Inštalácia VPN na Fire TV Stick: Tu je návod! | VPNOverview

Inštalácia VPN pre váš Amazon Fire TV Stick môže byť dosť nepríjemná, preto sme sa pokúsili uviesť všetky možné riešenia pomocou sprievodcu krok za krokom. Najjednoduchší spôsob je stiahnutie aplikácie VPN priamo na váš Fire TV Stick. Existujú však iba dvaja poskytovatelia, ktorí ponúkajú aplikáciu, ako je táto. Našťastie existujú aj iné spôsoby, ako to urobiť. Napríklad môžete nainštalovať VPN do smerovača alebo do virtuálneho smerovača v počítači alebo Mac. Nakoniec si môžete nainštalovať aj VPN s Android APK. Dúfajme, že tento článok vám pomôže úspešne nainštalovať sieť VPN, aby ste mohli využívať jej funkcie pri streamovaní pomocou karty Fire TV Stick..


Amazon Fire Stick Set Ilustrácia

Prečo by ste si nainštalovali VPN na svoju Amazon Fire TV Stick

Amazon Fire TV Stick je ideálny spôsob, ako využiť všetky vaše streamingové služby na televízore. S VPN môžete zaistiť, že k tomu dôjde bezpečne a anonymne. Okrem toho môžete získať prístup k väčšiemu množstvu obchádzaním geografických obmedzení. Prečítajte si všetko o tejto perfektnej kombinácii v našom článku o používaní VPN v kombinácii s Amazon Fire TV Stick.

Nainštalujte si aplikáciu VPN na svoju televíznu kartu Amazon Fire Fire

ExpressVPN aj IPVanish majú aplikáciu, ktorú si môžete stiahnuť na svoju Fire TV Stick. Ako príklad sme v nasledujúcich krokoch použili ExpressVPN.

 1. V knižnici aplikácií Fire TV Stick vyhľadajte výraz „ExpressVPN“.
 2. Stiahnite si aplikáciu ExpressVPN.
 3. Ak sa chcete prihlásiť do svojho účtu ExpressVPN, otvorte aplikáciu ExpressVPN a vyplňte svoje osobné údaje. Ešte nemáte účet? Vytvorte si ich webovú stránku.
 4. Po vyplnení prihlasovacích údajov sa aplikácia aktivuje. Teraz musíte zmeniť niektoré nastavenia. Zobrazí sa automatická správa od ExpressVPN. Kliknite na „ok“.
 5. V rozbaľovacej ponuke sa ExpressVPN opýta, či ste v poriadku so skutočnosťou, že sa chcú pripojiť prostredníctvom VPN. Kliknite na „ok“.
 6. Teraz sa vás ExpressVPN opýta, či by ste s nimi chceli anonymne zdieľať informácie, aby mohli zlepšiť svoje služby. Toto je voliteľné, takže môžete kliknúť na „dovoliť“Alebo„nedovoľ“.
 7. Aplikácia je teraz nainštalovaná a pripravená na použitie. Po otvorení aplikácie uvidíte, či je zapnutá alebo vypnutá. Po stlačení tlačidla funguje vaša VPN a na vašom Amazon Fire TV Stick môžete streamovať bezpečne a anonymne.
 8. Ak sa chcete odpojiť, jednoducho znova stlačte rovnaké tlačidlo v aplikácii ExpressVPN.
 9. Voliteľné: Na účely obídenia geografických obmedzení môžete zvoliť server v inej krajine. V aplikácii ExpressVPN kliknete na tlačidlo s nápisom „zvoľte miesto“A vyberte server, ku ktorému sa chcete pripojiť.

Nainštalujte si VPN do smerovača

RouterAk chcete chrániť všetky svoje domáce zariadenia naraz, môžete si do smerovača nainštalovať aj sieť VPN. Aby ste to však urobili, musíte zmeniť firmvér smerovača, ktorý sa nazýva blikanie. Nie všetky smerovače sú vhodné na blikanie, takže sa uistite, že máte správny smerovač. Okrem toho môže toto blikanie poškodiť váš smerovač, ak sa tak nestane správne. Pred spustením si preto pozrite našu príručku o inštalácii siete VPN na smerovač. V tejto príručke vysvetlíme, aký typ smerovača a siete VPN by ste mali mať, ak chcete, aby fungoval. Môžete si prečítať aj kroky, ktoré musíte podniknúť, aby ste smerovač bezpečne zablikali.

Dôležitou výhodou inštalácie siete VPN do smerovača je to, že všetky vaše zariadenia pripojené k sieti sú chránené sieťou VPN. Nebudete musieť nainštalovať softvér VPN na všetky svoje jednotlivé zariadenia.

Nainštalujte VPN do virtuálneho smerovača

Virtuálny smerovačAk nemôžete alebo nechcete zmeniť firmvér vo vašom smerovači, môžete tiež zmeniť váš počítač alebo počítač Mac na virtuálny smerovač. Môžete nainštalovať VPN do svojho počítača PC alebo Mac a pripojiť Fire TV Stick k virtuálnemu smerovaču. Inštalácia VPN na vašom PC alebo Mac je veľmi jednoduchá, pretože poskytovatelia vytvárajú skvelých sprievodcov inštaláciou, ktorí vám s tým pomôžu. Wi-Fi hotspot, ktorý vytvoríte na chránenom zariadení, bude teraz chrániť všetky zariadenia, ktoré sa k tomuto hotspotu pripájajú, vrátane vašej Fire TV Stick.

Nainštalujte si Android APK na svoju Amazon Fire TV Stick

Poslednou metódou, ktorú môžete použiť na ochranu vášho Fire TV Stick pomocou VPN, je inštalácia Android APK. APK (Android Package) je typ súboru, ktorý rozdeľuje aplikáciu do rôznych balíčkov. Môžete ho porovnať so súbormi ZIP. Ak aplikácia nie je v Obchode Play, môžete pomocou tohto typu súboru nainštalovať aplikáciu do svojho zariadenia s Androidom.

Existujú dva spôsoby, ako to dosiahnuť: buď priamym stiahnutím alebo stiahnutím na druhom zariadení s Androidom. Obe metódy začínajú rovnakými krokmi, ale potom je proces úplne iný. Z tohto dôvodu o nich diskutujeme osobitne nižšie.

Potom si môžete prečítať aj to, ako môžete tieto súbory otvoriť a aktualizovať na Fire Fire Stick.

Inštalácia VPN na váš Amazon Fire TV Stick s priamym stiahnutím súboru APK

 1. Uistite sa, že vaša Amazon Fire TV Stick povoľuje vonkajšie aplikácie, môžete to urobiť nasledovne:
  1. Ísť do “nastavenie“Na vašej Amazon Fire TV Stick a potom na„systém“.
  2. Prejdite nadol a prejdite na „možnosti vývojára“.
  3. Zapnite možnosť, ktorá hovorí „aplikácie z neznámych zdrojov“.
 2. Prejdite na webovú stránku vášho poskytovateľa VPN a vyhľadajte adresu URL súboru APK.
 3. Prejdite na svoju Amazon Fire TV a napíšte „downloader“Na paneli vyhľadávania.
 4. Nainštalujte “aplikácia na sťahovanie“A otvorte ho.
 5. Vložte URL súboru APK a stiahnite si ho.
 6. Súbor APK sa nainštaluje priamo. Ak to tak nie je, prejdite na „K stiahnutiu“V aplikácii Downloader a kliknutím na súbor APK ho nainštalujte.
 7. Aplikácia vášho poskytovateľa VPN by mala byť pripravená na použitie teraz. Ak to tak nie je, odporúčame vám obrátiť sa na zákaznícku podporu vášho poskytovateľa VPN.

Inštalácia VPN na váš Amazon Fire TV Stick pomocou APK na druhom zariadení s Androidom

Pre túto metódu musíte mať ďalšie zariadenia s Androidom, na tom nemusí byť telefón, laptop alebo tablet.

 1. Uistite sa, že vaša Amazon Fire TV Stick povoľuje vonkajšie aplikácie, môžete to urobiť nasledovne:
  1. Ísť do “nastavenie“Na vašej Amazon Fire TV Stick a potom na„systém“.
  2. Prejdite nadol a prejdite na „možnosti vývojára“.
  3. Zapnite možnosť, ktorá hovorí „aplikácie z neznámych zdrojov“.
  4. Ísť do “systém“A kliknite na„ o “a vyberte„sieť“.
  5. Zapíšte si IP adresu vášho Amazon Fire TV.
 2. Stiahnite a nainštalujte si aplikáciu poskytovateľa VPN prostredníctvom Obchodu Google Play na druhom zariadení s Androidom.
 3. Stiahnite a nainštalujte aplikáciu “Apps2Fire“Na vašom druhom zariadení s Androidom.
 4. Otvor “Apps2Fire“A kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu a stlačte„nastaviť“.
 5. Do otvoreného okna zadajte IP adresu Amazon Fire TV, ktorú ste si predtým zapísali. Ďalej kliknite na „save“.
 6. Prejdite na tri malé bodky v pravom hornom rohu „Apps2Fire“Znova a vyberte možnosť„nahrať aplikácie“.
 7. Vyberte aplikáciu vášho poskytovateľa VPN. Aplikácia sa teraz automaticky nainštaluje na vašu televíziu Fire. Ak to nefunguje, odporúčame vám obrátiť sa na zákaznícku podporu vášho poskytovateľa VPN.

Otvorenie aplikácie VPN, ktorá bola nainštalovaná pomocou súboru APK

Nainštalovaná aplikácia APK sa okamžite nezobrazí v ponuke štandardnej aplikácie. Ak chcete otvoriť aplikáciu a používať službu VPN, musíte vykonať tieto kroky:

 1. Prejdite do ponuky Štart na televízore Fire.
 2. Ísť do “nastavenie” a potom “aplikácie“.
 3. Vyberte „spravovať nainštalované aplikácie“.
 4. Uvidíte zoznam aplikácií, ktoré ste nahrali na svoju televíziu Fire. Vyberte aplikáciu VPN, ktorú chcete použiť, a kliknite na „spustiť aplikáciu“.
 5. V aplikácii by ste sa mali prihlásiť do svojho účtu VPN. Ako to urobíte, záleží na poskytovateľovi VPN. S najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť zadať svoju e-mailovú adresu a heslo.
 6. Vyberte umiestnenie servera, ku ktorému sa chcete pripojiť, a zapnite VPN. Sieť VPN bude zapnutá, kým nevypnete kartu Amazon Fire TV Stick alebo kým sa neodpojíte v aplikácii VPN.

Aktualizácia aplikácie APK na My Fire TV Stick

Ak ste na Fire Fire Stick nainštalovali aplikáciu ručne, neaktualizuje sa automaticky. Teoreticky nemusíte aplikáciu aktualizovať, pokiaľ to funguje a pripojenie je stabilné a bezpečné. Je však dobré aktualizovať údaje o bezpečnosti raz za čas. Budete to musieť urobiť manuálne, a to nasledujúcim spôsobom:

 1. Ísť do “nastavenie“Na karte Fire TV Stick.
 2. Vyberte „aplikácie“A kliknite na„spravovať nainštalované aplikácie“.
 3. Vyberte aplikáciu VPN a stlačte „Nútene zastavenie“.
 4. Teraz musíte znova nainštalovať aplikáciu VPN. Môžete to urobiť rovnakým spôsobom, ako ste to urobili prvýkrát.
 5. Po jeho opätovnom nainštalovaní na kartu Fire TV Stick sa zobrazí okno s otázkou, či chcete nainštalovať a aktualizovať svoju aplikáciu. Vyberte „Áno“.
 6. Aplikácia bude teraz aktualizovaná. Po dokončení sa budete musieť znova prihlásiť do aplikácie, aby ste nadviazali spojenie s VPN.

Záverečné myšlienky

Aj keď inštalácia VPN pre váš Amazon Fire TV Stick môže byť trochu nepríjemná, je možné, keď budete postupovať podľa týchto krokov. Pomocou súborov APK si môžete stiahnuť aplikáciu VPN, ktorá nie je v obchode Google Play, a nainštalovať ju na kartu Fire TV Stick. Môžete to urobiť buď priamo na Fire TV Stick alebo prostredníctvom druhého zariadenia Android. Po jeho nainštalovaní ho môžete otvoriť a používať svoju VPN na Fire TV Stick. Nezabudnite, že ručne nainštalovaná aplikácia sa neaktualizuje automaticky. To znamená, že budete musieť aplikáciu aktualizovať manuálne raz za čas. Vychutnajte si streaming na vašu palicu Fire TV bezpečne, anonymne a slobodne! Bezpečne, anonymne a slobodne na palicu Fire TV!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me