Instalace VPN do routeru: Jednoduchý průvodce pro DD-WRT

Instalace VPN do routeru je skvělý nápad, pokud chcete používat internet se svobodou, zabezpečením a anonymitou. Abyste mohli do routeru nainstalovat VPN, budete potřebovat DD-WRT. Jedná se o alternativní firmware (software), který se používá k přidání dalších funkcí do routeru. Jednou z těchto funkcí je možnost nainstalovat a používat VPN na routeru. Přečtěte si vše o tomto softwaru a postupujte podle jednoduchého průvodce, který vysvětluje, jak jej nainstalovat. Poté budete připraveni začít surfovat na webu volně a anonymně na všech svých zařízeních.


Co je DD-WRT

ddwrt logoDD-WRT je linuxový, open-source, firmware pro bezdrátové směrovače typu IEEE 802.11 a / b / g / h / n. Funguje na čipu Broadcom nebo Atheros. DD-WRT nabízí pokročilé možnosti, které byste nenašli na běžném firmwaru nebo směrovačích. Některé z těchto dalších možností jsou dobrá podpora VPN (zejména OpenVPN), bezdrátové přemostění / opakování protokolů WDS, bezdrátová komunikace zabezpečující autentizaci pomocí rádiusu a pokročilá správa kvality služeb pro přidělování šířky pásma. V tomto článku si můžete přečíst vše o instalaci VPN na routeru pomocí DD-WRT.

Proč byste nainstalovali VPN do směrovače?

Instalací VPN do routeru chráníte všechna připojená zařízení najednou.

VPN štítVPN chrání veškerý váš internetový provoz směrováním přes šifrované tunely. Třetí strany nemohou vidět nic, co děláte online, když používáte VPN.

Kromě toho přijímáte IP adresu svých serverů VPN a zajišťuje, aby byla vaše vlastní IP adresa skrytá ve světě. Vaše IP adresa umožňuje, aby vás navštívené weby poznaly a dokonce vás sledovaly, pokud by to chtěly. S VPN to nebude možné a budete naprosto anonymní.

Nakonec VPN nabízí velkou svobodu. Protože VPN umožňuje připojení k serverům v mnoha různých zemích, můžete změnit své virtuální umístění. Můžete předstírat, že máte přístup na internet odkudkoli. Tímto způsobem můžete obejít jakákoli geografická omezení, ať už se jedná o omezení vašeho oblíbeného streamovacího webu, nebo očividná cenzura vaší vládou.

Normálně instalujete VPN do zařízení, které chcete použít pro přístup k internetu. V dnešní době však používáme mnoho různých zařízení. Chcete-li chránit všechna vaše zařízení doma nebo pracovat najednou, můžete do směrovače nainstalovat síť VPN.

Předinstalované směrovače VPN

Pokud si přejete používat váš router jako VPN klienta, musí být váš router nastaven zvláštním způsobem. Tento způsob nastavení routeru pro VPN se nazývá blikající. Níže si budete moci přečíst, jak to můžete udělat sami. Nejjednodušší je však nákup routeru, který je již nastaven pro práci s VPN. Říkáme tomu předzábleskové routery.

Tyto předzábleskové směrovače jsou často nastaveny pro konkrétního poskytovatele VPN. Když tedy kupujete router, měli byste také získat předplatné u tohoto konkrétního poskytovatele VPN.

Většina těchto předběžných směrovačů pochází ze Spojených států. Nezapomeňte, že adaptéry se mohou ve vaší zemi lišit. Nezapomeňte si objednat adaptér, který vám umožní připojit router k napájecímu nosníku ve vaší zemi.

Požadavky na VPN ve vašem routeru

Abyste mohli do routeru nainstalovat VPN, potřebujete následující věci:

Směrovač s nainstalovaným DD-WRT (podívejte se na podporovaná zařízení a podívejte se, zda lze do routeru nainstalovat firmware DD-WRT)

Předplatné VPN, které nabízí OpenVPN. OpenVPN je protokol, který ne všichni poskytovatelé VPN nabízejí, proto jej zkontrolujte u svého poskytovatele. Mohli bychom doporučit NordVPN a Surfshark jako solidní poskytovatelé VPN, kteří tento protokol nabízejí.

Nainstalujte si DD-WRT do routeru

SměrovačPrůvodce instalací firmwaru DD-WRT na router se liší pro každý router. Takže první:

-Vyhledejte směrovač v databázi směrovačů na webu DD-WRT a stáhněte soubor.

-Stáhněte si odpovídající soubor .bin.

-Přečtěte si pokyny specifické pro hardware a zjistěte, jak můžete na routeru vytvořit nový firmware.

-Nový firmware lze flashovat třemi způsoby:

  • Web-GUI
  • TFTP
  • příkazový řádek

Přejděte dolů a vyhledejte další způsob blikání.

Flash DD-WRT přes webové GUI

Tato metoda je nejlepší volbou, mimo jiné, pro routery Linksys.

1.Resetujte router (pomocí tvrdého resetovacího tlačítka na zadní straně routeru)

2.Přihlaste se do systému řízení vašeho směrovače tak, že přejdete na jeho IP adresu (přejděte dolů a uvidíte, jak to můžete udělat)

3.V nabídce vyhledejte místo, kde můžete aktualizovat směrovač nebo na něj vložit nový firmware

4.Flash nový firmware (Důležité: tento proces nepřerušujte, protože by to mohlo nenapravitelně zničit váš router)

5.Resetujte router znovu

Ručně vyhledejte IP routeru

Chcete-li ručně vyhledat IP směrovače v systému Windows, postupujte takto.

Krok 1. Přejděte na „start“ a stiskněte „Spustit“.

To může být obtížné najít v systému Windows 10, takže můžete také použít klávesovou zkratku stisknutím klávesy WIN (toto tlačítko s oknem na něm) a r současně. Zobrazí se toto okno:

Směrovač cmd

Krok 2. Zadejte „cmd“ a stiskněte OK

příkaz routeru

Krok 3. Zadejte „ipconfig“ a stiskněte enter

router IP

IP adresa, kterou najdete po výchozí bráně nebo standardní bráně, je IP adresa vašeho routeru. Nyní zkopírujte toto číslo do adresního řádku webového prohlížeče, abyste dosáhli směrovače.

Firmware Flash DD-WRT přes TFTP

Nejčastěji je preferována metoda flash GUI, ale v některých případech specifických pro hardware je možné zvolit TFTP. TFTP je považován za bezpečný způsob blikání routeru.

TFTP je velmi jednoduchý a vyžaduje pouze dvě kliknutí. Tato metoda je obzvláště skvělá při poruše webového GUI nebo pokud se zdá, že router není dostupný.

Firmware Flash DD-WRT přes příkazový řádek

Tato metoda je použitelná pouze pro směrovače, které již mají na sobě nainstalovaný DD-WRT a když je zapnutý Telnet / SSH. Toto je jediný způsob bezdrátové aktualizace, protože soubory jsou získávány ze serverů DD-WRT a lze je zkontrolovat pomocí kontrolního součtu..

1. Telenet nebo SSH k routeru DD-WRT

2.Stáhněte si firmware do složky router / tmp pomocí wget nebo scp

cd / tmp
wget https://dd-wrt.com/dd-wrtv2/downloads/stable/dd-wrt.v2x_generic.bin

3.Porovnejte kontrolní součet s originálem

md5sum dd-wrt.v2x_generic.bin

4.Flash firmware

napište dd-wrt.v2x_generic.bin linux

5.Restartujte

Nainstalujte VPN na DD-WRT

Nyní jste na routeru blikali DD-WRT a nyní bude moci hostovat připojení VPN. Gratulujeme, nejtěžší část je hotová! Nyní nainstalujte VPN na DD-WRT:

1. Přihlaste se do routeru (stejně jako dříve, najděte IP adresu a zadejte ji do adresního řádku v prohlížeči).

2. Přejděte na „Nastavení“ a poté na „Základní nastavení“.

3. Přejděte k části, která říká „Nastavení serveru síťových adres“ (DHCP), vyplňte adresy serveru DNS vašeho poskytovatele VPN a tato nastavení uložte..

4. Vypnout IPv6 (Použití protokolu IPv6 někdy ukazuje úniky IP).

5. Přejděte do části „Služby“ a klikněte na kartu „VPN“. Zapněte klienta OpenVPN kliknutím na povolení pro část, která říká „Spusťte klienta OpenVPN“.

router

6. Nyní vyplňte údaje svého poskytovatele VPN (např. NordVPN: přihlašovací jméno, heslo, adresa serveru a typ protokolu VPN).

7. Zkopírujte obsah certifikátu a soubor klíče do příslušného pole.

8. Jakmile uložíte data pomocí „Použít nastavení“, naváže se spojení s VPN serverem. Veškerý internetový provoz nyní putuje přes server VPN. Chcete-li zkontrolovat, zda je vše hotovo, přejděte na kartu „stav“ a část „OpenVPN“..

Závěrečné myšlenky

Chcete, aby byla všechna vaše zařízení doma chráněna sítí VPN? Potom je vhodné nainstalovat VPN do routeru. Nejprve však musíte nainstalovat DD-WRT na router a váš poskytovatel VPN musí nabídnout protokol OpenVPN, aby to fungovalo. Doufejme, že výše uvedený průvodce vám pomohl s instalací VPN na routeru. Nezapomeňte si také zakoupit předzábleskové routery, které vám ušetří spoustu problémů.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me