Nastavenie pripojenia VPN v systéme Windows 10 (krok za krokom)

Existuje niekoľko spôsobov, ako nastaviť VPN v počítači so systémom Windows 10. V tomto článku diskutujeme o tom, ako nastaviť VPN prostredníctvom nastavení systému Windows. Je to užitočné, ak napríklad chcete používať sieť VPN poskytovanú zamestnávateľom.


Ochrana osobných údajov operačného systému Windows

Mnoho poskytovateľov VPN poskytuje špeciálny softvér, ktorý vám umožňuje ľahko a rýchlo sa pripojiť k jednému z mnohých ich serverov VPN. Niektoré siete VPN vrátane mnohých podnikových sietí však neprichádzajú so svojím vlastným softvérom. Našťastie systém Windows obsahuje funkciu, ktorá vám umožňuje nastaviť pripojenie VPN sami. V tejto podrobnej príručke vám vysvetlíme, ako môžete nastaviť pripojenie VPN v systéme Windows 10. Máte VPN, ktorá ponúka vlastný softvér, napríklad ExpressVPN alebo CyberGhost? Prejdite nadol pre rýchly sprievodca, ktorý vysvetľuje, ako nastaviť VPN pomocou tohto softvéru.

Krok 1: Získajte správne prihlasovacie údaje

Na nastavenie pripojenia VPN so systémom Windows 10 potrebujete správne prihlasovacie údaje. V opačnom prípade nebudete mať prístup k serveru VPN. Ak je vaše pripojenie k sieti VPN zabezpečené prostredníctvom vašej práce, musíte požiadať svojho šéfa o správne prihlasovacie údaje. Pracujete s VPN pre súkromné ​​použitie? Tieto údaje ste potom sami vytvorili pri nastavovaní svojho účtu. S týmito informáciami, ktoré sa často skladajú z používateľského mena a hesla a prípadne z konkrétnej adresy servera, ku ktorej sa chcete pripojiť, sa môžete pripojiť k sieti VPN podľa nasledujúcich troch krokov..

Ak ešte nemáte účet VPN a prihlasovacie údaje a hľadáte dobrú VPN na ochranu svojho internetového pripojenia, môžete skúsiť CyberGhost. Tento poskytovateľ je veľmi lacný, ale stále veľmi kvalitný. Okrem toho majú 45-dňovú záruku vrátenia peňazí, čo vám umožňuje vyskúšať si službu ako prvú.

Krok 2: Otvorte Nastavenia VPN v systéme Windows

Chcete nainštalovať sieť VPN v systéme Windows 10? Najprv musíte skontrolovať, či používate účet Windows s právami na správu. Vlastník počítača má zvyčajne tieto práva. Môže ich tiež distribuovať ostatným. Ak máte na zariadení, s ktorým pracujete, iba jeden používateľský účet, tieto práva budete mať automaticky.

Prejdite do ponuky Štart (kliknutím na ikonu Logo systému Windows v ľavom dolnom rohu obrazovky) a kliknite na nastavenie. Toto tlačidlo často vyzerá ako malé ozubené koleso. Po otvorení obrazovky „Nastavenia“ kliknite na Sieť a internet z ponuky. Potom zvoľte VPN zo zoznamu na ľavej strane obrazovky. Obrázok napravo od tohto textu ukazuje, ako to vyzerá. Teraz ste na Windows našli obrazovku nastavení VPN a ste pripravení pridať pripojenie VPN k vášmu operačnému systému.

Krok 3: Pridanie pripojenia VPN

Je čas pridať pripojenie VPN. Najprv kliknite na tlačidlo v hornej časti, ktoré hovorí Pridajte pripojenie VPN.

Pridajte pripojenie VPN v nastaveniach systému Windows

Zobrazí sa modrá obrazovka. Tu môžete zadať podrobnosti vášho poskytovateľa VPN. V niektorých krajinách môžete zvoliť a Poskytovateľ VPN od mnohých štandardných poskytovateľov, ale tento podrobný sprievodca sa zameriava iba na internet Windows (vstavaný) voľba.

Spojenie VPN dajte pod rozoznateľným názvom Názov pripojenia. Môžete sa napríklad rozhodnúť pre „prácu s pripojením VPN“, ak ju potrebujete iba pre pracovné činnosti.

Pridajte pripojenie VPN k nastaveniam modrej obrazovky systému Windowspod Názov alebo adresa servera, zadajte IP adresu alebo URL servera VPN servera. Tieto informácie poskytuje poskytovateľ pripojenia, napr. tvoj šéf.

pod Typ VPN, vyberte protokol VPN, ktorý chcete použiť. Vo väčšine prípadov si budete môcť vybrať automatický možnosť tu. Ďalšie informácie o protokoloch VPN nájdete v článku na túto tému.

pod Typ prihlasovacích informácií môžete určiť spôsob, akým sa chcete prihlásiť. Vo väčšine prípadov to znamená použitie používateľského mena a hesla. Alternatívy zahŕňajú prihlásenie pomocou čipovej karty alebo certifikátu.

pod Používateľské meno a heslo, vyplňte potrebné prihlasovacie údaje.

Poznámka: Ak používate verejný počítač, je najbezpečnejšie, aby si počítač nezabudol na vaše prihlasovacie informácie. Uložte údaje iba v prípade, ak váš počítač nemôžu používať cudzí ľudia a je dobre chránený!

Po dokončení zadávania všetkých potrebných údajov kliknite na tlačidlo Uložiť.

Krok 4: Pripojenie k serveru VPN

Používanie ponuky VPN v nastavenie (podľa popisu v kroku 1) si teraz môžete zo zobrazeného zoznamu vybrať pridané pripojenie VPN a pripojiť sa k tomuto serveru VPN. Teraz ste bezpečne pripojení a máte prístup k internetu bezpečne a súkromne.

Pokročilé nastavenia

Po pridaní pripojenia VPN budete mať okrem vypínania a zapínania siete VPN ďalšie možnosti. Mohli by ste napríklad nastaviť proxy server. Ak to chcete urobiť, prejdite do rozšírenej ponuky. To je možné vykonať ďalším krokom 2, kliknutím na pripojenie VPN, ktoré chcete zmeniť, a výberom Pokročilé nastavenia. Tieto nastavenia zmeňte iba vtedy, ak ste si úplne istí, čo robíte. Windows a poskytovateľ VPN už spolupracujú na zabezpečení zabezpečeného pripojenia. Preto, najmä ako začiatočník, nemusíte meniť žiadne rozšírené nastavenia, aby ste boli chránení online.

Nastavenia VPN v systéme Windows prostredníctvom upozornení

Ak sa chcete rýchlo a ľahko dostať do časti VPN v nastaveniach, postupujte podľa pokynov uvedených v kroku 2, ale môžete tiež kliknúť oznámenia (informačný balón) v pravom dolnom rohu panela úloh. Snímka vyššie ukazuje, ako táto obrazovka vyzerá. cvaknutie VPN a dostanete sa priamo na obrazovku Nastavenia VPN.

Softvér VPN v systéme Windows 10

Používanie siete VPN prostredníctvom nastavení v systéme Windows 10 môže byť veľmi užitočné. Nakoniec vás systém Windows automaticky pripojí k serveru VPN, takže nebudete musieť VPN zapínať vždy ručne. Okrem toho vám poskytuje možnosť vzdialeného a bezpečného pripojenia k súkromnej sieti. Spomeňte napríklad na ľudí pracujúcich z domu, ktorí používajú VPN server, aby im umožnili prístup ku všetkým dokumentom a iným súborom v podnikovej sieti.

Prepojenie siete VPN s operačným systémom však nie je vždy vhodné. Ak používate plateného poskytovateľa VPN, napríklad NordVPN alebo súkromný prístup na internet, odporúčame vám použiť priložený softvér. Tieto programy často podporujú ďalšie protokoly VPN, používajú svoje vlastné servery DNS na zabránenie únikom DNS a majú prepínač zabíjania, ktorý automaticky zasiahne, ak vaše pripojenie VPN poklesne. Inými slovami, ak namiesto pripojenia k serveru VPN prostredníctvom systému Windows používate softvér VPN, budete v bezpečí.

Nastavenie siete VPN v systéme Windows pomocou softvéru VPN: podrobný sprievodca

Inštalácia VPN v systéme Windows 10 pomocou oficiálneho softvéru VPN je veľmi jednoduchá a vyzerá to takto:

Nainštalujte si pracovnú plochu VPN krok za krokom

 1. Vytvorte si účet na webe VPN. Prejdite na oficiálnu webovú stránku požadovaného poskytovateľa VPN (napr. Webovú stránku CyberGhost) a vyberte požadované predplatné. Ak si chcete kúpiť odber a vytvoriť si účet, postupujte podľa krokov.
 2. Stiahnite si softvér VPN z oficiálnych webových stránok. Váš poskytovateľ vás často pošle na stiahnutie ihneď po tom, čo ste si svoj odber stiahli.
 3. Nainštalujte softvér VPN. Po stiahnutí inštalačného súboru môžete naň kliknúť a podľa pokynov nainštalovať softvér VPN do svojho počítača.
 4. Prihláste sa do softvéru pomocou vášho účtu. Často sa jedná o vyplnenie kombinácie používateľského mena a hesla, ktorú ste vytvorili v kroku 1.
 5. Vyberte požadovaný server VPN (Voliteľné). V závislosti od toho, čo chcete robiť online, si môžete vybrať vhodné umiestnenie servera. Môžete si napríklad zvoliť americký server na sledovanie americkej verzie Netflix alebo odblokovanie programov Skype, Facebook alebo akýchkoľvek iných služieb, ktoré by mohli byť vo vašej krajine cenzurované. Ak nemáte na mysli iný konkrétny cieľ, ako ísť bezpečne online, môžete si jednoducho zvoliť server, ktorý je vám najbližší.
 6. Zapnite sieť VPN. Väčšina programov VPN má veľké tlačidlo napájania, ktoré zapne sieť VPN jediným kliknutím. Ak preskočíte krok 5, softvér pravdepodobne vyberie automaticky najbližší alebo najrýchlejší server.

Prečo používať sieť VPN v systéme Windows 10?

Existuje veľa dôvodov, prečo ľudia používajú VPN. Toto sú najbežnejšie:

 • Šifrovanie údajov na dodatočnú ochranu pred hackermi a počítačovými zločincami (ako aj pred ostatnými odpočúvateľmi, ako sú vlády a podniky);
 • Bezpečné využívanie verejných sietí;
 • Prístup k službám, ktoré je možné využívať iba v rámci siete spoločnosti alebo inštitúcie;
 • Skrytie vašej skutočnej polohy a adresy IP;
 • Anonymné sťahovanie torrentov;
 • Obídenie regionálnych blokád napríklad niektorých filmových služieb (Netflix) alebo sietí sociálnych médií;
 • Vynechanie cenzúry v krajine;
 • Zvýšenie rýchlosti pripojenia k inému serveru.

Nastavenie siete VPN v počítači so systémom Windows 10 je vždy dobrý nápad. Pravdepodobne používate svoje zariadenie na mnoho svojich každodenných internetových aktivít. Vďaka sieti VPN budete počas všetkých týchto aktivít chránení a zároveň zvýšite svoje súkromie a slobodu online.

Ak ešte nemáte VPN a chceli by ste použiť jednu na zabezpečenie vašej súkromnej siete, máte niekoľko možností. Možno budete chcieť súkromného poskytovateľa VPN. Ak neviete, kde začať, pozrite sa na našich 5 najlepších poskytovateľov VPN. Tento zoznam vám môže pomôcť, keď sa rozhodnete pre výber.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me