Výběr nejlepší VPN pro vaše zařízení Android, top 3

Pokud vlastníte chytrý telefon nebo tablet Android, můžete zvážit použití VPN. Síť VPN vám umožní lépe zabezpečit připojení k veřejným sítím Wi-Fi a dokonce streamovat American Netflix odkudkoli na světě. Ať už je důvod jakýkoli, pro Android existuje strašně mnoho VPN. To může ztížit výběr správné sítě VPN, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Některé VPN VPN jsou pomalé, jiné rychlé, ale nebezpečné a některé ve skutečnosti VPN vůbec ne, ale proxy. V tomto článku vám pomůžeme vybrat nejlepší Android VPN pro vaši situaci.


Na co se zaměřit při výběru nejlepší technologie Android VPN pro Android?

Pokud chcete vynikajícího poskytovatele VPN pro Android, ujistěte se, že jste vybrali rychlou a bezpečnou VPN se správnými umístěními serveru. V závislosti na tom, co je pro vás důležité, mohou být některé VPN vhodnější než jiné. Vysíláte hodně? Pak jděte na rychlou VPN. Chcete, aby vaše data zůstala v bezpečí? Poté vyberte zabezpečenou VPN. Chcete odblokovat určitý web z jiné země? Pak zkontrolujte, zda VPN, kterou chcete zvolit, má servery v této zemi. Kromě toho je samozřejmě užitečné, pokud má VPN aplikaci pro Android.

Při výběru sítě VPN může být užitečné znát některé důležité aspekty sítí VPN. Při určování našich tří nejlepších VPN VPN pro Android jsme se zaměřili na následující aspekty:

 • Zabezpečení a soukromí: zaměřili jsme se hlavně na protokolovací politiku a šifrovací protokoly VPN. Z důvodu ochrany soukromí je důležité, aby poskytovatel VPN neuchovával žádné protokoly, jinak vaše data budou stále ukládána společností VPN, což určitě při použití VPN určitě nechcete. Šifrovací protokoly VPN často určují, jak obtížné je crackovat šifrovaný soubor. Většina VPN používá OpenVPN, ale některé z nich ne. Doporučujeme, abyste si vybrali poskytovatele VPN, který používá OpenVPN.
 • Rychlost: rychlost může být velmi důležitá pro VPN, zejména při streamování, stahování a každodenním používání. Sítě VPN mohou mírně snížit rychlost, ale u některých sítí VPN si toho ani nevšimnete, zatímco u jiných to určitě budete. Doporučujeme pouze sítě VPN, které ovlivňují vaši rychlost co nejméně.
 • Snadnost použití: některé VPN vyžadují technické znalosti, jiné ne. Při výběru nejlepších poskytovatelů VPN pro Android jsme se zaměřili na VPN, které jsou vhodné pro každého. Jinými slovy, všechny VPN v našich nejlepších 3 mohou snadno používat mladí i staří.
 • Servery: Pokud používáte VPN k odblokování webů, je velmi užitečné velké množství serverů. Například, pokud máte VPN, která má pouze servery ve Francii, nebudete ji moci použít k odblokování American Netflix. Kromě toho bude VPN mít menší vliv na rychlost, pokud používáte server VPN, který je vám blízko.
 • Další funkce: VPN někdy nabízejí další možnosti, které uživateli usnadní surfování bezpečně nebo rychleji. Někdy ve formě přepínače zabíjení, někdy ve formě vyhrazené IP. Ačkoli je to obvykle méně důležitý faktor, může být dobré tomu věnovat pozornost, pokud máte nějaké speciální potřeby VPN.
 • Cena: Kromě skutečné kvality služby VPN je také dobré zjistit, zda předplatné VPN odpovídá vašemu rozpočtu. Je pravděpodobné, že byste chtěli dobrou VPN, ale nechcete za ni platit příliš mnoho. To je důvod, proč jsme zahrnuli cenu jako aspekt do našich nejlepších 3.

Nejlepší VPN pro Android: naše top 3

Na základě výše uvedených kritérií jsme vybrali následující tři poskytovatele VPN, kteří považujeme v současné době za nejlepší VPN pro Android pro Android:

1. Surfshark

Surfshark je jednou z nejlepších a nejdražších VPN. Téměř ve všech aspektech to VPN skóre velmi dobře. Servery jsou rychlé, máte velký výběr umístění serverů ve velkém počtu zemí, VPN se snadno používá a navíc je tato VPN velmi levná pro poskytovanou kvalitu. To vše znamená, že na svých zařízeních Android můžete streamovat za velmi nízkou cenu bez škytání. To je užitečné, pokud na svém telefonu nebo tabletu Android sledujete spoustu filmů nebo seriálů.

2. ExpressVPN

ExpressVPN je fantastická VPN pro Android. VPN je extrémně rychlá, má mnoho serverů a je velmi snadná instalace a nastavení na zařízeních Android. Aplikace automaticky uvidí, ve kterém jazyce je zařízení nastaveno, a podle toho se přizpůsobí. Kromě vysoké rychlosti má ExpressVPN také velmi dobré šifrování. S ExpressVPN nemůžete pokazit. Ve srovnání s Surfsharkem bychom řekli, že ExpressVPN je z hlediska kvality o něco lepší, ale také mnohem dražší. Proto, pokud jde o nás, získala druhé místo na tomto seznamu.

3. Soukromý přístup k internetu – PIA

Soukromý přístup na internet (PIA) je vynikající alternativou VPN pro uživatele, kteří hledají vysoce bezpečnou a na soukromí orientovanou VPN. PIA se velmi zaměřuje na zabezpečení online a stále udržuje vynikající rychlosti. PIA je o něco pomalejší než ExpressVPN a o něco dražší než Surfshark, ale tato VPN je stále skvělou volbou pro Android. Obzvláště se nám líbí zabezpečení a šifrování tohoto poskytovatele.

Zdarma vs placené VPN pro Android

Kromě placených služeb VPN máte také možnost jít s bezplatným VPN. Přestože existuje řada dobrých bezplatných služeb VPN, většina z nich nebude vhodná pro dlouhodobé používání. Mnoho bezplatných služeb VPN má omezení rychlosti, množství dat, která můžete použít za měsíc nebo umístění serveru. Datový limit často neumožňuje sledovat celý film. Bezplatné VPN bez datového limitu nebo s velmi vysokým limitem budou často pomalé nebo nebezpečné. Proto obvykle doporučujeme jít za placenou VPN.

Zdarma aplikace VPN pro Android, které nejsou skutečnými VPN

Pokud mluvíme o bezplatných aplikacích VPN pro Android, je dobré také krátce zmínit proxy servery. Jedná se o aplikace, které jsou často bezplatné a inzerované jako VPN. Obvykle se však jedná o servery proxy: služby, které mění vaši IP adresu, ale nešifrují vaše data. Příkladem toho je Hola. Tato služba se inzeruje jako VPN, ale pouze změní vaši IP adresu na jinou uživatele Hola. Pokud používáte Hola, vaše připojení budou používat i další uživatelé Holy. To je velmi nebezpečné, protože ostatní lidé používají vaše připojení a kdo ví, k čemu je používá.

Proč VPN pro Android?

Každý má jiné důvody k použití VPN. Nejběžnější důvody jsou následující:

Důvod
Vysvětlení
BezpečnostníProtože váš internetový provoz je šifrován pomocí VPN, ostatní nemohou získat pouze přístup k vašim datům. Například hackeři, vlády a poskytovatelé internetu nemohou vidět, co děláte online. To je zvláště důležité pro zařízení Android, protože se často připojujete k veřejným sítím Wi-Fi pomocí smartphonu nebo tabletu.
SoukromíDíky VPN je vaše vlastní IP adresa skrytá a z jednoho ze serverů VPN získáte jinou IP adresu. Výsledkem je, že vaše online akce nelze vysledovat zpět k vašemu zařízení nebo k vám jako osobě. To se často používá v kombinaci se stahováním torrentů, aby se zabránilo pokutám. Soukromí a legislativa jsou také důvodem, proč novináři, kteří žijí v zemích s velkou cenzurou, používají VPN k vyjádření svých názorů pomocí anonymních fór.
OdblokováníNěkteré weby a služby blokují jejich obsah na základě vaší polohy. Například Netflix má v Americe větší nabídku filmů a seriálů než ve většině ostatních zemí. S pomocí VPN můžete tento druh geografického blokování obejít a sledovat filmy a seriály z jiných zemí. To je také důvod, proč se VPN často používá v Číně, kde jsou blokovány weby jako YouTube a Facebook.

Jak nainstalovat VPN na Android

Existuje několik způsobů, jak nainstalovat VPN na zařízení Android. Nejjednodušší je pravděpodobně aplikace z Obchodu Play:

 1. Přihlaste se k odběru poskytovatele VPN;
 2. Stáhněte si aplikaci VPN z Obchodu Play;
 3. Otevřete aplikaci;
 4. V případě potřeby upravte nastavení;
 5. Zapněte VPN (vaše zařízení Android pravděpodobně požádá o změnu konfigurace připojení VPN v části „Síť“, povolte).

V souhrnu: nejlepší VPN pro Android, naše top 3

Na základě výše uvedených kritérií doporučujeme následující VPN pro Android:

 1. Surfshark
 2. ExpressVPN
 3. PIA

Všichni tito poskytovatelé mají vynikající software pro Android a jsou dobří z hlediska ceny, rychlosti a bezpečnosti. Surfshark je nejdostupnější prémiová VPN, ExpressVPN může být o něco lepší, ale je také mnohem dražší a PIA podniká další kroky, pokud jde o bezpečnost. Pokud vám žádný z těchto poskytovatelů nepomůže, můžete se vždy podívat na náš přehled všech zkontrolovaných sítí VPN:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me