Nejlepší VPN pro Čínu: Obejít čínský firewall VPNoverview.com

Čína je zemí nebývalého hospodářského růstu. Čína se stala jednou z největších světových mocností. Čína je bohužel také zemí, kde internet zdarma není tak široce dostupný jako na Západě. Každý, kdo cestuje do Číny, zjistí, že weby jako Gmail, Facebook a YouTube již nefungují. Je to škoda, protože to děsí západní turisty, firmy a expat. Navíc čínští občané nemají přístup ke všem informacím, které jsou tam venku.


Naštěstí existuje způsob, jak obejít čínské bariéry. Řešení je velmi jednoduché: Použijte VPN. VPN je softwarový program, který chrání vaše připojení k internetu a připojuje vás k internetu přes server v jiné zemi. Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak přesně to funguje a které VPN jsou nejlepší volbou pro použití v Číně.

Velký firewall Číny: Proč Čína blokuje webové stránky?

Čína se zámkem

Velký čínský firewall, známý také jako „Golden Shield“, je největší internetovou cenzurou na světě. Ne všechny části internetu, ke kterým máte snadný přístup v USA, jsou také přístupné v Číně. Google, Facebook, Twitter, YouTube a mnoho dalších webů je blokováno. Ale proč?

Jde o to, že: Čínská vláda blokuje weby a snaží se chránit své občany před obsahem, který by mohl být považován za nebezpečný nebo nevhodný. O tom, co je špatné a co není, však rozhoduje čínská vláda. Navíc to znamená, že čínské společnosti jsou také chráněny před konkurencí ze zahraničí. Například vzhledem k tomu, že občané mají přístup pouze k čínské verzi Facebooku, jsou nuceni ji používat spíše než konkurenty z vnější strany Číny. Rovněž to usnadňuje vládě kontrolu údajů čínských společností a občanů.

Aby toho bylo dosaženo, firewall se skládá z řady technologií. To zahrnuje blokování IP adres webových stránek, jakož i filtrování doménových jmen (DNS), adres URL a balíčků. Čína také aktivně blokuje VPN. Čína je ale obrovská země, takže je nemožné, aby vláda podrobně sledovala veškeré internetové aktivity svých občanů. V důsledku toho může být firewall velmi nekonzistentní: Web, který je blokován v jedné provincii, může být přístupný v jiné provincii.

To znamená, že enormní firewall není dokonale zabezpečen. Jedná se o pokračující hru koček a myší mezi blokovanými weby a čínskými úřady. Nejprve někdo najde díru ve zdi, pak Čína tuto díru uzavře a znovu spustí kruh.

Které webové stránky jsou v Číně blokovány?

Čínská vláda má několik důvodů pro blokování stránek. Někdy jde o „ochranu“ jejich občanů, někdy o zabránění konkurenci zvenčí a někdy o vynucení nebo zákaz konkrétní ideologie. Ať už je důvod jakýkoli, pro západní návštěvníky této krásné země je nepříjemný.

Níže je uveden přehled blokovaných webů. Nezmíníme se o všech blokovaných webech (tento seznam je prostě příliš velký), ale poskytujeme vám některé známé a běžně používané blokované weby.

BLOCKED SITE 
BLOCKED SINCE 
Čínská Wikipedia (část)Květen 2015
SvárČervenec 2018
DropboxČerven 2014
DuckDuckGoZáří 2014
FacebookČervenec 2009
FlickrČervenec 2014
Google (Mapy, Dokumenty, Gmail atd.)Květen 2014
HBOČerven 2018
InstagramZáří 2014
Microsoft OneDriveČervenec 2014
NetflixNeznámý
PinterestBřezen 2017
PornhubKvěten 2012
RedditSrpen 2018
SlideShareNeznámý
The Pirate BayÚnor 2012
TinderNeznámý
Torprojekt2008
Twitch.tvZáří 2018
CvrlikáníČerven 2009
VimeoOktober 2009
WhatsAppZáří 2017
YoutubeBřezen 2009

Gmail, Facebook a YouTube v Číně

Naštěstí VPN je jednoduché a docela dobře známé řešení, jak čelit čínské internetové cenzuře. S VPN můžete snadno překonat překážky, protože vás připojuje k internetu přes server umístěný mimo Čínu. Například internetový provoz může být přesměrován přes Německo. Čínský firewall může vidět pouze to, že se připojujete k německému serveru, a ne že se připojujete k Googlu. Tento server je povolen, takže je možné vytvořit připojení. Čína neví, že Google skutečně používáte přes tento externí server. Může být obtížné přesně pochopit, jak VPN funguje, ale obvykle funguje takto:

Přístup na YouTube z Číny bez VPN

YouTube v Číně bez PVN

Bez sítě VPN čínský firewall zjistí, že se pokoušíte vstoupit na web, který zablokovali. Zobrazí se zpráva, že web, který se pokoušíte navštívit, není přístupný.

Přístup na YouTube z Číny pomocí VPN

Youtube Čína s VPN

U sítě VPN budou vaše data šifrována a čínský firewall uvidí pouze to, že se chcete připojit k serveru v jiné zemi. Čínský firewall to nerozpozná jako blokovaný web a umožní připojení. Web, který se pokoušíte navštívit, bude nyní přístupný.

Tři nejlepší VPN pro Čínu

Existují VPN, které mají speciální funkce, které jim umožňují obejít čínský firewall, aniž by byly detekovány. Tyto VPN můžete často nainstalovat do smartphonu nebo tabletu, abyste je mohli v Číně volně používat. Níže naleznete přehled nejlepších poskytovatelů VPN pro Čínu. Hledáte více? Podívejte se na náš nástroj pro porovnání VPN.

ExpressVPN pro Čínu

ExpressVPN není nejlevnější službou VPN, ale je jednou z nejlepších pro Čínu. Používá tajné servery v Hongkongu, které jsou speciálně navrženy k obcházení brány firewall. ExpressVPN má také servery v blízkosti Číny pro co nejrychlejší internet bez cenzury. ExpressVPN používá přepínač zabíjení pro ochranu soukromí svých zákazníků. Tím se zastaví všechny internetové aplikace, jakmile se odpojí VPN. To znamená, že nezajištěným spojením nebudou odhaleny žádné informace. Služba VPN také poskytuje ochranu proti úniku DNS, ochranu proti úniku WebRTC a šifrování OpenVPN s dokonalým předním tajemstvím pro šifrování vašich informací a zajištění vašeho soukromí. Může to znít trochu technicky, ale rozhodující je, že zůstanete v bezpečí a anonymní, a to i v Číně.

NordVPN pro Čínu

NordVPN používá jinou metodu k obejití brány firewall nazvané „Obfsproxy VPN technology“. Toto je stejná robustní technologie, jakou Tor používá k překonávání bariér. U této služby se nemusíte starat o soukromí. NordVPN také používá přepínač zabíjení a poskytuje ochranu proti úniku DNS. NordVPN má šifrování OpenVPN s perfektním dopředným tajemstvím. Musíte se připojit přes speciální server NordVPN, protože musíte používat Obfsproxy.

VyprVPN pro Čínu

VyprVPN používá výběr portů a tajnou technologii zvanou „Chameleon“. Tato technologie je speciálně navržena k obcházení brány firewall. Díky tomu bude váš šifrovaný provoz VPN vypadat jako běžný internetový provoz. Nejvýraznější věcí této služby VPN je to, že má úplnou kontrolu nad celou svou infrastrukturou. Neexistují žádné třetí strany, které zvyšují rychlost i soukromí. Nevýhody jsou v tom, že protokoly připojení jsou udržovány (při připojení k VPN) a že P2P (torrenting) není povoleno.

Instalace VPN pro Čínu

K instalaci VPN nepotřebujete prakticky žádné technické znalosti. VPN můžete nainstalovat jednoduše stažením souboru a jeho spuštěním. Funguje to stejně jako například instalace Spotify. Nainstalujte VPN na plochu pomocí tohoto průvodce krok za krokem:

  • Přejít na web vybraného poskytovatele VPN
  • Vyberte předplatné tvar a vytvořit účet
  • Stáhněte si instalační soubor VPN pro svůj operační systém nebo se přihlaste na web a stáhněte si instalační soubor ze stránky svého účtu
  • Spusťte instalační soubor jakmile je stahování dokončeno
  • Spusťte průvodce instalací ze staženého souboru
  • Když je nainstalován software VPN, můžete otevřeno to
  • Po otevření softwaru můžete přihlaste se pomocí účtu, který jste vytvořili
  • Jakmile se přihlásíte, jste v softwaru VPN. Můžete nakonec změnit nastavení a zvolit server
  • Zapněte VPN. V softwaru VPN je obvykle zřejmé tlačítko nebo přepínač. Po připojení VPN si můžete v Číně vychutnat internet bez cenzury

V systému Android nebo iOS to funguje téměř stejně, ale software si můžete stáhnout pouze z App Store nebo Google Play. Je také užitečné, abyste pro každé zařízení nemuseli mít samostatný účet. Můžete nainstalovat VPN do všech svých zařízení a pro přihlášení se potřebujete pouze jeden účet a předplatné.

Vezměte prosím na vědomí: Některé weby poskytovatele VPN jsou v Číně blokovány. To znamená, že v Číně nemůžete stahovat a instalovat VPN. Nezapomeňte tedy vždy nainstalovat VPN, než odjedete do Číny. Ukončení předplatného VPN z Číny může být obtížné.

Jsou VPN v Číně legální?

Protože Čína blokuje sítě VPN, můžete si položit otázku, zda jsou sítě VPN v Číně nezákonné. Tohle je trochu šedá oblast. Dosud nebyly hlášeny žádné případy, že by se někdo dostal do potíží s používáním VPN, ale Čína se snaží, aby bylo používání VPN co nejtěžší. Weby VPN jsou blokovány a software VPN pro Android a iOS není v Obchodech aplikací k dispozici. V roce 2015 byla telefonní spojení všech uživatelů VPN v Sin-ťiangu přerušena. Toto připojení nebylo obnoveno, dokud nebyl odstraněn software VPN. To však bylo jednorázové.

Jako cizinec se setkáte s velmi malými problémy, pokud v Číně používáte VPN. Ačkoli VPN v Číně, které nebyly schváleny státem, byly v Číně v poslední době zakázány, s tím se zatím nic nedělo. Stručně řečeno: Zatím není čeho se obávat, ale je dobré se neustále informovat o novinkách o používání VPN v Číně..

Čínské alternativy k západním webům

Možná nechcete používat VPN nebo jste zvědaví na čínské alternativy k západním webům. Čína má svůj protějšek pro téměř všechny známé západní lokality. Mají své vlastní vyhledávače, video webové stránky a sociální média. Je to trochu zajímavé vidět. Možná se dokonce můžete s místními obyvateli lépe spojit pomocí těchto stránek. WeChat je obzvláště populární v Číně. Používá se téměř na cokoli a opravdu byste ztratili, pokud jste v Číně dlouho a nepoužíváte ji. V níže uvedené tabulce jsou uvedeny některé běžné západní weby a služby vedle jejich čínského protějšku. Není to vždy jen zákaz. Někdy existují i ​​jiné důvody, proč stránky fungují dobře na Západě, ale nikoli v Číně (například konkurence, legislativa atd.).

SPOLEČNÁ STRÁNKA NEBO SERVIS 
ČÍNŠTINA ALTERNATIVNÍ 
FacebookWeChat *, QQ
GoogleBing, Google.cn (vždy nefunguje), Baidu
Google mapyGoogle.cn, Baidu Mapy, Open Street Map, Mapquest
Zpravodajské weby Quartz, Asia Times, China Daily, Diplomat, Morning Post v jižní Číně
Nakupování na internetuTaobao, Tmall
PinterestWoxihuan
Restartujte weby s recenzemi Dianping
TinderTantan
CvrlikáníWeibo
UberDiDi, Mobike (pro kola)
YoutubeYouko Tudou, Bilibili

* Porovnání WeChat (Weixin) s Facebookem opravdu nedělá žádnou spravedlnost. WeChat je mnohem větší a používá se k mnoha dalším účelům. Je to druh mega platformy skládající se z Instagramu, Facebooku, WhatsApp, Uberu, Apple Pay a dalších. Můžete klást otázky, objednat si taxi, platit v restauracích atd. Číňané ji používají téměř na cokoli, a proto se důrazně doporučuje, abyste se na ni podívali a použili ji, pokud budete v Číně dlouhodobě. Existují také některé čínské weby a služby, k nimž vlastně nemáme jinou alternativu. Příkladem toho je Douban. Douban je kombinace IMDb, Spotify, SoundCloud a Myspace. Je místem setkání pro všechny druhy kulturních zájmů, jako jsou filmy a hudba.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me