Instalace VPN pro chytrou televizi. Zde je návod, jak na to!

V dnešní době mnoho lidí používá VPN k přístupu k mnohem většímu výběru pořadů a filmů. Koneckonců, mnoho streamingových služeb, jako je Netflix, ukládá geografická omezení a vykazuje pouze určitý obsah v určitých oblastech. VPN navíc nabízejí řadu výhod ochrany soukromí a zabezpečení. Jedním zařízením, které se zvlášť dobře hodí pro streamování, je inteligentní televize. Nastavení VPN v chytré televizi však obvykle není tak snadné, jako například v počítači se systémem Windows. Ale nebojte se, v tomto článku uvedeme tři způsoby, jak si můžete snadno vychutnat všechny výhody, které VPN nabízí, na vaší chytré televizi.


Máte již chytrou televizi a chcete zjistit, proč pro vás může být VPN užitečná? Přečtěte si náš článek o používání VPN v kombinaci s chytrou televizí.

Obrázek nastavení Smart TV VPN

Poznámka: Chytrý televizor není totéž jako Android TV. Na Android TV, jako je Sony Bravia, je instalace VPN velmi snadná, protože stačí nainstalovat VPN aplikaci pro Android přímo do TV. Pokud to chcete udělat, odkazujeme se na náš článek o nastavení VPN na vašem Android TV.

1. Připojení smart TV k počítači se systémem Windows pomocí VPN

I když tato metoda technicky nezahrnuje nastavení sítě VPN na vaší chytré televizi, stále se k ní připojujete, což přináší všechny výhody. Toho je dosaženo instalací VPN do počítače se systémem Windows (pokud jste tak ještě neučinili) a následným připojením chytré televize k počítači změnou počítače na mobilní hot spot. Vaše inteligentní televize je jako taková připojena ke stejné WiFi nebo širokopásmové síti jako váš počítač, a proto využívá stejné připojení VPN. Aby tato metoda fungovala, musíte mít v počítači nainstalován systém Windows 10. Chcete-li tuto metodu použít, přečtěte si níže našeho krátkého a jednoduchého podrobného průvodce.

 1. Nainstalujte VPN do počítače se systémem Windows. Většina poskytovatelů VPN to dělá velmi snadno. Prakticky každý populární poskytovatel VPN dnes nabízí snadno použitelnou aplikaci pro Windows. Pokud však s tím potřebujete pomoc, podívejte se na náš článek o nastavení VPN v systému Windows.
 2. Nastavte na svém počítači mobilní hot spot. Chcete-li to provést, do vyhledávací lišty počítače zadejte text „hot hot settings“ a klikněte na něj.
 3. Klikněte na malý přepínač, který vidíte, takže je zapnutý (modrý). Nyní zkontrolujte, zda je zobrazena správná síť (vaše Wi-Fi nebo širokopásmová síť), a ujistěte se, že je vybrána Wi-Fi tam, kde je uvedeno „sdílet moje internetové připojení přes“.
 4. Nyní připojte svůj chytrý televizor k WiFi nebo širokopásmové síti vašeho PC s Windows. Chcete-li to provést, použijte informace za „Název sítě“ a „Heslo“ sítě z předchozí obrazovky.
 5. Nyní je vaše inteligentní televize připojena k VPN. Pokud chcete změnit nastavení, musíte to udělat z počítače. Řekněme například, že chcete sledovat chytrou televizi americkou verzi Netflixu, v počítači vyberete server USA VPN.

2. Instalace VPN do routeru

SměrovačInstalace VPN do routeru je velmi užitečná pro ochranu všech vašich zařízení doma najednou. K dosažení tohoto cíle je nutné změnit firmware na routeru. Tento proces se nazývá blikání. Ujistěte se, že váš router je vhodný k tomu, protože ne všechny směrovače jsou. Potřebujete-li pomoc s tímto, podívejte se do našeho článku o nejlepších směrovačích VPN.

Během tohoto procesu můžete router neopravitelně poškodit. Proto je důležité přesně dodržovat pokyny. Můžete si přečíst celý náš návod, jak nainstalovat VPN do routeru a zjistit, jak jej flashovat.

Po instalaci VPN do routeru můžete nechat připojit chytrou televizi, stejně jako obvykle. Po navázání spojení je vaše inteligentní televize chráněna sítí VPN.

Nainstalujte si na router VPN:

1. Zkontrolujte, zda je váš router vhodný pro blikání.

2. Změňte firmware na routeru a nainstalujte VPN.

3. Připojte svůj chytrý televizor k blikajícímu routeru. Funguje to stejně jako připojení k jakékoli jiné síti Wi-Fi.

3. Instalace VPN na virtuální router na vašem PC nebo Mac

Virtuální router

Pokud váš směrovač není vhodný pro blikání nebo nechcete, můžete na svém počítači PC nebo Mac vytvořit hotspot Wi-Fi a nastavit jej jako virtuální router s připojením VPN. Poté můžete chytrou televizi připojit k internetu pomocí hotspotu na vašem PC nebo Mac. Instalace VPN na vašem PC nebo Mac se liší v závislosti na zařízení a operačním systému. Hledejte poskytovatele, který dobře odpovídá vašim zařízením, a neměl by být příliš obtížný. Níže naleznete průvodce, který vám pomůže nainstalovat VPN na váš virtuální router.

Instalace VPN na virtuální router:

1. Nainstalujte VPN do počítače nebo Mac. Většina poskytovatelů VPN má průvodce snadnou instalací, který vám pomůže nainstalovat jejich software do zařízení.

2. Vytvořte hotspot Wi-Fi na vašem PC nebo Mac. Jak to můžete udělat, záleží na vašem zařízení. Pokud nemůžete přijít na to, jak to provést, můžete přejít na web výrobce vašeho zařízení.

3. Připojte svůj chytrý televizor k síti VPN vašeho PC nebo Mac.

Odesílání z jiného zařízení

Díky inteligentní televizi je také možné přenášet obsah z jiného zařízení do inteligentní televize. Když to uděláte, musíte zvážit několik věcí. Vždy budete potřebovat své další zařízení v blízkosti a pokud přepínáte mezi zařízeními, jako je váš smartphone a tablet, musíte nainstalovat VPN na obou. Kromě toho bude zařízení, se kterým vysíláte, chráněno VPN, ale vaše inteligentní televize nebude chráněna. Chytrou televizi používáte pouze jako externí obrazovku pro druhé zařízení.

Nejlepší VPN pro mou chytrou televizi

Pokud ještě nemáte předplatné u poskytovatele VPN, může být užitečné jít za VPN, která funguje dobře v kombinaci s vaší inteligentní televizí. Pokud chcete streamovat filmy, seriály nebo hudbu, je nezbytné stabilní a rychlé připojení. Vyhledejte poskytovatele VPN, který dokonale vyhovuje vašim potřebám. Pokud chcete sledovat obsah blokovaný geograficky, ujistěte se, že váš poskytovatel má vždy servery, které můžete použít pro tento účel. Testovali jsme několik poskytovatelů a níže jsou tři solidní poskytovatelé, kteří dobře fungují v kombinaci s vaší inteligentní televizí.

1. ExpressVPN pro inteligentní televizi

ExpressVPN funguje velmi dobře v kombinaci s chytrými televizory. Má uživatelsky přívětivou aplikaci pro Android TV a snadno se instaluje na jakékoli zařízení. Díky velké nabídce serverů a 256bitovému šifrování je to perfektní způsob, jak streamovat bezpečně, volně a zcela anonymně. Díky své vysoké kvalitě jsou jedním z dražších poskytovatelů, ale díky své vysoké kvalitě a rychlosti dává ExpressVPN pozitivní význam slovu „dostanete, za co zaplatíte“. Přečtěte si více o tomto poskytovateli v naší úplné recenzi ExpressVPN.

2. Surfshark pro chytrou televizi

Surfshark je vynikající a cenově dostupnou VPN, kterou lze použít s chytrou televizí. Surfshark je nejlevnější prémiový poskytovatel VPN, který jsme testovali, ale přesto nabízí skvělé rychlosti streamování. Surfshark vám navíc umožní přístup k americké verzi Netflixu a se svými 1040 servery v 61 zemích, k tunám jiného geograficky omezeného obsahu. Surfshark je navíc velmi bezpečný poskytovatel VPN, který respektuje a chrání soukromí svých uživatelů. Koneckonců, má přísnou politiku no-logs, prvotřídní šifrovací protokoly a přepínač kill. Surfshark pracuje s vaší chytrou televizí pomocí kterékoli z metod popsaných v tomto článku. Je to perfektní způsob – snadno a levně – využívat bezpečí, svobodu a soukromí při používání vaší chytré televize.

3. NordVPN pro inteligentní televizi

Stejně jako ExpressVPN a Surfshark nabízí NordVPN uživatelům (smart TV) spoustu bezpečnosti, soukromí, geodblokování a dobré rychlosti streamování. NordVPN však nabízí i některé další funkce, díky nimž je tato VPN skvělou volbou pro majitele chytrých televizí. NordVPN nabízí zastaralé servery a vyhrazené IP adresy. Stále více služeb streamování blokuje uživatele VPN v dnešní době. Mnoho důvodů, proč mnozí chtějí používat VPN ve své chytré televizi, je odblokování streamovaného obsahu, jako je například verze Netflix v USA. Zde přicházejí další funkce NordVPN. Zastaralé servery společnosti NordVPN (v USA, Kanadě, Francii, Itálii a dalších 10 dalších zemích) a vyhrazené adresy IP ztěžují streamovacím službám detekci a tím i blokování uživatelů VPN. To je důvod, proč je NordVPN skvělou volbou pro uživatele chytré televize, kteří chtějí streamovat a internet co nejvíce volně.

Závěrečné myšlenky

Pokud máte Android TV, instalace VPN bude velmi snadná díky nabídce aplikací VPN v obchodě Play. V ostatních případech budete muset nainstalovat VPN na router nebo virtuální router. To může být o něco obtížnější, ale v našem průvodci se dozvíte, jak to udělat. Určitě to stojí za to, protože všechny vaše datové proudy budou bezpečné a anonymní. Navíc získáte přístup k dalšímu obsahu. Celkově vzato je VPN perfektní kombinací s inteligentní televizí.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map