Nastavení připojení VPN v systému Windows 10 (krok za krokem)

Existuje několik způsobů, jak nastavit VPN v počítači se systémem Windows 10. V tomto článku diskutujeme o tom, jak nastavit VPN pomocí nastavení systému Windows. To je užitečné, pokud například chcete používat síť VPN poskytovanou vaším zaměstnavatelem.


Ochrana osobních údajů operačního systému Windows

Mnoho poskytovatelů VPN poskytuje speciální software, který vám umožní snadno a rychle se připojit k jednomu z mnoha jejich serverů VPN. Některé sítě VPN, včetně mnoha podnikových sítí, však nepřicházejí s vlastním softwarem. Naštěstí má Windows funkci, která vám umožní nastavit připojení VPN sami. V tomto podrobném průvodci vysvětlíme, jak můžete nastavit připojení VPN v systému Windows 10. Máte VPN, která nabízí svůj vlastní software, například ExpressVPN nebo CyberGhost? Přejděte dolů a vyhledejte rychlého průvodce vysvětlujícího, jak nastavit VPN pomocí tohoto softwaru.

Krok 1: Získejte správné přihlašovací údaje

Chcete-li nastavit připojení VPN s Windows 10, potřebujete správné přihlašovací údaje. Jinak nebudete mít přístup k serveru VPN. Pokud je vaše připojení VPN zajištěno prostřednictvím vaší práce, budete muset požádat svého šéfa o správné přihlašovací údaje. Pracujete s VPN pro soukromé použití? Tyto údaje jste pak sami vytvořili při nastavování účtu. S těmito informacemi, které se často skládají z uživatelského jména a hesla a případně konkrétní adresy serveru, ke kterému se chcete připojit, se můžete připojit k VPN podle následujících tří kroků:.

Pokud ještě nemáte účet VPN a přihlašovací údaje a hledáte dobrou VPN pro ochranu vašeho internetového připojení, můžete vždy zkusit CyberGhost. Tento poskytovatel je velmi levný, ale stále velmi kvalitní. Navíc mají 45denní záruku vrácení peněz, což vám umožní službu vyzkoušet jako první.

Krok 2: Otevřete Nastavení VPN v systému Windows

Chcete nainstalovat VPN v systému Windows 10? Nejprve se musíte ujistit, že používáte účet Windows s právy správce. Tato práva má obvykle vlastník počítače. Může je také distribuovat ostatním. Pokud máte v zařízení, se kterým pracujete, pouze jeden uživatelský účet, budete mít tato práva automaticky.

Přejděte do nabídky Start (kliknutím na ikonu Logo systému Windows v levém dolním rohu obrazovky) a klikněte na Nastavení. Toto tlačítko často vypadá jako malé ozubené kolo. Jakmile se otevře obrazovka „Nastavení“, klikněte na Síť a internet z nabídky. Pak zvolte VPN ze seznamu na levé straně obrazovky. Obrázek napravo od tohoto textu ukazuje, jak to vypadá. Nyní jste na Windows našli obrazovku nastavení VPN a jste připraveni přidat připojení VPN k operačnímu systému.

Krok 3: Přidání připojení VPN

Je čas přidat připojení VPN. Nejprve klikněte na tlačítko v horní části, která říká Přidejte připojení VPN.

Přidejte připojení VPN v nastavení systému Windows

Objeví se modrá obrazovka. Zde můžete zadat podrobnosti o poskytovateli VPN. V některých zemích si můžete vybrat a Poskytovatel VPN od řady standardních poskytovatelů, ale tento podrobný průvodce se zaměřuje pouze na internet Windows (vestavěný) volba.

Připojte VPN připojení pod rozeznatelným názvem Název připojení. Můžete například zvolit „Práce s připojením VPN“, pokud jej potřebujete pouze pro činnosti související s prací.

Přidejte připojení VPN k nastavení modré obrazovky WindowsPod Název nebo adresa serveru, zadejte IP adresu nebo URL serveru VPN serveru. Tyto informace poskytuje poskytovatel připojení, např. tvůj šéf.

Pod Typ VPN, vyberte protokol VPN, který chcete použít. Ve většině případů budete moci vybrat Automatický možnost zde. Další informace o protokolech VPN naleznete v našem článku o tomto tématu.

Pod Typ přihlašovací informace můžete určit způsob, jakým se chcete přihlásit. Ve většině případů to zahrnuje použití uživatelského jména a hesla. Alternativy zahrnují přihlášení pomocí čipové karty nebo certifikátu.

Pod Uživatelské jméno a Heslo, vyplňte potřebné přihlašovací údaje.

Poznámka: Pokud používáte veřejný počítač, je nejbezpečnější, aby si počítač nepamatoval vaše přihlašovací údaje. Uložte data pouze v případě, že váš počítač nelze používat cizími lidmi a je dobře chráněný!

Po zadání všech potřebných údajů klikněte na Uložit.

Krok 4: Připojení k serveru VPN

Použití nabídky VPN v Nastavení (jak je popsáno v kroku 1) nyní můžete ze zobrazeného seznamu vybrat přidané připojení VPN a připojit se k tomuto serveru VPN. Nyní jste bezpečně připojeni a máte přístup k internetu bezpečně a soukromě.

Pokročilé nastavení

Po přidání připojení VPN budete mít kromě vypnutí a zapnutí VPN ještě další možnosti. Mohli byste například nastavit proxy server. Chcete-li to provést, přejděte do rozšířené nabídky. To lze provést dalším krokem 2, kliknutím na připojení VPN, které chcete změnit, a výběrem Pokročilé možnosti. Toto nastavení změňte, pouze pokud jste si naprosto jistí, co děláte. Windows a váš poskytovatel VPN již spolupracují, aby vám poskytli zabezpečené připojení. Proto, zejména jako začátečník, nemusíte měnit pokročilá nastavení, abyste byli chráněni online.

Nastavení VPN v systému Windows prostřednictvím oznámení

Pro rychlý a snadný přístup do sekce VPN v nastavení můžete postupovat podle pokynů uvedených v kroku 2, ale můžete také kliknout Oznámení (informační bublinu) v pravém dolním rohu hlavního panelu. Snímek výše ukazuje, jak tato obrazovka vypadá. Klikněte na VPN a budete přesměrováni přímo na obrazovku Nastavení VPN.

Software VPN v systému Windows 10

Použití sítě VPN prostřednictvím nastavení v systému Windows 10 může být velmi užitečné. Koneckonců, Windows vás automaticky připojí k VPN serveru, takže nemusíte VPN ručně zapínat pokaždé. Navíc vám dává možnost připojit se k soukromé síti vzdáleně a bezpečně. Přemýšlejte například o lidech pracujících z domova, kteří používají server VPN, aby jim poskytli přístup ke všem dokumentům a jiným souborům v podnikové síti.

Propojení VPN s operačním systémem však není vždy vhodné. Pokud používáte placeného poskytovatele VPN, například NordVPN nebo soukromý přístup k internetu, doporučujeme vám použít přiložený software. Tyto programy často podporují další protokoly VPN, používají své vlastní servery DNS, aby zabránily únikům DNS, a mají přepínač zabíjení, který automaticky zasáhne v případě výpadku připojení VPN. Jinými slovy, pokud místo přihlášení k serveru VPN pomocí systému Windows používáte software VPN, budete bezpečnější.

Nastavení VPN v systému Windows pomocí softwaru VPN: průvodce krok za krokem

Instalace VPN v systému Windows 10 pomocí oficiálního softwaru VPN je velmi snadná a vypadá to takto:

Nainstalujte VPN Step by Step Desktop

 1. Vytvořte si účet na webu VPN. Přejděte na oficiální web požadovaného poskytovatele VPN (např. Web CyberGhost) a vyberte požadované předplatné. Postupujte podle pokynů a zakupte si předplatné a vytvořte si účet.
 2. Stáhněte si software VPN z oficiálních webových stránek. Váš poskytovatel vám často pošle ke stažení ihned po odebrání předplatného.
 3. Nainstalujte software VPN. Po stažení instalačního souboru můžete na něj kliknout a podle pokynů nainstalovat software VPN do počítače.
 4. Přihlaste se k softwaru s vaším účtem. Často se jedná o vyplnění kombinace uživatelského jména a hesla, které jste vytvořili v kroku 1.
 5. Vyberte požadovaný server VPN (volitelný). V závislosti na tom, co chcete dělat online, si můžete vybrat vhodné umístění serveru. Můžete si například vybrat americký server pro sledování americké verze Netflixu nebo odblokování Skype, Facebooku nebo jiných služeb, které by mohly být ve vaší zemi cenzurovány. Pokud nemáte na mysli jiný konkrétní cíl, než jít bezpečně online, můžete si jednoduše vybrat server, který je vám nejblíže.
 6. Zapněte VPN. Většina programů VPN má velké tlačítko napájení, které zapne VPN jediným kliknutím. Ve skutečnosti, pokud vynecháte krok 5, software pravděpodobně automaticky vybere nejbližší nebo nejrychlejší server pro vás.

Proč používat VPN v systému Windows 10?

Existuje mnoho důvodů, proč lidé používají VPN. Toto jsou nejběžnější:

 • Šifrování dat pro zvláštní ochranu proti hackerům a počítačovým zločincům (stejně jako jiným odposlouchávačům, jako jsou vlády a podniky);
 • Bezpečné používání veřejných sítí;
 • Přístup ke službám, které lze použít pouze v rámci sítě společnosti nebo instituce;
 • Skrytí skutečné polohy a IP adresy;
 • Anonymně stahující torrenty;
 • Obcházení regionálních blokád například určitých filmových služeb (Netflix) nebo sítí sociálních médií;
 • Obcházení cenzury v zemi;
 • Zvýšení rychlosti připojení k jinému serveru.

Nastavení VPN v počítači se systémem Windows 10 je vždy dobrý nápad. Pravděpodobně používáte zařízení pro mnoho každodenních internetových aktivit. S sítí VPN budete během všech těchto aktivit chráněni a zároveň zvýšíte soukromí a svobodu online.

Pokud ještě nemáte VPN a chtěli byste použít jednu pro zabezpečení vaší soukromé sítě, máte několik možností. Možná budete chtít soukromého poskytovatele VPN. Pokud nevíte, kde začít, podívejte se na našich 5 nejlepších poskytovatelů VPN. Tento seznam může pomoci, když se snažíte vybrat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me