Inštalácia siete VPN pre vašu inteligentnú televíziu. Tu je návod, ako to urobiť!

Mnoho ľudí dnes používa VPN na prístup k oveľa väčšiemu výberu relácií a filmov. Koniec koncov, mnoho streamingových služieb, ako napríklad Netflix, ukladá geografické obmedzenia a vykazuje určitý obsah iba v určitých regiónoch. Okrem toho VPN ponúkajú množstvo výhod ochrany osobných údajov a zabezpečenia. Jedným zo zariadení, ktoré sa obzvlášť dobre hodí na streamovanie, je inteligentná televízia. Nastavenie VPN na vašej inteligentnej televízii však vo všeobecnosti nie je také ľahké ako napríklad na počítači so systémom Windows. Ale nebojte sa, v tomto článku uvádzame tri spôsoby, ako si môžete ľahko vychutnať všetky výhody, ktoré VPN ponúka, na vašej inteligentnej televízii..


Máte už inteligentnú televíziu a chcete zistiť, prečo môže byť pre vás VPN užitočná? Prečítajte si náš článok o používaní VPN v kombinácii s inteligentnou televíziou.

Obrázok nastavenia inteligentnej televízie VPN

Poznámka: Smart TV nie je to isté ako Android TV. Na platforme Android TV, ako je Sony Bravia, je inštalácia VPN veľmi jednoduchá, pretože stačí nainštalovať aplikáciu VPN pre Android priamo do televízora. Ak chcete urobiť toto, odkážeme vám v našom článku o nastavení VPN na vašom Android TV.

1. Pripojenie smart TV k počítaču so systémom Windows pomocou VPN

Aj keď táto metóda technicky nezahŕňa nastavenie VPN na vašej inteligentnej televízii, stále sa pripájate k jednej, so všetkými výhodami, ktoré to prináša. Dosiahnete to tak, že do svojho počítača so systémom Windows nainštalujete sieť VPN (ak ste tak ešte neurobili) a následne pripojíte svoju inteligentnú televíziu k počítaču tak, že z počítača urobíte mobilnú hotspot. Vaša inteligentná televízia je ako taká pripojená k rovnakej sieti Wi-Fi alebo širokopásmovej siete ako počítač, čím využíva rovnaké pripojenie VPN. Upozorňujeme, že ak chcete, aby táto metóda fungovala, musíte mať v počítači nainštalovaný systém Windows 10. Ak chcete použiť túto metódu, prečítajte si nášho krátkeho a jednoduchého podrobného sprievodcu nižšie.

 1. Nainštalujte si VPN do svojho Windows PC. Väčšina poskytovateľov VPN to robí veľmi ľahko. Veď takmer každý populárny poskytovateľ VPN v súčasnosti ponúka ľahko použiteľnú aplikáciu pre Windows. Ak však s tým potrebujete pomoc, prečítajte si článok o nastavení VPN v systéme Windows.
 2. Nastavte si na svojom počítači mobilné hot spot. Ak to chcete urobiť, do vyhľadávacieho panela počítača zadajte text „hot hot settings“ a kliknite naň.
 3. Kliknite na malý prepínač, ktorý vidíte, takže je zapnutý (modrý). Teraz skontrolujte, či je zobrazená správna sieť (vaša sieť WiFi alebo širokopásmová sieť) a či je vybratá sieť Wi-Fi tam, kde číta text „zdieľať moje internetové pripojenie“.
 4. Teraz pripojte svoju inteligentnú televíziu k WiFi alebo širokopásmovej sieti vášho PC s Windows. Na tento účel použite informácie z „Network name“ a Network „password“ z predchádzajúcej obrazovky.
 5. Teraz je vaša inteligentná televízia pripojená k sieti VPN. Ak chcete zmeniť nastavenia, musíte to urobiť z počítača. Napríklad povedzme, že chcete sledovať svoju verziu Netflix v USA na svojej inteligentnej televízii, v počítači vyberiete server USA VPN..

2. Inštalácia VPN na smerovač

RouterInštalácia siete VPN do smerovača je veľmi užitočná na ochranu všetkých vašich zariadení doma na jednom mieste. Na dosiahnutie tohto cieľa je potrebné zmeniť firmvér smerovača. Tento proces sa nazýva blikanie. Určite skontrolujte, či je váš smerovač na to vhodný, pretože nie všetky smerovače sú. Ak potrebujete pomoc s týmto, prečítajte si článok o najlepších smerovačoch VPN.

Počas tohto procesu môžete smerovač nenapraviteľne poškodiť. Preto je dôležité presne sa riadiť pokynmi. Môžete si prečítať našu úplnú príručku o tom, ako nainštalovať sieť VPN na smerovač, a zistiť, ako ju flashovať.

Po nainštalovaní siete VPN do smerovača môžete nechať pripojenie inteligentnej televízie k nej rovnako, ako by to normálne bolo. Po nadviazaní spojenia je vaša inteligentná televízia chránená sieťou VPN.

Nainštalujte si do smerovača sieť VPN:

1. Skontrolujte, či je váš smerovač vhodný na blikanie.

2. Zmeňte firmvér smerovača a nainštalujte sieť VPN.

3. Pripojte svoju inteligentnú televíziu k smerovaču s bleskom. Funguje to rovnako ako pripojenie k akejkoľvek inej sieti Wi-Fi.

3. Inštalácia VPN na virtuálny smerovač na vašom PC alebo Mac

Virtuálny smerovač

Ak váš smerovač nie je vhodný na blikanie alebo nechcete, môžete na svojom počítači PC alebo Mac vytvoriť hotspot Wi-Fi a nastaviť ho ako virtuálny smerovač s pripojením VPN. Potom môžete svoj inteligentný televízor pripojiť k internetu prostredníctvom hotspotu na vašom PC alebo Mac. Inštalácia VPN na vašom PC alebo Mac sa líši v závislosti od zariadenia a operačného systému. Vyhľadajte poskytovateľa, ktorý sa dobre hodí k vašim zariadeniam, a nemal by byť príliš zložitý. Nižšie nájdete sprievodcu, ktorý vám pomôže nainštalovať sieť VPN na virtuálnom smerovači.

Inštalácia VPN na virtuálny smerovač:

1. Nainštalujte si VPN na PC alebo Mac. Väčšina poskytovateľov VPN má jednoduchého sprievodcu inštaláciou, ktorý vám pomôže nainštalovať ich softvér do vášho zariadenia.

2. Vytvorte hotspot Wi-Fi na vašom PC alebo Mac. Ako to môžete urobiť, záleží na vašom zariadení. Ak neviete zistiť, ako to urobiť, môžete prejsť na webovú stránku výrobcu zariadenia.

3. Pripojte svoju inteligentnú televíziu k sieti VPN vášho počítača PC alebo Mac.

Prenáša sa z iného zariadenia

Vďaka inteligentnej televízii je tiež možné prenášať obsah z iného zariadenia na inteligentnú televíziu. Keď to urobíte, musíte zvážiť niekoľko vecí. Vždy budete potrebovať svoje ďalšie zariadenie v okolí a ak prepínate medzi zariadeniami, ako sú napríklad smartfón a tablet, musíte do oboch nainštalovať sieť VPN. Navyše zariadenie, s ktorým prenášate obsah, bude chránené VPN, ale vaša inteligentná televízia nebude chránená. Inteligentnú televíziu môžete používať iba ako externú obrazovku pre druhé zariadenie.

Najlepšie VPN pre moju inteligentnú televíziu

Ak ešte nemáte predplatné u poskytovateľa VPN, môže byť užitočné ísť za VPN, ktorá funguje dobre v kombinácii s vašou inteligentnou televíziou. Ak chcete streamovať filmy, seriály alebo hudbu, je nevyhnutné stabilné a rýchle pripojenie. Vyhľadajte poskytovateľa VPN, ktorý dokonale vyhovuje vašim potrebám. Ak chcete sledovať obsah blokovaný geograficky, uistite sa, že váš poskytovateľ má vždy servery, ktoré môžete použiť na tento účel. Testovali sme niekoľko poskytovateľov a nižšie sú traja spoľahliví poskytovatelia, ktorí dobre fungujú v kombinácii s vašou inteligentnou televíziou.

1. ExpressVPN pre inteligentnú televíziu

ExpressVPN funguje veľmi dobre v kombinácii s inteligentnými televízormi. Má používateľsky prívetivú aplikáciu pre Android TV a ľahko sa inštaluje na akékoľvek vaše zariadenie. Vďaka svojej rozsiahlej ponuke serverov a 256-bitového šifrovania je to perfektný spôsob, ako prenášať bezpečne, slobodne a úplne anonymne. Vďaka svojej vysokej kvalite sú jedným z drahších poskytovateľov, ale svojou vynikajúcou kvalitou a rýchlosťou dáva ExpressVPN kladný význam slovu „dostanete, za čo platíte“. Prečítajte si viac o tomto poskytovateľovi v našej úplnej recenzii ExpressVPN.

2. Surfshark pre inteligentnú televíziu

Surfshark je vynikajúca a cenovo dostupná VPN, ktorú môžete používať s vašou inteligentnou televíziou. Surfshark je najlacnejším poskytovateľom prémiových VPN, ktorý sme testovali, ale napriek tomu ponúka veľké rýchlosti streamovania. Surfshark vám okrem toho môže získať prístup k americkej verzii Netflixu a so svojimi 1040 servermi v 61 krajinách, ako aj k tonám iného geograficky obmedzeného obsahu. Surfshark je navyše veľmi bezpečný poskytovateľ VPN, ktorý rešpektuje a chráni súkromie svojich používateľov. Koniec koncov, má prísnu politiku bez protokolov, prvotriedne šifrovacie protokoly a prepínač zabíjania. Surfshark pracuje s vašou inteligentnou televíziou pomocou ktorejkoľvek z metód opísaných v tomto článku. Je to perfektný spôsob, ako – ľahko a lacno – využívať bezpečnosť, slobodu a súkromie pri používaní vašej inteligentnej televízie.

3. NordVPN pre inteligentnú televíziu

Rovnako ako ExpressVPN a Surfshark, aj spoločnosť NordVPN ponúka používateľom inteligentnej televízie veľa bezpečnosti, ochrany osobných údajov, geografického odblokovania a vysokej rýchlosti streamovania. Spoločnosť NordVPN však ponúka aj niektoré ďalšie funkcie, vďaka ktorým je táto sieť VPN skvelou voľbou pre majiteľov inteligentných televízií. Spoločnosť NordVPN ponúka zmätené servery a vyhradené adresy IP. Stále viac služieb streamovania blokuje používateľov VPN v súčasnosti. Avšak mnohí z nich chcú na svojej inteligentnej televízii používať VPN, je odblokovanie streamovaného obsahu, ako je napríklad americká verzia Netflix. Tu prichádzajú ďalšie funkcie spoločnosti NordVPN. Zmätené servery spoločnosti NordVPN (v USA, Kanade, Francúzsku, Taliansku a 10 ďalších krajinách) a špecializované adresy IP sťažujú streamovacím službám detekciu a blokovanie používateľov VPN. Preto je NordVPN vynikajúcou voľbou pre používateľov inteligentnej televízie, ktorí chcú streamovať a využívať internet podľa možnosti čo najviac.

Záverečné myšlienky

Ak máte Android TV, inštalácia VPN bude veľmi jednoduchá z dôvodu ponuky aplikácií VPN v Obchode Play. V ostatných prípadoch budete musieť nainštalovať sieť VPN na smerovač alebo virtuálny smerovač. Môže to byť o niečo ťažšie, ale ako to urobiť, nájdete v našom sprievodcovi. Určite to stojí za to, pretože všetky vaše streamy budú bezpečné a anonymné. Okrem toho získate prístup k ďalšiemu obsahu. Celkovo vzaté, VPN je perfektná zhoda s inteligentnou televíziou.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map