Instalace VPN pro Chromecast: Zde je návod! | VPNOpřehled

Chcete do Chromecastu nainstalovat VPN, ale nevíte jak? Přečtěte si, jaké jsou možnosti. Bohužel nemůžete nainstalovat VPN přímo do Chromecastu. Chromecast však můžete chránit instalací VPN na router nebo vytvořením virtuálního routeru na vašem PC nebo Macu, který je chráněn VPN. Pokud si chcete nejprve přečíst více o výhodách používání VPN v kombinaci s Chromecastem, přečtěte si náš článek o VPN pro Chromecast.


Obrázek nastavení Google Chromecastu

Jak nastavit VPN na vašem routeru

SměrovačNastavením VPN na routeru chráníte současně všechna vaše zařízení. Vaše zařízení přistupují k internetu přes router. VPN na routeru zajistí, že je vše chráněno a šifrováno.

Prvním důležitým krokem je zjistit, zda je váš router vhodný pro použití VPN. Chcete-li nainstalovat VPN, musíte změnit firmware routeru (bliká) a ne každý router to umožňuje.

Pokud máte vhodný router, můžete jej začít blikat, ale musíte to dělat opatrně. Blikání routeru přináší rizika. Pokud nevíte, co děláte, můžete router poškodit. Napsali jsme průvodce instalací VPN ve vašem routeru.

Jakmile najdete vhodný router, flash firmware a nainstalujete VPN, jste připraveni připojit Chromecast k routeru. To se nijak neliší, jak byste jej normálně připojili ke směrovači.

Instalace VPN do routeru:

  1. Zkontrolujte, zda je váš router vhodný pro „blikání“ (informace o tom, jak to provést v našem článku o směrovačích VPN).
  2. Změňte firmware vašeho routeru a nainstalovat VPN, podle našeho rozšířeného průvodce.
  3. Připojte Chromecast k síti Wi-Fi síť blikajícího routeru.

Jak nastavit VPN na virtuálním směrovači

Virtuální routerPokud není možné změnit firmware na routeru nebo to zní jako příliš velké potíže? Můžete také vytvořit hotspot Wi-Fi na počítači se systémem Windows PC nebo Mac a připojit Chromecast k tomuto hotspotu. Toto je snadná metoda, jak zabezpečit Chromecast a začít obcházet geografická omezení. Měli byste však mít na paměti, že tato metoda může zpomalit váš internet.

Instalace VPN na virtuální směrovač:

  1. Nainstalujte VPN na vašem PC nebo Mac. Většina poskytovatelů má průvodce snadnou instalací, který vás provede skrz něj.
  2. Vytvořte hotspot Wi-Fi na vašem PC nebo Mac. Jak to můžete udělat, se liší pro každé zařízení.
  3. Připojte Chromecast k síti na vašem PC nebo Mac, který byl zabezpečen VPN.

Nejlepší poskytovatelé VPN pro Google Chromecast

Testovali jsme mnoho poskytovatelů VPN pro Google Chromecast. Testovali jsme je na rychlost, umístění serveru a celkovou kvalitu. Následující poskytovatelé dosáhli v těchto kategoriích dobrých výsledků a jsou perfektní k použití v kombinaci s vaším hardwarovým klíčem. Pokud chcete vědět, co jsou naši všestranní oblíbení poskytovatelé, můžete se podívat na náš seznam nejlepších poskytovatelů VPN. Existují některé bezplatné služby VPN, ale ty nefungují dobře, pokud chcete streamovat. Bezplatné služby VPN často postrádají rychlost a omezují množství dat, která můžete použít. Díky tomu je prakticky nemožné je použít pro streamování.

1. ExpressVPN pro Google Chromecast

ExpressVPN je jedním z nejlepších poskytovatelů VPN. S více než 1700 servery ve více než 90 zemích budete moci obejít jakákoli geografická omezení. Jejich aplikace jsou snadno použitelné a jejich zákaznická podpora je skvělá. Jejich propojení jsou dostatečně rychlá, aby mohla streamovat filmy nebo hudbu bez prodlevy. Přečtěte si více o tomto poskytovateli v naší úplné recenzi ExpressVPN.

2. Surfshark pro Google Chromecast

Surfshark je relativně nový poskytovatel VPN. V krátké době však získali více než mnoho spokojených uživatelů. Shurfshark nemá žádný limit pro počet lidí, kteří mohou současně používat jeden účet. To je ideální, pokud jej chcete nainstalovat do všech svých zařízení. Navíc je snadné streamovat s touto VPN kvůli jejich rychlým serverům po celém světě. Kromě toho jsou také jedním z nejlevnějších poskytovatelů VPN!

3. CyberGhost pro Google Chromecast

CyberGhost má na celém světě velkou nabídku serverů, které vám poskytnou přístup k geoblokovaným materiálům. Rychlosti, které nabízejí, jsou natolik vysoké, že je možné streamovat bez většího zpoždění v nejlepší kvalitě. Cyberghost je velmi cenově dostupný pro kvalitu, kterou dostanete na oplátku. Chcete-li se dozvědět více o tomto poskytovateli, podívejte se na naši recenzi CyberGhost.

Závěrečné myšlenky

Instalace VPN pro ochranu Chromecastu není tak jednoduchá jako pro Windows, Mac, Android nebo iOS. Pokud to však opravdu chcete, máte několik možností. Můžete nainstalovat VPN do routeru nebo do virtuálního routeru do vašeho PC nebo Mac. V obou případech bude Chromecast chráněn sítí VPN, pokud se připojí k jedné z těchto sítí. Díky kombinaci VPN a Google Chromecast máte přístup k geoblokovanému obsahu a můžete streamovat bezpečně a anonymně.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me