Налаштування підключення VPN у Windows 10 (покроковий крок)

Існує кілька способів налаштування VPN на комп’ютері Windows 10. У цій статті ми розповімо, як налаштувати VPN за допомогою налаштувань Windows. Це корисно, якщо ви хочете, наприклад, використовувати мережу VPN, надану вашим роботодавцем.


Конфіденційність операційної системи Windows

Багато постачальників VPN надають спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє легко та швидко підключитися до одного з їх багатьох серверів VPN. Однак деякі VPN, включаючи багато корпоративних мереж, не мають власного програмного забезпечення. На щастя, у Windows є функція, яка дозволяє самостійно налаштувати VPN-з’єднання. У цьому покроковому посібнику ми пояснимо, як можна налаштувати VPN-з’єднання в Windows 10. Чи є у вас VPN, який пропонує власне програмне забезпечення, наприклад ExpressVPN або CyberGhost? Прокрутіть униз, щоб отримати короткий посібник з поясненням, як налаштувати VPN за допомогою цього програмного забезпечення.

Крок 1. Отримайте правильні дані для входу

Щоб налаштувати VPN-з’єднання з Windows 10, потрібні правильні дані для входу. Інакше ви не зможете отримати доступ до VPN-сервера. Якщо ваше VPN-з’єднання організоване через вашу роботу, вам потрібно буде попросити свого начальника правильної інформації для входу. Ви працюєте з VPN для приватного використання? Потім ви самі створили ці дані під час налаштування свого акаунта. За допомогою цієї інформації, яка часто складається з імені користувача та пароля та, можливо, конкретної адреси сервера, до якого ви можете підключитися, ви можете виконати три кроки нижче для підключення до VPN.

Якщо ви ще не маєте облікового запису VPN та даних для входу в систему і шукаєте хорошого VPN для захисту свого інтернет-з’єднання, ви завжди можете спробувати CyberGhost. Цей постачальник дуже дешевий, але все-таки чудової якості. Більше того, вони мають 45-денну гарантію повернення грошей, що дозволяє спробувати спочатку послугу.

Крок 2. Відкрийте налаштування VPN у Windows

Ви хочете встановити VPN на Windows 10? Перш за все, вам потрібно переконатися, що ви використовуєте обліковий запис Windows з правами адміністратора. Зазвичай власник комп’ютера має ці права. Він може також поширювати їх іншим. Якщо у вас є лише один обліковий запис користувача на пристрої, з яким ви працюєте, ви автоматично отримаєте ці права.

Перейдіть до меню “Пуск” (натиснувши на Логотип Windows в нижньому лівому куті екрана) та натисніть Налаштування. Ця кнопка часто схожа на маленький зубчастий колесо. Після відкриття екрана “Налаштування” натисніть Мережа та Інтернет з меню. Потім вибирайте VPN зі списку в лівій частині екрана. Зображення праворуч від цього тексту показує, як це виглядає. Тепер ви знайшли екран налаштувань VPN в Windows і готові додати VPN-з’єднання до вашої операційної системи.

Крок 3: Додавання VPN-з’єднання

Настав час додати VPN-з’єднання. Спочатку натисніть на кнопку вгорі, де написано Додайте VPN-з’єднання.

Додайте VPN-з'єднання в налаштуваннях Windows

З’явиться синій екран. Тут ви можете ввести реквізити свого постачальника VPN. У деяких країнах ви можете вибрати VPN провайдер від ряду стандартних постачальників, але ця покрокова інструкція зосереджена лише на Windows (вбудований) варіант.

Дайте VPN-з’єднанню розпізнаване ім’я під Назва з’єднання. Наприклад, ви можете вибрати “VPN-з’єднання”, якщо вам це потрібно лише для роботи.

Додайте VPN-з'єднання до налаштувань синього екрана WindowsПід Ім’я або адреса сервера, введіть IP-адресу або URL-адресу сервера VPN-сервера. Цю інформацію надає постачальник з’єднання, напр. твій начальник.

Під Тип VPN, виберіть протокол VPN, який ви хочете використовувати. У більшості випадків ви зможете вибрати Автоматичний варіант тут. Для отримання додаткової інформації про протоколи VPN, будь ласка, прочитайте нашу статтю на цю тему.

Під Тип інформації для входу ви можете вказати спосіб, яким ви хочете увійти. У більшості випадків це стосується використання імені користувача та пароля. До альтернатив можна віднести вхід за допомогою смарт-картки або сертифіката.

Під Ім’я користувача і Пароль, заповнити необхідні дані для входу.

Примітка. Найбезпечніше не змушувати комп’ютер запам’ятовувати інформацію про вхід, якщо ви користуєтесь загальнодоступним комп’ютером. Збережіть дані лише в тому випадку, якщо ваш комп’ютер сторонніми людьми не може користуватися та добре захищений!

Після завершення введення всіх необхідних даних натисніть Зберегти.

Крок 4: Підключення до VPN-сервера

Використання меню VPN в Налаштування (як описано на кроці 1) тепер ви можете вибрати додане VPN-з’єднання зі списку, що відображається, та підключитися до цього VPN-сервера. Тепер ви надійно підключені та можете отримувати доступ до Інтернету безпечно та приватно.

Розширені налаштування

Після додавання VPN-з’єднання у вас з’являться додаткові опції, крім вимкнення та ввімкнення VPN. Ви можете, наприклад, налаштувати проксі-сервер. Для цього перейдіть до розширеного меню. Це можна зробити, повторивши крок 2 ще раз, клацнувши VPN-з’єднання, яке ви хочете змінити, та вибравши Розширені опції. Змініть ці налаштування лише тоді, коли ви абсолютно впевнені, що робите. Windows та ваш постачальник VPN вже працюють разом, щоб забезпечити вам безпечне з’єднання. Тому, особливо для початківців, вам не потрібно змінювати будь-які розширені налаштування, щоб бути захищеними в Інтернеті.

Налаштування VPN у Windows через сповіщення

Щоб швидко та легко отримати доступ до розділу VPN у своїх налаштуваннях, ви можете слідувати інструкціям, викладеним у кроці 2, але ви також можете натиснути Сповіщення (інформаційна куля) у правому нижньому куті панелі завдань. На знімку екрана видно, як виглядає цей екран. Клацніть VPN і ви перейдете безпосередньо на екран налаштувань VPN.

Програмне забезпечення VPN у Windows 10

Використання VPN через налаштування в Windows 10 може бути дуже корисним. Зрештою, Windows автоматично підключає вас до VPN-сервера, тому вам не доведеться щоразу вручну вмикати VPN. Більше того, це дає можливість віддалено та надійно підключитися до приватної мережі. Подумайте, наприклад, про людей, які працюють вдома, використовуючи VPN-сервер, щоб надати їм доступ до всіх документів та інших файлів у межах мережі компанії.

Однак не завжди зручно пов’язувати VPN з операційною системою. Якщо ви користуєтеся платним постачальником VPN, таким як NordVPN або приватний доступ до Інтернету, радимо скористатися програмним забезпеченням, що входить у комплект. Ці програми часто підтримують додаткові протоколи VPN, використовують власні DNS-сервери для запобігання витоків DNS та мають перемикач захисту, який автоматично втручається, якщо ваше VPN-з’єднання перестане. Іншими словами, якщо ви використовуєте програмне забезпечення VPN замість входу на свій VPN-сервер через Windows, ви будете більш захищені.

Налаштування VPN у Windows за допомогою програмного забезпечення VPN: покрокове керівництво

Встановити VPN в Windows 10 за допомогою офіційного програмного забезпечення VPN дуже просто і йде так:

Встановіть VPN крок за кроком робочого столу

 1. Створіть обліковий запис на веб-сайті VPN. Перейдіть на офіційний веб-сайт потрібного постачальника VPN (наприклад, веб-сайт CyberGhost) і виберіть потрібну підписку. Пройдіть кроки, щоб придбати підписку та створити обліковий запис.
 2. Завантажте програмне забезпечення VPN з офіційного веб-сайту. Часто ваш постачальник пересилає вас до завантаження відразу після того, як ви зняли підписку.
 3. Встановіть програмне забезпечення VPN. Після завантаження інсталяційного файлу ви можете клацнути по ньому та виконувати кроки для встановлення програмного забезпечення VPN на комп’ютер.
 4. Увійдіть до програмного забезпечення з вашим рахунком. Часто це стосується заповнення комбінації імені користувача та пароля, створеного на кроці 1.
 5. Виберіть потрібний сервер VPN (на вибір). Залежно від того, що ви хочете зробити в Інтернеті, ви можете вибрати відповідне місце розташування сервера. Наприклад, ви можете обрати американський сервер для перегляду американської версії Netflix або розблокувати Skype, Facebook або будь-які інші сервіси, які можуть бути піддані цензурі у вашій країні. Якщо у вас немає іншої мети, окрім безпечного переходу в Інтернет, ви можете просто вибрати сервер, найближчий до вас.
 6. Увімкніть VPN. У більшості програм VPN є велика кнопка живлення, яка включатиме VPN лише одним клацанням миші. Насправді, якщо ви пропустите крок 5, програмне забезпечення, ймовірно, автоматично вибере найближчий або найшвидший сервер для вас.

Навіщо використовувати VPN в Windows 10?

Є багато причин, коли люди можуть використовувати VPN. Це найпоширеніші з них:

 • Шифрування даних для додаткового захисту від хакерів та кіберзлочинців (а також інших підслуховувачів, таких як уряди та підприємства);
 • Безпечне використання публічних мереж;
 • Доступ до послуг, які можна використовувати лише в мережі компанії чи установи;
 • Приховування вашого реального місцезнаходження та IP-адреси;
 • Анонімно завантаження торрентів;
 • Обхід регіональних блокад, наприклад, певних кінопослуг (Netflix) або соціальних мереж;
 • Обійти цензуру в країні;
 • Підвищення швидкості з’єднання з іншим сервером.

Налаштування VPN на комп’ютері Windows 10 – це завжди хороша ідея. Можливо, ви використовуєте свій пристрій для багатьох своїх щоденних Інтернет-заходів. За допомогою VPN ви будете захищені під час усіх цих дій, одночасно підвищуючи свою конфіденційність та свободу в Інтернеті.

Якщо у вас ще немає VPN і хочете використовувати його для захисту приватної мережі, у вас є кілька варіантів. Можливо, вам потрібно приватного постачальника VPN. Якщо ви не знаєте, з чого почати, перегляньте наші 5 кращих постачальників VPN. Цей список може допомогти, коли ви намагаєтесь зробити свій вибір.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me