Top 5 prawdziwie bezpłatnych dostawców VPN w 2020 roku. Znajdź najlepsze bezpłatne VPN!

W tym artykule wymieniono najlepsze bezpłatne sieci VPN w tym momencie. VPN pozwala korzystać z Internetu bardziej anonimowo i bezpiecznie, ponieważ zapewnia szyfrowane połączenie. Większość dostawców VPN wymaga opłaty, aby móc korzystać z ich bezpiecznej sieci serwerów. Jednak niektórzy dostawcy VPN oferują bezpłatne połączenie VPN.


Kiedy zaczniesz szukać, zauważysz, że niewiele bezpłatnych usług VPN ma akceptowalną jakość. Nawet najlepsze bezpłatne subskrypcje VPN często mają ograniczenia danych lub ograniczenia prędkości. Niektórzy dostawcy oferują ograniczoną podstawową aplikację za darmo, z zamiarem przekonania Cię do otrzymania płatnej subskrypcji. W tym artykule dowiesz się więcej o bezpłatnych usługach VPN, jak one działają i dlaczego powinieneś być z nimi ostrożny. Ponadto zalecamy pięć doskonałych bezpłatnych usług VPN, z których możesz od razu zacząć korzystać.

Wersje próbne z dostawcami Premium VPN: warto rozważyć

Być może szukasz bezpłatnej sieci VPN do anonimowego przeglądania i pobierania torrentów lub ominięcia ograniczeń online, które uniemożliwiają dostęp do Facebooka w miejscu pracy lub szkole, a nawet blok geograficzny. Chociaż w niektórych przypadkach niektóre bezpłatne sieci VPN wykonają swoją pracę bardzo dobrze, nie wszystkie z nich będą w stanie dać ci to, czego potrzebujesz. Mogą nie być w stanie odblokować stron, które chcesz otworzyć. Ponadto wiele usług twierdzi, że są „bezpłatne”, ale nadal coś od ciebie biorą, nawet jeśli nie są to pieniądze. Niektóre darmowe VPN, takie jak Hola, sprzedają twoje połączenie danych innym. Inni bezpłatni dostawcy rejestrują nawet odwiedzane witryny, aby mogli sprzedawać te dane agencjom marketingowym. Innymi słowy, możesz myśleć, że twoje życie online jest chronione przez VPN, ale w międzyczasie Twoja prywatność została jeszcze bardziej zagrożona.

Być może rozważasz darmową sieć VPN, ponieważ chcesz wypróbować (konkretną) sieć VPN przed zaakceptowaniem comiesięcznej płatności. Jest to zrozumiałe, ale możesz nie uzyskać pełnego doświadczenia z bezpłatną subskrypcją. Płatne sieci VPN są generalnie bezpieczniejsze i oferują więcej opcji, takich jak nieograniczone dane, nieograniczone prędkości, odpowiednia obsługa klienta i dostęp do amerykańskiej wersji Netflix, gdziekolwiek jesteś. Jeśli jesteś ostrożny ze swoimi pieniędzmi, ale chcesz mieć wysokiej jakości VPN, istnieje silny wzrost popularności, który z całego serca polecamy: Surfshark. Już za kilka dolarów (obecnie poniżej 2 $ miesięcznie) zyskujesz wszystkie zalety premium VPN. Surfshark oferuje również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, która może być przydatna, jeśli w końcu nie będziesz cieszyć się VPN – chociaż wątpimy, że tak będzie.

Jeśli po prostu szukasz najlepszej sieci VPN na rynku, wypróbuj ExpressVPN. Ta sieć VPN jest stabilna, szybka i ma serwery w prawie 100 krajach. Mają hojną gwarancję zwrotu pieniędzy, która pozwala przetestować ich usługę przez 30 dni bez ryzyka. Jeśli zarejestrujesz się na roczną subskrypcję za pomocą przycisku poniżej, otrzymasz nawet dodatkowe trzy miesiące – bezpłatnie.

Na szczęście istnieją pewne niezawodne opcje, jeśli darmowa sieć VPN jest naprawdę tym, czego szukasz. Możesz napotkać ograniczenia danych lub ograniczenia prędkości, ale dostawcy darmowych sieci VPN z poniższej listy są ogólnie dość dobrzy. Sieci VPN, które omówimy odtąd, są całkowicie za darmo. Nie musisz rejestrować się przy użyciu informacji o płatności ani korzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy. Bezpłatnie naprawdę jest bezpłatny z tymi dostawcami VPN.

Najlepszy darmowy VPN

trofeumKiedy bezpłatna usługa VPN kwalifikuje się jako wystarczająco dobra dla naszej listy? Wella dobry darmowy VPN powinien być przynajmniej – zgadłeś – wolny. Oprócz tego należy pamiętać o kilku kwestiach: ograniczenia danych, ograniczenia prędkości, liczba jednoczesnych połączeń (na różnych urządzeniach), na które zezwala, oraz lokalizacje serwerów oferowane przez VPN. Darmowe sieci VPN często zawierają kombinację różnych czynników ograniczających dotyczących danych, prędkości Internetu i dostępności serwera. W związku z tym najbardziej odpowiedni darmowy VPN zależy od osobistych potrzeb i potrzeb.

Jeśli chcesz szybkiego VPN, powinieneś spróbować znaleźć bezpłatną usługę VPN, która ma serwery w twoim kraju i nie ma ograniczenia prędkości (co może być trudne, biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę serwerów, które oferuje większość darmowych VPN). Czy zamierzasz używać VPN do przesyłania strumieniowego? Dlatego ważne jest, aby mieć duży limit danych (a najlepiej brak ograniczenia) i dobre prędkości. Jednak jeśli chodzi o transmisję strumieniową, płatne usługi VPN zwykle lepiej się do tego nadają, ze względu na ich wyższe prędkości i brak ograniczeń danych. Chociaż bezpłatne subskrypcje VPN są zwykle gorszej jakości niż płatne, jest kilka, które warto wypróbować.

Najpierw podamy Ci 5 najlepszych darmowych sieci VPN w losowej kolejności. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych dostawcach, przewiń w dół i czytaj dalej.

Nasze 5 najlepszych darmowych VPN

Darmowy dostawca VPN
Ograniczenie prędkości
Miesięczny limit danych
Liczba lokalizacji serwerów
Netflix USA
Pobieranie anonimowo
ProtonVPNNie*Żaden3)takNie
Ukryj mnieNie10 GB5Nietak
TunnelBearNie500 MB (1,5 GB, jeśli udostępniasz je za pośrednictwem Twittera)23NieNie
WindscribeNie2 GB (10 GB, jeśli zarejestrujesz swój e-mail)10Nietak
ZoogVPNtak2 GB3)taktak

* Bezpłatna usługa ProtonVPN ma ograniczoną liczbę serwerów. Gdy wielu użytkowników jednocześnie korzysta z tych serwerów, co często ma miejsce, może to negatywnie wpłynąć na szybkość Internetu.

Poniżej znajdziesz więcej szczegółowych informacji na temat darmowych sieci VPN na naszej liście.

ProtonVPN

sztandar protonowy

Dane techniczne ProtonVPN Free

 • Torrenty:
 • Netflix: +
 • Jednoczesne połączenia: 1
 • Lokalizacje serwerów: 3)
 • Limit danych: Żaden
 • Ograniczenie prędkości: Żaden
 • Cena £: Całkowicie za darmo

ProtonVPN to popularny dostawca VPN ze Szwajcarii, który oferuje również bezpłatną usługę. Ich oprogramowanie jest bardzo przyjazne dla użytkownika, a poziom bezpieczeństwa jest świetny. Darmowa wersja ProtonVPN nie ma ograniczenia danych ani ograniczenia prędkości, chociaż ich serwery mogą stać się dość wolne, gdy wiele osób korzysta z nich jednocześnie, co często ma miejsce. ProtonVPN nie obsługuje pobierania torrentów, ale czasami daje ci dostęp do Netflix, w zależności od serwera.

Musimy jednak powiadomić Cię, że najlepiej skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego ProtonVPN, jeśli chcesz oglądać Netflix za pomocą VPN. Ta wersja próbna oferuje funkcje premium, dzięki czemu będziesz mieć dostęp do znacznie większej liczby serwerów niż tylko osiem serwerów w Stanach Zjednoczonych, Holandii i Japonii. Podczas naszego ostatniego testu zgodności ProtonVPN z Netflix (27 marca – przetestowaliśmy bezpłatną wersję próbną, ponieważ nasz tester automatycznie uzyskał dostęp do tego po zarejestrowaniu nowego konta), stwierdziliśmy, że wiele serwerów ProtonVPN jest blokowanych przez Netflix. W końcu jednak znaleźliśmy serwer, z którym moglibyśmy oglądać Netflix. W związku z tym zalecamy korzystanie z bezpłatnej wersji próbnej Netflix, aby zwiększyć prawdopodobieństwo znalezienia serwera współpracującego z usługą przesyłania strumieniowego.

Jeśli korzystasz z tej bezpłatnej wersji, oprogramowanie będzie regularnie próbowało Cię przekonać do uaktualnienia do wersji płatnej. ProtonVPN daje dostęp do trzy lokalizacje serwerów: trzy znajdują się w Holandii, trzy w Japonii i dwa w USA. Możesz używać ProtonVPN za darmo na jedno urządzenie naraz, ale ponieważ jest to bezpłatne, teoretycznie możesz zarejestrować się wiele razy przy użyciu różnych adresów e-mail.

Oprócz bezpłatnej usługi ProtonVPN, sprawdziliśmy również płatną wersję tego dostawcy. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z ProtonVPN i możesz przeczytać naszą pełną recenzję tutaj.

Ukryj mnie

logo hide.me

Dane techniczne Hide.me VPN

 • Torrenty: +
 • Netflix:
 • Jednoczesne połączenia: 1
 • Lokalizacje serwerów: 5
 • Limit danych: 10 GB na miesiąc
 • Ograniczenie prędkości: Nie
 • Cena £: Całkowicie za darmo

Hide.me oferuje zarówno płatną, jak i darmową sieć VPN. Darmowa subskrypcja daje dostęp do pięć serwerów: w Holandii, Kanadzie, Singapurze i dwa w USA. Darmowa wersja Hide.me ma limit danych wynoszący 10 GB na miesiąc. Będziesz mógł chronić tylko jedno urządzenie naraz, ale usługa zachowuje zasady „brak dziennika”.

Dzięki obsłudze systemów Windows, iOS, MacOS, Android i FireOS, Hide.me może być używany na prawie wszystkich urządzeniach. Usługa również zezwala na ruch P2P, nawet dzięki bezpłatnej subskrypcji VPN. Oznacza to, że możesz pobierać torrenty, ale prawdopodobnie osiągniesz limit danych stosunkowo szybko, jeśli zdecydujesz się użyć VPN do tego celu. Darmowa wersja Hide.me zapewnia również całodobowy dostęp do obsługi klienta.

TunnelBear

Logo Tunnelbear

Dane techniczne TunnelBear VPN

 • Torrenty:
 • Netflix:
 • Jednoczesne połączenia: 5
 • Lokalizacje serwerów: 20
 • Limit danych: 500 MB – 1,5 GB na miesiąc
 • Ograniczenie prędkości: Nie
 • Cena £: Całkowicie za darmo

TunnelBear to kolejna dobra opcja, jeśli szukasz darmowej sieci VPN. Interfejs jest przejrzysty, przyjemny i łatwy w użyciu. Instalacja VPN jest również szybka i łatwa. Ponadto bezpieczeństwo i szyfrowanie są na równi. Darmowa wersja TunnelBear nie ogranicza prędkości. Ma jednak limit danych 500 MB na miesiąc. Możesz zwiększyć ten limit do 1,5 GB, promując TunnelBear na Twitterze.

Nawet w wersji darmowej TunnelBear pozwala wybierać spośród wszystkich 23 serwery. Jest to świetne, ponieważ oznacza, że ​​serwery nie zwolnią tak bardzo, jak serwery należące do bezpłatnych sieci VPN z tylko kilkoma serwerami. Jeśli chodzi o lokalizacje serwerów, twoje opcje obejmują (ale nie wyłącznie) USA, Wielką Brytanię, Kanadę, Niemcy, Japonię, Holandię i Włochy. Byliśmy w stanie korzystać z kilku różnych usług przesyłania strumieniowego online, a mianowicie Hulu, BBC iPlayer i YouTube. TunnelBear jest dostępny dla systemów Windows, Mac, Android i iOS. Ten dostawca ma pewne ograniczenia, ale nadal jest idealnie dobrym darmowym VPN. Jeśli chcesz pobrać bezpłatną wersję, kliknij „Ceny” u góry strony. Następnie wybierz bezpłatną subskrypcję.

Windscribe

Baner Windscribe

Dane techniczne Windscribe VPN

 • Torrenty: +
 • Netflix:
 • Jednoczesne połączenia: bez limitu
 • Lokalizacje serwerów: 11
 • Limit danych: 2 GB – 10 GB miesięcznie
 • Ograniczenie prędkości: Nie
 • Cena £: Całkowicie za darmo

Windscribe ma przyjazne dla użytkownika oprogramowanie i aplikacje, które są łatwe do zainstalowania. Ta darmowa VPN ma limit danych 2 GB na miesiąc. Jeśli jednak zdecydujesz się udostępnić swój adres e-mail Windscribe, będziesz mógł z niego korzystać do 10 GB miesiąc. Ponownie pamiętaj, że technicznie jest to płatność: płacisz za pomocą swojego adresu e-mail i dostajesz w zamian więcej danych. Jednak nawet przy tym limicie szybko wyczerpią się dane po dniu intensywnego korzystania z Internetu, zwłaszcza podczas pobierania lub przesyłania strumieniowego. Co więcej, darmowa wersja Windscribe nie zapewnia takiego samego poziomu bezpieczeństwa jak wersja płatna. Nie oznacza to, że brakuje bezpieczeństwa Windscribe, ale mogłoby być lepiej.

Oferty Windscribe 11 serwerów w różnych krajach do bezpłatnych użytkowników. To powinno wystarczyć dla przeciętnego darmowego użytkownika VPN. Co więcej, możesz używać Windscribe na dowolnej liczbie urządzeń.

ZoogVPN

Banner Zoog

Dane techniczne Zoog VPN

 • Torrenty: +
 • Netflix: +
 • Jednoczesne połączenia: 1
 • Lokalizacje serwerów: 3)
 • Limit danych: 2 GB na miesiąc
 • Ograniczenie prędkości: tak
 • Cena £: Całkowicie za darmo

ZoogVPN to darmowa usługa VPN z dość bezpiecznym połączeniem. Zoog VPN nie rejestruje twojego ruchu internetowego. Wskazują jednak, że ich płatna wersja jest bezpieczniejsza niż wersja bezpłatna. ZoogVPN ma trzy serwery dostępne dla bezpłatnych użytkowników: jeden w Amsterdamie (Holandia), jeden w Londynie (Wielka Brytania) i jeden w Waszyngtonie (USA). Darmowa wersja może być używana tylko na jedno urządzenie na czas. Ponadto ZoogVPN ma oba limit danych 2 GB na miesiąc i a ograniczenie prędkości. Ten dostawca VPN jest dość szybki, ale jeśli na jego serwerach występuje duży ruch, wolni użytkownicy będą pierwszymi, którzy to zauważą. Ich połączenia znacznie się spowolnią.

Darmowa sieć VPN a płatna sieć VPN

Korzystając z bezpłatnych usług VPN, musisz zachować ostrożność. Badanie przeprowadzone wśród ponad 300 darmowych aplikacji VPN wykazało, że wiele z nich nie działa prawidłowo lub nie traktuje dobrze danych. Wymagany jest dostęp do wszelkiego rodzaju niepotrzebnych wrażliwych informacji (takich jak kontakty, zdjęcia i media społecznościowe), a niektórzy bezpłatni dostawcy nawet infekują twoje urządzenie programami szpiegującymi i innym złośliwym oprogramowaniem. Wiele bezpłatnych usług VPN jest również własnością chińskich firm, co może budzić podejrzenia co do ich intencji i poziomu bezpieczeństwa VPN. Ponieważ wszyscy obecnie korzystamy z Internetu non-stop, opłaca się korzystać z dobrej i niezawodnej usługi VPN.

Płatne usługi VPN na ogół zwracają większą uwagę na twoją prywatność i oferują bardziej zaawansowany poziom bezpieczeństwa, a także wiele innych dodatkowych funkcji. Na przykład połączenia są zwykle znacznie szybsze, możesz korzystać z wielu jednoczesnych połączeń (dzięki czemu możesz udostępniać subskrypcję znajomym i rodzinie lub po prostu korzystać z jednego konta na laptopie i telefonie), a nawet możesz uzyskać dostęp do transmisji strumieniowej usługi takie jak Netflix. Możesz również bezpiecznie pobierać torrenty i nie musisz się martwić limitami danych. Większość tych funkcji nie jest dostępna w przypadku bezpłatnych usług. Co więcej, płatne subskrypcje VPN stały się dość tanie. Jeśli chcesz wiedzieć, którzy dostawcy są obecnie najlepszymi usługami VPN, chcielibyśmy Cię odnieść do tego przeglądu:

Tanie VPN

Istnieją duże różnice cenowe między płatnymi VPNami. Zwłaszcza jeśli szukasz darmowej sieci VPN, ceny niektórych dostawców VPN premium mogą Cię zaskoczyć. Na szczęście istnieje wielu dostawców VPN, którzy oferują fantastyczne połączenia VPN za bardzo niskie ceny. Już za kilka dolarów miesięcznie możesz uzyskać naprawdę dobrą sieć VPN i cieszyć się spokojem w kwestii bezpieczeństwa połączenia internetowego i danych. Dobrym przykładem świetnej sieci VPN, która kosztuje niewiele, jest Surfshark. Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych tanich VPNach? Możesz sprawdzić nasz artykuł:

Darmowe VPN bez limitów danych

Jak widzieliście, większość dobrych darmowych VPN ma ograniczenia danych. Bezpłatne użytkownicy VPN są w ten sposób ograniczeni, ponieważ utrzymanie serwerów VPN i połączeń VPN kosztuje. Limity danych pozwalają dostawcy na poznanie usługi VPN bez ponoszenia zbyt dużych kosztów. Niemniej jednak istnieje jedna dobra darmowa sieć VPN bez limitu danych: ProtonVPN. Zamiast limitu danych bezpłatna wersja tej sieci VPN może być czasem dość wolna, ponieważ wszyscy jej darmowi użytkownicy są rozproszeni tylko na trzech serwerach. Gdy te serwery staną się zbyt zatłoczone, prędkość spadnie. Proton ma nadzieję, że dzięki temu długie korzystanie z bezpłatnej usługi będzie mniej atrakcyjne. Jeśli zmniejszone prędkości nie stanowią dla Ciebie problemu (na przykład, gdy nie potrzebujesz VPN podczas przesyłania strumieniowego), ProtonVPN z pewnością warto rozważyć.

Dużym minusem limitów danych w darmowych sieciach VPN jest to, że często uniemożliwiają obejrzenie całego filmu lub programu. Jeśli oglądasz coś w strumieniu online, a nawet w serwisie Netflix, osiągniesz limit danych po około godzinie lub dwóch. Nawet jeśli szybkość połączenia nie stanowi problemu, przyjemność z oglądania będzie krótkotrwała.

Darmowe VPN bez ograniczeń prędkości

Ponieważ większość darmowych sieci VPN już stosuje ograniczenia danych, nie widzi też potrzeby egzekwowania ograniczeń prędkości. W rezultacie te VPN są często tak samo szybkie jak płatne VPN. Niektóre bezpłatne VPN nie stosują ograniczeń prędkości, ponieważ ich darmowe serwery są tak zajęte, że połączenie i tak nie będzie bardzo szybkie. Na szczęście istnieją dostawcy, którzy oferują stosunkowo wiele serwerów w ramach swoich bezpłatnych subskrypcji, takich jak TunnelBear i Windscribe. Oznacza to, że chociaż połączenie VPN jest bezpłatne, prędkości są nadal bardzo przyzwoite. Zwłaszcza TunnelBear wyraźnie pokazuje, jak wyglądałaby płatna subskrypcja z nimi, ponieważ dają ci dostęp do wszystkich swoich serwerów.

Bezpłatna sieć VPN dla wszystkich urządzeń

Większość dobrych darmowych sieci VPN oferuje oprogramowanie i aplikacje kompatybilne z najpopularniejszymi urządzeniami i systemami operacyjnymi. Oznacza to, że takie sieci VPN można łatwo zainstalować na komputerze, smartfonie i tablecie. Niektóre sieci VPN oferują nawet oprogramowanie dla mniej znanych systemów operacyjnych, umożliwiając na przykład korzystanie z bezpłatnej sieci VPN w systemie Linux. Poniżej krótko omówimy różne urządzenia.

Darmowa sieć VPN na komputer lub Mac

Większość darmowych sieci VPN jest dostępna dla systemów Windows i Mac. Istnieją dwa sposoby korzystania z VPN na komputerze: możesz pobrać aplikację dla swojego systemu operacyjnego lub dodać rozszerzenie przeglądarki do przeglądarki. Niektóre sieci VPN są dostępne tylko jako rozszerzenie przeglądarki, na przykład dla Chrome lub Firefox. Oznacza to, że NIE chronią one całego ruchu internetowego, w tym torrentów i poczty e-mail. Jedyne, co chroni rozszerzenie przeglądarki VPN, to ruch internetowy przepływający przez przeglądarkę, taki jak bankowość internetowa za pośrednictwem strony internetowej banku.

Różne systemy operacyjne wymagają różnego rodzaju oprogramowania VPN. Użytkownicy Linuksa często będą mieli trudniej skonfigurować połączenie VPN niż użytkownicy Windows lub Mac. Instalacja VPN na Windowsie lub Macu to zwykle tylko kwestia pobrania i zainstalowania programu, podczas gdy użytkownicy Linuksa często będą musieli ręcznie skonfigurować swoje połączenie VPN.

Darmowa sieć VPN na iOS i Androida

VPN na telefonie komórkowymOprócz VPN na komputery stacjonarne, VPN na smartfony stają się coraz bardziej popularne. Nie tylko coraz częściej używamy naszych smartfonów, ale także częściej je łączymy z niechronionymi sieciami Wi-Fi niż z komputerem. Bezpłatna sieć VPN ma zatem zdecydowanie wartość dodaną dla każdego użytkownika smartfona, który często nie jest w stanie korzystać z tych sieci. Oprócz systemów Windows i Mac prawie wszystkie dobre bezpłatne sieci VPN oferują oprogramowanie zarówno dla systemu Android, jak i iOS. Wszystkie VPN, które wymieniliśmy powyżej jako najlepsze darmowe VPN w tej chwili oferują oprogramowanie zarówno dla Androida, jak i iOS.

Darmowa sieć VPN na tablet

Smartfony nie są jedynymi urządzeniami działającymi na Androidzie i iOS: również iPady i tablety z Androidem. Zainstalowanie i skonfigurowanie bezpłatnego oprogramowania VPN na tablecie jest bardzo łatwe, jeśli masz go już na telefonie, ponieważ działa to tak samo w obu przypadkach. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz na przykład oglądać amerykańską wersję Netflix na iPadzie. Podobnie jak w przypadku smartfonów, wszystkie darmowe VPN wymienione powyżej mają oprogramowanie zarówno na iPady, jak i tablety z Androidem.

Darmowe lokalizacje serwerów VPN

Jeśli chodzi o lokalizacje serwerów, większość darmowych sieci VPN oferuje niewielką próbkę swojej płatnej subskrypcji, z wyjątkiem TunnelBear. TunnelBear zapewnia dostęp do całej globalnej sieci serwerów.

Darmowa sieć VPN
Lokalizacje serwerów
ProtonVPNStany Zjednoczone, Holandia i Japonia
Ukryj mnieStany Zjednoczone (Wschód, Zachód, Środek), Holandia, Niemcy i Kanada
TunnelBearWszystkie ich globalne serwery, w tym Stany Zjednoczone i Wielka Brytania
WindscribeUSA, Wielka Brytania, Holandia, Kanada, Hongkong, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Norwegia i Rumunia
ZoogVPNUSA, Wielka Brytania i Holandia

Wniosek: jaka jest najlepsza darmowa sieć VPN?

Darmowe sieci VPN są odpowiednie, gdy używasz ich tylko od czasu do czasu i nie potrzebujesz zbyt dużej ilości danych. Na przykład darmowa VPN jest przydatna, aby szybko ominąć blok adresu (geo). Bezpłatne usługi VPN, które omówiliśmy w tym artykule, ogólnie obsługują wiele platform i systemów operacyjnych. Niezależnie od tego, czy szukasz bezpłatnej sieci VPN na iPada, darmowej sieci VPN na Androida, czy darmowej sieci VPN na iPhone’a, wyżej wymienione usługi VPN powinny działać na Twoim urządzeniu. Jednak w momencie, gdy zaczniesz korzystać z bezpłatnego VPN dla Netflix lub Popcorn Time, prawdopodobnie będziesz mieć problemy z ograniczeniami danych i ograniczeniami prędkości. Podobnie będziesz mieć ograniczenia dotyczące pobierania programów i filmów w bezpłatnej wersji. W rezultacie prawdopodobnie będziesz potrzebować płatnej sieci VPN przez większość czasu, jeśli chcesz pobrać lub korzystać z usług przesyłania strumieniowego wideo i audio.

Nie jest łatwo udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która darmowa usługa VPN jest najlepsza. Jeśli chcesz skorzystać z bezpłatnej usługi VPN, wybierz jednego z wymienionych przez nas dostawców. Zwłaszcza, że ​​wiele bezpłatnych aplikacji VPN w Play Store i App Store nie działa poprawnie – lub nawet szkodzi Twojemu urządzeniu / prywatności – zalecamy, aby nie pobierać pierwszej darmowej sieci VPN, którą znajdziesz. Na przykład trzymaj się z dala od darmowej VPN Hola. W końcu bezpieczeństwo internetowe zaczyna się od dobrego VPN, a zły VPN może mieć odwrotny skutek.

Poniżej znajdziesz tabelę zawierającą to, co uważamy za najlepszych bezpłatnych dostawców VPN, biorąc pod uwagę różne kryteria:

Kryterium
Najlepsza darmowa opcja VPN
PrędkośćWindscribe
DaneProtonVPN
Lokalizacje serwerówTunnelBear
BezpieczeństwoProtonVPN
Łatwość użyciaTunnelBear
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me