VPN na twoim Android TV. Idealne połączenie!

Przyjazny dla użytkownika system operacyjny Android jest coraz częściej wykorzystywany w telewizorach Smart TV. Na telewizorze z Androidem możesz łatwo uzyskać dostęp do Sklepu Google Play i pobierać wiele (strumieniowych) aplikacji na swój telewizor. Ponieważ robisz to wszystko za pośrednictwem połączenia internetowego, dobrze jest pomyśleć o użyciu VPN (Virtual Private Network). W końcu VPN oferuje wiele korzyści związanych z prywatnością i bezpieczeństwem, a także możliwość dostępu do wielu treści ograniczonych geograficznie.


Na Android TV masz dostęp do wszystkich popularnych serwisów streamingowych, takich jak Netflix, Hulu, HBO i wiele innych. Niestety usługi przesyłania strumieniowego nie oferują tej samej zawartości na całym świecie. Istnieje wiele ograniczeń geograficznych, które mogą ograniczać przyjemność oglądania. Dzięki VPN możesz ominąć te ograniczenia geograficzne i uzyskać dostęp do wszystkich filmów i seriali w swoich ulubionych serwisach streamingowych. Co więcej, może to być przydatne, gdy jesteś na wakacjach, ale chcesz obejrzeć program w jednej z krajowych serwisów streamingowych w swoim kraju. Dzięki VPN możesz połączyć się z serwerem w swoim kraju i mimo to go oglądać.

Zaletą VPN na Android TV

Istnieje kilka powodów, dla których VPN znacznie poprawia jakość korzystania z Android TV.

  • Bezpieczeństwo: Zawsze, gdy łączysz się z Internetem, stanowi to zagrożenie dla twoich urządzeń i bezpieczeństwa online. Dzięki VPN twoje dane są szyfrowane, co znacznie utrudnia innym szpiegowanie ciebie. Utrudnia to, nawet dostawcy usług internetowych, sprawdzenie, jakie witryny odwiedzasz lub jakie filmy przesyłasz strumieniowo.
  • Anonimowość: VPN umożliwia zmianę adresu IP. W związku z tym śledzenie działań online do Twojej lokalizacji lub osoby staje się znacznie bardziej złożone.
  • Wolność: Jak wspomniano wcześniej, jest to najważniejszy powód, aby połączyć korzystanie z Android TV z dobrym VPN. Łącząc się z serwerem VPN uzyskujesz dostęp do Internetu za pomocą adresu IP serwera VPN i wygląda na to, że jesteś gdzie indziej na świecie. W ten sposób możesz łatwo ominąć wiele ograniczeń geograficznych.

Najlepsza sieć VPN na Android TV

Dobry dostawca VPN jest bezpieczny, szybki, ma serwery w wielu różnych krajach i jest przyjazny dla użytkownika. Szybkość połączenia jest ważna, gdy chcesz przesyłać strumieniowo serie lub filmy, ponieważ nie jest fajnie czekać wieczność na buforowanie filmu. Liczba lokalizacji serwerów VPN jest ważna, jeśli chcesz ominąć ograniczenia geograficzne. Z tych powodów często nie jest dobrym pomysłem korzystanie z bezpłatnej usługi VPN na Android TV. Bezpłatne usługi często ograniczają prędkość, dane i serwery, a czasem mogą być nawet niebezpieczne. Następujący dostawcy VPN oferują świetne usługi, które działają dobrze z Android TV.

Najlepsza w sieci VPN na Android TV: ExpressVPN

ExpressVPN jest szybki, bezpieczny, przyjazny dla użytkownika i ma politykę zerowego logowania. Oprogramowanie ExpressVPN jest dostępne dla systemów Windows, Mac, iOS, Android i Linux. Mają ponad 3000 serwisów w ponad 94 różnych krajach, co prawdopodobnie zapewni ci wystarczającą liczbę opcji do ominięcia ograniczeń geograficznych. Co najważniejsze, mają łatwą aplikację na Android TV, która sprawia, że ​​instalacja i korzystanie z ExpressVPN jest dziecinnie proste. Nie jesteś pewien, czy ExpressVPN jest dla Ciebie najlepszym dostawcą? Wypróbuj swoje usługi z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Najlepszy budżetowy VPN dla Androida TV: Surfshark VPN

Surfshark to nie tylko szybka i niezawodna sieć VPN, ale także bardzo przystępna cenowo. Ich najtańsza subskrypcja kosztuje nieco poniżej 2 USD miesięcznie. W tej cenie otrzymujesz VPN, który oferuje świetne protokoły bezpieczeństwa, ale także ponad przyzwoitą prędkość przesyłania strumieniowego, mnóstwo serwerów (ponad 1000 w 61 różnych krajach) do odblokowywania geograficznego i bardzo łatwą w obsłudze aplikację na Androida.

Najlepsze odblokowanie geograficzne VPN na Android TV: NordVPN

NordVPN naprawdę błyszczy, jeśli chodzi o najważniejszą aplikację VPN dla użytkowników Androida TV: obejście ograniczeń geograficznych. W końcu NordVPN to nie tylko doskonała sieć VPN w doskonałej cenie z dobrymi prędkościami i doskonałymi funkcjami bezpieczeństwa. Oferuje także dodatkową funkcję, która jest bardzo przydatna do odblokowywania (przesyłania strumieniowego) treści, których ExpressVPN i Surfshark nie oferują (jeszcze): dedykowany adres IP. Dedykowany adres IP to unikalny adres IP, który znacznie utrudnia usługom transmisji strumieniowej, takim jak Netflix, wykrycie, że korzystasz z VPN. Jest to przydatna funkcja, ponieważ usługi przesyłania strumieniowego często blokują użytkowników VPN. Ponadto NordVPN oferuje również zaciemnione serwery, co jeszcze bardziej utrudnia wykrycie użytkowników NordVPN.

Innymi słowy, jeśli szukasz doskonałej sieci VPN za przyzwoitą cenę, która świetnie nadaje się do odblokowywania treści z ograniczeniami geograficznymi, z całego serca zalecamy NordVPN.

VPN vs DNS na twoim Android TV

Jeśli chcesz tylko ominąć ograniczenia geograficzne, SmartDNS może być również opcją dla Ciebie. Dzięki DNS możesz sprawić, że strony będą myśleć, że masz dostęp do Internetu z innej lokalizacji. Wadą DNS jest to, że nie szyfruje on twojego połączenia jak VPN ani nie ukrywa twojego adresu IP. Co więcej, wiele opcji SmartDNS jest również płatnych, więc równie dobrze możesz zapłacić za VPN i uzyskać więcej w zamian.

Dzięki DNS musisz uważać na przejęcie DNS. Twój dostawca usług internetowych minie DNS i podłączy IP do twojego połączenia, co oznacza, że ​​nie będziesz w stanie obejść blokowania geograficznego. W najgorszym przypadku twoje urządzenia mogą zostać zainfekowane złośliwym oprogramowaniem. Z tych powodów zawsze zalecamy używanie VPN zamiast DNS.

Kodi na twoim Android TV z VPN

kodi tv VPNKodi to popularna usługa przesyłania strumieniowego, idealna do użycia w połączeniu z Android TV. Aplikacja łączy wszystkie Twoje ulubione usługi przesyłania strumieniowego w jednym miejscu i ułatwia przełączanie między różnymi usługami. Z tego powodu popularną aplikacją jest instalacja na telewizorze z Androidem. Zalecamy, aby zawsze używać Kodi w połączeniu z VPN. W ten sposób możesz zachować bezpieczeństwo i anonimowość. Jest to niezbędne w przypadku aplikacji, która pozwala na dodatki, które nie zawsze są weryfikowane.

Instalowanie VPN na twoim Android TV

Istnieje kilka sposobów zainstalowania VPN na Android TV. Najłatwiej jest to za pomocą aplikacji VPN ze sklepu Google Play. Jeśli chcesz chronić wszystkie swoje urządzenia za jednym razem, może być łatwiej zainstalować VPN na routerze.

Końcowe przemyślenia

VPN jest idealny, jeśli chcesz w pełni wykorzystać swoje usługi przesyłania strumieniowego na Android TV. Możesz ominąć ograniczenia geograficzne, aby móc oglądać ulubione programy podczas wakacji lub uzyskać dostęp do treści, które normalnie są dostępne tylko w określonych krajach. Ponieważ masz łatwy dostęp do sklepu Google Play na telewizorze z Androidem, bardzo łatwo jest pobrać aplikację VPN. VPN zapewni ci więcej treści, a jednocześnie zapewni ci bezpieczeństwo i anonimowość. Poza tobą nikt nie będzie widział tego, co oglądasz na Android TV. Polecamy ExpressVPN, Surfshark lub NordVPN w połączeniu z Android TV, ale jeśli chcesz mieć jednego z najlepszych dostawców VPN, możesz również zapoznać się z naszymi 5 najlepszymi VPNami.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me