Wybór najlepszej sieci VPN dla urządzenia z systemem Android, top 3

Jeśli masz smartfona lub tablet z Androidem, możesz rozważyć użycie VPN. VPN pozwala lepiej zabezpieczyć połączenie w publicznych sieciach Wi-Fi, a nawet przesyłać strumieniowo amerykański serwis Netflix z dowolnego miejsca na świecie. Bez względu na przyczynę, istnieje bardzo dużo VPN dla Androida. Może to utrudnić dokonanie właściwego wyboru sieci VPN, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Niektóre VPN VPN są wolne, inne są szybkie, ale niebezpieczne, a niektóre w rzeczywistości wcale nie są VPNami, ale serwerami proxy. W tym artykule pomożemy Ci wybrać najlepszy Android VPN dla twojej sytuacji.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej Android VPN?

Jeśli chcesz mieć doskonałego dostawcę VPN dla Androida, wybierz szybką, bezpieczną sieć VPN z właściwymi lokalizacjami serwerów. W zależności od tego, co jest dla Ciebie ważne, niektóre sieci VPN mogą być bardziej odpowiednie niż inne. Czy dużo streamujesz? Następnie wybierz szybką VPN. Czy chcesz, aby Twoje dane pozostały bezpieczne? Następnie wybierz bezpieczną sieć VPN. Czy chcesz odblokować określoną witrynę z innego kraju? Następnie sprawdź, czy VPN, który chcesz wybrać, ma serwery w tym kraju. Ponadto przydaje się oczywiście, jeśli VPN ma aplikację na Androida.

Wybierając VPN, warto mieć świadomość niektórych ważnych aspektów VPN. Przy określaniu naszych 3 najlepszych najlepszych VPN na Androida, wzięliśmy pod uwagę następujące aspekty:

 • Bezpieczeństwo i prywatność: przyjrzeliśmy się głównie zasadom rejestrowania i protokołom szyfrowania VPN. Ze względu na prywatność ważne jest, aby dostawca VPN nie prowadził żadnych dzienników, w przeciwnym razie Twoje dane będą nadal przechowywane przez firmę VPN, czego zdecydowanie nie chcesz podczas korzystania z VPN. Protokoły szyfrowania VPN często określają, jak trudno złamać zaszyfrowany plik. Większość sieci VPN korzysta z OpenVPN, ale niektóre nie. Zalecamy wybranie dostawcy VPN, który korzysta z OpenVPN.
 • Prędkość: Szybkość może być bardzo ważna dla VPN, szczególnie podczas przesyłania strumieniowego, pobierania i codziennego użytku. Sieci VPN mogą nieco zmniejszyć prędkość, ale w przypadku niektórych sieci VPN nawet tego nie zauważysz, podczas gdy w przypadku innych na pewno to zrobisz. Zalecamy tylko VPN, które w jak najmniejszym stopniu wpływają na twoją prędkość.
 • Łatwość użycia: niektóre sieci VPN wymagają wiedzy technicznej, inne nie. Wybierając najlepszych dostawców VPN dla Androida, skupiliśmy się na VPNach odpowiednich dla wszystkich. Innymi słowy, wszystkie sieci VPN z naszej pierwszej 3 mogą być łatwo używane przez osoby młode i starsze.
 • Serwery: jeśli używasz VPN do odblokowania stron, bardzo przydatna jest duża liczba serwerów. Na przykład, jeśli masz VPN, który ma tylko serwery we Francji, nie będziesz mógł go użyć do odblokowania amerykańskiego Netflix. Ponadto VPN będzie miał mniejszy wpływ na Twoją prędkość, jeśli serwer VPN, którego używasz, jest blisko Ciebie.
 • Dodatkowe funkcje: Sieci VPN czasami oferują dodatkowe opcje, aby ułatwić użytkownikowi bezpieczne surfowanie lub szybsze przesyłanie strumieniowe. Czasami w formie przełącznika „zabicia”, czasem w postaci dedykowanego adresu IP. Chociaż jest to zwykle mniej ważny czynnik, warto zwrócić na to uwagę, jeśli masz jakieś specjalne potrzeby VPN.
 • Cena £: oprócz rzeczywistej jakości usługi VPN dobrze jest również sprawdzić, czy subskrypcja VPN pasuje do Twojego budżetu. Możliwe, że chcesz mieć dobrą sieć VPN, ale nie chcesz za nią płacić za dużo. Dlatego w naszej pierwszej trójce umieściliśmy cenę jako aspekt.

Najlepsze VPN dla Androida: nasze 3 najlepsze

Na podstawie wyżej wymienionych kryteriów wybraliśmy trzech dostawców VPN, którzy naszym zdaniem są obecnie najlepszymi VPNami dla Androida:

1. Surfshark

Surfshark to jedna z najlepszych i najtańszych sieci VPN. W prawie każdym aspekcie ta VPN osiąga bardzo dobre wyniki. Serwery są szybkie, masz szeroki wybór lokalizacji serwerów w wielu krajach, VPN jest łatwy w użyciu, a ponadto VPN jest bardzo tani ze względu na zapewnianą jakość. Wszystko to oznacza, że ​​możesz przesyłać strumieniowo na urządzenia z Androidem w bardzo niskiej cenie, bez żadnych czkawek. Jest to przydatne, jeśli oglądasz dużo filmów lub seriali na telefonie lub tablecie z Androidem.

2. ExpressVPN

ExpressVPN to fantastyczna sieć VPN dla systemu Android. VPN jest bardzo szybki, ma wiele serwerów i jest bardzo łatwy w instalacji i konfiguracji na urządzeniach z Androidem. Aplikacja automatycznie rozpoznaje język ustawiony w urządzeniu i odpowiednio się dostosowuje. Oprócz wysokiej prędkości ExpressVPN ma również bardzo dobre szyfrowanie. Nie możesz się pomylić z ExpressVPN. W porównaniu z Surfshark powiedzielibyśmy, że ExpressVPN jest nieco lepszy pod względem jakości, ale także o wiele droższy. Dlatego, według nas, zdobył drugie miejsce na tej liście.

3. Prywatny dostęp do Internetu – PIA

Private Internet Access (PIA) to doskonała alternatywa VPN dla użytkowników poszukujących wysoce bezpiecznego i zorientowanego na prywatność VPN. PIA jest bardzo skoncentrowana na bezpieczeństwie online i nadal utrzymuje doskonałe prędkości. PIA jest nieco wolniejszy niż ExpressVPN i nieco droższy niż Surfshark, ale nadal ta VPN jest doskonałym wyborem dla Androida. Szczególnie podoba nam się bezpieczeństwo i szyfrowanie tego dostawcy.

Bezpłatne vs płatne VPN dla Androida

Oprócz płatnych usług VPN masz również możliwość skorzystania z bezpłatnej sieci VPN. Chociaż istnieje wiele dobrych bezpłatnych usług VPN, większość z nich nie będzie odpowiednia do długotrwałego użytkowania. Wiele bezpłatnych usług VPN ma ograniczenia prędkości, ilości danych, z których możesz korzystać miesięcznie lub lokalizacji serwerów. Często limit danych nie pozwala nawet na obejrzenie całego filmu. Bezpłatne sieci VPN bez limitu danych lub z bardzo wysokim limitem często będą wolne lub niebezpieczne. Dlatego zwykle zalecamy wybranie płatnej sieci VPN.

Darmowe aplikacje VPN na Androida, które nie są rzeczywistymi VPNami

Jeśli mówimy o bezpłatnych aplikacjach VPN na Androida, warto również krótko wspomnieć o serwerach proxy. Są to aplikacje, które często są bezpłatne i reklamowane jako VPN. Zwykle są to jednak serwery proxy: usługi, które zmieniają adres IP, ale nie szyfrują danych. Przykładem tego jest Hola. Ta usługa reklamuje się jako VPN, ale zmienia twój adres IP tylko na adres innego użytkownika Hola. Jeśli korzystasz z Hola, twoje połączenie będzie również używane przez innych użytkowników Hola. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ inne osoby mogą korzystać z Twojego połączenia i wiedzą, do czego go używają.

Dlaczego VPN dla Androida?

Każdy ma inne powody, aby korzystać z VPN. Najczęstsze przyczyny są następujące:

Powód
Wyjaśnienie
BezpieczeństwoPonieważ ruch internetowy jest szyfrowany za pomocą sieci VPN, inni nie mogą po prostu uzyskać dostępu do twoich danych. Na przykład hakerzy, rządy i dostawcy Internetu nie widzą, co robisz online. Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń z Androidem, ponieważ często łączysz się z publicznymi sieciami Wi-Fi za pomocą smartfona lub tabletu.
PrywatnośćDzięki VPN twój własny adres IP jest ukryty, a ty otrzymujesz inny adres IP z jednego z serwerów VPN. W rezultacie twoich działań online nie można prześledzić na urządzeniu lub tobie jako osobie. Jest to często używane w połączeniu z pobieraniem torrentów, aby uniknąć mandatów. Prywatność i ustawodawstwo są również powodem, dla którego dziennikarze, którzy mieszkają w krajach o dużej cenzurze, używają VPN do wyrażania swoich opinii za pomocą anonimowych forów.
OdblokowanieNiektóre witryny i usługi blokują treści na podstawie Twojej lokalizacji. Na przykład Netflix ma większą ofertę filmów i seriali w Ameryce niż w większości innych krajów. Za pomocą VPN możesz ominąć tego rodzaju blokowanie geograficzne, aby nadal oglądać filmy i seriale z innych krajów. Jest to również powód, dla którego VPN jest często używany w Chinach, gdzie strony takie jak YouTube i Facebook są zablokowane.

Jak zainstalować VPN na Androidzie

Istnieje kilka sposobów instalacji VPN na urządzeniu z Androidem. Najłatwiej jest prawdopodobnie za pośrednictwem aplikacji ze Sklepu Play:

 1. Zapisz się do dostawcy VPN;
 2. Pobierz aplikację VPN ze Sklepu Play;
 3. Otwórz aplikację;
 4. W razie potrzeby dostosuj ustawienia;
 5. Włącz VPN (Twoje urządzenie z Androidem prawdopodobnie poprosi Cię o zmianę konfiguracji połączeń VPN w „sieci”, zezwól na to).

Podsumowując: najlepsza VPN dla Androida, nasza pierwsza 3

W oparciu o kryteria, które wymieniliśmy wcześniej, zalecamy następujące VPN dla Androida:

 1. Surfshark
 2. ExpressVPN
 3. PIA

Wszyscy ci dostawcy mają doskonałe oprogramowanie na Androida i są dobre pod względem ceny, szybkości i bezpieczeństwa. Surfshark to najbardziej przystępna cenowo sieć VPN premium, ExpressVPN może być nieco lepszy, ale jest również znacznie droższy, a PIA podejmuje dodatkowe kroki, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Jeśli żaden z tych dostawców nie podoba się Tobie, zawsze możesz rzucić okiem na nasz przegląd wszystkich sprawdzonych sieci VPN:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me