Дослідники університету Карнегі Меллон запустили додаток конфіденційності IoT | VPNoverview.com

Цього тижня дослідники CyLab, Інституту дослідження безпеки та конфіденційності університету Карнегі Меллона, запустили додаток «Асистент Інтернету речей» (IoT). Цей новий додаток інформує користувачів про те, які технології IoT є навколо них та які дані вони збирають.


Швидко зростаючий ринок IoT

З початку 2010 року кількість пристроїв IoT збільшилася за рік на 31% до 8,4 мільярда у 2017 році. Оцінки різняться, але, як очікується, до кінця цього року буде використовуватися 25-30 мільярдів пристроїв. За прогнозами, глобальна ринкова вартість IoT досягне трильйонів.

У цьому відношенні споживачі більше пов’язані як ніколи. Побутова електроніка також займає найбільший сегмент усіх пристроїв IoT. Ці пристрої часто діляться на споживчі, комерційні, промислові та інфраструктурні простори.

Більше того, зараз відбувається низка технологічних розробок, які сприяють впровадженню IoT. Протягом наступних років «Головна» стане сегментом, що швидко розвивається. Це буде зумовлене подальшим швидким зростанням розумних домашніх пристроїв, а також зносу.

Користувачі часто не знають про відстежувані дані

На жаль, із збільшенням кількості пристроїв, підключених до Інтернету та Bluetooth, зростатиме кількість даних, що відслідковуються. Це може статися зі знанням користувачів або без нього.

«Люди, які сьогодні пересуваються цифровим пейзажем Інтернету, засипають повідомленнями про те, як відслідковуються їхні дані. Але у фізичному світі, де пристрої IoT відслідковують всілякі дані, небагато повідомлень – якщо такі є, – надано Даніель Ткачік, представник університету Карнегі Меллон..

Професор Норман Саде, член факультету CyLab в Інституті програмного забезпечення Карнегі Меллон та головний науковий співробітник цього проекту, додав: «Через нові закони, такі як Загальний регламент захисту даних (GDPR) та Каліфорнійський закон про конфіденційність споживачів (CCPA), люди потребують бути поінформованими про те, які дані про них збираються. Їм також потрібно дати вибір щодо цих процесів ».

Додаток «Асистент Інтернет» (IoT)

Щоб допомогти людям контролювати свою конфіденційність, команда дослідників Карнегі Меллон створила додаток разом з усією підтримуючою інфраструктурою для вирішення проблеми. Додаток Internet of Things (IoT) Assistant був запущений на цьому тижні. Додаток інформує користувачів про те, які технології IoT є навколо них та які дані вони збирають. Додаток доступний як для iOS, так і для телефонів Android.

“Розгляньте публічні камери з розпізнаванням обличчя та можливостями розпізнавання сцени. Маяки Bluetooth таємно відстежують ваше місцезнаходження у торговому центрі. Або розумний дзвінок у сусіда або розумний динамік. Додаток IoT Assistant дозволить відкрити навколо себе пристрої IoT. Він також повідомить вас про дані, які вони збирають. Якщо пристрій пропонує вибір конфіденційності, як увімкнення чи вимкнення збору даних, додаток допоможе вам отримати доступ до цих варіантів “, – пояснив один з дослідників..

Зараз на деяких громадських просторах під наглядом можуть бути знаки. Наприклад, вони можуть сказати: «Цей район знаходиться під наглядом». Таким чином, люди, які знаходяться поблизу пристрою, усвідомлюють, що це може бути відеозапис їх. Але професор Норман Саде каже, що цього недостатньо. “Ці знаки нічого не говорять про те, що робиться з вашими кадрами”. Як довго буде зберігатися кадри? Чи використовується розпізнавання обличчя? З ким збирається поділитися інформацією?

Інтернет-портал для власників пристроїв

Кінцеві користувачі можуть використовувати додаток, щоб переглянути інформацію про пристрої IoT навколо них. Власники пристроїв IoT, з іншого боку, також можуть використовувати хмарний Інтернет-портал для публікації наявності власних ресурсів пристроїв IoT. Для цього вони можуть використовувати реєстри, доступні через інфраструктуру конфіденційності, розроблену в КМУ. Заздалегідь виготовлені шаблони дозволяють легко додавати в реєстр різноманітні різні пристрої IoT, включаючи пристрої, що не входять у продаж.

Такі організації, як оператори торгових центрів, власники магазинів, університети чи особи, можуть подати запит на створення реєстрів, де вони можуть контролювати публікацію технологій IoT в різних областях. Інфраструктура розміщена у хмарі та розроблена так, щоб вона була простою у користуванні.

“Ми зробили для вас роботу”, – сказав професор Норман Саде. “Все, що вам потрібно зробити, це почати додавати свої ресурси IoT, щоб ви могли дотримуватися сьогоднішніх законів про конфіденційність.”

Створення інфраструктури конфіденційності IoT

Додаток Internet of Things (IoT) Assistant є частиною персоналізованого проекту «Помічник конфіденційності». Він складається з двох основних складових. По-перше, мобільний додаток IoT Assistant. Люди можуть завантажити цю програму на свій смартфон, щоб виявити навколо себе технології ІОТ та їхні дані. По-друге, зростаюча колекція реєстрів ресурсів IoT. Тут люди можуть оприлюднити наявність ресурсів IoT та їх практику даних у різних сферах.

“Ми передбачаємо, що персональні помічники конфіденційності є інтелектуальними агентами, здатними з часом вивчати переваги конфіденційності своїх користувачів, напівавтоматично налаштовуючи багато налаштувань і приймаючи від свого імені багато рішень щодо конфіденційності. Завдяки цілеспрямованій взаємодії, помічники конфіденційності допоможуть своїм користувачам краще оцінити наслідки, пов’язані з обробкою своїх даних, та нададуть їм можливість контролювати таку обробку інтуїтивно та ефективно », – пояснюється на веб-сайті проекту. Наприклад, дослідники також вивчають ідею додавання “натискань” на додаток або сповіщень, які інформуватимуть користувачів про дані, якими вони діляться.

Як виноска: чи знаєте ви, що концепція мережі розумних пристроїв обговорювалася ще в 1982 році, коли модифікований торговий автомат Coca-Cola в Університеті Карнегі Меллон став першим пристроєм, підключеним до Інтернету. Він зміг повідомити про свій інвентар та про те, чи були нещодавно завантажені напої холодними чи ні.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me