усі дані ризику

Усі дані під загрозою нападу з боку кіберзлочинців чи інших шкідливих суб’єктів. Приватні дані, банківські та медичні записи, а також військова та державна таємниці можуть бути під загрозою. Глобальні фінансові ринки та таємна урядова розвідка вже не будуть захищеними.

Крім того, не тільки методи шифрування сьогодні не захищені в постквантовому світі, але й сьогодні зашифровані дані також не є безпечними. «Зловмисник може записати наші захищені комунікації сьогодні і зламати його з квантовим комп’ютером років по тому. Усі сьогоднішні секрети будуть втрачені “, – каже Таня Ланге, професор криптології Ейндховенського технологічного університету, Нідерланди.

За словами Ланга, вже існує квантовий алгоритм, який може порушити всі криптографічні прийоми, що використовуються для захисту з’єднань в Інтернеті. Все, що потрібно, – це передбачувана комп’ютерна потужність квантових комп’ютерів, щоб усі дані світу були на милість зловмисних акторів.

Що робиться, щоб протистояти цій загрозі

На тлі такої загрози компанії вже вимагають вирішення, хоча квантові обчислення все ще знаходяться лише на експериментальній стадії. У відповідь Європейська Комісія надала дослідницькому консорціуму під назвою PQCRYPTO 3,9 млн євро фінансування. Консорціум, очолюваний Ланге, покладається на розробку нових криптографічних методів, які будуть надійними у постквантовому світі.

Приватні підприємства, такі як IBM, Google та Microsoft, також проводять дослідження з розробки криптографічних технологій, стійких до квантових атак. Дослідження квантово-безпечних алгоритмів шифрування вважається надзвичайно важливим для підготовки до того, що називається “технокаліпсисом”.

Місце VPN в постквантовому світі

В даний час рішення щодо кібербезпеки для споживачів та підприємств значною мірою покладаються на віртуальні приватні мережі (VPN) для додаткового рівня захисту. Щоб забезпечити безпеку в Інтернеті, VPN використовують криптографію для створення захищеного тунелю між користувачем та Інтернетом.

Однак із приходом комп’ютерів, здатних зламати сьогоднішні криптографічні методи, технологія VPN ризикує застаріти, якщо вона не розвивається, щоб іти в ногу.

Отже, вже докладаються зусилля щодо підготовки VPN до постквантового світу. Наприклад, Microsoft розпочала проект NIST Post Quantum, який розглядає поєднання програмного забезпечення OpenVPN з постквантовою стійкою криптографією.

VPN також розглядаються як можливі короткотермінові рішення в постквантовому світі для захисту додатків, які не є квантовими готовими. Оскільки VPN дозволяють додаткам запускатися всередині них, VPN, захищені постквантовою криптографією, можуть бути використані в постквантовому світі для запуску програм, які ще не є квантовими готовими.

Наскільки далеко від квантових обчислень

В даний час квантові комп’ютери дуже чутливі до перешкод від звуку, температури та вібрації. Це робить їх дуже нестабільними і обмежує їх обчислювальну потужність, роблячи їх не набагато кращими, ніж комп’ютери сучасності.

Тим не менш, деякі прогнозують, що перший комерційний квантовий комп’ютер може з’явитися вже в 2022 році. Це здається нереальним для більшості. Більшість теоретиків очікують, що квантова технологія стане повністю розвиненою технологією до 2025 року.

Відповідно до цього, очікується, що пройде 10 років або більше, перш ніж потужний і досить стабільний квантовий комп’ютер запрацює, який може зламати криптографію відкритого ключа сьогодні, зробивши її застарілою.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map