Inštalácia VPN pre Android TV: Tu je návod! | VPNOverview

Existuje niekoľko spôsobov, ako chrániť svoj Android TV pomocou VPN. Najjednoduchší spôsob je stiahnutie aplikácie z Obchodu Play. Je smutné, že nie všetci poskytovatelia VPN takúto aplikáciu ponúkajú. Títo poskytovatelia VPN môžete naďalej používať na ochranu svojho zariadenia Android TV. Môžete nainštalovať sieť VPN na smerovač alebo na virtuálny smerovač do počítača alebo počítača Mac.


Prečítajte si viac o tom, prečo by ste chceli používať VPN v kombinácii s Android TV v našom článku na túto tému. Ak ešte nemáte VPN, možno budete chcieť použiť jedného z nasledujúcich troch poskytovateľov. Ak už však máte predplatné u iných poskytovateľov VPN, nižšie nájdete informácie o ich inštalácii do smerovača alebo virtuálneho smerovača.

ExpressVPN pre Android TV

Používanie ExpressVPN je veľmi jednoduché v kombinácii s Android TV kvôli jeho šikovnej aplikácii Obchod Play. So servermi ExpressVPN budete vždy schopní dosiahnuť vysoké rýchlosti čo najbezpečnejším spôsobom. ExpressVPN má viac ako 1700 serverov vo viac ako 90 krajinách. Ich aplikácie sú k dispozícii v niekoľkých rôznych jazykoch. Ak si nie ste istí, či je pre vás sieť VPN, môžete vyskúšať službu ExpressVPN bez rizika pomocou 30-dňovej záruky vrátenia peňazí..

GOOSE VPN pre Android TV

GOOSE VPN je mladá holandská spoločnosť s rýchlym pripojením. So servermi na celom svete sú ideálne na obídenie geografických obmedzení a sledovanie obsahu v USA Netflix po celom svete. GOOSE VPN má rovnako ako ExpressVPN jednoduchú aplikáciu pre Android TV. Svoje služby si môžete vyskúšať jeden mesiac iba za 0,45 €, takže môžete zistiť, či sa vám ich služby páčia bez toho, aby ste museli platiť úplné predplatné.

IPVanish pre Android TV

IPVanish má tiež ľahko použiteľnú aplikáciu Android TV, ktorú si môžete nainštalovať priamo do svojej inteligentnej televízie. Majú viac ako 1 000 odtokov vo viac ako 50 rôznych krajinách a dobre fungujú v kombinácii so spoločnosťou Kodi. Vďaka tomu je tento poskytovateľ ideálny na použitie na vašom Android TV. IPVanish má vynikajúcu zákaznícku podporu, ktorá umožňuje všetkým využívať ich služby. Vďaka ich vysokej rýchlosti môžete streamovať filmy a seriály bez oneskorenia.

Inštalácia VPN pomocou aplikácie v Obchode Play

Ak má váš poskytovateľ v Obchode Google Play k dispozícii aplikáciu, môžete si ju nainštalovať do svojho Android TV nasledovne:

 1. Vyhľadajte svoju aplikáciu VPN v knižnici aplikácií.
 2. Stiahnite si aplikáciu svojho poskytovateľa.
 3. Otvorte aplikáciu a prihláste sa do svojho účtu. Ak ešte nemáte účet, môžete si ho vytvoriť na webe vášho poskytovateľa VPN.
 4. Po prihlásení je aplikácia aktivovaná a pripravená na použitie.
 5. Nastavte si VPN podľa svojho želania a vyberte umiestnenie servera.
 6. Zapnite sieť VPN.
 7. Vychutnajte si bezpečnosť, anonymitu a prístup k blokovanému obsahu!

Inštalácia VPN na vašom smerovači

RouterAk je na smerovač nainštalovaná sieť VPN, všetky zariadenia, ktoré sa prostredníctvom tohto pripojenia pripájajú na internet, budú chránené. Ak to chcete urobiť, musí byť váš router vhodný pre tento typ použitia. Okrem toho budete musieť zmeniť firmvér vo vašom smerovači, aby ste ho pripravili na použitie s VPN, čo sa nazýva blikanie. Na smerovač môžete nainštalovať sieť VPN pomocou nasledujúcich krokov.

 1. Skontrolujte, či je váš smerovač vhodný na „blikanie“. Prečítajte si všetko o tomto v našom článku s najlepšími smerovačmi VPN.
 2. Zmeňte firmvér smerovača a nainštalujte naň sieť VPN. Rozšíreného sprievodcu o tom, ako to urobiť, nájdete v našom článku o inštalácii VPN na smerovač.
 3. Pripojte svoj Android TV k sieti Wi-Fi na smerovači s bleskom. Váš Android TV je teraz chránený VPN.

Inštalácia VPN na virtuálny smerovač na vašom PC alebo Mac

Virtuálny smerovačAk váš smerovač nie je vhodný na blikanie, môžete tiež pripojiť svoj Android TV k hotspotu Wi-Fi na vašom PC alebo Mac. Ak na tento počítač alebo Mac nainštalujete aj sieť VPN, bude chránená aj vaša Android TV. Môžete to dosiahnuť týmito krokmi:

 1. Nainštalujte si VPN na PC alebo Mac. Je to veľmi jednoduché, pretože väčšina poskytovateľov VPN má jednoduchých sprievodcov inštaláciou a jednoduchých sprievodcov.
 2. Vytvorte na počítači PC alebo Mac hotspot Wi-Fi, aby sa k nemu mohol pripojiť váš Android TV.
 3. Pripojte svoj Android TV k tejto sieti chránenej VPN vo vašom PC alebo Mac.

Záverečné myšlienky

ExpressVPN, GOOSE VPN a IPVanish majú v Obchode Play jednoduché aplikácie, ktoré si môžete stiahnuť do svojho Android TV. Najdôležitejšie je, že máte prístup k streamovanému obsahu z celého sveta a obchádzate umelé geografické bloky a obmedzenia. Môžete to dosiahnuť aj nainštalovaním VPN do smerovača alebo virtuálneho smerovača. Nie všetky smerovače sú však vhodné pre softvér VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me