Inštalácia VPN pre Chromecast: Tu je návod! | VPNOverview

Chcete na Chromecast nainštalovať sieť VPN, ale neviete ako? Prečítajte si, aké sú možnosti. Bohužiaľ nemôžete nainštalovať sieť VPN priamo do svojho zariadenia Chromecast. Svoj Chromecast však môžete chrániť nainštalovaním siete VPN do smerovača alebo vytvorením virtuálneho smerovača v počítači PC alebo Mac, ktorý je chránený sieťou VPN. Ak si chcete najprv prečítať viac o výhodách použitia VPN v kombinácii s Chromecastom, prečítajte si náš článok o VPN pre Chromecast..


Obrázok nastavenia prehliadača Google Chromecast

Ako nastaviť VPN na vašom smerovači

RouterNastavením VPN na smerovači chránite všetky svoje zariadenia naraz. Vaše zariadenia majú prístup na internet prostredníctvom smerovača. VPN na routeri zaistí, že je všetko chránené a šifrované.

Prvým dôležitým krokom je zistiť, či je váš router vhodný na použitie VPN. Ak chcete nainštalovať sieť VPN, musíte zmeniť firmvér smerovača (blikať) a nie každý smerovač vám to umožňuje.

Ak máte vhodný smerovač, môžete ho začať blikať, musíte to však robiť opatrne. Blikanie smerovača predstavuje riziká. Ak neviete, čo robíte, môžete router poškodiť. Napísali sme príručku na inštaláciu siete VPN do smerovača.

Po nájdení vhodného smerovača, bleskového firmvéru a nainštalovaní siete VPN ste pripravení pripojiť Chromecast k smerovaču. Toto sa vôbec nelíši od toho, ako by ste ho normálne pripojili k smerovaču.

Inštalácia VPN na smerovač:

  1. Skontrolujte, či je váš smerovač vhodný pre „blikanie“ (informácie nájdete v našom článku o smerovačoch VPN).
  2. Zmeňte firmvér smerovača a nainštalovať VPN, podľa nášho rozšíreného sprievodcu.
  3. Pripojte zariadenie Chromecast k sieti Wi-Fi sieť blikajúceho smerovača.

Ako nastaviť VPN na virtuálnom smerovači

Virtuálny smerovačAk nie je možné zmeniť firmvér vo vašom smerovači alebo to znie ako príliš veľa problémov? Môžete tiež vytvoriť hotspot Wi-Fi na počítači so systémom Windows alebo Mac a pripojiť Chromecast k tomuto hotspotu. Toto je jednoduchý spôsob zabezpečenia Chromecastu a začatia obchádzania geografických obmedzení. Mali by ste však pamätať na to, že táto metóda môže spomaliť váš internet.

Inštalácia VPN na virtuálny smerovač:

  1. Nainštalujte sieť VPN na vašom PC alebo Mac. Väčšina poskytovateľov má jednoduchého sprievodcu inštaláciou, ktorý vás prevedie celým tým.
  2. Vytvorte hotspot Wi-Fi na vašom PC alebo Mac. Ako to môžete urobiť, sa líši pre každé zariadenie.
  3. Pripojte Chromecast k sieti na vašom PC alebo Mac, ktorý bol zabezpečený VPN.

Najlepší poskytovatelia VPN pre Google Chromecast

Testovali sme veľa poskytovateľov VPN pre Google Chromecast. Testovali sme ich na rýchlosť, umiestnenie servera a celkovú kvalitu. Nasledujúci poskytovatelia dosiahli v týchto kategóriách dobré skóre a sú perfektní na použitie v kombinácii s vašim Chromecastovým kľúčom. Ak chcete vedieť, čo sú naši najobľúbenejší poskytovatelia, môžete sa pozrieť na náš zoznam najlepších poskytovateľov VPN. Existujú niektoré bezplatné služby VPN, ktoré však nefungujú veľmi dobre, ak chcete streamovať. Bezplatné služby VPN často nemajú rýchlosť a obmedzujú množstvo údajov, ktoré môžete použiť. Preto je prakticky nemožné ich použiť na streamovanie.

1. ExpressVPN pre Google Chromecast

ExpressVPN je jedným z najlepších poskytovateľov VPN. S viac ako 1700 servermi vo viac ako 90 krajinách budete môcť obísť akékoľvek geografické obmedzenia. Ich aplikácie sú ľahko použiteľné a ich zákaznícka podpora je vynikajúca. Ich pripojenia sú dostatočne rýchle na to, aby mohli streamovať filmy alebo hudbu bez oneskorenia. Prečítajte si viac o tomto poskytovateľovi v našej úplnej recenzii ExpressVPN.

2. Surfshark pre Google Chromecast

Surfshark je relatívne nový poskytovateľ VPN. V krátkom časovom období však získali viac ako veľa spokojných používateľov. Shurfshark nemá žiadny limit pre počet ľudí, ktorí môžu súčasne používať jeden účet, je to ideálne, ak ho chcete nainštalovať na všetky svoje zariadenia. Navyše je ľahké streamovať s touto VPN kvôli ich rýchlym serverom po celom svete. Okrem toho sú tiež jedným z najlacnejších poskytovateľov VPN!

3. CyberGhost pre Google Chromecast

CyberGhost má na celom svete veľkú ponuku serverov, ktoré vám poskytnú prístup k geoblokovaným materiálom. Rýchlosti, ktoré ponúkajú, sú dostatočne vysoké na streamovanie bez veľkého oneskorenia v najlepšej kvalite. Cyberghost je veľmi cenovo dostupný pre kvalitu, ktorú dostanete na oplátku. Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto poskytovateľovi, pozrite si našu recenziu spoločnosti CyberGhost.

Záverečné myšlienky

Inštalácia siete VPN na ochranu Chromecastu nie je taká jednoduchá ako pre systémy Windows, Mac, Android alebo iOS. Ak to však naozaj chcete, máte niekoľko možností. Môžete nainštalovať sieť VPN na smerovač alebo na virtuálny smerovač do počítača alebo počítača Mac. Ak sa Chromecast pripojí k jednej z týchto sietí, bude v oboch prípadoch chránený sieťou VPN. Kombináciou VPN a Google Chromecast máte prístup k geo blokovanému obsahu a môžete streamovať bezpečne a anonymne.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me