Inštalujete sieť VPN v systéme Android? Ľahko ovládateľný s našimi sprievodcami! | VPNOverview

Ak máte predplatné siete VPN, existuje veľká šanca, že ju budete chcieť použiť aj na svojich zariadeniach s Androidom. Koniec koncov, v súčasnosti mnohí z nás trávia ešte viac času online na svojom mobilnom telefóne alebo tablete než na počítači. Existuje niekoľko spôsobov, ako nainštalovať sieť VPN na vaše zariadenie s Androidom. V tomto článku budeme diskutovať a vysvetliť štyri z nich. Pre tých z vás, ktorí sa k tomu chcú okamžite dostať, začneme pravdepodobne najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom: pomocou vyhradenej aplikácie VPN pre Android. Ak potrebujete viac informácií, nebojte sa. Tento článok napokon popisuje aj najlepšie služby VPN pre Android a tri ďalšie spôsoby inštalácie VPN na vaše zariadenia s Androidom..


Inštalácia VPN v systéme Android pomocou aplikácie VPN

Použitie špecializovanej aplikácie pre Android je podľa nášho názoru najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom inštalácie a konfigurácie VPN v systéme Android. Preto odporúčame používateľom systému Android. Ak však idete touto cestou, uistite sa, že sieť VPN ponúka špeciálnu aplikáciu pre Android. Koniec koncov, nie všetci poskytovatelia VPN áno. Prakticky všetci populárni poskytovatelia VPN však majú v súčasnosti slušnú alebo dokonca dobrú aplikáciu pre Android.

Nie ste si istí, aká je najlepšia aplikácia VPN pre vaše zariadenie Android? Prezrite si sekciu, ktorá sa touto témou zaoberá ďalej, v článku, alebo ak chcete ihneď začať používať VPN, vyberte jedného z našich 5 najväčších poskytovateľov VPN. Všetky siete VPN v tomto zozname ponúkajú vynikajúcu aplikáciu pre Android.

Teraz, bez ďalších úprav, si prečítajte krátku príručku nižšie a zistite, ako nastaviť VPN na vašom zariadení Android pomocou špecializovanej aplikácie z Obchodu Google Play..

1. Získajte predplatné a účet u svojho preferovaného poskytovateľa VPN.

2. Stiahnite si aplikáciu Android vášho poskytovateľa VPN z Obchodu Google Play.

Vyhľadávanie v obchode Google Play: VPN

3. Nainštalujte aplikáciu.

4. Otvorte aplikáciu. Pravdepodobne sa zobrazí správa, v ktorej vás aplikácia požiada o povolenie na vytvorenie pripojenia VPN k vášmu zariadeniu. Kliknite na možnosť „Povoliť“ alebo „Áno“ (alebo na ktorékoľvek tlačidlo, na ktoré chcete kliknúť, aby ste vyjadrili svoje povolenie).

5. Prihláste sa pomocou služby VPN. Pravdepodobne ste už dostali e-mail od svojej služby VPN obsahujúci pokyny na prihlásenie a / alebo pravdepodobne si sami sami vytvoríte heslo. Tieto údaje sa používajú na prihlásenie do služby VPN.

6. Po prihlásení sa dostanete na informačný panel aplikácie VPN, kde uvidíte rôzne možnosti v závislosti od poskytovateľa VPN..

7. Vyberte umiestnenie servera a server, ku ktorému sa chcete pripojiť.

Výber servera Surfshark Android

8. VPN je teraz zapnutá. Väčšina zariadení s Androidom vám ukáže, že je spustená sieť VPN. Väčšinou to robia tak, že v hornej časti obrazovky zobrazia malú ikonu.

Aká je najlepšia VPN pre moje zariadenie Android?

Ak ste práve preskočili nášho krátkeho a praktického sprievodcu, pretože potrebujete ďalšie informácie, napríklad o najlepšej sieti VPN sa nemusíte báť. Chápeme, že už nie je jasné, ktorá sieť VPN je pre nich najlepšia. Výber sa môže zdať trochu ohromujúci s toľkými poskytovateľmi VPN, ktorí sú dnes v teréne.

Našťastie výber dobrého poskytovateľa VPN nie je taký zložitý, ako si myslíte. Koniec koncov, rovnako ako pri každom inom nákupe, musíte si pri výbere poskytovateľa VPN uvedomiť svoje vlastné potreby a potreby. Napríklad, chcete používať VPN na odblokovanie a vychutnanie streamovania obsahu, ako je napríklad americká verzia Netflix? Alebo len chcete viac súkromia za veľmi rozumnú cenu?

Pretože chápeme, že aj používatelia systému Android majú veľmi odlišné požiadavky, pokiaľ ide o ich službu VPN, nižšie sme zahrnuli tri skvelé siete VPN pre Android, z ktorých všetky ponúkajú svoje výhody. Všetci traja z týchto poskytovateľov sú samozrejme úplne kompatibilní s Androidom a ponúkajú skvelú aplikáciu pre Android.

ExpressVPN: najlepšia všestranná a streamovaná VPN pre Android

Podľa nášho názoru je ExpressVPN najlepšia všestranná VPN pre Android. ExpressVPN je extrémne rýchly, má veľa serverov (3000+ serverov v 94 krajinách) a ľahko sa inštaluje na Android. Navyše, super rýchle servery ExpressVPN robia túto sieť VPN ideálnou pre streamovanie (a dokonca aj sťahovanie) v systéme Android. Vďaka schopnosti ExpressVPN odblokovať geoobmedzený obsah, ako je napríklad americká verzia Netflixu (ak ste mimo USA), vďaka jeho pôsobivej rýchlosti streamovania je ExpressVPN perfektný pre všetky vaše potreby zábavy v systéme Android.!

ExpressVPN je navyše veľmi bezpečná VPN, ktorá ponúka skvelé šifrovanie údajov. To je skvelé vedieť. Koniec koncov, mnohí z nás používajú naše (prenosné) zariadenia Android na pripojenie k verejným wifi hot spotom a podobne. Tie môžu byť veľmi nebezpečné bez ochrany, ktorú ponúka spoľahlivá sieť VPN, napríklad ExpressVPN.

NordVPN: dokonalá odblokovacia VPN pre Android

Napriek nízkej cene ponúka NordVPN všetko, čo by ste od skutočnej prémiovej VPN očakávali. Pre začiatočníkov si používatelia systému Android s predplatným NordVPN môžu vybrať z dvoch najlepších šifrovacích protokolov VPN: OpenVPN (UDP) a OpenVPN (TCP). Okrem toho ponúka NordVPN dobré rýchlosti a pôsobivý výber serverov (5 200+ serverov v 59 krajinách).

Rozsiahla sieť serverov spoločnosti NordVPN sa veľmi dobre hodí počas jednej z najužitočnejších aplikácií spoločnosti NordVPN: obchádzanie geografických obmedzení a cenzúra. Koniec koncov, spoločnosť NordVPN je vynikajúca pri odblokovaní geo blokovaného obsahu, napríklad americkej verzie Netflixu, keď nie ste v USA, alebo Google alebo iných aplikácií a webových stránok, keď ste v Číne. Mnoho rôznych umiestnení serverov NordVPN zaisťuje, že môžete odblokovať obsah z mnohých rôznych krajín. Jedným z dôvodov, prečo je NordVPN tak dobrý v odblokovaní, je to, že ponúka dve veľmi užitočné funkcie: vyhradené IP adresy a zmätené servery. Ak sa chcete o týchto funkciách dozvedieť viac, kliknite na odkazy.

Surfshark: najvyššia prémia s rozpočtom VPN pre Android

Špičkový rozpočet VPN? Je to vôbec možné? Vďaka Surfshark vieme, že to je! Surfshark ukazuje túto nepravdepodobnú receptúru prémiovej kvality a cenovej dostupnosti, ktorú je možné aplikovať aj na Android. Koniec koncov, Surfshark ponúka niektoré z najspoľahlivejších šifrovacích protokolov okolo, medzi ktorými sú OpenVPN (UDP) a OpenVPN (TCP). Tieto protokoly považujú mnohí odborníci za dva z najbezpečnejších (ak nie najbezpečnejších, obdobia), najrýchlejších a najúčinnejších šifrovacích protokolov. Surfshark ako taký ponúka veľké rýchlosti, či už prehľadávate, streamujete, sťahujete alebo dokonca hráte. Surfshark navyše ponúka niekoľko vynikajúcich doplnkových funkcií, z ktorých niektoré zvyčajne ponúkajú drahší konkurenti. Napríklad Surfshark ponúka prepínač zabíjania, statické adresy IP, dvojité pripojenia VPN a funkciu bieleho zoznamu. To všetko prichádza za cenu iba 1,99 dolárov s Surfshark.

Nakoniec je Surfshark jedným z mála poskytovateľov VPN (najmä v rámci jeho cenového rozpätia), ktoré vám umožňujú používať jedno predplatné na ľubovoľnom počte zariadení. Surfshark vám tak umožňuje využívať všetky výhody VPN na všetkých vašich zariadeniach (Android)!

Inštalácia siete VPN VPN so systémom Android bez použitia aplikácie

Väčšina poskytovateľov VPN v súčasnosti ponúka aplikácie pre mnoho rôznych operačných systémov vrátane systému Android. To však neplatí pre všetkých poskytovateľov VPN. Okrem toho by ste mohli uprednostniť inštaláciu siete VPN do smerovača, pretože chcete pripojiť všetky svoje zariadenia (Android) k sieti VPN. Bohužiaľ veľa služieb VPN neponúka aplikáciu, ktorá to podporuje (zatiaľ). Nakoniec existujú aj ľudia, ktorí VPN jednoducho radšej nastavili manuálne z akéhokoľvek dôvodu.

V každom prípade, bez ohľadu na dôvod, prečo nepoužívate aplikáciu VPN, nájdete nižšie tri ďalšie spôsoby nastavenia pripojenia VPN v systéme Android..

Inštalácia VPN v systéme Android zmenou nastavení siete

Ak na svojom zariadení s Androidom nemôžete alebo nechcete nainštalovať aplikáciu VPN, existuje ešte relatívne jednoduchý spôsob nastavenia siete VPN: zmena nastavení siete. Táto metóda sa hodí, ak vaša sieť VPN napríklad neponúka špecializovanú aplikáciu pre Android. Prečítajte si nižšie uvedenú rýchlu a jednoduchú príručku, aby ste zistili, ako táto metóda funguje.

 1. Získajte predplatné a účet u poskytovateľa VPN podľa vášho výberu.
 2. Prejdite do nastavení zariadení Android.
 3. Prejdite do časti o sieťach a vyberte možnosť VPN..
 4. Dostanete sa na obrazovku, kde sa zobrazujú všetky vaše pripojenia VPN (pravdepodobne ešte nie jediné). Ak ste pridali pripojenie VPN, môžete ho tiež nakonfigurovať z tejto obrazovky. V každom prípade zatiaľ vyberte možnosť „Pridať VPN“.
 5. Zobrazí sa obrazovka, kde môžete vyplniť podrobnosti o poskytovateľovi VPN a prihlasovacie údaje. Podrobnosti VPN nájdete zvyčajne na webových stránkach poskytovateľa. Ak nie, môžete kontaktovať zákaznícky servis VPN.
 6. Keď vyplníte všetky informácie, jednoducho ich uložíte. Zvyčajne sa to robí výberom malej „kontrolnej ikony“ v pravom hornom rohu.
 7. Teraz sa pripojte k sieti VPN. To sa dosiahne stlačením malého prepínača, čím sa zmení jeho farba na modrú.

Ďalšie spôsoby nastavenia siete VPN v systéme Android

RouterOkrem inštalácie a nastavenia VPN priamo na vašom zariadení s Androidom môžete tiež pripojiť svoje zariadenie k VPN prostredníctvom iného zariadenia, ktoré má pripojenie VPN. To je možné dosiahnuť nastavením VPN na vašom (virtuálnom) smerovači. Týmto spôsobom budú mať všetky zariadenia (Android) pripojené k smerovaču pripojenie VPN, bez toho aby ste museli sťahovať a inštalovať akékoľvek aplikácie VPN alebo konfigurovať nastavenia siete na svojich zariadeniach s Androidom. Čítajte ďalej nižšie a zistite, ako táto metóda funguje.

Inštalácia VPN na smerovač

Inštalácia VPN na smerovač nie je úplne bezpečná. Koneckonců, toto zahŕňa zmenu trošku hlúposť s firmvérom smerovača, tiež nazývaný „blikanie“. Ak to neurobíte správne, môže to poškodiť smerovač. Preto vždy dodržiavajte naše pokyny, aby ste predišli akýmkoľvek závažným problémom.

 1. Najprv skontrolujte, či je možné nainštalovať sieť VPN na konkrétny smerovač. Náš článok o najlepších VPN smerovačoch ponúka pomoc s týmto.
 2. Flashujte firmvér smerovača a nainštalujte si VPN. Postupujte podľa tohto užitočného a rozsiahleho sprievodcu.
 3. Keď ste blikali firmvér smerovača a nainštalovali ste sieť VPN, jednoducho pripojte svoje zariadenie Android k smerovaču. Teraz sa automaticky pripojí k sieti VPN, rovnako ako všetky ostatné zariadenia pripojené k smerovaču.

Inštalácia VPN na virtuálny smerovač (PC alebo Mac)

Ak nemôžete alebo nechcete flash firmvér smerovača, existuje ďalšia možnosť. V takom prípade môžete počítač PC alebo Mac používať ako virtuálny smerovač a na tomto virtuálnom smerovači nastaviť VPN. To znamená, že váš počítač bude v podstate fungovať ako skutočný smerovač pre všetky pripojené zariadenia (Android). To znamená, že všetky tieto zariadenia budú tiež pripojené k vašej VPN. Ak chcete použiť túto metódu, postupujte podľa pokynov uvedených nižšie.

 1. Nainštalujte si VPN do svojho počítača. Zvyčajne ide iba o prevzatie aplikácie do počítača PC alebo Mac. Ak máte nejaké problémy, stačí sa pozrieť na našu sekciu kontroly VPN. Tu nájdete veľa recenzií VPN vrátane pokynov na inštaláciu.
 2. Povoľte v počítači funkciu hot spot. Spôsob, akým sa to robí, sa v jednotlivých počítačoch a operačných systémoch líši. Na mnohých počítačoch prejdete na internetové pripojenie a potom na „nastavenia“, kde nájdete sekciu s názvom „hot hot spot“ alebo niečo podobné.
 3. Pripojte svoje zariadenie Android k tomuto horúcemu miestu. Teraz ste zariadenie tiež pripojené k sieti VPN.
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me