Přehled nejlepších VPN routerů VPNOpřehled

Nastavením připojení VPN na routeru zajistíte, že všechna data procházející routerem budou automaticky šifrována a anonymizována. To znamená, že nemusíte instalovat VPN na všech svých zařízeních samostatně; jakmile projde routerem, vše je šifrováno. Níže vysvětlíme, jak to všechno funguje, a poskytneme vám několik tipů, jak vybrat nejlepší VPN router.


Důvody instalace VPN na routeru

Většina lidí jednoduše instaluje VPN přímo do svého počítače, notebooku, tabletu nebo smartphonu. Toto je často nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak bezpečně a anonymně přistupovat k internetu. Pokročilejší uživatelé však mohou chtít na svém routeru nastavit VPN. Existuje několik důvodů, proč byste to mohli udělat:

 • Nastavením připojení VPN na routeru prochází veškerý váš internetový provoz prostřednictvím serveru VPN. Nemusíte instalovat software VPN samostatně na každé jedno zařízení.
 • Některé chytré televizory nebo zařízení nemají určený software VPN. Instalace VPN na router stále poskytuje všechny výhody VPN. Jednou z výhod je možnost odblokování různých streamovacích webů.
 • Bezpečnostní společnosti často objevují narušení bezpečnosti ve veřejných sítích Wi-Fi, což ukazuje, že i zabezpečené sítě Wi-Fi jsou zranitelné vůči hackerům. To platí také pro naše domácí sítě. Používáním VPN ztěžujete hackerům proniknout do vaší sítě Wi-Fi.

Jakmile je klient VPN ve směrovači správně nastaven, všechna zařízení v síti jsou připojena ke zbytku internetu pomocí zabezpečeného připojení VPN. Následující obrázek ukazuje, jak to vypadá, když je váš router nastaven jako klient VPN.

Směrovač připojení VPN blikal

Co byste měli hledat v routeru VPN?

Stejně jako při nákupu jiného hardwaru je při výběru routeru VPN třeba mít na paměti několik důležitých věcí. Kromě obecných věcí, jako je rychlost, je dobré zkontrolovat následující věci:

 • Proces instalace: Chcete-li nainstalovat VPN do routeru, musíte router nastavit velmi specifickým způsobem. Tento proces se nazývá blikání. Při výběru směrovače VPN můžete získat předem zabalený směrovač. Ty si často musíte objednat z Ameriky, ale jsou to možnosti, pokud nechcete router blikat sami. Při sestavování seznamu nejlepších směrovačů VPN jsme věnovali pozornost směrovačům, které lze snadno blikat, nebo směrovačům, které jsou předběžně blikány.
 • Síťové porty a připojení: u routerů můžete nastavit různé síťové porty nebo připojení. To vám umožní používat VPN při některých připojeních, ale ne ve všech. Navíc vám umožňuje nastavit různé servery VPN na různých síťových portech. Tímto způsobem můžete mít místní VPN tunel na jednom portu a jeden americký na druhém. To může být užitečné pro sledování American Netflix, aniž byste museli používat (pomalejší) americké připojení VPN pro všechna vaše zařízení (pokud nežijete v USA).
 • Cena: Cena je samozřejmě velmi důležitým aspektem, který je třeba vzít v úvahu při výběru VPN routeru. Rozdíl v ceně mezi některými směrovači je obrovský. Některé směrovače VPN jsou čtyřikrát dražší než jiné. Je důležité zvážit, zda skutečně potřebujete všechny další možnosti, které tyto dražší směrovače nabízejí. Z tohoto důvodu jsme se při sestavování seznamu nejlepších směrovačů zaměřili také na cenu směrovačů VPN.
 • Výkon procesoru: Obvykle, když vyberete router, nemusíte věnovat velkou pozornost procesoru. Toto je však důležitý aspekt při pohledu na směrovače VPN. Protože router musí šifrovat a dešifrovat data prostřednictvím poskytovatele VPN, musí router VPN pracovat o něco těžší než běžný router. Proto jsme se také podívali na výpočetní výkon různých směrovačů.

Kromě toho musíte věnovat velkou pozornost ceně samotného softwaru VPN. Koneckonců, většina VPN není zdarma. Abyste mohli využívat funkčnost VPN těchto směrovačů, musíte si také předplatit VPN.

Nejlepší VPN routery (pro jejich flashování)

Nejprve probereme pět směrovačů, které si můžete nastavit sami. Jedná se o takzvané VPN klientské směrovače, které můžete nastavit pro připojení k poskytovateli VPN. Pokud se vám zdá, že tento proces nastavení vašeho routeru je příliš složitý, můžete raději použít router, který je již nastaven obchodem nebo výrobcem. Dále v tomto článku budeme proto také diskutovat o tom, kde si můžete koupit směrovače, které jsou již nastaveny pro použití VPN (směrovače typu flash).

1. Asus RT-AC88U – nejlepší volba s 8 síťovými porty

Asus RT-AC88UAsus RT-AC88U je skvělý router VPN s 8 síťovými porty. Vzhledem ke své rychlosti, počtu portů, snadné instalaci softwaru VPN a přiměřené ceně si tento router zasloužil první místo v tomto seznamu. Nejvyšší rychlosti s tímto routerem lze dosáhnout u zařízení, která podporují připojení 5 GHz. Celkově vzato, je to skvělá volba: vynikající výkon, mnoho portů, snadná instalace softwaru a stále dobrá cena.

2. Asus ROG Rapture GT-AC5300 – Fantastický výkon, ale o něco dražší.

Asus ROG Rapture GT-AC5300Asus ROG Rapture GT-AC5300 je působivá technologie. Tento směrovač vypadá spíše jako kosmická loď než normální směrovač. Na tomto routeru je velmi příjemné, že pomocí síťového portu můžete určit, zda by mělo být použito připojení VPN. Tímto způsobem si můžete vybrat přesměrování a šifrování pouze části zařízení prostřednictvím připojení VPN. Předchůdce tohoto routeru byl naším oblíbeným, ale s příchodem Asus RT-AC88U tento router trochu klesl.

Můžete se také rozhodnout nastavit více tunelů VPN. Například jedno zařízení může být připojeno k lokálnímu VPN serveru přes router, zatímco jiné zařízení (ve stejné síti) je připojeno k americkému VPN serveru. Užitečné, pokud například chcete sledovat americký Netflix. Pomocí níže uvedeného tlačítka si můžete objednat Asus ROG Rapture GT-AC5300.

3. Linksys WRT3200ACM – možnost Solid

Linksys WRT3200ACMNastavení Linksys WRT3200ACM je velmi snadné v kombinaci s většinou VPN. Zejména ExpressVPN, náš oblíbený poskytovatel VPN, pracuje s tímto routerem Linksys velmi dobře. Pokud máte předplatné u ExpressVPN, obdržíte aktivační kód. Zadejte tento kód do nového routeru Linksys WRT3200ACM a jste připraveni používat internet bezpečně a anonymně se všemi vašimi zařízeními!

Jako protokoly VPN můžete použít protokol OpenVPN TCP a UDP. Přepínání mezi servery je také velmi snadné. Tento router je založen na OpenWRT a firmware této verze je speciálně vyvinut pro ExpressVPN. Přestože tento router stále funguje velmi dobře s ostatními poskytovateli VPN.

4. TP-Link Archer C2300 – nejlevnější

TP-Link Archer C2300TP-Link Archer C2300 nemusí být z hlediska výkonu nejlepším routerem na seznamu, ale stále funguje dobře. Proto jej doporučujeme jako základní model. Zabezpečení online a soukromí musí být dostupné všem, včetně těch, kteří nemají peníze na jeden z výše uvedených směrovačů VPN.

Tento router je však pravděpodobně nejlepším VPN routerem ve svém cenovém rozpětí. S tímto routerem můžete dosáhnout vynikajících rychlostí, i když nejlepších rychlostí je dosaženo, když připojená zařízení podporují 5 GHz.

5. Asus ROG Rapture GT-AX11000 – Fantastický router, ale velmi drahý a dosahující vysokých rychlostí na bezdrátové AX.

Asus ROG Rapture GT-AX11000Přestože tento směrovač bude pro mnoho uživatelů příliš silný, stále jsme jej chtěli v našem přehledu směrovačů VPN uvést jako číslo 5. Je to pravděpodobně nejlepší router, který je v současné době k dispozici, ale nevýhodou je, že nejvyšší rychlosti můžete dosáhnout pouze u zařízení, která podporují technologii Wireless AX. Možná si tento router v budoucnu zaslouží vyšší místo, ale prozatím je tato možnost pro mnoho uživatelů příliš drahá a pro uživatele Avarage nebudou relevantní všechny jeho funkce.

Jak flash váš router?

Chcete-li zablokovat směrovač a zajistit tak, aby připojená zařízení byla připojena k Internetu prostřednictvím připojení VPN, musíte provést následující kroky:

 • Najděte svůj router v databázi routerů DD-WRT (na této stránce) a stáhněte soubor .bin;
 • Podívejte se na konkrétní pokyny na této stránce DD-WRT a zjistěte, jak přesně nainstalovat nový firmware. Pokud zde váš směrovač není uveden, prosím, Google směrovač v kombinaci s DD-WRT;
 • Nejjednodušší způsob, jak změnit firmware, je pomocí Web-GUI:
  • Resetujte router (tlačítkem na routeru);
  • Přihlaste se do systému pro správu směrovače prostřednictvím počítače, ke kterému se dostanete prostřednictvím adresy IP routeru.
  • Vyhledejte v systému správy, kde můžete flashovat nový firmware;
  • Flash firmware (tento proces nemusí být přerušen, jinak může být váš router trvale poškozen);
  • Resetujte router;
 • Váš router nyní bliká.

Další informace o tom, jak flashovat váš router, najdete v našem článku DD-WRT, který podrobněji vysvětluje, jak flashovat váš router.

Nejlepší VPN routery s předinstalovaným firmwarem VPN

Namísto blikání routeru sami si můžete také koupit router, který je již správně nakonfigurován tak, aby správně fungoval v kombinaci s konkrétní VPN. Tomu se říká předběžný směrovač. Vybrali jsme několik směrovačů, které jsou již nastaveny tak, aby dobře spolupracovaly s konkrétním poskytovatelem VPN. Níže naleznete nejlepší směrovače pro ExpressVPN. Vybrali jsme ExpressVPN, protože je to náš preferovaný poskytovatel VPN číslo 1 podle našich testů a recenzí.

Chcete-li využít funkce VPN, musíte získat předplatné poskytovatele VPN, který router podporuje. Upozorňujeme, že všechny předzábleskové směrovače pocházejí z Ameriky a budete muset platit kreditní kartou nebo Paypal. Také musíte objednat speciální adaptér, pokud žijete mimo USA a máte jiný typ elektrické zásuvky.

1. Asus RT-AC5300 DD-WRT FlashRouter pro ExpressVPN

Asus-RT-AC5300První router, který jsme vybrali pro ExpressVPN, je Asus RT-AC5300. Toto je opravdu skvělý router. Tento router nevypadá jen jako powerhouse, je. Interně najdete velmi rychlý 1,4 GHz procesor, navenek můžete vidět nejméně 8 antén. Umožňuje snadné připojení 10 nebo více zařízení současně. Tento router je také popisován jako optimální volba pro online hraní a sledování videa v kvalitě 4K.

Tato kombinace je ideální pro streamování Netflixu ve vysoké kvalitě nebo pro sledování BBC iPlayer. Pomocí níže uvedeného tlačítka si můžete objednat Asus RT-AC5300. Tento router je nastaven tak, aby fungoval perfektně v kombinaci s ExpressVPN.

.

2. Linksys WRT3200ACM pro ExpressVPN

Linksys WRT3200ACMJiž jsme diskutovali o Linksys WRT3200ACM v našich top 5, ale protože tento router pracuje s ExpressVPN tak dobře, vložili jsme jej také na náš seznam předzábleskových směrovačů. Je to vynikající router VPN pro ExpressVPN, a pokud si jej objednáte pomocí tlačítka níže, nemusíte jej blikat sami.

.

Jak nastavíte VPN na routeru?

Správné nastavení a konfigurace VPN na routeru je velmi jednoduché. Tento proces se nazývá blikání, ve kterém upravujete firmware routeru. Potřebujete však správné pokyny, protože existuje malá šance, že se router poškodí, pokud to uděláte špatně.

OpenWRT je nejběžnějším balíčkem s otevřeným zdrojovým kódem, díky němuž jsou vaše směrovače připraveny k připojení VPN. Napsali jsme rozsáhlou příručku o tom, jak nainstalovat DD-WRT a VPN do routeru. V této příručce vysvětlujeme postupný postup a přidáváme obrázky, abychom to ještě usnadnili.

Jak již funguji s modemem Wi-Fi poskytovaným poskytovatelem internetových služeb, jak to funguje s routerem VPN?

Je pravděpodobné, že jste od poskytovatele internetových služeb (ISP) dostali modem Wi-Fi. Pokud stále chcete zařízení připojit k routeru VPN, musíte si je zakoupit samostatně a připojit k Wi-Fi modemu vašeho poskytovatele služeb Internetu. Nejlepší způsob je použít kabel k připojení routeru VPN k modemu Wi-Fi. To vám umožní dosáhnout nejvyšší rychlosti. Musíte také nastavit Wi-fi modem do „režimu přemostění“. Tím je zajištěno, že váš modem Wi-Fi přenáší internet pouze na další směrovač a nepracuje jako samotný směrovač. Tímto způsobem můžete stále připojit router VPN se standardním modemem Wi-Fi od vašeho poskytovatele internetu.

Závěr VPN router

Pokud hledáte dobrý VPN router, věnujte pozornost faktorům, jako je proces instalace, počet síťových portů, cena a výkon procesoru. Abychom vám poskytli jasný přehled o nejlepších směrovačích VPN, provedli jsme sami srovnávací výzkum nejlepších směrovačů VPN. Naše nejlepších 5 směrovačů, na kterých musíte nastavit vlastní VPN, je:

 1. Asus RT-AC88U
 2. Asus ROG Rapture GT-AC5300
 3. Linksys WRT3200ACM
 4. TP-Link Archer C2300
 5. Asus ROG Rapture GT-AX11000

Můžete si také zvolit objednání předběžného blesku z Ameriky. Nemusíte instalovat VPN sami, ale bude vás to stát trochu víc peněz a možná budete muset koupit samostatný adaptér pro napájení routeru. Doporučujeme proto, abyste si sami router zablokovali pomocí našeho plánu DD-WRT krok za krokem. Stále se zajímáme o předběžný blesk, pro ExpressVPN doporučujeme tyto dva:

 1. Asus RT-AC5300
 2. Linksys WRT3200ACM
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map