Inštalácia VPN na vašom smerovači: Jednoduchý sprievodca pre DD-WRT

Inštalácia siete VPN do smerovača je vynikajúci nápad, ak chcete používať internet so slobodou, bezpečnosťou a anonymitou. Aby ste mohli nainštalovať VPN do smerovača, budete potrebovať DD-WRT. Toto je alternatívny firmvér (softvér), ktorý sa používa na pridanie ďalších funkcií do smerovača. Jednou z týchto funkcií je možnosť nainštalovať a používať sieť VPN na vašom smerovači. Prečítajte si všetko o tomto softvéri a postupujte podľa jednoduchého sprievodcu, ktorý vysvetľuje, ako by ste ho mali nainštalovať. Potom budete pripravení začať surfovať na webe voľne a anonymne na všetkých svojich zariadeniach.


Čo je DD-WRT

logo ddwrtDD-WRT je firmvér založený na Linuxe s otvoreným zdrojom pre bezdrôtové smerovače typu IEEE 802.11 a / b / g / h / n. Pracuje buď na čipe Broadcom alebo Atheros. DD-WRT ponúka rozšírené možnosti, ktoré by ste nenašli na bežnom firmvéri alebo smerovačoch. Niektoré z týchto doplnkových možností sú dobrá podpora VPN (najmä OpenVPN), protokoly WDS pre bezdrôtové premostenie / opakovanie, bezdrôtová komunikácia pomocou rádiového overenia totožnosti a pokročilá správa kvality služieb na pridelenie šírky pásma. V tomto článku si môžete prečítať všetko o inštalácii VPN na smerovač pomocou DD-WRT.

Prečo by ste si do smerovača nainštalovali VPN?

Nainštalovaním VPN do smerovača chránite všetky pripojené zariadenia naraz.

VPN štítSieť VPN chráni všetku vašu internetovú komunikáciu smerovaním cez šifrované tunely. Keď používate sieť VPN, tretie strany nevidia nič, čo robíte online.

Okrem toho prijímate IP adresu svojich VPN serverov, čím zabezpečíte, že vaša IP adresa je skrytá vo svete. Vaša IP adresa umožňuje, aby vás webové stránky, ktoré navštívite, poznali a dokonca vás sledovali, ak by chceli. S VPN to nebude možné a budete úplne anonymní.

Nakoniec VPN ponúka veľkú slobodu. Pretože sieť VPN umožňuje pripojenie k serverom v mnohých rôznych krajinách, môžete zmeniť svoje virtuálne umiestnenie. Môžete predstierať prístup na internet odkiaľkoľvek. Týmto spôsobom môžete obísť akékoľvek geografické obmedzenia, či už ide o obmedzenia na vašom obľúbenom webovom serveri alebo očividnú cenzúru vašej vlády..

Normálne inštalujete VPN do zariadenia, ktoré chcete použiť na prístup na internet. V súčasnosti však používame veľa rôznych zariadení. Ak chcete chrániť všetky svoje zariadenia doma alebo pracovať naraz, môžete do smerovača nainštalovať sieť VPN.

Predinštalované smerovače VPN

Ak si želáte používať svoj smerovač ako klienta VPN, musí byť nastavený konkrétnym spôsobom. Tento spôsob nastavenia smerovača pre sieť VPN sa nazýva blikajúci. Nižšie si budete môcť prečítať, ako to môžete urobiť sami. Najjednoduchším spôsobom je nákup routeru, ktorý je už nastavený na prácu s VPN. Nazývame to vopred blikajúce smerovače.

Tieto predzábleskové smerovače sú často nastavené pre konkrétneho poskytovateľa VPN. Preto, keď si kúpite router, mali by ste získať aj predplatné s týmto konkrétnym poskytovateľom VPN.

Väčšina z týchto predzábleskových smerovačov pochádza zo Spojených štátov. Nezabudnite, že adaptéry sa môžu vo vašej krajine líšiť. Nezabudnite si objednať adaptér, ktorý vám umožní pripojiť router k napájaciemu nosníku vo vašej krajine.

Požiadavky na VPN vo vašom smerovači

Aby ste mohli nainštalovať VPN do smerovača, potrebujete nasledujúce veci:

Router s nainštalovaným DD-WRT (pozrite sa na podporované zariadenia a zistite, či je možné do smerovača nainštalovať firmvér DD-WRT)

Predplatné VPN, ktoré ponúka OpenVPN. OpenVPN je protokol, ktorý neponúkajú všetci poskytovatelia VPN, takže sa ubezpečte, že ste ho skontrolovali u svojho poskytovateľa. NordVPN a Surfshark by sme mohli odporučiť ako solídnych poskytovateľov VPN, ktorí ponúkajú tento protokol.

Nainštalujte si DD-WRT do smerovača

RouterSprievodca inštaláciou firmvéru DD-WRT na smerovač sa líši pre každý smerovač. Takže najskôr:

-Vyhľadajte smerovač v databáze smerovačov na webovej stránke DD-WRT a stiahnite súbor.

-Stiahnite si zodpovedajúci súbor .bin.

-Prečítajte si pokyny pre konkrétny hardvér, aby ste zistili, ako môžete na svojom smerovači spustiť nový firmvér.

-Existujú tri spôsoby, ako môžete flash nový firmvér:

 • Web-GUI
 • TFTP
 • príkazový riadok

Ak chcete nájsť ďalšie informácie, prejdite nadol a nájdite zodpovedajúci spôsob blikania.

Flash DD-WRT prostredníctvom webového GUI

Táto metóda je najlepšou voľbou okrem iného pre smerovače Linksys.

1.Resetujte router (pomocou tvrdého resetovacieho tlačidla na zadnej strane routera)

2.Prihláste sa do systému riadenia smerovača tak, že prejdete na adresu IP smerovača (prejdite nadol, aby ste videli, ako to môžete urobiť)

3.V ponuke vyhľadajte miesto, kde môžete aktualizovať smerovač alebo na neho vložiť nový firmvér

4.Nový firmvér Flash (dôležité: tento proces neprerušujte, pretože by mohol nenapraviteľne zničiť smerovač)

5.Znova resetujte smerovač

Ručne nájdite IP smerovača

Ak chcete manuálne nájsť adresu IP smerovača v systéme Windows, postupujte podľa týchto krokov.

Krok 1. Prejdite na „štart“ a stlačte „Spustiť“.

V systéme Windows 10 to môže byť ťažké nájsť, takže klávesovú skratku môžete použiť aj súčasným stlačením tlačidla WIN (toto tlačidlo s oknom) a r. Zobrazí sa toto okno:

Smerovač cmd

Krok 2. Zadajte „cmd“ a stlačte OK

príkaz smerovača

Krok 3. Zadajte „ipconfig“ a stlačte Enter

router IP

IP adresa, ktorú nájdete po predvolenej bráne alebo štandardnej bráne, je IP adresa smerovača. Teraz skopírujte toto číslo do panela s adresou vo webovom prehliadači, aby ste sa dostali k smerovaču.

Firmvér Flash DD-WRT cez TFTP

Najčastejšie sa uprednostňuje metóda GUI flash, ale v niektorých prípadoch týkajúcich sa hardvéru môžete zvoliť TFTP. TFTP sa považuje za bezpečnú metódu blikania smerovača.

TFTP je veľmi jednoduchý a vyžaduje iba dve kliknutia. Táto metóda je obzvlášť dobrá pri poruche webového GUI alebo v prípade, že sa zdá, že smerovač nie je dostupný.

Firmvér Flash DD-WRT cez príkazový riadok

Táto metóda je použiteľná iba pre smerovače, ktoré už majú nainštalovaný DD-WRT a keď je Telnet / SSH zapnutý. Toto je jediný spôsob bezdrôtovej aktualizácie, pretože súbory sa získavajú zo serverov DD-WRT a je možné ich skontrolovať pomocou kontrolného súčtu..

1. Telenet alebo SSH k smerovaču DD-WRT

2.Stiahnite si firmvér do priečinka router / tmp pomocou wget alebo scp

cd / tmp
wget https://dd-wrt.com/dd-wrtv2/downloads/stable/dd-wrt.v2x_generic.bin

3.Porovnajte kontrolný súčet s originálom

md5sum dd-wrt.v2x_generic.bin

4.Flash firmvér

napíšte dd-wrt.v2x_generic.bin linux

5.Reštartovať

Nainštalujte VPN na DD-WRT

Teraz ste na smerovači blikali DD-WRT a teraz bude môcť hostovať pripojenie VPN. Gratulujeme, najťažšia časť je hotová! Teraz nainštalujte VPN na DD-WRT:

1. Prihláste sa do svojho smerovača (ako ste to urobili predtým, nájdite IP adresu a zadajte ju do panela s adresou v prehliadači).

2. Prejdite na „Nastavenie“ a potom na „Základné nastavenie“..

3. Prejdite na časť s názvom „Nastavenie servera sieťových adries“ (DHCP), vyplňte adresy servera DNS vášho poskytovateľa VPN a tieto nastavenia uložte..

4. Vypnutie protokolu IPv6 (Pri používaní protokolu IPv6 sa niekedy vyskytujú úniky IP).

5. Prejdite do časti s názvom „Služby“ a kliknite na kartu „VPN“. Zapnite klienta OpenVPN kliknutím na povolenie pre časť, ktorá hovorí „Spustiť klienta OpenVPN“.

router

6. Teraz vyplňte údaje vášho poskytovateľa VPN (napr. NordVPN: Prihlasovacie meno, heslo, adresa servera a typ protokolu VPN).

7. Skopírujte obsah certifikátu a súbor kľúčov do príslušného poľa.

8. Akonáhle uložíte údaje pomocou „Použiť nastavenia“, vytvorí sa spojenie so serverom VPN. Všetka internetová prevádzka teraz prechádza cez server VPN. Ak chcete skontrolovať, či je všetko hotové, prejdite na kartu „stav“ a časť „OpenVPN“..

Záverečné myšlienky

Chcete, aby boli všetky vaše zariadenia doma chránené pomocou VPN? Potom je vhodné nainštalovať VPN do smerovača. Najskôr však musíte do smerovača nainštalovať DD-WRT a váš poskytovateľ VPN musí ponúknuť protokol OpenVPN, aby to fungovalo. Dúfajme, že vyššie uvedený sprievodca vám pomohol nainštalovať VPN do smerovača. Nezabudnite, že si môžete kúpiť predzábleskové smerovače, ktoré vám ušetria veľa problémov.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map